Jump to content
dimkatgr

Προβληματισμός Από Τα Προβλήματα!

Recommended Posts

Όπως οι περισσότεροι από εμάς (τους Έλληνες γενικότερα) λαμβάνουμε υπόψιν μας την γνώμη των τρίτων πολύ σοβαρά...καλώς η κακώς (κακώς κατά την γνώμη μου)..Είμαι στην διαδικασία επιλογής του πρώτου μου αυτοκινήτου,και ερωτευμένος με το polακι!! :give_rose: Όμως για κακή μου τύχη,ο πατέρας μου(βασικός χορηγός) ρωτησε μηχανικό την γνώμη του για το αμάξι και του είπε ''μακριά γιατί ειναι απίστευτα προβληματικό,σπάνε τουρμπίνες,τα ηλεκτρικά είναι για κλάματα κτλ"...Δεν τον πίστεψα,είναι η αλήθεια, μέχρι που μπήκα στο group και αφιέρωσα ωωώρες να διάβαζω προβλήματα...Διάβασα και αυτά που είχε αναφέρει ο μηχανικός προς θλίψη μου,και δεν αναφερομαι καθόλου στο ''απίστευτο" service της kosmocar η της karenda!!!!

Όμως το θελω απεγνωσμένα διοτι η ζαριά θα κάτσει στο fiesta,το οποιό δεν υποτιμώ σαν αμάξι αλλά καταλαβαίνετε..

Θέλω μόνο μια επιβεβαίωση πως ότι διαβάζω δεν είναι η ακριβής πραγματικότητα......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :help:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ πρίν πάρω το Roomster που έχει τον ίδιο κινητήρα, διάβασα τα ίδια θέματα με εσένα και προβληματίστικα. Επειδή όμως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο εκπληρούσε τις προϋποθέσεις που είχα ορίσει αποφάσισα να το αγοράσω.

Δυστυχώς έχει να κάνει και με τον παράγοντα τύχη. Άποψη μου είναι να αγοράσεις εκείνο το αυτοκίνητο μέσα στο οποίο θα αισθάνεσαι πραγματικά όμορφα και να ελπίζεις ότι δεν θα έχεις κάποια προβλήματα. Άλλωστε τα διάφορα αυτοκινητιστικά φόρα \, έχουν ακριβώς αυτό το σκοπό, δηλαδή την από κοινού αντιμετώπιση κοινών προβλημάτων.

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν άλλοι τόσοι με το συγκεκριμένοπ αυτοκίνητο που δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, όπως είμαι σίγουρος πως αν επισκεφτείς κάποιο αντίστοιχο φόρουμ για όποια άλλη μάρκα αυτοκινήτων θα διαβάσεις τα αντίστοιχα προβλήματα.

Άλλωστε είναι τόσο μεγάλη η παραγωγή των αυτοκινήτων που πλέον τα προβλήματα παρουσιαζονται σε μεγαλύτερο βαθμό χωρίς κατά ανάγκη να αυξάνεται το ποσοστό ελλάτωματικής παραγωγής κάποιου ανταλλακτικού.

Το 1% ελλατώματος άλλη εμφάνιση έχει στα 100 αυτοκίνητα και άλλη στα 10.000 αυτοκίνητα.

Καλή δύναμη στην απόφαση που θα πάρεις κι ότι και να πάρεις να είναι καλοτάξιδο κι εσύ υγιείς να το χαρείς.

Link to comment
Share on other sites

Όπως οι περισσότεροι από εμάς (τους Έλληνες γενικότερα) λαμβάνουμε υπόψιν μας την γνώμη των τρίτων πολύ σοβαρά...καλώς η κακώς (κακώς κατά την γνώμη μου)..Είμαι στην διαδικασία επιλογής του πρώτου μου αυτοκινήτου,και ερωτευμένος με το polακι!! :give_rose: Όμως για κακή μου τύχη,ο πατέρας μου(βασικός χορηγός) ρωτησε μηχανικό την γνώμη του για το αμάξι και του είπε ''μακριά γιατί ειναι απίστευτα προβληματικό,σπάνε τουρμπίνες,τα ηλεκτρικά είναι για κλάματα κτλ"...Δεν τον πίστεψα,είναι η αλήθεια, μέχρι που μπήκα στο group και αφιέρωσα ωωώρες να διάβαζω προβλήματα...Διάβασα και αυτά που είχε αναφέρει ο μηχανικός προς θλίψη μου,και δεν αναφερομαι καθόλου στο ''απίστευτο" service της kosmocar η της karenda!!!!

Όμως το θελω απεγνωσμένα διοτι η ζαριά θα κάτσει στο fiesta,το οποιό δεν υποτιμώ σαν αμάξι αλλά καταλαβαίνετε..

Θέλω μόνο μια επιβεβαίωση πως ότι διαβάζω δεν είναι η ακριβής πραγματικότητα......

Ευχαριστώ εκ των προτέρων :help:

Πάρε όποιο σε ικανοποιεί καλύτερα.Το polάκι είναι μια χαρά για την κατηγορία του,το μοτέρ του συγκρίνεται σε δύναμη με 1600άρια αυτοκίνητα και αν του φερθείς καλά θα σου φερθεί και εκείνο.Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για όλα αυτά τα προβλήματα διότι δεν ξέρεις ο καθένας τί οδήγηση κάνει ή τί του έχει βάλει επάνω με ένα σκασμό λεφτά νομίζοντας ότι θα περάσει φτιαγμένο evo!Σαφώς υπάρχει και ο παράγοντας τύχη.Δηλαδή μπορεί να το έχεις πένα και να σου βγάλει θέματα,μπορεί να το σκίζεις και να μην πάθει τίποτα(πράγμα δύσκολο σε ατμοσφαιρικό αμάξι).Άποψή μου πάρε το polo κάνε ένα καλό στρώσιμο,βάζε 100άρα(μην ακούς τα έλα μωρέ κρίση έχουμε ποιός βάζει 100άρα??το αμάξι γράφει min.95 και επειδή έχω ρωτήσει σοβαρούς ανθρώπους και όχι τον κύριο Χ στην γειτονιά που "τα ξέρει όλα",95άρα βάζεις σε έκτακτη ανάγκη),άφηνέ το λίγο να δουλεύει πριν το οδηγήσεις και λίγο πριν το σβήσεις,βάζε καλά λάδια και όλα κομπλέ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, εγώ πρίν πάρω το Roomster που έχει τον ίδιο κινητήρα, διάβασα τα ίδια θέματα με εσένα και προβληματίστικα. Επειδή όμως το συγκεκριμένο αυτοκίνητο εκπληρούσε τις προϋποθέσεις που είχα ορίσει αποφάσισα να το αγοράσω.

Δυστυχώς έχει να κάνει και με τον παράγοντα τύχη. Άποψη μου είναι να αγοράσεις εκείνο το αυτοκίνητο μέσα στο οποίο θα αισθάνεσαι πραγματικά όμορφα και να ελπίζεις ότι δεν θα έχεις κάποια προβλήματα. Άλλωστε τα διάφορα αυτοκινητιστικά φόρα \, έχουν ακριβώς αυτό το σκοπό, δηλαδή την από κοινού αντιμετώπιση κοινών προβλημάτων.

Είμαι σίγουρος ότι υπάρχουν άλλοι τόσοι με το συγκεκριμένοπ αυτοκίνητο που δεν αντιμετωπίζουν κάποιο πρόβλημα, όπως είμαι σίγουρος πως αν επισκεφτείς κάποιο αντίστοιχο φόρουμ για όποια άλλη μάρκα αυτοκινήτων θα διαβάσεις τα αντίστοιχα προβλήματα.

Άλλωστε είναι τόσο μεγάλη η παραγωγή των αυτοκινήτων που πλέον τα προβλήματα παρουσιαζονται σε μεγαλύτερο βαθμό χωρίς κατά ανάγκη να αυξάνεται το ποσοστό ελλάτωματικής παραγωγής κάποιου ανταλλακτικού.

Το 1% ελλατώματος άλλη εμφάνιση έχει στα 100 αυτοκίνητα και άλλη στα 10.000 αυτοκίνητα.

Καλή δύναμη στην απόφαση που θα πάρεις κι ότι και να πάρεις να είναι καλοτάξιδο κι εσύ υγιείς να το χαρείς.

Θα ζητησω ενα τεστ ντραιβ να το δοκιμασω και ελπιζω να αλλαξει γνωμη ο χορηγος :phone: .Δυστυχως τα σημερινα μοντελα ειναι αναλωσιμα μου φαινεται...πριν το 2000 τα μοντελα ηταν σκυλια..επομενως αμα εχεις τυχη διαβαινε!!!Αλλωστε η μοναδικη μου επιχειρηματολογια ειναι οτι πλεον το μοντελο εχει περασει μια περιοδο προβληματων τα οποια εχουν διορθωθει στην γραμμη παραγωγης...

Link to comment
Share on other sites

Πάρε όποιο σε ικανοποιεί καλύτερα.Το polάκι είναι μια χαρά για την κατηγορία του,το μοτέρ του συγκρίνεται σε δύναμη με 1600άρια αυτοκίνητα και αν του φερθείς καλά θα σου φερθεί και εκείνο.Κρατάω τις επιφυλάξεις μου για όλα αυτά τα προβλήματα διότι δεν ξέρεις ο καθένας τί οδήγηση κάνει ή τί του έχει βάλει επάνω με ένα σκασμό λεφτά νομίζοντας ότι θα περάσει φτιαγμένο evo!Σαφώς υπάρχει και ο παράγοντας τύχη.Δηλαδή μπορεί να το έχεις πένα και να σου βγάλει θέματα,μπορεί να το σκίζεις και να μην πάθει τίποτα(πράγμα δύσκολο σε ατμοσφαιρικό αμάξι).Άποψή μου πάρε το polo κάνε ένα καλό στρώσιμο,βάζε 100άρα(μην ακούς τα έλα μωρέ κρίση έχουμε ποιός βάζει 100άρα??το αμάξι γράφει min.95 και επειδή έχω ρωτήσει σοβαρούς ανθρώπους και όχι τον κύριο Χ στην γειτονιά που "τα ξέρει όλα",95άρα βάζεις σε έκτακτη ανάγκη),άφηνέ το λίγο να δουλεύει πριν το οδηγήσεις και λίγο πριν το σβήσεις,βάζε καλά λάδια και όλα κομπλέ!

Χίλια ευχαριστώ για την ανταπόκριση..και τις συμβουλές,τις οποίες θα ακολουθήσω ανεξάρτητα από την τελική επιλογή!Όσων αφορά τα extras δεν υπάρχουν λεφτά για πέταμα πλέον...επομένως βολευόμαστε με την βασική έκδοση ανάλογα με το διαθέσιμο budget!Έχουν αισίως περάσει 2 χρόνια από το λανσάρισμα του polo και θεωρώ ότι τα μεγάλα προβλήματα παρουσιάζονταν στα αρχικά μοντέλα...Απλά είναι λογικό όταν δίνεις 15-16 χιλιάρικα σε νέο αυτοκίνητο να επιθυμείς να είναι αψεγάδιαστο,να μην είσαι συνεχώς στα συνεργεία και να μην έχεις την αντιμετώπιση της καρέντα!δυστυχώς αυτά είναι τα extras σήμερα.........

Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε τα vw πλεον ειναι σαν τις ομορφες γκομενες...Προσφερουν απολαυση αλλα αρχικα πρεπει να ξερεις οτι θα μαθεις ολα τα συνεργεια της και κατα δευτερον (μετα το περας της εγγυησης) θα πρεπει να τα σκασεις για να τα συντηρεις..Επισης να ξερεις οτι αγοραζοντας tsi κανεις μια εισαγωγη στην νεογερμανικη φιλοσοφια που εχει περιπου ως εξης.. Δινεις 16 χιλιαρικα για πχ ενα πολο με 105 αλογα και τουρμπισμα απο τις 1700 στροφες και μετα απο ενα χρονο σου μενει στο δρομο..Πας λοιπον στο συνεργειο στο φτιαχνουν αλλα τι κριμα..δεν παει πλεον οπως πριν..και τοτε σε αποστομωνουν με τη εκπληκτικη απαντηση..ναι δεν παει αλλα ειναι για το καλο του κινητηρα...Δυστυχως αυτη ειναι πλεον η vw εκτος κι αν προτιθεσαι να αγορασεις κανενα μοντελο κορυφαιο που εκει τα πραγματα αλλαζουν..

Απο την αλλη παλι τι να παρεις??? Οι Ιταλοι εχουν χασει την ταυτοτητα τους..οι Γαλλοι ασχολουνται με τα σαλονια στο εσωτερικο, οι Ιαπωνες ειναι 10 χρονια πισω απο αισθητικη και οι υπολοιποι Γερμανοι δεν πανε πισω απο αναξιοπιστια..

...Οσο για Fiesta...ΕΓΚΡΙΝΩ μονο σε φραπε..Οι πιο ΑΣΧΕΤΟΙ οδηγοι εχουν Ford εκτος απο αυτους που παιρνουν συνειδητα ενα RS..

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Kοιταξε τα vw πλεον ειναι σαν τις ομορφες γκομενες...Προσφερουν απολαυση αλλα αρχικα πρεπει να ξερεις οτι θα μαθεις ολα τα συνεργεια της και κατα δευτερον (μετα το περας της εγγυησης) θα πρεπει να τα σκασεις για να τα συντηρεις..Επισης να ξερεις οτι αγοραζοντας tsi κανεις μια εισαγωγη στην νεογερμανικη φιλοσοφια που εχει περιπου ως εξης.. Δινεις 16 χιλιαρικα για πχ ενα πολο με 105 αλογα και τουρμπισμα απο τις 1700 στροφες και μετα απο ενα χρονο σου μενει στο δρομο..Πας λοιπον στο συνεργειο στο φτιαχνουν αλλα τι κριμα..δεν παει πλεον οπως πριν..και τοτε σε αποστομωνουν με τη εκπληκτικη απαντηση..ναι δεν παει αλλα ειναι για το καλο του κινητηρα...Δυστυχως αυτη ειναι πλεον η vw εκτος κι αν προτιθεσαι να αγορασεις κανενα μοντελο κορυφαιο που εκει τα πραγματα αλλαζουν..

Απο την αλλη παλι τι να παρεις??? Οι Ιταλοι εχουν χασει την ταυτοτητα τους..οι Γαλλοι ασχολουνται με τα σαλονια στο εσωτερικο, οι Ιαπωνες ειναι 10 χρονια πισω απο αισθητικη και οι υπολοιποι Γερμανοι δεν πανε πισω απο αναξιοπιστια..

...Οσο για Fiesta...ΕΓΚΡΙΝΩ μονο σε φραπε..Οι πιο ΑΣΧΕΤΟΙ οδηγοι εχουν Ford εκτος απο αυτους που παιρνουν συνειδητα ενα RS..

συμφωνώ στα περισσότερα από αυτά που είπες....σε ποια επιλογη ομως θα κατεληγες αν ειχες ενα προυπολογισμο της ταξης των 16.000 ευρω;;;;

ιδου η απορια!!

Link to comment
Share on other sites

...Οσο για Fiesta...ΕΓΚΡΙΝΩ μονο σε φραπε..Οι πιο ΑΣΧΕΤΟΙ οδηγοι εχουν Ford εκτος απο αυτους που παιρνουν συνειδητα ενα RS..

Και ομως φιλε τα ford τουλαχιστον το focus 2 ... εχουν ...Καλυτερο τιμονι ...Καλυτερα φρενα ...Καλυτερα κρατηματα Καλυτερη αναρτηση και καλυτερη ασφαλεια την νυχτα (ΦΩΤΑΡΕΣ) Στο λεω γιατι εχουμε και απο τα 2 ... golf tsi 6 (160) Focus 2008 tdci sport , Fiesta 2010 . Μιλαμε για φρεναρισμα με ιδια λαστιχα (Primacy hp ) και ιδιες συνθηκες ...

Μπορεις να δεις πολλαποστ εδω μεσα για ανασφαλεια με τα φρενα ... και πολλα παραπονα για τα αθλια φωτα του golf ... Το να ακυρωνεις ετσι μαρκες και αυτοκινητα ενω τα δικα μας πασχουν σε πολλους τομεις που αυτα εχουν βρει τηνχ ρυση τομη...δεν ξερω τι θες να μας πεις...

Φιλικα παντα .

Οσο για το τι επιλογη μπορει να εχει καποιος στα 16 ?

Εαν μπορεις πετρελαιο μονο δρομος το oPel corsa 1.3 ecoflex με τον καλυτερο και ποιο αξιοπιστο κινητηρα στο ειδος του ...κατασκευασμενος απο την Fiat η οποια ειναι Master στο ειδος. Με καταναλωση γυρω στο 5 . Εαν θελεις βενζινη ....seat Ibiza 1.2 η και skoda fabia Τιμιοτατα για την τιμη τους Βεβαια εαν χρειαζεσαι την ηχομονωση και την ποιοτητα εσωτερικου της vw και διαθετεις γιαυτο και μονο τα εξτρα χρηματα τοτε polo ! Η ακομα μπορεις να δεις και σε μεταχειρα Α1 1.2 το οποιο ομως ειναι κατα εκπληξη μου σχετικα ποιο θορυβωδες απο το polo ...

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Και ομως φιλε τα ford τουλαχιστον το focus 2 ... εχουν ...Καλυτερο τιμονι ...Καλυτερα φρενα ...Καλυτερα κρατηματα Καλυτερη αναρτηση και καλυτερη ασφαλεια την νυχτα (ΦΩΤΑΡΕΣ) Στο λεω γιατι εχουμε και απο τα 2 ... golf tsi 6 (160) Focus 2008 tdci sport , Fiesta 2010 . Μιλαμε για φρεναρισμα με ιδια λαστιχα (Primacy hp ) και ιδιες συνθηκες ...

Μπορεις να δεις πολλαποστ εδω μεσα για ανασφαλεια με τα φρενα ... και πολλα παραπονα για τα αθλια φωτα του golf ... Το να ακυρωνεις ετσι μαρκες και αυτοκινητα ενω τα δικα μας πασχουν σε πολλους τομεις που αυτα εχουν βρει τηνχ ρυση τομη...δεν ξερω τι θες να μας πεις...

Φιλικα παντα .

Οσο για το τι επιλογη μπορει να εχει καποιος στα 16 ?

Εαν μπορεις πετρελαιο μονο δρομος το oPel corsa 1.3 ecoflex με τον καλυτερο και ποιο αξιοπιστο κινητηρα στο ειδος του ...κατασκευασμενος απο την Fiat η οποια ειναι Master στο ειδος. Με καταναλωση γυρω στο 5 . Εαν θελεις βενζινη ....seat Ibiza 1.2 η και skoda fabia Τιμιοτατα για την τιμη τους Βεβαια εαν χρειαζεσαι την ηχομονωση και την ποιοτητα εσωτερικου της vw και διαθετεις γιαυτο και μονο τα εξτρα χρηματα τοτε polo ! Η ακομα μπορεις να δεις και σε μεταχειρα Α1 1.2 το οποιο ομως ειναι κατα εκπληξη μου σχετικα ποιο θορυβωδες απο το polo ...

Και εγω τα εχω σε υποληψη τα ford γι'αυτο και σκεφτομαι το fiesta παρα πολυ...μια ακομη επιλογη που ειδα ειναι το honda jazz(απειροι χωροι)....το polo δυστυχως δεν μπορω να το βγαλω απο το μυαλο μου ομως...το corsa το εχει ο αδερφος του πατερα μου και του εχουν αλλαξει μεχρι και τα παξιμαδια στα συνεργεια........

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν έχεις το Polo στο μυαλό σου τότε δε χρειάζεται καν να το συζητάς. Πάρτο και δε θα χάσεις!

Είμαι από αυτούς που του έβγαλε σχεδόν τις περισσότερες από τις ασθένειες (update εγκεφάλου και χάσιμο ροπής από χαμηλά, πρόβληα στην τουρμπίνα και αλλαγή wastegate, κτλ.), αλλά και πάλι δεν το αλλάζω με τίποτε!

Πρόσφατα πήγα να δω το Kia Rio το καινούργιο που μου άρεσει κι αυτό πολύ το σχέδιο του, αλλά όταν μπήκα και δοκίμασα να αλλάξω ταχύτητες ΞΕΝΕΡΩΣΑ άσχημα! Λες και ήμουν στο Fiat Punto του '95 που είχα όταν ήμουν μικρότερος, δηλαδή χάλια μαύρα!

Δε λέω ότι το Ford είναι τέτοιο αυτοκίνητο, αν και προσωπικά όταν έκανα γύρες στην αγορά για το επόμενο μου τουτού είχα μπει και στο Fiesta και οι χώροι στον συνεπιβάτη με χάλασαν πολύ, όπως και το γεγονός με τα σκληρά πλαστικά του. Το Polo εμπνέει ότι είσαι σε αυτοκίνητο μεγαλύτερης κατηγορίας και η ηχομόνωση του είναι τέλεια...

Εμείς λοιπόν είμασταν οι beta testers και τώρα πιστεύω έχει βγει η version 1.0 οπότε δε φαντάζομαι να έχει τα θέματα που είχε παλαιότερα. Τουλάχιστον όχι τα τόσο σοβαρά.

Στο τέλος η επιλογή είναι δική σου, αλλά εγώ αν ήταν να αγόραζα αυτοκίνητο τώρα πάλι προς Polo θα σκεφτόμουν πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πώ: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ vW

Ακριβά για αυτό που προσφέρουν.

Απίστευτη αναμονή για να τα παραλάβεις.

πλήρως αναξιόπιστα.

Απαίσιο after sales service!

Και μιλώ σαν κάτοχος vw!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ένα έχω να πώ: ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ vW

Ακριβά για αυτό που προσφέρουν. Σχετικά ναι. Ισχύει όμως το ό,τι πληρώνεις παίρνεις

Απίστευτη αναμονή για να τα παραλάβεις. Το καλό πράμα αργεί

πλήρως αναξιόπιστα. Όχι πλήρως, έχουν τα θεματάκια τους όμως

Απαίσιο after sales service! Εξαρτάται από το που πηγαίνεις πάντα

Και μιλώ σαν κάτοχος vw!

Link to comment
Share on other sites

Ακριβά για αυτό που προσφέρουν. Σχετικά ναι. Ισχύει όμως το ό,τι πληρώνεις παίρνεις -αν σε νοιαζει μονο η ποιότητα στο εσωτερικό τότε ναι γιατί απο μηχανικά μέρη......αστα να πάνε!

Απίστευτη αναμονή για να τα παραλάβεις. Το καλό πράμα αργεί - 7 μήνες??

πλήρως αναξιόπιστα. Όχι πλήρως, έχουν τα θεματάκια τους όμως-καμία σχέση με ΑΞΙΟΠΙΣΤΑ αμάξια σιγουρα θα πάς συνεργείο για βλαβη!

Απαίσιο after sales service! Εξαρτάται από το που πηγαίνεις πάντ- σε καινούργιο αμαξι να διαπραγματεύεσαι με την Κοσμοκάρ αν θα κάνουν επισκευή ή αν θα σου αλλάξουν μοτερ???

Link to comment
Share on other sites

το golf ειναι υπεροχο αυτοκινητο και μιλαω σαν κατοχος mk1 mk 5 και mk 6 Που εχω σημερα και εχουν περασει απο τα χερια μου ουκ ολιγα αυτοκινητα οπως bmw 3.16 , bmw 320 alpina 2008 , punto Gt , punto sporting , accent , saxo vts 120 και οι μοναδικες ενστασεις που εχω ειναι το σαζμαν που ειναι σαν να ανακατευεις φασολαδα , εξου και διαβασα το απιθανο ..

αλλάξω ταχύτητες ΞΕΝΕΡΩΣΑ άσχημα! Λες και ήμουν στο Fiat Punto του '95
φιλε μου εγω αν σου πω οτι μου λιπει εκεινο το φοβερο σαζμαν του fiat puntoGt ... ax! οσο για τα φωτα ενταξει εχω ενα θεματακι αλλα εχω και στραβωμαρα λίγο :db:

τωρα για το πολο δεν γνωριζω φιλε παντως ειχα φιλαρακι που ειχε τρομερα προβληματα με το ηλεκτρογκαζο μεχρι που αγανακτησε και το εδωσε ομως ηταν το προηγουμενο μοντελο παντως απο θεμα αξιοπιστιας σιγουρα τα γερμανικα δεν ειναι και γιαπωνεζικα αλλα δεν ειναι και ιταλικα αν κρινω απο την φωτια που πηρε πανω στην εγνατια πριν 6-7 χρονια το φιατ μου και εγινε καρβουνο .

οσο για τις αντιπροσοπειες ενταξει δεν ειναι μονο η καρεντα ρε παιδια εγω που ειμαι απο επαρχια πχ μια χαρα με εξυπηρετουνε δεν ειχα ποτε κανενα παραπονο.

υ.π εδώ υπαρχει κοσμος που παει και αγοραζει bmwκαι τα σκαει πολυυ χοντρα ειδικα για καινουργειο δηλ μιλαμε για τιμες 35 και 40 000 για να παρεις μια βλακεια και μιση που λεει bmw , η vw Μπροστα της ειναι μακραν αιωνες μπροστα! ισως ειναι λιγο ποιο αξιοπιστα απο τα γκολφ αλλα και ολα τα αλλα χέσε μεσα!

Edited by apostolos D
Link to comment
Share on other sites

Μου κανει τρομερη εντυπωση για το corsa ...μιλας για το eco flex ? Απο τα ποιο αξιοπιστα μικρα πετρελαια ...πανευρωπαικος ...Τεσπα

Εαν θελεις και λιγο prestige παρε Polo... Το jazz δεν το ξερω παντως σιγουρα ειναι πολυποιο αξιοπιστο απο το polo. Εαν τα εχεις βασικα παρε πολο ... παρε για να μαθεις.... χαχαχ

Οσο για το fiesta ειναι super και πολυ τιμιο .Ζυγισετα καλα

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγω θα σταθώ στο θέμα ηχομόνωσης και θορύβου.. Μετά από 1μιση χρόνο Πολο , προσπαθόντας όσο γίνεται στους ελληνικους δρόμους να μηνπεφτω σε λακουβες κτλ.. αλλά αισθάνομαι τωρα τελευται πως εχει πολυ θόρυβο η καμπινα.. ειτε ειναι ο αερας ειτε ειναι η μηχανη ειτε οιο λακουβεσ.. τι μπορει να φταιει?

Link to comment
Share on other sites

συνηθησες μαλλον αδερφε .... Και μην τρελενομαστε ...αμαξι της σειρας ειναι ....οπως και ολα εμας των θνητων

Link to comment
Share on other sites

Μου κανει τρομερη εντυπωση για το corsa ...μιλας για το eco flex ? Απο τα ποιο αξιοπιστα μικρα πετρελαια ...πανευρωπαικος ...Τεσπα

Εαν θελεις και λιγο prestige παρε Polo... Το jazz δεν το ξερω παντως σιγουρα ειναι πολυποιο αξιοπιστο απο το polo. Εαν τα εχεις βασικα παρε πολο ... παρε για να μαθεις.... χαχαχ

Οσο για το fiesta ειναι super και πολυ τιμιο .Ζυγισετα καλα

η αληθεια ειναι οτι δεν ειχα ρωτησει λεπτομερειες αλλα μετα που το ειπες αυτο για το opel,εμαθα οτι εκανε την εξης μπουρδα...το ειχε αφησει σε αχρησια περιπου 4 μηνες λογω επαγγελματικου ταξιδιου και οταν επεστρεψε ειχαν βουλωσει τα μπεκ(το πετρελαιο θελει συνεχη κινηση και οχι ακινησια)...πολλα λεφτα ζημια και απο εκεινη την ωρα και υστερα εμφανιζοταν το ενα προβλημα το αλλο!!

Link to comment
Share on other sites

σχεδόν 1 χρόνο κάτοχος του polo tsi και με 15 σχεδόν χιλιόμετρα έχω να πω τα καλύτερα γιαυτό το αυτοκίνητο. Μέχρι τώρα δεν είχα προβλήματα αν εξαιρέσουμε τα σωληνακια που βαραγανε πίσω από το ντουλαπάκι του συνοδηγού το οποίο όμως διορθώθηκε μέσα στην εγγύηση. Κατά τα άλλα είναι πολύ καλής ποιότητας αυτοκίνητο στο εσωτερικό (μπήκα και στο αντίστοιχο ibiza 1.2tsi και στο coupra 1.4 και ξενέρωσα από θέμα ποιότητας) αλλά περίμενα λίγο καλύτερη απορρόφηση κραδασμών στο εσωτερικό (αλλά ντάξει δεν είναι golf) . Πάντως αν το πάρεις είμαι σίγουρος οτι δεν θα το μετανιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω να παραθέσω ενα άρθρο που διάβασμα πρόσφατα.

http://www.autoblog.gr/2011/09/24/video-vw-ceo-martin-winterkorn-visit-hyundai-stant-to-in-iaa-2011-to-see-new-generation-i30/

Link to comment
Share on other sites

Εγω 1,5 χρονο κλεινω πλεον και το αμαξι εκτος απο τα σωληνακια και 2 γρυλους στα παραθυρα(γνωστο προβλημα vw)ειναι χαρτι...βεβαια να σου πω την αληθεια,αν τωρα επαιρνα αμαξι,θα εβλεπα πολυ σοβαρα ibiza fr,μονο και μονο για τον κινητηρα...σε καμια των περιπτωσεων δεν συγκρινεται με το πολο....μην βιαστεις παντως,περιμενε να βγει το πολο gt,ισως παρεις αυτο ή ισως μειωθει η τιμη του tsi...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.