Jump to content
Mike

Τοποθέτηση Υποβραχιονίου(Τεμπέλη) Σε Golf V

Recommended Posts

Παιδες γεια σας και παλι...

Γνωριζω οτι πολλοι κατοχοι Golf V ενδιαφερονται για τοποθετηση τεμπελη,υποβραχιονου δλδ με τα την αγορα,και πολλοι λενε οτι δεν γινεται...Η αληθεια ειναι ομως οτι γινεται και με το παραπανω και για αυτο εχω τα πειστηρια απο εμενα που μολιις σημερα το τοποθετησα....

Λοιπον εχουμε και λεμε

Παραγγειλαμε τα ανταλλακτικα και η τοποθετηση εγινε σε 4 ωρες στην αντιποροσωπεια Τεγουσης στην Βεροια

Κοστισε 430 ευρω (370 ανταλλακτικα + 60 εργασια)

Και περιελαμβανε

Τοποθετηση υποβραχιονιου

Αλλαγη της κονσολας σε εκεινο το σημειο και μεχρι πισω

Πισω τοποθεητηση αεραγωγων

Πισω τοποθετηση διπλης ποτηροθηκης που μπαινει και βγαινει

Εξαερισμος στο ντουλαπακι και ειναι και ψυγειακι

Ακολουθουν φωτο απο την ολη διαδικασια...

Εδω φαινεται η αφαιρεση καποιων πραγματων για να τοποθετηθουν οι αεραγωγοι και να παει ο αερας πισω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_...ge%28782%29.jpg

Πισω αφαιρεθηκε το παλιο τμημα απο το χειροφρενο και πισω

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_...ge%28785%29.jpg

Καποιες φωτο μετα την τοποθετηση

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_...ge%28794%29.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_...ge%28796%29.jpg

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_...ge%28797%29.jpg

Να και οι πισω αεραγωγοι

http://briefcase.pathfinder.gr/download/O_...ge%28798%29.jpg

Εδω φαινονται οι αεραγωγοι μαζι με τις ποτηροθηκες

Image(799).jpg

και τελος μια γενικη αποψη απο το αποτελεσμα

Image(800).jpg

Ελπιζω να σας κατατοπισα :thumbsup:

Edited by doggy
Link to comment
Share on other sites

Mike, φίλε μου, πολλά λεφτά ρε γαμώτο για ένα τεμπέλη, δεν  νομίζεις?

Χμ...Ναι πολλα δεν λεω...αλλα αν δεις και στις φωτο το αποτελεσμα ειναι κατι παραπανω απο ωραιο...

Εργοστασιακο και πλεον με εξαερισμο για τους πισω και αλλον αερα πολυτελειας πισω...

Ειναι κατι που ελειπε πιστευω πολυ απο το αμαξι...Και αφου δεν το εβαλα εξαρχης το βαζω ωρα...Χαλαλι ομως... music.gif

Το ευχαριστιεμαι καθημερινα και πλεον δεν μπορω να μην το χρησιμοποιω... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

βασικα το υποβραχιονιο οπως το λες εγω το ξερω σαν μπρατσο:(

τεμπελης=αριστερα απο συμπλεκτη+ενα μοχλο που εχουν στο τιμονι ,στις νταλικες...:D

δεν ειναι λιγο κοντο το υποβραχιονιο?στο 4 που το χω ειναι βεβαια πιο λεπτο αλλα φτανει εως το χειροφρενο...κ ετσι μπορεις να ακουμπας κ το τιμονι ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Μη σου φαινεται ετσι...τραβιεται μπροστα οποτε θες,και παει αρκετα μπροστα...Αν πηγαινε κι αλλο μετα δεν θα μπορουσες να βαλεις ταχυτητητα...Ειναι περα για περα αψογο..ΕΙναι ιδιο με του Passat...:(

(tifosi απο myphone :D)

Link to comment
Share on other sites

I ALITHIA INE OTI TO SKEFTIKA KE EGO NA BALO BRAXIONA ALA ME EBODIZI TO KOSTOS PU MU IPAN 370E TO BRISKO IPERBOLIKO. KE 2 ME XALAI PU DEN TO EXUN SE KANENA PROSPEKTOS NA TO DO SAN ADALAKTIKO KALA DILADI PU TO EBGALES ESI FOTTO KE TO IDA TORA.ESI PISTEBIS OTI AXIZI O KOPOS NA TO KANO ???? EXO MIA AMFISBITISI GIA TUS AEROGOGUS APO PU TRABAI KANALI GIA NA TUS BALI???

Link to comment
Share on other sites

I ALITHIA INE OTI TO SKEFTIKA KE EGO NA BALO BRAXIONA  ALA ME EBODIZI TO KOSTOS PU MU IPAN 370E TO BRISKO IPERBOLIKO. KE 2 ME XALAI PU DEN TO EXUN SE KANENA PROSPEKTOS NA TO DO SAN ADALAKTIKO  KALA DILADI PU TO EBGALES ESI FOTTO KE TO IDA TORA.ESI PISTEBIS OTI AXIZI O KOPOS  NA TO KANO ???? EXO MIA AMFISBITISI GIA TUS AEROGOGUS APO PU TRABAI KANALI GIA NA TUS BALI???

Καμια αμφιβολια να μην εχεις, ο τυπος που εμενα μου το εκανε τουλαχιστον,ηταν πολυ εμπειρος..

Σηκωσαμε την κονσολα εκει που ειναι ο λεβιες και απο κατω η VW εχει ετοιμες υποδοχες για τη συνεχεια των αεραγωγων που τωρα στο αμαξι σου σταματανε εκει που ειναι η σταχτοθηκη...Εχει ομως υποδοχες και ετοιμα κομματια για αυτο το σκοπο,και ετσι σηκωσαμε την κονσολα,μπηκαν οι αεραγωγοι για τους πισω επιβατες στη θεση που επρεπε,και τοποθετηθηκε η κονσολα οπως ηταν,και εν συνεχεια απο το χειροφρενο και πισω, νεα κονσολα,με το υποβραχιονιο πλεον,και τους πισω αεραγωγτους και ποτηροθηκες,και πλεον ο αερας παει πολυ σωστα και εργοστασιακα στο υποβραχιονιο μεσα και στους πισω επιβατες...Ολα εργοστασιακα, για αυτο και το κοστος παει αρκετα...

Προσωπικη μου αποψη...?

Δεν χρειαζεται να σου πω παρα μονο το εξης...Δεν μπορω πλεον σε αμαξια που δεν εχουν...Μου λειπει,κανει μπαμ... :angry:

Link to comment
Share on other sites

I ALITHIA INE OTI ME EXIS BALI STI PRIZA ASXIMA GMT I ALITHIA INE OTI ONDOS DIXNI MIA POLITELIA TO AFTOKINITO ME TON BRAXIONA.TO ARNITIKO INE OTI DISTIXOS DEN BAZUN ME AGORA PISTOTIKIS KARTAS ATOKES DOSIS

ALA KE EGO PISTEBO PLEON AKLONITA OTI AXIZI TO KOPO

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε,στην VW τα εβαλα,100% εργοστασιακος :cry:

Απλα αν βλεπεις φωτο που εχει μεσα cd changer,εχει αλλη διαρρυθμιση επειδη εχει τη cdιερα μεσα :cry:

Εχω μπει σε golf που το εχει απο οταν αγοραστηκε,και ειναι το ιδιο..Αυτο ελειπε να μην ηταν τοσα λεφτα εδωσα...

Φιλε diver,αστα να πανε...

Υποβραχιονιο, καθρεφτες, Xenon, λαστιχα, βαψιμο προφυλακτηρα, παρα πολλα λεφτα φιλε μου,αλλα εχει δειξει ακομη πιο πολυ το αμαξακι μας :cry:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Mike κάτι είπες για ψυγειάκι δηλαδή το καλοκαίρι όταν θα βάζεις το Air condition το εσωτερικό του τεμπέλη θα γίνεται ένα μικρό ψυγειάκι? Θα μπορείς δηλαδή να βάλεις 1 μπουκαλάκι με νερό για να είναι δροσερό όταν πάς ταξίδι? Ξέρεις αν μπένει τεμπέλης στο POLO 9N?

Link to comment
Share on other sites

Guest Stoilas
Φίλε Mike κάτι είπες για ψυγειάκι δηλαδή το καλοκαίρι όταν θα βάζεις το Air condition το εσωτερικό του τεμπέλη θα γίνεται ένα μικρό ψυγειάκι? Θα μπορείς δηλαδή να βάλεις 1 μπουκαλάκι με νερό για να είναι δροσερό όταν πάς ταξίδι? Ξέρεις αν μπένει τεμπέλης στο POLO 9N?

Στο 9Ν, το τρίπορτο τουλάχιστον, δεν έχει σε εκείνο το σημείο αεραγωγό για να μπορέσει να λειτουργήσει και σαν ξυγειάκι.

Link to comment
Share on other sites

Στο 9Ν, το τρίπορτο τουλάχιστον, δεν έχει σε εκείνο το σημείο αεραγωγό για να μπορέσει να λειτουργήσει και σαν ξυγειάκι.

Έχεις δίκιο δεν το σκέφτηκα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Mike κάτι είπες για ψυγειάκι δηλαδή το καλοκαίρι όταν θα βάζεις το Air condition το εσωτερικό του τεμπέλη θα γίνεται ένα μικρό ψυγειάκι? Θα μπορείς δηλαδή να βάλεις 1 μπουκαλάκι με νερό για να είναι δροσερό όταν πάς ταξίδι? Ξέρεις αν μπένει τεμπέλης στο POLO 9N?

Ναι φιλε μου,οπως γινεται και στο ντουλαπακι του συνοδηγου στην δικη μου τουλαχιστον εκδοση,την sportline,μολις ανοιξεις τον κλιματισμο,παει και εκει κρυο αερα,και εγω τουλαχιστον,κια παγωτακι ειχα βαλει μεσα και το κρατησε ανετα για κανα μισαωρακι...LoooooooL....Οσο για το νερακι,στανταρ δροσερο :(

Και εχει και κουμπακι που επιλεγεις αν θες να ερχεται ο αερας η οχι :thumbsup:

@ipso... Ασε φιλε μου,μην μου βαζεις κι αλλες ιδεες...Πωπω..τι θα κανω..στο τελος θα τα βαλω ολα επανω.. tongue.gif

Τωρα ειδσ σε εναν κολλητο μου οτ εργοστασιακο ηχοσυστημα,το οποιο ναι μεν ειναι χειροτερο απο το δικο μου που παιζει και mp3,αλλα σαν εμφανιση,απλα δεν εχω λογια..Ειδικα το βραδυ..Τεσπα...Ολο σε εξοδα με βαζετε... tongue.giftongue.giftongue.gif

Link to comment
Share on other sites

RE PEDIA TO TULAPAKI INE APO TIN MANA TU SPIGIO SE MENA

TULAXISTON STO SPORTLINE INE ESTI APO TIN MAMA DEN XERO BEBEA GIA TIS ALES 2 EKDOSIS TI GINETE.

MALON TO ANIXTIRI INE IPERBOLI THA ELEGA LIGO

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.