Jump to content
passat_doc

Ένδειξη Βλάβης Στο Ηλ. Κλείδωμα Κολώνας Τιμονιού

Recommended Posts

Σου είπαν ότι θέλουν αυτά άλλαγμα ή έχεις τα ίδια συμπτώματα?

Δοκίμασε να διαγράψεις τα σφάλματα πρώτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο παρουσίασε και σε μένα με την διαφορά ότι εκεί που ταξίδευα με 70χλμ/ωρα περίπου μου σβήνει ο κινητήρας απασφαλίζονται οι πόρτες και νεκρώνει το ταμπλό οργάνων. Ευτυχώς που δεν μου κλείδωσε κανένα τιμόνι και μπόρεσα να παρκάρω. δεν έπαιρνε μπρος νεκρό εντελώς μετά από 4 προσπάθειες αφαίρεσης και τοποθέτησης του κλειδιού επανήλθε το ταμπλό στην νορμάλ κατάσταση. και πήρε μπρος και ο κινητήρας και συνέχισα το δρομολόγιο μου. την επόμενη μέρα που το ξανακίνησα μου παρουσίασε το ίδιο πρόβλημα με την διαφορά τώρα στο ταμπλό μου άναβε το λαμπάκι του τιμονιού σε χρώμα κίτρινο και μετά σε χρώμα κόκκινο με τον ήχο του. ξανά τα ίδια με το κλειδί 3 έως 4 φορές και επιτέλους μόλις φτάνω στο πάρκιν μου γράφει και στον πίνακα οργάνων  "Lenkungs - verriegelung !   Werkstatt ! ".  την επόμενη μέρα παω στην VW για έλεγχο και μου λέει  

1. Αντικατάσταση εγκεφάλου κολόνας τιμονιού  

2. Αντικατάσταση εγκεφάλου κλειδώματος (immobilizer)

και βλέπουμε γιατί το διαγνωστικό δεν βλέπει παραπέρα. ?????????

νταμπλάς μουρθε. 

μέχρι τώρα 62.000 χλμ (2008-2013) και μου παρουσίασε προβλήματα, στο χειρόφρενο, στην αντλία υψηλής πίεσης, στο χειρόγκαζο, και το αναφερθέν. και γ@@@@ την αξιοπιστία τους  και το made in germany.

το 1992 πήρα το ρενω 19  έκανα με αυτό 650.000 χλμ και το μόνο που άλλαξα ήταν ένας δίσκος πλατό, και για αναβάθμιση του πέρασα ένα ΡαδιοCD. και ακόμη κυκλοφορεί χωρίς κανένα πρόβλημα.

Edited by konstantinos passat
Διορθωση χρωματος γραμματοσειρας
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.