Jump to content
Black Widow

Iphone 4S

Recommended Posts

εχει κανεις να μου πει εναν δοκιμασμενο φθηνο ανταπτορα συνδεσης iphone ,ipod με το εργοστασιακο RCD?

δεν θελω τον εργοστασιακο ειναι πανακριβος δεν θελω να βλεπω τιτλους στην οθονη του RCD αν γινεται δεν με χαλαει.

Link to comment
Share on other sites

Παντως για καποιον που εχει το 4 δεν αξιζει να παει για 4s κατα την γνωμη μου...Εχει καλυτερο επεξεγαστη,καλυτερη καμερα,το σιρι αλλα και παλι δεν αξιζει...Το σιρι αλλωστε δουλευει και σε 4αρι απλα παιζει θεμα με την apple που δεν το θελει και ειναι παρανομο γιατι ειναι αντιγραφη κωδικα απο το 4s στο 4...Αν και θεωρω οτι θα γινει στο μελλον!Εγω ειχα ολα τα iphone και το μονο που δεν θα παρω ειναι το 4s και για λογους οικονομικων αλλα και γιατι θεωρω οτι δεν αξιζει...

Link to comment
Share on other sites

Παντως για καποιον που εχει το 4 δεν αξιζει να παει για 4s κατα την γνωμη μου...Εχει καλυτερο επεξεγαστη,καλυτερη καμερα,το σιρι αλλα και παλι δεν αξιζει...Το σιρι αλλωστε δουλευει και σε 4αρι απλα παιζει θεμα με την apple που δεν το θελει και ειναι παρανομο γιατι ειναι αντιγραφη κωδικα απο το 4s στο 4...Αν και θεωρω οτι θα γινει στο μελλον!Εγω ειχα ολα τα iphone και το μονο που δεν θα παρω ειναι το 4s και για λογους οικονομικων αλλα και γιατι θεωρω οτι δεν αξιζει...

σιγουρα δεν αξιζει αν εχεις το 4αρι.

εγω αν δεν ειχα το 3g απο το 08 και δεν ηταν να δωσω μονο 90 ευρο μεσω Vodafone δεν θα το επερνα

Link to comment
Share on other sites

eisai gramenos sto iphone dev team? ean nai sthle m to name soy na soy sthlw enan tropo...alla exei ta kolhmata toy skratsari kai kleinei otan mpeneis st safari kai cydia....enas filos apo agglia poy xerei enan gnwsto ellhna dev katalabes poion enoow...

Αν δεν κάνω λάθος αυτό που περιγράφεις δεν αποτελεί θετική απάντηση στην απλή ερώτηση "Κλείνει το 3G στο 4S?".

Για να κλείσει το 3G πρέπει το τηλέφωνο να είναι Jailbroken και μέχρι στιγμής για το 4S (και iPad 2, λόγω Α5) δεν υπάρχει επίσημο δοκιμασμένο Jailbreak.

Όπως αναφέρεις κι εσύ για να απενεργοποιήσεις το 3G πρέπει να έχεις ιδιαίτερη πρόσβαση σε beta εκδόσεις ( ως developer πχ) αλλά και πάλι υπάρχουν ακόμα προβλήματα.

Αυτή η λύση νομίζω απέχει πολύ από τον μέσο χρήστη, πόσο μάλλον τον αρχάριο.

Επίσης το Jailbreak δε θα έπρεπε να θεωρείται απαραίτητο για κάθε χρήση iPhone.

Άρα εξακολουθώ να λέω ότι προς το παρών τουλάχιστον το 3G στο 4S δεν κλείνει.

Link to comment
Share on other sites

Απόφασισα κι εγώ να μπω για πρώτη φορά στον κόσμο του iphone και περιμένω μέρα με την μέρα το 4s.

Kάθε βοήθεια και κοθοδηγηση είναι ευπροσδεκτη

Link to comment
Share on other sites

λοιπον μολις το πειρα..ενα μαυρακι 16αρι 4ς......με την μπαταρια τι γινετε θα εχω προβλημα?το προηγουμενο τηλ μου ητανε ενα 3g 8gb jailbreak 4.2.1...ευχαριστημενος μεν αλλα οχι παντα μιας και σε καποιες εφαρμογες βαρουσε τα κοληματα του!

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως η μπαταρία μου τελειώνει πολύ γρήγορα στο 4s..... Και κλείνω συνέχεια τις εφαρμογές που ανηγω...!!!

Link to comment
Share on other sites

εχουμε και λεμε.. 1 μερα και κατι μου εβγαλε το 4ς με αρκετα σκληρη χρηση..μουσικη και πολλα πολλα τηλεφωνα...και σκαλισμα συνεχεια....περιμενα χειροτερα αλλα βλεπω ειναι στα ιδια ισως και καλυτερα απο το 3γ που ειχα.αντε να δουμε απο δω και περα με νορμαλ χρηση αν θα μου βγαζει 2 μερες γεματες...dynamite εσυ τι βλεπεις μεχρι στιγμης?

Link to comment
Share on other sites

μου εκαναν κατι νουμερα στη Vodafone με την επιδότηση και ενω ειχαμε πει να δωσω 90 ευρο και ανανεωση για 2 χρονια την ωρα που ηταν να πεσουν υπογραφες μου πεταξαν "250 ευρο ειναι"

τους πηρε ο διαολος ομως και με απειλές οτι θα παρω το πακετο μου με τα 3 νουμερα και θα παω cosmote τελικα οχι 90 ευρο.

μου το εδωσαν τσαμπα και το περιμενω αυριο να ερθει απο Αθηνα.

αρα review αμεσα και απο εμενα θα υπαρξει

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

παλι καλα....μια χρα σου βγηκε...εγω εδωσα και ενα 350αρι που με πονεσε μπορω να πω...τεσπα...ασπρο η μαυρο πειρες?

Link to comment
Share on other sites

Λευκο!

16αρι και πολυ καλο!!!

το κραταω στα χερια μου.

γραφω απο αυτο και ειμαι πολυ πολυ χαρουμενος!!!!

ειναι αρκετα level ποιο πανω απο το 3g 16gb που ειχα μπορω να πω.

πολυ πολυ πολυ πιο γρηγορο στο browse στο safari, μου αρσει που επιτελους εχει flash η καμερα.

πολυ πολυ καλη αναλυση στο video δεν τα βλεπεις frame frame ολα οπως περιμενα.

πολλες επιλογες στο os5 σχετικα με ρυθμισεις. καλη η ποιοτητα της εικονας σε video.

δωκιμασα και το facetime με ενα ipad2 στην Αθηνα! χεχε γενικα απο εμενα αν καποιος εχει 3g , 3gs ΑΞΙΖΕΙ η αλλαγη με τα 1000

πηρα και μια διαφανη θυκουλα σιλικονης puro και screen protector belkin να μη το τσαμπουκαλεψω.

πολυ solid κατασκευη καλυτερο απο το 3g

θα το ηθελα ολο αλουμινιο ομως.

κακο νο1 χαθηκε να βαλουν μια 12mp καμερα;

οκ καλη ειναι αλλα για τετιο level μηχανημα ειναι λιγη η 8αρα.

κακο νο2

μπαταρια.... πφφ το ανοιξα στις 4:30

η αληθεια ειναι οτι το ελιωσα κατεβασα απειρες εφαρμογες update στο navigon χαρτες κλπ ,games μεγαλα σχετικα που ειχα ηδη αγορασει και τα εκαν re-download απο το app store. video , facebook

ειμαι τωρα στις 2 ακωμη πρασινος αλλα οπου νανε κοκκινιζουμε. χαχαχ

αυταααα

Link to comment
Share on other sites

το navigon πιανει κανονικα σε εσας;

εμενα απο το 3g fail ηταν.

πριν που μπηκα με wifi anoixto δουλευε.

μωλις το εκλεισα παλι δεν μπορουσε να βρει τη θεση του.

το europe εχω

Link to comment
Share on other sites

το navigon πιανει κανονικα σε εσας;

εμενα απο το 3g fail ηταν.

πριν που μπηκα με wifi anoixto δουλευε.

μωλις το εκλεισα παλι δεν μπορουσε να βρει τη θεση του.

το europe εχω

Μου δουλεύει κανονικά εμένα

Έχω και το europe και την προηγούμενη έκδοση(300+mb)

Πάνο μεγειές είναι ωραίο κινητό..στην 5.0.1 είσαι???

Όσο για την μπαταρία ειναι γνωστό...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω σημερα κατεβαζα σχεδον την μιση μερα εφαρμογες και χαρτες για το ναβι συν ποσες φοτο που τραβηξα το gti(θα τις βαλω στην παρουσιαση!)και μου ειναι στο 25%..παναγιωτη μην βιαζεσαι μετα την δευτερη φορτηση τα παει πολυ καλυτερα...και εγω το 3g 8gb ειχα και πραγματικα αν καποιος εχει το 3g 3gs αξιζει η αλλαγη..αν εχετ το 4 δεν νομιζω οτι αξιζει.παντως η καμερα λογο των φιλτρων που εχει μπορω να πω οτι ειναι αρκετα καλη για 8αρα.

Link to comment
Share on other sites

αναβαθμιστηκα και γω λοιπον απο 3GS σε 4S.αξιζει πιστευω..

επισης για το θεμα ενεργοποιησης/απενεργοποιησης του 3G ακουσα οτι θα υπαρχει αυτη η επιλογη με την 5.1 σε λιγο καιρο..

οποτε υπομονηηη

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.