Jump to content
alfie86

Golf Gti Vs Renault Clio Rs

Recommended Posts

Το χω δει αυτό που λες (οπως και ολα τα παλια top gear :p) Oι Γάλλοι το είχαν πάντα με το στρίψιμο, αλλά παλιότερα ειδικά υστερούσαν πολύ σε σχεδιασμό εσωτερικά και εξωτερικά, ποιότητα υλικών μεσα κλπ Χαρακτηριστικό παράδειγμα: 306 gti :laugh:

α εμενα μαρεσαν τα παλια!!!τα καινουργια ειναι χαλια απεξω τα παλια ηταν πολυ ωραια!
Link to comment
Share on other sites

α εμενα μαρεσαν τα παλια!!!τα καινουργια ειναι χαλια απεξω τα παλια ηταν πολυ ωραια!

Ε απο καποια στιγμή και μετά βλεπόντουσαν, αλλά μεσα παραμένανε σαν τρακτέρ μεχρι πρόσφατα :p

Link to comment
Share on other sites

Ελα ρε PLAYMAKER που τα πεζο ειναι κουβαδες!!!!!!! Στο WRC Championship for Manufacturers απο το 1985 έως σήμερα οι Γερμανικές εταιρίες κοιτάνε στον καναπέ τα DVD... Όταν το 206 WRC σάρωνε το πρωτάθλημα κατασκευαστών 2000 - 20001 - 2002 στα VW έκλεινε καλά η πόρτα... Όταν ο Sébastien Loeb από το 2004 έως σήμερα δεν έχει αφήσει κανένα κύπελο για τις γιαπονέζες, εσύ απλά μη μιλάς... Το Rallaki που είχα, ελάχιστα προβλήματα είχε βγάλει σε σχέση με τα ατελείωτα όργια =@ που έκανα σε κάθε οδηγό στους δρόμους.... Ρωτα ακόμα και όλους εμάς στο forum με τα ακατανόητα μηχανικά προβλήματα :help: που αντιμετωπίσαμε,αντιμετωπίζουμε και θα αντιμετωπίσουμε στο μέλλον Για να προλάβω τις αντιδράσεις ..... πήρα το Golf για να αλλάζω και τις 7 από το τιμόνι !!! :acute:

Edited by Ringo106R
Link to comment
Share on other sites

Για να προλάβω τις αντιδράσεις ..... πήρα το Golf για να αλλάζω και τις 7 από το τιμόνι !!! :acute:

Συνάδελφος.... :lolu: :lolu: (αν και εγω φτανω μολις μεχρι 6η :p )

Link to comment
Share on other sites

Καλά οτι να ναι... Playmaker γράψε κανένα βιβλίο ρε.. Το να έχεις μια γνώμη και άποψη δεν σημαίνει οτι πρέπει όλοι να συμφωνούν σε αυτή και να προσπαθείς όποιος δεν συμφωνεί να του την περνάς με τα απίστευτα επιχειρήματα σου του τύπου : πάρε peugeot, δεν ξέρεις, είναι κουβάς, κλπ κλπ. Εδώ είναι φόρουμ και είσαι ένας απλός χρήστης σε αυτό γι αυτό ηρέμισε λιγάκι γιατί έχεις καταντήσει κουραστικός.

Link to comment
Share on other sites

κουραστικος?γιατι?απλα λεει λιγο πιο εντονα την γνωμη του

ετσι συμφωνω αλεχ παλι καλα που το καταλαβαινεις.αλλοι εχουν κομπλεξ μου φαινεται

ο αλεξ πως δεν το πηρε τοσο σοβαρα δηλαδη?πειτε μου και εμενα να παρω lada αν πιστευεται οτι ειναι καλυτερο

φιλε μαλλον εχεις κομπεξ εσυ που λες οτι γινομαι κουραστικος.γιατι δεν πηρες πεζο?

την αποψη πηρα το golf αλλα οκ ολα ειναι καλα μωρε δεν βαριεσαι δεν την εχω λυπαμαι

φιλε Mist μπορω να σου πω να παρεις οτι αμαξι θελω δεν καταλαβα που ειναι το κακο απλος χρηστης ειμαι και λεω τη γνωμη μου αν δεν σου αρεσει προσπερνα την.αν θες να σχολιασεισ σχολιασε.αλλα οχι με το να λες αχ γινεσαι κουραστικος και αρχιζοντας τη κρεβατομουρμουρα.σχολιασε και το golf μου πες δεν στριβει δεν εχω κανενα προβλημα.

Ελα ρε PLAYMAKER που τα πεζο ειναι κουβαδες!!!!!!! Στο WRC Championship for Manufacturers απο το 1985 έως σήμερα οι Γερμανικές εταιρίες κοιτάνε στον καναπέ τα DVD... Όταν το 206 WRC σάρωνε το πρωτάθλημα κατασκευαστών 2000 - 20001 - 2002 στα VW έκλεινε καλά η πόρτα... Όταν ο Sébastien Loeb από το 2004 έως σήμερα δεν έχει αφήσει κανένα κύπελο για τις γιαπονέζες, εσύ απλά μη μιλάς... Το Rallaki που είχα, ελάχιστα προβλήματα είχε βγάλει σε σχέση με τα ατελείωτα όργια =@ που έκανα σε κάθε οδηγό στους δρόμους.... Ρωτα ακόμα και όλους εμάς στο forum με τα ακατανόητα μηχανικά προβλήματα :help: που αντιμετωπίσαμε,αντιμετωπίζουμε και θα αντιμετωπίσουμε στο μέλλον Για να προλάβω τις αντιδράσεις ..... πήρα το Golf για να αλλάζω και τις 7 από το τιμόνι !!! :acute:

αγορι μου το saxorallo σου τη τεχνολογια ειχε να βγαλει και προβληματα?ξερεις ποσα golf iv εχουν παει τα 300000κμ?

να σου πω τα πεζο που λες κτλ τι αλλο κοινο εχουν με αυτο στο wrc εκτοσ απο το ονομα?αμφιβαλω ανα εχουν και μια βιδα κοινη!

να γινω και εγω γραφικος?με επιχειρηματα του στιλ wrc?ποσα saxoralla πηραν αθωες ζωες μαζι τους?νομιζω ειναι το ν1 φερετρα στην ελλαδα.

(αλλα ξερω οτι επειδη ηταν αμαξια καλα στημενα πολλοι τα εφταναν στα ορια η τα περναν μεταχειρισμενα ξεσκισμενα.η ακομα χειροτερα?πιστεψαν οτι ειναι και αυτα αμαξια σαν του wrc!)και λυπαμαι που το λεω αλλα εχουν γινει η χαρα του καγκουρα και του μπουρναζιου!δεν το λεω εγω το λεει ολος ο κοσμος οι γυναικες ολοι.(ειναι αληθεια.αλλα ειναι και αληθεια οτι αυτοι που τα χουν τους αρεσει και το γουσταρουν και περνανε καλα!μαγκια τους.και εμενα μαρεσει το supra και αυτο καγκουρικο το λενε αλλα ας το ειχα και ας ημουν ο μεγαλυερος καγκουρας στον κοσμο δεν με νοιαζει.αν αυτοι περνανε καλα εμασ δεν μας αφορα αυτο εχει σημασια να περνας καλα και να γουσταρις το αμαξι του,και αν καποιος το γουσταρι δεν θα τον νοιαξει τι θα πει ο καθενας σενα φορουμ.μηπως εσυ δεν γουσταρις το golf σου?αλλα ναι ειναι η χαρα του καγκουρα πως να το κανουμε.....)

το να εκανε τη διαφορα ο οδηγος δεν σου πηγε στο μυαλο ε?και η lancia σαρωνε και τωρα ειναι στο πατο τι παει να πει αυτο?το 2001?αγορι μου παμε για το 12 εχουν περασει 10 χρονια εχουν αλλαξει τα δεδομενα και ο καθε πικραμενος εχει μηνει 10 χρονια πριν!γιατι ο καθε πονεμενος που δεν εχι αμαξι βρισκει το μακρινο ξαδερφο στι formula 3 στο wrc η οπου να ναι που ουσιαστικα μιλαμε για αλλο αμαξι για να πει οτι το αμαξι του αξιζει?οχι δεν αξιζει.εδω ειναι δρομος και οχι wrc

οι αποψεις τα ιταλικα βγαζουν προβληματα μονο τα γαλλικα στριβουν τα γερμανικα ειναι τα μονο ποιοτικα κτλ ειναι καταλοιπα παλιου ελληνικου κομπλεξισμου πριν απο πολλα χρονια που δεν λεει να φυγει ανοιξτε τα μυαλα σας

τελος να πω για τα προβλημα που ξερουμαι ολοι οτι και οι ferrari βγαζουν προβλημα πολυ συχνα και οτι στα 1000000 αν φτασουν ποτε ο κινητηρας θελει ανοιγμα

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

XAXAXA. Είσαι καινούργιος. Θα μάθεις εν καιρό....

και συ καινουργιος εισαι στελιο οπως και εγω ειμαι καινουργιος για πολλους αλλους.αλλα και παλι δεν ειναι στρατος το Forum να πηγαινε με τα χρονια η δυναμη του καθενος.
Link to comment
Share on other sites

και συ καινουργιος εισαι στελιο οπως και εγω ειμαι καινουργιος για πολλους αλλους.αλλα και παλι δεν ειναι στρατος το Forum να πηγαινε με τα χρονια η δυναμη του καθενος.

YES SIR !!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι αν μπορείς να πάρεις renault clio rs τότε να το πάρεις .... μην ακούς κανένα ... το αυτοκίνητο απλά είναι εντελώς αλλου ... δεν συγκρίνετε με κανένα

οποιος δεν έχει καβαλήσει τέτοιο clio απλά για εμενα δεν ξέρει και δεν πρέπει να μιλάει γι`αυτό .....

το κακό είναι ότι ρουφάει τρελα και ότι έχει κοντό σαζμάν και για να ταξιδέψεις με 130 χλμ πρέπει να πηγαίνεις με 4000 αν θυμάμαι καλά

αν θέλεις ένα αμάξι που είναι με μια 4 ada slik για τις σέρρες και για τα βουνά τότε αβλεπί clio ( αν θες για κάτι άλλο τότε πάρε ένα gti )

αυτή είναι η άποψη μου ....

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξερω

φιλε Mist μπορω να σου πω να παρεις οτι αμαξι θελω δεν καταλαβα που ειναι το κακο απλος χρηστης ειμαι και λεω τη γνωμη μου αν δεν σου αρεσει προσπερνα την.αν θες να σχολιασεισ σχολιασε.αλλα οχι με το να λες αχ γινεσαι κουραστικος και αρχιζοντας τη κρεβατομουρμουρα.σχολιασε και το golf μου πες δεν στριβει δεν εχω κανενα προβλημα.

Μητσο καλα σε λεει ρε... Ασε την κρεβατομουρμουρα !!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλαράκι αν μπορείς να πάρεις renault clio rs τότε να το πάρεις .... μην ακούς κανένα ... το αυτοκίνητο απλά είναι εντελώς αλλου ... δεν συγκρίνετε με κανένα

οποιος δεν έχει καβαλήσει τέτοιο clio απλά για εμενα δεν ξέρει και δεν πρέπει να μιλάει γι`αυτό .....

το κακό είναι ότι ρουφάει τρελα και ότι έχει κοντό σαζμάν και για να ταξιδέψεις με 130 χλμ πρέπει να πηγαίνεις με 4000 αν θυμάμαι καλά

αν θέλεις ένα αμάξι που είναι με μια 4 ada slik για τις σέρρες και για τα βουνά τότε αβλεπί clio ( αν θες για κάτι άλλο τότε πάρε ένα gti )

αυτή είναι η άποψη μου ....

μαζι σου αλλα λενε για ολα τα γαλλικα οχι το τοπ....
Link to comment
Share on other sites

Ποπο δεν περιμενα ποτε οτι θα ανοιγα τετοιο μετωπο με ενα απλο τοπικ..Παιδες ειρηνη ημιν!!!δεν προκειται να παρω ουτε το ενα ουτε το αλλο πολυ απλα γτ ειναι διλιτρα..το τοπικ το εβαλα απλα για να ακουστουν αποψεις..προσωπικα ΑΝ ειχα την δυνατοτητα θα επαιρνα το κλιο για το στησιμο του...

Link to comment
Share on other sites

Guest bassakos

φιλε μην παρεις clio , δεν κανει για εσενα, παρε ενα αλλο ποιο πολιτισμενο αμαξι, το clio ειναι αρκετα σκληροπυρηνικο και απο τα γραφομενα σου (χωρις παρεξηγηση ετσι?) δεν μου κανεις για σκληροπυρηνικος στροφακιας, εαν παρεις το clio θα το στριψεις μια-δυο-τρεις και μετα θα βαρεθεις , και εσυ δεν θα περνας καλα γιατι θα σε κουραζει το αμαξι κτλ κτλ και το αμαξι δεν θα περναει καλα, μιας και το στοιχειο του ειναι τα βουνα! ουτε η κινηση ουτε ταξιδια στις εθνικες οδους , παρε λοιπον ενα αμαξι του vw group και θα εισαι μια χαρα! μην σου πω οτι τα vw για τους "απλους" οδηγους στριβουν καλυτερα απο τα γαλικα μιας και τα τελευταια ειναι ποιο απαιτητικα στο οριο , και θελουν περισσοτερες οδηγηκες οικανοντητες (πρως θεου δεν λεω οτι δεν τις εχεις! απλα το αναφερω) αρκετος κοσμος εχει φαει τα μουτρα του με γαλλικα αμαξια σε δρομους με στροφες ακριβως για αυτον τον λογο! ,

για αυτο σου λέω παρε ενα vw-seat-audi και θα εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!

θα στριβεις με οσα με λιγοτερο κοπο, θα εχεις και το εσωτερικο που θελεις, και γκαζια ελεο turbo και ξεκουραστο ταξιδι (εαν κανεις πολλα)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μην παρεις clio , δεν κανει για εσενα, παρε ενα αλλο ποιο πολιτισμενο αμαξι, το clio ειναι αρκετα σκληροπυρηνικο και απο τα γραφομενα σου (χωρις παρεξηγηση ετσι?) δεν μου κανεις για σκληροπυρηνικος στροφακιας, εαν παρεις το clio θα το στριψεις μια-δυο-τρεις και μετα θα βαρεθεις , και εσυ δεν θα περνας καλα γιατι θα σε κουραζει το αμαξι κτλ κτλ και το αμαξι δεν θα περναει καλα, μιας και το στοιχειο του ειναι τα βουνα! ουτε η κινηση ουτε ταξιδια στις εθνικες οδους , παρε λοιπον ενα αμαξι του vw group και θα εισαι μια χαρα! μην σου πω οτι τα vw για τους "απλους" οδηγους στριβουν καλυτερα απο τα γαλικα μιας και τα τελευταια ειναι ποιο απαιτητικα στο οριο , και θελουν περισσοτερες οδηγηκες οικανοντητες (πρως θεου δεν λεω οτι δεν τις εχεις! απλα το αναφερω) αρκετος κοσμος εχει φαει τα μουτρα του με γαλλικα αμαξια σε δρομους με στροφες ακριβως για αυτον τον λογο! ,

για αυτο σου λέω παρε ενα vw-seat-audi και θα εισαι ΑΡΧΟΝΤΑΣ!

θα στριβεις με οσα με λιγοτερο κοπο, θα εχεις και το εσωτερικο που θελεις, και γκαζια ελεο turbo και ξεκουραστο ταξιδι (εαν κανεις πολλα)

συμφωνω απολυτα...αλλα οκ ενα ειναι σιγουρο οποιο και να παρει θα ειναι τελεια.ρε παιδια τι να λεμε μιλαμε για αμαξαρες ποιος δεν θα θελε ενα απο τα δυο?τεσπα..... Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΛΙΤΡΑΑΑΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

τι σχεση εχει το gti με το clio rs

το μονο κοινο ειναι οτι ειναι διλιτρα..

το ενα ειναι ατμοσφαιρικο super mini στημενο αμαξι fun to drive και το αλλο ειναι μικρομεσαιο πολιτισμενο γρηγορο και δεν ειναι και το hi level της κατηγοριας του.

ειναι σαν να μου λες θελω να βγω σημερα τι να δεσω στο λαιμο μου πανω απο το πουκαμισο αυτη την γραβατα με τα λαχουρια ή αυτο το ωραιο σατεν βρακι? :give_rose:

για την ιστορια και μονο εγω θα διαλεγα το RS χωρις πολλα πολλα και χωρις γιατι.

Link to comment
Share on other sites

Τέλος πάντων, μακάρι να καθόσουν να γράφεις έτσι, παρά να βιάζεσαι να απαντήσεις και να πετάς ρουκέτες. Γιατί δεν μπορείς να έχεις άποψη στον τομέα αυτοκίνητο αν δεν έχεις οδηγήσει, κατάλαβε αυτό που λέω και μην μου απαντάς.

Στο θέμα μας όπως είπαν και τα παιδιά είναι 2 τελείως διαφορετικά αυτοκίνητα που εγώ προσωπικά ομως θα διάλεγα το golf μιας που η οδήγηση που κάνω δεν είναι μόνο ενα ΣΚ να ξεκαυλώνω στις στροφές αλλά καθημερινή σε ποικίλους δρόμους με 1-2-3 άτομα, αποσκευές, άνεση που μόνο το golf θα μου τα πρόσφερε.

PS. Playmaker προσευχήσου να μην σε αρχίσω στην κρεβατομουρμούρα, γιατί έχω πολύ όρεξη.

Link to comment
Share on other sites

Guest bassakos

ΘΑ ΤΟ ΞΑΝΑΠΩ ΔΕΝ ΠΡΟΤΙΘΕΜΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΔΙΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΙΛΙΤΡΑΑΑΑ!!!

καλα ντε! μην φωναζεις! σε ακουσαμε! πω.........δεν θελεις 2τρο?

ωραια.......σου εχω την λυση! παρε 3λιτρο! παρε ενα Clio V6 ή ενα R32

και θα εισαι Α-Ρ-Χ-Ο-Ν--Τ-Α-Σ ! τα βλεπεις? λυσεις υπαρχουν! τι φωναζεις?

:laugh::p

Edited by bassakos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.