Jump to content
giorgos1234

Eξατμιση Χωρις Καταλυτη

Recommended Posts

Παιδια μιας και ο καταλυτης στοιχιζει πολυ και φραγκα δεν υπαρχουν θα ηθελα να ρωτησω αν βγαλω τον μαμα δηλαδη απλα ειμαι dcat αν το λεω σωστα κερδιζω ή χανω κατι?για κτεο και λοιπα δεν τιθεται θεμα εχω κονε οποτε περναω αλλα οσον αφορα το αυτοκινητο(οχι το περιβαλλον) εχω καποιο +??

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ασχετα απο το κραξιμο που δεν μας πολυενδιαφερει.. Να ξερεεις οτι γινομαστε Ε.Ε σιγα σιγα και θα αρχισουν να "σκοτωνουν" για καυσαερια..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ασχετα απο το κραξιμο που δεν μας πολυενδιαφερει.. Να ξερεεις οτι γινομαστε Ε.Ε σιγα σιγα και θα αρχισουν να "σκοτωνουν" για καυσαερια..

Λες?πιστευω οτι και να γινει κατι τετοιο θα αργησει αλλα σου λεω και παλι παιζει κονε με κτεοο
Link to comment
Share on other sites

ενολιγις παιρνει η οχι δυναμη το αμαξι?? Φιλοι παντως σε ατμοσφαιρικα ειδανε αισθητη διαφορα.

Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Λες?πιστευω οτι και να γινει κατι τετοιο θα αργησει αλλα σου λεω και παλι παιζει κονε με κτεοο

Πέρα από το <<ηθικό θέμα>>του πράγματος -που αν στο θίξω μπορεί ν' αρχίσεις να τα <<ναι μεν αλλά...>> και στο κάτω κάτω μπορεί να έχεις τη δική σου "κοσμοθεωρία"- , το αμάξι θα βρωμάει σε στάση ή χαμηλές ταχύτητες τόσο πολύ που θα έχει τον...<<στρουμφομαγνήτη>>! Μετά -όπως είπε πιο πάνω ένα παληκάρι- υπό οικονομικές συνθήκες πτωχεύσεως και ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ της χώρας, με τους διάφορους "Reichenbach" και "Fuchtel" να μας κυβερνούν, θα ελέγχουν πλέον και πόσες... φορές το <<κάνουμε>> με τη γυναίκα μας :blink: , πόσο μάλλον όταν παραβιάζουμε οδηγίες και κανονισμούς της Ε.Ε! Αν δεν περισσεύουν φράγκα, Ο.Κ θα το κάνεις προσωρινά αλλά να ξέρεις ό,τι μπορεί να <<πιαστείς στη φάκα>> των ελέγχων ενός κράτους που λυσσάει να εισπράττει φόρους και πρόστιμα...

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Πέρα από το <<ηθικό θέμα>>του πράγματος -που αν στο θίξω μπορεί ν' αρχίσεις να τα <<ναι μεν αλλά...>> και στο κάτω κάτω μπορεί να έχεις τη δική σου "κοσμοθεωρία"- , το αμάξι θα βρωμάει σε στάση ή χαμηλές ταχύτητες τόσο πολύ που θα έχει τον...<<στρουμφομαγνήτη>>! Μετά -όπως είπε πιο πάνω ένα παληκάρι- υπό οικονομικές συνθήκες πτωχεύσεως και ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ-ΠΟΛΙΤΙΚΟΥ ΕΛΕΓΧΟΥ της χώρας, με τους διάφορους "Reichenbach" και "Fuchtel" να μας κυβερνούν, θα ελέγχουν πλέον και πόσες... φορές το <<κάνουμε>> με τη γυναίκα μας :blink: , πόσο μάλλον όταν παραβιάζουμε οδηγίες και κανονισμούς της Ε.Ε! Αν δεν περισσεύουν φράγκα, Ο.Κ θα το κάνεις προσωρινά αλλά να ξέρεις ό,τι μπορεί να <<πιαστείς στη φάκα>> των ελέγχων ενός κράτους που λυσσάει να εισπράττει φόρους και πρόστιμα...

Οπως τα λες εχεις απολυτο δικιο.Εχουν φαγωθει με τα προστιμα..Οφιλος μου ο dimaras με το Polaki του πηραν διπλωμα αδεια πινακιδες για 20 μερες για αναστροφη...Αλλα απο την αλλη σκεφτηκα οτι με 2 καζανια δεν θα χει φασαρια και δεν θα προκαλω..τωρα για την μυρωδια που μου λες δεν ξερω..

Οσον αφορα ομως τη δυναμη που ειπε και ο φιλος γιαννης?τι λεει?υπαρχει διαφορα?

Edited by giorgos1234
Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε εννοείς θα κρατήσεις την υπόλοιπη εξάτμιση όπως έχει και θες να βγάλεις απλά τον καταλύτη?Τι περιμένεις ότι θα κερδίσεις...Έπειτα πιστεύεις ότι δεν θα σου ανάψει λαμπάκι ή θες να βλέπεις το κοντέρ φωταγωγημένο εν όψει Χριστουγέννων....Αν μπεις στη διαδικασία να τον ξηλώσεις θα δώσεις στάνταρ 50-80ευρώ για το τίποτα. Σου περισσεύουν? Όπως θα ξέρεις οι καταλύτες από τα tsi είιναι αρκετά μεγάλοι και δεν κρίνεται απαραίτητη η αντικατάσταση τους (-όχι η αφαίρεση τους) παρά μόνο όταν έχουμε εξαντήσει όλα τα άλλα περιφεριακά και θέλουμε κάτι ακόμα...

Link to comment
Share on other sites

φιλε πανω απο 4 αλογα δεν κερδιζεις με τιποτα και νομιζω πως δεν αξιζει για την οικολογικη ζημια που θα προκαλεσεις

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε εννοείς θα κρατήσεις την υπόλοιπη εξάτμιση όπως έχει και θες να βγάλεις απλά τον καταλύτη?Τι περιμένεις ότι θα κερδίσεις...Έπειτα πιστεύεις ότι δεν θα σου ανάψει λαμπάκι ή θες να βλέπεις το κοντέρ φωταγωγημένο εν όψει Χριστουγέννων....Αν μπεις στη διαδικασία να τον ξηλώσεις θα δώσεις στάνταρ 50-80ευρώ για το τίποτα. Σου περισσεύουν? Όπως θα ξέρεις οι καταλύτες από τα tsi είιναι αρκετά μεγάλοι και δεν κρίνεται απαραίτητη η αντικατάσταση τους (-όχι η αφαίρεση τους) παρά μόνο όταν έχουμε εξαντήσει όλα τα άλλα περιφεριακά και θέλουμε κάτι ακόμα...

Ρε συ η εξατμιση μου απο καταλυτη μεχρι πισω ειναι 63.5 φ απο exhaust center.Oπου να ναι θα παω να βαλω και downpipe οπως μου πε και ο midkin 63.5 και απλα ρωτησα μηπως τον εβγαζα..αυτο.
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρινουμαι εναν ανθρωπο απο αν ειναι decat χωρις να τον ξερουμε εγω ειμαι decat και σε λιγο καιρο θα μεινω με ενα τελικο και σωληνα απο κατω τι σημαινει οτι ειμαι εγκληματιας και παλιανθρωπος? τα πραγματα που λες ειναι μεν σωστα 100% αλλα δεν κρινουμε εναν ανθρωπο ο καθενας εχει την αποψη του. Γιατι οταν καποιος που φοραει μια gt3076 με ξερο σωληνα απο μπρος μεχρι πισω βγαινει και launchαρει οπου βρεθει και απο πισω ακαυτες και 1 μετρο φλογες ειναι καλυτερα? Αυτα απο μενα φιλικα παντα. Φιλε μην τον βγαλεις τον καταλυτη γιατι θα γινει χριστουγεννιατικο δεντρο το golf βαλε καλυτερα ενα 200αρι να εισαι και καλυμενος.

Edited by stavros g
Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αυτος που εφαγα τη κληση που λεει ο γιωργος πιο πανω και ναι η αστυνομια πλεον ειναι παντου.μα παντου.και θα σου κοψει κληση ακομα και γιατι εχεις τα προβολακια ανιοχτα.ποσο μαλλον για decat.

γιωργο δε θα κερδισεις τοσα πολλα αμα ξηλωσεις καταλυτη-προκαταλυτη οσο αμα βαλεις ενα αλλο dp με ενα αγωνιστικο καταλυτη 200αρη η 100αρη.

οσο για σενα φιλε playmaker τι να σου πω.την ειδες πολυ κυριε σωσον τον λαον σου και κραζεις και απειλεις γιαυτο και μονο οποτε σε διαβαζω οσο σωστο και να ειναι αυτο που λες χανεις το δικιο σου και μονο απ το τροπο που το λες.λες σωστα πραγματα αλλα μαθε να μιλας.

α και μη πας να δεις ποτε wrc.ειναι ολοι decat

Edited by dimaras
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ξερω οτι προσβαλω.ακομα και σε φιλους μου τους το λεω ετσι οπως και εδω μεσα.ξερω οτι ο νικος δεν εχει καταλυτη πχ και μαρεσε οπως το πηρε και πραγματικα αντι να μου λετε για το τροπο μου καποιοι φτιαξτε το δικο σας τροπο προς τους γυρω γιατι εγω εχω κακο τροπο στα λογια.εσεις ομως εχετε κακο τροπο απεναντι στην υγεια μας!ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΑΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΕ ΣΟΒΑΡΟΤΗΤΑ

οσο γι αυτους με τις φλογες δεν με εντυπωσιαζουν!και ξερω οτι ειναι decat και τρωνε βρισιδια μην φοβασαι.

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Aκου ΒΛΑΚΑ ουτε σε ξερω ουτε με νοιαζει να σε μαθω.Χεστηκα τι λες στους φιλους σου αλλα εγω δεν ειμαι ενας απο αυτους.Δεν με νοιαζει τι περνας στη ζωη σου και πως το βλεπεις το θεμα αλλα αν πας να καρφωσεις καποιον εγω θα σου καρφωσω το κεφαλι στο τοιχο.Αντε να μεγαλωσεις και να μαθεις να μιλας σε ξενους ανθρωπους.Στο κατω κατω εγω ρωταω ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΑΦΕΡΘΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΒΟΥΛΩΝΕ.Ουτε δηλωσα οτι θα βαλω ουτε τιποτα.Πηρες ενα πληκτρολογιο και μου τα λες ΄΄εξω απο τα δοντα΄΄ .Να σε δω στο φαναρι να σταματας σε καναν ρωσο με starlet και decat και να του τα λες αυτα βλακαμα.Αλλα που τετοια κοτσια κλαιν ολα πισω απο το Pc.Αντε πηγαινε απο δω και βρες αλλο τροπο να ξεσπας βλακα.Οσον αφορα ρε παιδια αυτο που ρωτησα τι γινεται?Μου πε ο Νικος οτι παιζει καταλυτης απο ebay με κατοσταρικο ξερω γω..Ηερει κανεις τιποτα?

ωραιο επιπεδο...συνηθως κατι τετοιοι ειναι αυτοι που βγαζουν τους καταλυτες συνηθως!(παιδια παντα υπαρχουν εξαιρεσεις) φιλε μου οταν παραβιαζεις την υγεια την δικια μου και των συναναθρωπων μου θα σου μιλαω οπως θες το καταλαβες?και ναι αν βγαλεις το καταλυτη θα σε καρφωσω και εσενα στην αστυνομια και αν δεν εχεις λευτα για το προστιμο μιας και δεν εχεις για καταλυτη να σου παρουν και το αμαξι να τελιωσει η αρρωστια που σκορπας απο πισω.παιδια σορρυ αλλα νομιζω πως αναφορες στον βγαλσιμο καταλυτη θα επρεπε να απαγορευονται σε επισημο forum σοβαρα....δεν ειναι τοσο απλο το θεμα οσο νομιζετε.ακους εκει να μη καρφωσω!φιλε μου αυτος που κανει πλατες στον εγκληματια ειναι και αυτος το ιδιο μη σου πω και χειροτερος.επιτελους σαυτη τη χωρα βαλτε λιγο οτ μυαλο σας να σκευτει πριν κανετε οτι σας κατευει στο κεφαλι
Link to comment
Share on other sites

Δεν κρινουμαι εναν ανθρωπο απο αν ειναι decat χωρις να τον ξερουμε εγω ειμαι decat και σε λιγο καιρο θα μεινω με ενα τελικο και σωληνα απο κατω τι σημαινει οτι ειμαι εγκληματιας και παλιανθρωπος?

Ναι, είσαι κλασικό παράδειγμα Έλληνα.

Link to comment
Share on other sites

Να σε δω στο φαναρι να σταματας σε καναν ρωσο με starlet και decat και να του τα λες αυτα βλακαμα.Αλλα που τετοια κοτσια κλαιν ολα πισω απο το Pc.Αντε πηγαινε απο δω και βρες αλλο τροπο να ξεσπας βλακα.

Οι ρωσοι φιλε μου παιζουν ψηλα πλεον... Μονο με Merceda και οχι κατω απο 6 cylinder.. Αλλα και σε Merceda decat να ηταν παλι δν πιστευω να τους ελεγε τπτ... :D

Link to comment
Share on other sites

Οι ρωσοι φιλε μου παιζουν ψηλα πλεον... Μονο με Merceda και οχι κατω απο 6 cylinder.. Αλλα και σε Merceda decat να ηταν παλι δν πιστευω να τους ελεγε τπτ... :D

Χαχ πες το ψεματα..
Link to comment
Share on other sites

giorgos1234 και Playmaker ποινή και στους δύο για προσβλητικό περιεχόμενο στα posts σας τα οποία και διεγράφησαν. Μπορείτε να συζητήσετε πολιτισμένα και χωρίς ακρότητες. Ο ένας ζητάει μια απάντηση και ο άλλος θήγει το θέμα υγείας που προκύπτει και καλά κάνει. Και οι δύο όμως εκφράζεστε με λάθος τρόπο. Έτσι κανείς δεν θα σας απαντήσει, κανείς δεν θα ασχοληθεί με το θέμα.

Η συζήτηση συνεχίζεται χωρίς να γίνει πάλι το θέμα μπάχαλο.

Link to comment
Share on other sites

giorgos1234 και Playmaker ποινή και στους δύο για προσβλητικό περιεχόμενο στα posts σας τα οποία και διεγράφησαν. Μπορείτε να συζητήσετε πολιτισμένα και χωρίς ακρότητες. Ο ένας ζητάει μια απάντηση και ο άλλος θήγει το θέμα υγείας που προκύπτει και καλά κάνει. Και οι δύο όμως εκφράζεστε με λάθος τρόπο. Έτσι κανείς δεν θα σας απαντήσει, κανείς δεν θα ασχοληθεί με το θέμα.

Η συζήτηση συνεχίζεται χωρίς να γίνει πάλι το θέμα μπάχαλο.

Tι ποινη ρε φιλε μου λες.Αν σου μιλαγε εσενα ενας ξενος ετσι και σου λεγε μπαρμπουτσαλα τι θα του λεγες?δεν θα του διεγραφες το account μιας και εισαι Mod?Ο καθε τυπος περναει δυσκολα και ερχεται και ξεσπαει εδω μεσα πισω απο το pc
Link to comment
Share on other sites

Με αναφορά σε παράνομο λογισμικό η διαχείριση έχει πρόβλημα (και καλά κάνει).

Με αναφορά σε κόντρες η διαχείριση έχει πρόβλημα (και καλά κάνει).

Με αναφορά σε οτιδήποτε παράνομο η διαχείριση έχει πρόβλημα (και καλά κάνει).

Με αυτό το θέμα δεν υπάρχει πρόβλημα ?

Είναι σαν να ρωτάω την άποψή σας για το ποιος είναι ο καλύτερος τρόπος να διαρρήξω ένα σπίτι, ή να σκοτώσω έναν που μου τη σπάει η φάτσα του. Στα πλαίσια της παρανομίας όλα...ή έχει σημασία αν είσαι πολύ ή λίγο παράνομος?

Τα γράφω δημοσίως και δεν το αναφέρω απλώς στη διαχείριση σκοπίμως, για τη συνέχεια της συζήτησης, αν κρίνει η διαχείριση ότι αυτή μπορεί να συνεχιστεί με αυτό το περιεχόμενο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.