Jump to content
Kaklios design Rodos

Golf - Προβλημα Με Κλειδαρια Πορτας

Recommended Posts

εδω και μαι εβδομαδα κλειδαρια off... εχουμε καμια λυση για να την ανοιξω τουλαχιστον για να αλλαχτει.. εχω παρει αλλη κλειδαρια αλλα αν δεν ανοιξει η πορτα μπαινουμε σε αλλα κολπα...

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

'Να φανταστώ μιλάμε για πισω πόρτα?'

Ακυρο, τώρα ειδα το θεμα οτι μιλας για δεξια πορτα και μπροστινη αφου εχεις 3 θυρο! :suicide:

Τα αλλα κολπα εννοεις να ξηλωθει η ταπετσαρια απο μεσα....Τωρα για να αποφυγεις αυτο πρεπει να βρεις μαστορα φανοποιο που να ειναι ασσος στις διαρηξεις αλλα και παλι πολυ δυσκολα γιατι ειναι μπλοκαρισμενη.Την εχεις προσπαθησει πολλες συνεχομενες φορες να ανοιξει με το κλειδι μπας και??(Εχει συμβει για αυτο το αναφερω)

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

μεχρι κ σφαλμα υπερθερμανσης διακοπτη εβγαλε απο τις πολλες φορες που το εκανα! τα αλλα κολπα ειναι κατι σαν "διαρηξη".. η ταπετσαρια δεν μπορει να βγει αφου η πορτα παραμενει κλειστη.. :(

Link to comment
Share on other sites

μεχρι κ σφαλμα υπερθερμανσης διακοπτη εβγαλε απο τις πολλες φορες που το εκανα! τα αλλα κολπα ειναι κατι σαν "διαρηξη".. η ταπετσαρια δεν μπορει να βγει αφου η πορτα παραμενει κλειστη.. :sad:

Eιναι σιγουρο αυτο?Γιατι στο octavia του πατερα μου,σε παρομοιο προβλημα σε πισω πορτα ο μαστορας ξηλωσε την ταπετσαρια με κλειστη την πορτα και την ανοιξε!

Link to comment
Share on other sites

Eιναι σιγουρο αυτο?Γιατι στο octavia του πατερα μου,σε παρομοιο προβλημα σε πισω πορτα ο μαστορας ξηλωσε την ταπετσαρια με κλειστη την πορτα και την ανοιξε!

+1000 To ιδιο συνεβη και σε μενα μονο που δν καταφερε να την ανοιξει και την εσπασε. Πηγενε το σε εναν λαμαρινα αυτος ξερει τι θα κανει Edited by ane mkiv
Link to comment
Share on other sites

δεν γινεται με τιποτα παιδια να βγει η ταπετσαρια αφου τα 2 τορκσ ειναι στα πλαγια και μπροστα στην πορτα..δεν μπορει να βαλει χερι!!!!!!εμενα τωρα πως μου ηρθε η ιδεα οτι αν κατεβασεις τερμα το παραθυρο κατω και βγαλεις την τσιμουχα οτι κατι παιρνει να κανεις απο κει????????λεω εγω!!!!! κατσε να δω το μανουαλ και θα σου πω!!!!

Edited by georgeslow
Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. τελικα μετα αμετρητες προσπαθειες ανοιξε!!!! μην γελασετε.. αλλα εβαλα τερμα την μουσικη ετσι ωστε απο το μπασο μπας κ κουνηθει και με το κλειδι κλειδωνα ξεκλειδωνα κ τελικα ανοιξε!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. τελικα μετα αμετρητες προσπαθειες ανοιξε!!!! μην γελασετε.. αλλα εβαλα τερμα την μουσικη ετσι ωστε απο το μπασο μπας κ κουνηθει και με το κλειδι κλειδωνα ξεκλειδωνα κ τελικα ανοιξε!!!

:goodjob: Τώρα αλλαξε την αμεσως χωρις να ξανακλεισεις την πορτα......Ευτυχως γλιτωσες πολυ μανουρα! :acute:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. τελικα μετα αμετρητες προσπαθειες ανοιξε!!!! μην γελασετε.. αλλα εβαλα τερμα την μουσικη ετσι ωστε απο το μπασο μπας κ κουνηθει και με το κλειδι κλειδωνα ξεκλειδωνα κ τελικα ανοιξε!!!

χαχαχαχ τι λεεεεειιιιι!!! Ωραίος ρε φίλε! ;) VW πατέντες μια ζωή!

Link to comment
Share on other sites

μπροβο φιλε μου, παντος υπαρχει ενα βιντεακι στο youtube που δειχνει πως ανοιγει η πισω πορτα με ενα απλο ατσαλινο σιρμα. Πιστευω να γινεται και στην μπροστινη πορτα

Edited by dj_michel
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ φιλαράκι με του συνοδηγού. Δεν κλείδωνε. Το πήγα σε κανα δυό και μου έλεγαν ότι θέλει αλλαγή η ηλεκτρομαγνητική. 200 ευρώ και βάλε... Π@π@ρια!! Το πήγα σε συνεργείο της Bosch, έτοιμος να αγοράσω την κλειδαριά και να τους τη δώσω να την βάλουν. Μου κάνει ο μεγάλος είσαι σίγουρος ότι θέλει αλλαγή? Με τα πολλά άνοιξαν επιτόπου την πόρτα έβγαλαν την κλειδαριά, την καθάρισαν την έβαλαν και από τότε λειτουργεί τζάμι! Και όλα αυτά με ένα 30άρι ευρώ...

Δεν είναι απόλυτο λοιπόν ότι θέλει αλλαγή...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ φιλαράκι με του συνοδηγού. Δεν κλείδωνε. Το πήγα σε κανα δυό και μου έλεγαν ότι θέλει αλλαγή η ηλεκτρομαγνητική. 200 ευρώ και βάλε... Π@π@ρια!! Το πήγα σε συνεργείο της Bosch, έτοιμος να αγοράσω την κλειδαριά και να τους τη δώσω να την βάλουν. Μου κάνει ο μεγάλος είσαι σίγουρος ότι θέλει αλλαγή? Με τα πολλά άνοιξαν επιτόπου την πόρτα έβγαλαν την κλειδαριά, την καθάρισαν την έβαλαν και από τότε λειτουργεί τζάμι! Και όλα αυτά με ένα 30άρι ευρώ...

Δεν είναι απόλυτο λοιπόν ότι θέλει αλλαγή...

Πριν σου βγαλει την ζημια, ειχες παρατηρησει τιποτα περιεργο στην κλειδαρια; Ειχε τιποτα συμπτωματα;

Link to comment
Share on other sites

Πριν σου βγαλει την ζημια, ειχες παρατηρησει τιποτα περιεργο στην κλειδαρια; Ειχε τιποτα συμπτωματα;

Όχι, τίποτα απολύτως. Απλά μια φορά που πήγα να ανοίξα την πόρτα του συνοδηγού, ξεχνόντας ότι είχα κλειδώσει, άνοιξε κανονικά, και έτσι το πήρα χαμπάρι. Τυχαία εντελώς...

Link to comment
Share on other sites

On 25/12/2011 at 1:31 ΠΜ, Alexander The Sailor said:

Το ίδιο πρόβλημα είχα κι εγώ φιλαράκι με του συνοδηγού. Δεν κλείδωνε. Το πήγα σε κανα δυό και μου έλεγαν ότι θέλει αλλαγή η ηλεκτρομαγνητική. 200 ευρώ και βάλε... Π@π@ρια!! Το πήγα σε συνεργείο της Bosch, έτοιμος να αγοράσω την κλειδαριά και να τους τη δώσω να την βάλουν. Μου κάνει ο μεγάλος είσαι σίγουρος ότι θέλει αλλαγή? Με τα πολλά άνοιξαν επιτόπου την πόρτα έβγαλαν την κλειδαριά, την καθάρισαν την έβαλαν και από τότε λειτουργεί τζάμι! Και όλα αυτά με ένα 30άρι ευρώ...

Δεν είναι απόλυτο λοιπόν ότι θέλει αλλαγή...

Καλησπέρα, έχω το ίδιο πρόβλημα με Citroën. Έχω βάλει 4 κλειδαριές και δεν δούλεψε καμία, δλδ κλειδώνουν όλες οι πόρτες εκτός από του οδηγού που την κλειδώνω με κλειδί. Σε ποιο συνεργείο πηγές; 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους...οπως λεει και τιτλος, οταν παταω το κουμπι για να ξεκλειδωσω το αμαξι δεν ξεκλειδωνει η μια πισω πορτα...το βγαλα για μια γρηγορη βολτα οπου το πατησα λιγο...γυρναω παταω κουμπι ολα καλα κλειδωνει ξεκλειδωνει μια χαρα...ακουω τον χαρακτηριστικο ηχο της κλειδαριας ακομα και οταν δεν ξεκλειδωνει...προς μπαταρια προσανατολιζομαι, προσφατα την μετρησαμε και ηταν πεσμενη...θα ηθελα βεβαια να ακουσω γνωμη και αλλων βαγγιτών...

Edited by TMESSOLO
Link to comment
Share on other sites

κλειδαρια. ετοιμαζεται σιγα σιγα..

απο περυσι εριχνα που και που σπρευ μεσα μπας και την γλυτωσω αλλα τπτ...καποια στιγμη δεν κλειδωνε η πορτα πισω δεξια...

 

τωρα εχει κανα 2 μηνο η πισω αριστερη που δεν ξεκλειδωνει..οποτε παμε για ακομα μια κλειδαρια...

και οι 2 εκαναν τον κλασικο θορυβο,αλλα τιποτα..οταν εριχνα σπρευ,εστρωναν για κανα 2 -3 μερες αλλα μετα παλι το ιδιο..

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, activious said:

κλειδαρια. ετοιμαζεται σιγα σιγα..

απο περυσι εριχνα που και που σπρευ μεσα μπας και την γλυτωσω αλλα τπτ...καποια στιγμη δεν κλειδωνε η πορτα πισω δεξια...

 

τωρα εχει κανα 2 μηνο η πισω αριστερη που δεν ξεκλειδωνει..οποτε παμε για ακομα μια κλειδαρια...

και οι 2 εκαναν τον κλασικο θορυβο,αλλα τιποτα..οταν εριχνα σπρευ,εστρωναν για κανα 2 -3 μερες αλλα μετα παλι το ιδιο..

ευχαριστω activious...αυτο που μου κανει εντυπωση παντως ειναι οτι αν παω μια βολτα και το πατησω (εννοω το αμαξι) μετα δουλευει κανονικα..ξεκλειδωνει και κλειδωνει....μηπως θελει βολτα η κλειδαρια και μου το λεει με το δικο της τροπο;;;:):)..τι να πω περιεργα πραγματα...απο βδομαδα λεω να παω να αλλαξω μπαταρια μιας και ειναι στα τελευταια της και βλεπουμε...εχεις εικονα για λεφτα για κλειδαρια;;;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω activious...αυτο που μου κανει εντυπωση παντως ειναι οτι αν παω μια βολτα και το πατησω (εννοω το αμαξι) μετα δουλευει κανονικα..ξεκλειδωνει και κλειδωνει....μηπως θελει βολτα η κλειδαρια και μου το λεει με το δικο της τροπο;;;:):)..τι να πω περιεργα πραγματα...απο βδομαδα λεω να παω να αλλαξω μπαταρια μιας και ειναι στα τελευταια της και βλεπουμε...εχεις εικονα για λεφτα για κλειδαρια;;;
Η κλειδαριά είναι στα τελευταία της και θέλει την πλήρη υσχη από την μπαταρία για να πάρει τα πάνω της.
Εφόσον το πατάς λίγο το δυναμό επαναφορτιζει την μπαταρία αλλά ότι και να κάνεις όσο αυτή αποδυναμονει και η αδύναμη κλειδαριά τα φτηνει.
Αν αλλάξεις μπαταρία θα ψευτιδιορθωσεις το πρόβλημα αλλά λίαν σύντομος θα αλλάξεις τον μηχανισμό.

Στάλθηκε από το RNE-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αχ αυτες τις μαμαδες τις χρυσοπληρωνεις....τουλαχιστον ελπιζω να ισχυει και σε αυτην την περιπτωση το ρητο που λεμε 'μανα ειναι μονο μια'.....

Link to comment
Share on other sites

κλειδαριας συνεχεια...ενω δουλευε κανονικα μια βδομαδα-ξεκλειδωνε και κλειδωνε- σημερα ξανα τα ιδια..δεν ξεκλειδωνε μεχρι τωρα που ξαφνικα ως εκ θαυματος ελεησε..εβγαλα το child lock καλου κακου και αυριο παω συνεργειο για παραγγελια...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά . Έχω ένα θέμα με το golf 4 με το ηλεκτρικό παράθυρο του οδηγού .. το θέμα μου είναι πως κατεβαίνει κανονικά αλλά οτνα είναι να ανεβεί δν ανεβαίνει η ανεβαίνει με της «ώρες του». Ενώ πατάς το κουμπάκι κάνει κλικ μέσα αλλά δν ανεβαίνει .. μοτέρ μόλις άλλαξα .. μήπως έχετε καμία ιδέα γιατί γίνεται αυτό .. ευχαριστώ ! 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.