Jump to content
Mike

Τοποθέτηση Υποβραχιονίου(Τεμπέλη) Σε Golf V

Recommended Posts

ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΕΛΑ!!!!!

Δηλαδη εμενα που τον εδωσε στη DHL την Πεμπτη θα μου ερθει σε ενα μηνα...

Τωρα με το μαξιλαρακι με εβαλες σε σκεψεις.... Εγω του ειπα οτι θελω ανθρακι τεμπελη ελπιζω να ειναι ολος ανθρακι και οχι μονο το μαξιλαρακι... Τι να πω ρε γαμωτο.. Ειναι ορισμενοι μονο για να σε βγαζουν απο τα ρουχα σου.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΣΤΟ ΠΗΓΑΙΝΕ ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΣΤΟ ΕΛΑ!!!!!

Δηλαδη εμενα που τον εδωσε στη DHL την Πεμπτη θα μου ερθει σε ενα μηνα...

Τωρα με το μαξιλαρακι με εβαλες σε σκεψεις.... Εγω του ειπα οτι θελω ανθρακι τεμπελη ελπιζω να ειναι ολος ανθρακι και οχι μονο το μαξιλαρακι... Τι να πω ρε γαμωτο.. Ειναι ορισμενοι μονο για να σε βγαζουν απο τα ρουχα σου.

ΑΚΡΙΒΩΣ! Η DHL στη Γερμανία διακρίνεται σε DHL και DHL Express. Η DHL Express όταν στέλνει κάτι στην Ελλάδα, το παραδίδει στην DHL Hellas και σε 2 μέρες το πολύ, το έχεις σπίτι σου. Η απλή DHL όταν στέλνει κάτι στην Ελλάδα, το παραδίδει στα ΕΛΤΑ, τα οποία μεταφέρουν το πακέτο με τρένο και η μεταφορά - σύμφωνα με τα ΕΛΤΑ - κάνει διαρκεί περίπου 25 ΕΡΓΑΣΙΜΕΣ!!! :D Τώρα μη με ρωτήσεις με πόσα χιλιόμετρα τρέχει το τρένο γιατί ό,τι και να σου πω, δεν βγαίνει!

Ελπίζω να μη σου συμβεί και εσένα το ίδιο. Τι άλλο να πω;;

Edited by k_t_g
Link to comment
Share on other sites

Πουλάω ολοκαίνουριο υποβραχιόνιο (τεμπέλη) αυθεντικό VW στο κουτί του.

Το αγόρασα από Γερμανία. Δυστυχώς ο πωλητής με ρώτησε τι χρώμα ήθελα να είναι το μαξιλαράκι, αλλά ΔΕΝ με ενημέρωσε ότι υπάρχουν αποχρώσεις και στα πλαστικά! (Εσείς το ξέρατε;:D Όπως φαίνεται, το χρώμα των δικών μου πλαστικών είναι το Anthracite ή Anthrazit ενώ το χρώμα του υποβραχιονίου είναι το Classic Grey ή ArtGrey.

Το συγκεκριμένο υποβραχιόνιο μπορείτε να το δείτε εδώ: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=140019123664

Το αγόρασα ακριβώς 224,46 euros και το δίνω ακριβώς 224 euros. Δεν σκοπεύω να βγάλω ούτε δραχμή. Ο πωλητής δέχεται να του τον στείλω πίσω και να μου στείλει άλλο, αλλά θα πρέπει να περιμένω να φτάσει ο πρώτος στη Γερμανία και μετά ο δεύτερος Ελλάδα. Για να εξοικονομήσω χρόνο, λοιπόν, και να εξυπηρετήσω και κάποιον καλό συμforumίτη που μπορεί να ενδιαφέρεται, τον προσφέρω σε όποιον ενδιαφέρεται!

Αν μπορέσω θα βάλω και μερικές φωτό του πραγματικού αντικειμένου.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ΠΜ!

Αν θελεις γραφτο στις αγγελιες. :D

Link to comment
Share on other sites

Αν θελεις γραφτο στις αγγελιες. :D
Το έχω ήδη κάνει αλλά το έβαλα και εδώ καθώς το θέμα είναι σχετικό... :D
Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο παληκάρια, έως πολύ δύσκολο. Και το πιο σημαντικό. Εκτός από το αυτοκίνητο του γιατρού δεν γνωρίζω να έχει γίνει αυτή η εγκατάσταση σε άλλον. Στον Παζαρόπουλο με είπαν παλαβό που θέλω να ξεμοντάρω καινούριο αυτοκίνητο.

Ο τεμπελης του Μιχαλη πλεον ξεκουραζει τον δικο μου αγκωνα και οι πισω επιβατες εχουν τους δικους τους αεραγωγους και ποτηροθηκες. :thumbsup:

Ημουν μπροστα σε ολη τη διαδικασια τοποθετησης και μπορω να πω οτι αν ο μαστορας εχει στοιχειωδη κοινη λογικη ειναι κατι πολυ απλο.

Και επισης ειναι κατι που αξιζει παρα πολυ μα παρα πολυ - θα αλλαξει ολο το εσωτερικο του αυτοκινητου σας.

Do it :D

Link to comment
Share on other sites

Εάν προλάβω αύριο - αλλιώς από Δευτέρα - θα στείλω πίσω το υποβραχιόνιο! Προσθέτω δύο φωτογραφίες για το πως φαίνεται μέσα στην καμπίνα, σε περίπτωση που θέλει κάποιος να το δει. Επισημαίνω ότι το υποβραχιόνιο τοποθετείται ΚΑΙ σε PASSAT και Candy. Λεπτομέρειες στην αγγελία ποιυ φαίνεται η αγορά του από το eBay.

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ εχω και γω το υποβραχιονιο μου στο αυτοκινητο και τεμπελιαζω.. Εκανε ακριβως 2 βδομαδες να ερθει απο τη Γερμανια και ευτυχως ηταν στα σωστα χρωματα και δεν την πατησα οπως ο φιλος k_t_g

Αντε να ερθει και το navi να δεσει το γλυκο... Καθε μερα το ερωτευομαι και περισσοτερο το ψοφιμι μου hearts.gifhearts.gif

Link to comment
Share on other sites

Guest Creat0r
Απο χθες το βραδυ εχω και γω το υποβραχιονιο μου στο αυτοκινητο και τεμπελιαζω.. Εκανε ακριβως 2 βδομαδες να ερθει απο τη Γερμανια και ευτυχως ηταν στα σωστα χρωματα και δεν την πατησα οπως ο φιλος k_t_g

Αντε να ερθει και το navi να δεσει το γλυκο... Καθε μερα το ερωτευομαι και περισσοτερο το ψοφιμι μου hearts.gifhearts.gif

foto.... :D

Link to comment
Share on other sites

Θα τραβηξω και φωτο να βαλω αργοτερα.

Εκεινο που θελω να ρωτησω οσους εχουν κανει η εχουνε δει εγκατασταση.

Αυτη τη ρημαδα τη βιδα οπως το κοιταμε κατω δεξια πως τη βαλατε?

Μου βγαλε την πιστη χθες το βραδυ. Τελικα εβγαλα 2 βιδες απο το καθισμα και το εφερα τερμα πισω σχεδον πανω στο πισω και ετσι εκανα δουλεια. Αλλιως ο τεμπελης κουνιοτανε σαν πουστης. Μετανοιωσα που δεν πηρα και το αλλο το Cup Holder με το ανοιχτηρι. Ειναι ποιο ομορφο αν και νομιζω οτι δεν ειναι πρακτικο. Περα απο το οτι θα επρεπε να ξηλωνω κονσολες που σημαινει οτι θα εκανα ζημια σιγουρα. Φωτο την ωρα της εγκαταστασης δεν εβγαλα. Τελειωσα 10 το βραδυ οποτε δε θα βλεπατε και τιποτα. Αλλα σιγα μην περιμενα να τον βαλω σημερα :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονος μου εκανα την εγχειριση. Δεν ειναι και τιποτα δυσκολο. Αμα δε θες να ξηλωσεις ολη την κονσολα για να περασεις τους αεραγωγους τοτε ειναι πολυ ευκολο.

post-4554-1162329959_thumb.jpg

post-4554-1162329968_thumb.jpg

post-4554-1162329977_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Απο χθες το βραδυ εχω και γω το υποβραχιονιο μου στο αυτοκινητο και τεμπελιαζω.. Εκανε ακριβως 2 βδομαδες να ερθει απο τη Γερμανια και ευτυχως ηταν στα σωστα χρωματα και δεν την πατησα οπως ο φιλος k_t_g

Αντε να ερθει και το navi να δεσει το γλυκο... Καθε μερα το ερωτευομαι και περισσοτερο το ψοφιμι μου hearts.gifhearts.gif

apo poy ton parigiles ton tebeli apo tin gemrania?

exeis kapio site?

please help

Link to comment
Share on other sites

Guest k_delta

Για τους θαρραλέους και ομιλούντες τη Δανική ή Ιταλική

http://vwfanatic.dk/Tips/G5Armlaen.html

http://www.vwgolfcommunity.com/download/gu...iobracciolo.pdf

Πλήρεις οδηγίες για την εγκατάσταση do-it-yourself του υποβραχιονίου με ή άνευ σύνδεσης με το κεντρικό κλιματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ο τεμπελης ειναι πολυ βολικος ειδικα σε ταξιδι.

Οσο για το θεμα ομορφιας μεσα,συνηθεια ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω το θεματάκι για να προτείνω να γίνει κάνα GROUP BUY αν υπάρχει ενδιαφέρον

Στο παρακάτω Link το μαγαζί αυτό έχει ΟΕΜ armrest σε όλα τα χρώματα στα 259$ ( 189ευρώ). Έστειλα και email και μου είπα οτι τα μεταφορικά είναι περίπου 29$ (23ευρώ).

κλικ μι (πάτε στο Interior ----> Miscallaneus Items)

Αν θέλετε να στειθεί το Group Buy θα είναι καλή φασή γιατί και η τιμή είναι πολύ καλή (έλεω ισοτιμίας δολλαρίου) και λογικά θα μας βγουν και λιγότερα τα μεταφορικά...

Link to comment
Share on other sites

Ξεθάβω το θεματάκι για να προτείνω να γίνει κάνα GROUP BUY αν υπάρχει ενδιαφέρον

Στο παρακάτω Link το μαγαζί αυτό έχει ΟΕΜ armrest σε όλα τα χρώματα στα 259$ ( 189ευρώ). Έστειλα και email και μου είπα οτι τα μεταφορικά είναι περίπου 29$ (23ευρώ).

κλικ μι (πάτε στο Interior ----> Miscallaneus Items)

Αν θέλετε να στειθεί το Group Buy θα είναι καλή φασή γιατί και η τιμή είναι πολύ καλή (έλεω ισοτιμίας δολλαρίου) και λογικά θα μας βγουν και λιγότερα τα μεταφορικά...

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΕ ΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ!

Εάν τα προϊόντα έρχονται από Αμερική, θα σας πάνε πολύ πιο ακριβά λόγω τελωνείου και επιπλέον θα σας έρθουν σε 4μήνες. Εξακριβώστε πρώτα με τον πωλητή από ΠΟΥ θα τα στείλει και μετά προχωρήστε. Η κατάσταση με τα τελωνεία στην Ελλάδα είναι τραγική...!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πανάκριβα. Ενας φίλος πήρε βιβλία απο αμερική και του πήγε +100% στο τελωνίο.

Ισως να δούμε αν ο τύπος έχει αντιπρόσωπο ευρώπη ή αντίστοιχο ευρωπαικό μαγαζί.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ειναι πανάκριβα. Ενας φίλος πήρε βιβλία απο αμερική και του πήγε +100% στο τελωνίο.

Ισως να δούμε αν ο τύπος έχει αντιπρόσωπο ευρώπη ή αντίστοιχο ευρωπαικό μαγαζί.

Αν είναι έτσι να ψαχτώ από ebay

κλικ μι

Αυτός το έχει 189ευρώ. Και είναι και από Γερμανία οπότε λόγω Ε.Ε. είναι μέσα στην τιμή το V.A.T.

Κανένας γερμανόγλωσσος να ρωτήσει αν στέλνει Ελλάδα και με τι κόστος?? Παρακαλω! :huh:

Όποιος έχει και άλλα λινκ από ebay με τα ΟΕΜ armrests είναι υπερ ευπρόσδεκτα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.