Jump to content
xatziGOLF

Golf 6! Πρόβλημα;;;;

Recommended Posts

Καλησπέρα!!!! Έχω ένα GOLF 6 (122) και 70-80% των φορών που βάζω πρώτη για να ξεκινήσω μου σβήνουν τα πάντα το αυτοκίνητο. Ράδιο, καντράν, τα χειριστίρια του τιμονιού, όλα, οτι έχει λάμπα (απο εξω δεν ξερω τι γίνετε με φωτα ημέρας και τα υπόλοιπα) για ένα με δύο δευτερόλεπτα. Το έχω απο τον Απρίλιο του '09. Ένα ηλεκτρολόγος φίλος μου είπε οτι είναι υπερφόρτωση του δυναμό και λέει να του αλλάξω τον αυτόματο. Δεν ξέρω αν είμαι μέσα στην εγγύηση και η αντιπροσωπία που το πήρα έκλεισε. ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!!!! Έχει ξανα συζητηθεί το ίδιο θέμα αλλά το δικό μου δεν ξέρω αν είναι μέσα στην εγγύηση. Κι αν το παω στην αντιπροσωπεία (για αναβάθμηση λογισμικού) πόσο θα μου κοστήσει (εκτός εγγυησης);;; Αν γνωρίζει κανείς

Link to comment
Share on other sites

Το μονο σιγουρο ειναι οτι κ εμενα και σε ολα πιστευω οταν π.χ ακους μουσικη χωρις να εχεις βαλει μπρος το αμαξι και το βαζεις μπρος κλεινει και ξανανοιγει η μουσικη.. Τωρα δν πιστευω να ειναι υπερφορτωση του δυναμο ή οτι σ ειπε απλα μια "προστασια" για να μην τραβηξει παραπανω ταση ξερω γω... Τωρα για αναβαθμηση λογισμικου ΔΕΝ περνουν λεφτα!

Τι αναβαθμηση λογισμικου ειναι για το 122αρι??? Δεν εχω ακουσει οτι υπαρχει κατι τετοιο..

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό που λέτε παίδες. Το αυτοκίνητο είναι στο ρελαντί, βαζω πρώτη ταχύτητα να φύγω και σβήνουν όλα για 2 sec.

Δες τους πόλους της μπαταρίας και τις ασφαλειες, τωρα μια βολτα σε ενα εξουσιοδοτημενο μαλλον πρεπει να την κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.και εμενα με το που το πηρα μου εκανε κατι τρεμουλα στα ρευματα και γυρισα κατευθειαν πισω και ανακαλυψαμε οτι ο ενας πολος ηταν σχεδον στον αερα δεν ξερω αν ειναι συμπτωση

Link to comment
Share on other sites

Το κακό είναι ότι δεν έχω τρέμουλο στον φωτισμό. Έχω γενικό μπλακ αουτ. Έκλεισα ραντεβού για την Τρίτη στον ΑΡΖΟΥΜΑΝΙΔΗ στα Μουδανιά. Θα πάω να δω τι γίνετε αλλά αν γνωρίζει κανείς κάτι παραπάνω ας κάνει ένα post. Αυτός που του εξήγησα τηλεφωνικά μου είπε οτι μπορεί να είναι από την μπαταρία ή και από τις ασφάλειες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχει σχεση αυτο που θα πω,αλλα φιλος μου με golf 6 122 πηγε προχτες για το σερβις των 2χρονων και του αλλαξανε στην εγγυηση την μπαταρια γιατι την βρηκαν πολυ πεσμενη και την χαρακτηρισαν προβληματικη.Μηπως παιζει κατι τετοιο και εχει προβλημα η μπαταρια σου. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ειμαι η κοπελα που εχει παρομοιο προβλημα με το δικο σου! Τ ο πηγες τελικα στην αντιπροσωπεία σημερα? Τισ ου ειπαν?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!!! Το πήγα παιδιά το αυτοκίνητο και είναι γνωστό το πρόβλημα στην VW. Το βρήκε το παλικάρι στην βάση δεδομένων της εταιρίας....

Το πρόβλημα μου είπε ότι είναι η μπαταρία και στο δυναμό. Έχει μπαταρία 44 mAh (μιλιαμπερώρια) και θέλει και ένα ρυθμιστή στον αυτόματο του δυναμό.

Κοιτούσε να δει αν είναι BOSS ο αυτόματος ή κάποιας άλλης εταιρίας της οποίας δεν άκουσα το όνομα. Εμένα ήταν BOSS δεν ξέρω τι γίνετε αν ήταν της άλλης μάρκας. Τελικά παράγγειλα τα ανταλλακτικά ευτυχως είμαι μέσα στην επέκταση της εγγύησης. Και από εβδομάδα τα αλλάζω. Η μπαταρία 77 mAh και ρυθμιστή στο δυναμό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εμενα μου ειπε οτι δεν βρηκε προβλημα στην μπαταρια και μου εκανε την αναβαθμιση και απο τοτε δεν μου ξανακανε κατι! Μηπως επειδη εχεις πιο πολλα κυβικα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι παντα θεμα μπαταριας διοτι εχει να κανει και με τον εξτρα εξοπλισμο που εχει το αμαξι και τραβαει εξτρα ρευμα απο τη μπαταρια.

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ παίδες έχω 5 μέρες που έβαλα μπαταρία (72 μΑh) και έβαλα και τον ρυθμιστή στο δυναμό και δεν έχει τίποτα πλέον το golfακι μου. Για την μπαταρία βέβαια μου ζήτησαν 140 ευρώ. Αλλά την άλλαξα αλλού με 80. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχω το κάλυμμα της μπαταρίας αλλά θα βρώ ένα που θα πάει. Ευχαριστώ για τις δημοσιεύσεις σας και την βοήθειά σας.

Link to comment
Share on other sites

Όλα οκ παίδες έχω 5 μέρες που έβαλα μπαταρία (72 μΑh) και έβαλα και τον ρυθμιστή στο δυναμό και δεν έχει τίποτα πλέον το golfακι μου. Για την μπαταρία βέβαια μου ζήτησαν 140 ευρώ. Αλλά την άλλαξα αλλού με 80. Το μόνο κακό είναι ότι δεν έχω το κάλυμμα της μπαταρίας αλλά θα βρώ ένα που θα πάει. Ευχαριστώ για τις δημοσιεύσεις σας και την βοήθειά σας.

τελικα και εμενα μου εβγαλε ένδειξη εχτες και ηχητικο σημα στο rcd 310....τα επαιξε η μπαταριουλα μου :sorry: ¨...τι ειναι αυτος ο ρυθμιστης που λες!?

Link to comment
Share on other sites

Ειχα και εγω αυτη την ενδειξη στο rcd310 ,τα χειρηστηρια στην πορτα οδηγου σας σβηνουν?

Link to comment
Share on other sites

τελικα και εμενα μου εβγαλε ένδειξη εχτες και ηχητικο σημα στο rcd 310....τα επαιξε η μπαταριουλα μου :sorry: ¨...τι ειναι αυτος ο ρυθμιστης που λες!?

Για τον ρυθμιστή παιδιά δεν ξέρω χαρακτηριστικά. Ένα ρυθμιστής είναι στο δυναμό δίπλα. Φαίνεται κιόλας όταν θα στον περάσει. Όσο για τον φίλο Νίκο ότι λάμπα υπήρχε στη καμπίνα έσβηνε.

Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμενο θεμα ειχα κ εγω στο δικο μου αμαξι (golf Vi 1/2010) Εκτος των οσων αναφερθηκαν πιο πανω,ειχα προβλημα κ με τα παραθυρα μερικες φορες.Δλδ,οταν ακινητοποιουσα το αμαξι,ανεβαζα το παραθυρο κ πριν καν κλεισει,εσβηνα τη μηχανη κ εβγαζα το κλειδι απο τη μιζα,εκεινη τη στιγμη το παραθυρο ανοιγε παλι απο μονο του :o Επισης,ενω καμια φορα ξεκινουσα το αμαξι κ πατουσα την πρωτη,τα ηλεκτρικα απεργουσανε κ βγαινανε off για 1-2 δευτερολεπτα...Πηγα στην αντιπροσωπια,μου το βαλανε στο διαγνωστικο κ δεν εβγαλε κανενα προβλημα.. :angry2: Επειδη ομως δεν ηθελα να το αφησω ετσι γτ ειναι απαραδεκτο να υπαρχει τετοιο προβλημα κ να μην μπορουν να το δουνε,επεμενα να το δουνε και ενω το αμαξι ειναι σταματημενο για πολλες ωρες.Τελικα μου ζητησαν να αφησω το αμαξι μεσα για ενα βραδυ για να το δουνε το πρωι με την ταση της μπαταριας να ειναι σε χαμηλα επιπεδα..Το αποτελεσμα ειναι να βγω δικαιωμενος εν τελει..Η μπαταρια κ το δυναμο αλλαχτηκαν μεσα στην εγγυηση χωρις να χρειαστει να πληρωσω κατι..Καλο ειναι οσοι αντιμετωπιζουν παρομοια προβληματα να κανουν μια επισκεψη στην αντιπροσωπια να το διορθοσουν

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ άλλαξα μπαταρία πριν 1 μήνα μόνος μου. Το δικό μου είναι του 8/2009

Σε ποιά αντιπροσωπεία το έκανες το παραπάνω?

Δεν πήγα αντιπροσωπεία γιατί είχα αφήσει το αυτοκίνητο ακίνητο ένα μήνα και νόμιζα ότι έφταιγε και η usb θύρα που έχω βάλει και τρώει κολλήματα. (dension gateway 300)

Μου έβαλαν μπαταρία 40κάτι μAh στα 50 ευρώ για αυτό και δε με ενόχλησε πολύ. (Boss νομίζω)

Link to comment
Share on other sites

Όντως πρέπει να είναι και λογικά θα χαλάσει και αυτή σύντομα αλλά έχω καταργήσει το αμάξι και πλέον κάνω 100χλμ το μήνα περίπου.

Οπότε την αποσυνδέω και όσο αντέξει. Ήθελα να δώσω όσο γίνεται λιγότερα.

scooter 300άρι πλέον με 3.3 l/100km και επιδόσεις στην πόλη που κανένα αμάξι δε πιάνει :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ άλλαξα μπαταρία πριν 1 μήνα μόνος μου. Το δικό μου είναι του 8/2009

Σε ποιά αντιπροσωπεία το έκανες το παραπάνω?

Δεν πήγα αντιπροσωπεία γιατί είχα αφήσει το αυτοκίνητο ακίνητο ένα μήνα και νόμιζα ότι έφταιγε και η usb θύρα που έχω βάλει και τρώει κολλήματα. (dension gateway 300)

Μου έβαλαν μπαταρία 40κάτι μAh στα 50 ευρώ για αυτό και δε με ενόχλησε πολύ. (Boss νομίζω)

Σε αντιπροσωπεια τη Λαρισα..Αν θυμαμαι καλα η καινουρια ειναι 72μΑη,μαρκα δεν θυμαμαι..Επρεπε να πας αν εισαι μεσα σε εγγυηση..Εγω ετσι εκανα κ εκμεταλευτηκα την εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

Σε αντιπροσωπεια τη Λαρισα..Αν θυμαμαι καλα η καινουρια ειναι 72μΑη,μαρκα δεν θυμαμαι..Επρεπε να πας αν εισαι μεσα σε εγγυηση..Εγω ετσι εκανα κ εκμεταλευτηκα την εγγυηση

ήσουν με την εργοστασιακή εγγύηση ή την επέκταση?

εμένα η εργοστασιακή έχει τελειώσει πάντως

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.