Jump to content
alfie86

Golf Gti Vs Renault Clio Rs

Recommended Posts

Το εφτιαξα το θεματακι απλα για ανταλλαγη αποψεων για να μου πειτε ποιο θα παιρνατε και γιατι....Ειμαι φαν των γκολφ αλλα ρε παιδες εχω δει τοσα reviews για το ρενο που λενε οτι σκοτωνει...Θελω αποψεις

Link to comment
Share on other sites

ειναι διαφορετικη κατηγορια...αν θες συγκρινε το golf gti 35 edition vs renault megane rs...αλλα και παλι το rs πιο δυνατο.

γτ ειναι διαφορετικη το gti απο το rs?διλιτρα και τα δυο με τα ιδια αλογα κιολας,hatchback και τα δυο...

Link to comment
Share on other sites

ειναι μεγαλυτερο σαν κατηγορια νομιζω το golf(μικρομεσαιο) ενω το clio μινι

οχι οχι το ρενο ειναι ιδια κατηγορια....απλα πεσμου την αποψη σου...

Link to comment
Share on other sites

Μακρια απο γαλλικα ,ειχαμε στην οικογενεια και η καλυτερη γκομενα του ηταν το συνεργειο....... :diablo: Μπορει το rs που λες να γαζωνει μπορει να τα σπαει τα κοντερ αλλα απο ποιοτητα....βραστα,καμια σχεση με VW...Προσωπικη μου αποψη: Απλα δεν συγκρινονται τα γαλλικα με τα γερμανικα αυτοκινητα.(Οτιδηποτε τρεχει περισσοτερο δεν το κανει ταυτοχρονα και Αυτοκινητο :crazy: )

Υ.Γ.Συμφωνω με τα παιδια οτι το golf gti δεν ανηκει στην ιδια κατηγορια με το clio rs.

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

φιλε σπυρο την ειδα και τη ποιοτητα του γερμανου..αλλα τελος παντων.το μονο μειον του clio ειναι το παμφτωχο και κακασχημο εσωτερικο του.και η τιμη του μπορεις να πεις για τη κατηγορια του..δε βρισκω κατι αλλο.

υγ οντως δεν υπαρχει συγκριση αλφιε :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε σπυρο την ειδα και τη ποιοτητα του γερμανου..αλλα τελος παντων.το μονο μειον του clio ειναι το παμφτωχο και κακασχημο εσωτερικο του.και η τιμη του μπορεις να πεις για τη κατηγορια του..δε βρισκω κατι αλλο.

υγ οντως δεν υπαρχει συγκριση αλφιε :)

παιδες εχετε δικιο ειδα που και οι 4 τροχοι συγκρινουν πολο gti με το ρενο..αλλα προσωπικα δεν μου κολλαει να συγκρινετε 1.4 με 2.0..τεσπα να το σβησω δλδ?

Link to comment
Share on other sites

κ ομως εχουν τισ ιδιες επιδοσεισ γιαυτο τα συγκρινουν.και ειναι και στη μικρη κατηγορια..

καλυτερα σβησιμο...

ιδιες επιδοσεις στην ευθεια ναι...αλλα το κλιο απο αποψη στησιματος κτλ δεν συγκρινεται πουθενα με το πολο..μν τρελαθουμε κιολας

Link to comment
Share on other sites

το clio ισχυει απο στησιμο ειναι απιχτο.αλλα ποιοτητα εσωτερικου εχεις μπει να δεις,οπως και ποιοτητα κυλισης?αλλη κλαση το polo gti.και κατι ασχετο επειδη σε βλεπω δεν θες να πας σε αλλο αμαξι,περιμενε και παρε το polo gti

Edited by alex19871987
Link to comment
Share on other sites

το clio ισχυει απο στησιμο ειναι απιχτο.αλλα ποιοτητα εσωτερικου εχεις μπει να δεις,οπως και ποιοτητα κυλισης?αλλη κλαση το polo gti.και κατι ασχετο επειδη σε βλεπω δεν θες να πας σε αλλο αμαξι,περιμενε και παρε το polo gti

κοιτα εγω ειμαι γκολφακιας..το λατρευω...το πολο θα το επαιρνα επειδη δεν μπρουσα να παρω golf...με το clio δεν ασχολουμαι καν επειδη ειναι διλιτρο..

Link to comment
Share on other sites

μεχρι ποσα διαθετεις αυτη τη στιγμη?μπορεις να περιμενεις για να μαζεψεις παραπανω?

κοιτα αυτην την στιγμη διαθετω 11.000 για μεταχειρισμενο...εχω 16 στην ακρη αλλα δεν θελω να τα φαω ολα για αμαξι ...ισως γι αυτο θα περιμενω εαν δεν παρω τελικα το golf 5 του αδερφου μου με 10

Link to comment
Share on other sites

Το clio όντας δίλιτρο έχει όλα τα σχετικά φορομπηχτικά μειονεκτήματα, είναι λίγο πιο μικρό από το golf σε διαστάσεις -αντίστοιχο του polo-, υπερτερεί σε οδηγική συμπεριφορά/απόλαυση, η ποιότητα του δεν είναι συγκρίσιμη με των golf/polo αλλά όχι όμως ότι απέχει και παρασάγγας, το μεγαλύτερο μειονέκτημα του είναι ότι σε ταξίδι σε 'βγάζει το λάδι', έχει πολύ κοντό κιβώτιο και ταχύτητες άνω των 140 τις ξεχνάς χωρίς depon στην άφιξη.

/ ΒΣ

Link to comment
Share on other sites

Το clio όντας δίλιτρο έχει όλα τα σχετικά φορομπηχτικά μειονεκτήματα, είναι λίγο πιο μικρό από το golf σε διαστάσεις -αντίστοιχο του polo-, υπερτερεί σε οδηγική συμπεριφορά/απόλαυση, η ποιότητα του δεν είναι συγκρίσιμη με των golf/polo αλλά όχι όμως ότι απέχει και παρασάγγας, το μεγαλύτερο μειονέκτημα του είναι ότι σε ταξίδι σε 'βγάζει το λάδι', έχει πολύ κοντό κιβώτιο και ταχύτητες άνω των 140 τις ξεχνάς χωρίς depon στην άφιξη.

/ ΒΣ

να και μια εμπεριστατομενη απαντηση..ευχαριστω φιλαρακι!

Link to comment
Share on other sites

Το clio όντας δίλιτρο έχει όλα τα σχετικά φορομπηχτικά μειονεκτήματα, είναι λίγο πιο μικρό από το golf σε διαστάσεις -αντίστοιχο του polo-, υπερτερεί σε οδηγική συμπεριφορά/απόλαυση, η ποιότητα του δεν είναι συγκρίσιμη με των golf/polo αλλά όχι όμως ότι απέχει και παρασάγγας, το μεγαλύτερο μειονέκτημα του είναι ότι σε ταξίδι σε 'βγάζει το λάδι', έχει πολύ κοντό κιβώτιο και ταχύτητες άνω των 140 τις ξεχνάς χωρίς depon στην άφιξη.

/ ΒΣ

+1000 ειδικά στο θέμα θορύβου! Γι αυτο πας σε megane που τα κάνει ολα και συμφέρει (στρίβει, φρενάρει, πάει σαφώς πιο άνετα και ακούραστα) και πλέον βλέπεται κιολας :laugh:

Link to comment
Share on other sites

+1000 ειδικά στο θέμα θορύβου! Γι αυτο πας σε megane που τα κάνει ολα και συμφέρει (στρίβει, φρενάρει, πάει σαφώς πιο άνετα και ακούραστα) και πλέον βλέπεται κιολας :laugh:

megane 2λιτρο ειναι ε?

Link to comment
Share on other sites

megane 2λιτρο ειναι ε?

Ναι! 2λιτρο τουρμπο, 250 hp, 34 kg ροπη...

GOLF ΚΡΑΤΑΕΙ ΚΑΛΗΤΕΡΗ ΤΙΜΗ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ

ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΗΤΕΡΟ ΧΩΡΟ ΑΠΟΣΚΕΥΩΝ ΓΙΑ ΤΟ SUPER MARKET ΦΙΛΑΡΑΚΟ ΚΑΙ ΚΑΝΑ ΤΑΞΙΔΑΚΙ

Δεν πρόκειται να στρίψει ποτέ σαν τον Γάλλο! Και γω golf εχω και μια χαρά μου αρέσει και εχω οδηγήσει sto παρελθόν 5αρι gti φίλου .Επειδή όμως εχω οδηγήσει και megane r26 (το προηγούμενο το άσχημο στην επετειακή f1 team εκδοση) δεν υπάρχει σύγκριση!

Τo clio βέβαια είναι περισσότερο παιχνίδι παρά αυτοκίνητο, πολύ ειδική κατασκευή....

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Ναι! 2λιτρο τουρμπο, 250 hp, 34 kg ροπη...

Δεν πρόκειται να στρίψει ποτέ σαν τον Γάλλο! Και γω golf εχω και μια χαρά μου αρέσει και εχω οδηγήσει sto παρελθόν 5αρι gti φίλου .Επειδή όμως εχω οδηγήσει και megane r26 (το προηγούμενο το άσχημο στην επετειακή f1 team εκδοση) δεν υπάρχει σύγκριση!

Τo clio βέβαια είναι περισσότερο παιχνίδι παρά αυτοκίνητο, πολύ ειδική κατασκευή....

να κανω μια ερωτηση off topic?να μου πειτε την γνωμη σας?για το seat leon 1.8 160 τι λετε?αξιζει τα λεφτα του ή να μν ασχοληθω?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.