Jump to content
Mike

Τοποθέτηση Υποβραχιονίου(Τεμπέλη) Σε Golf V

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά, παρήγγειλα τον τεμπέλη από ebay κ πριν 2 μέρες μου ήρθε κ είναι τέλειος!! Μήπως υπάρχει κάποιος από Θεσσαλονίκη που τον έχει τοποθετήσει μόνος του να με βοηθήσει? Γιατί σε αντιπροσωπεία δεν πάω με την καμία!!

Link to comment
Share on other sites

Κανένας??

Κάνε μια ερώτηση σε κάποιο μαγαζί με αξεσουάρ (όχι στο Car Shop), σίγουρα θα μπορούν να σε βοηθήσουν !

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση!!!!!!

Ποσο στοιχισε αν επιτρεπετε φιλε? αν ημασταν κοντα θα στον περνουσα εγω ρε συ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, 185¤ μου πήγε μαζί με τα μεταφορικά! Έχει και τους πίσω αεραγωγούς κ τις ποτηροθήκες! Εντάξει ψιλοπιάνουν κ εμένα τα χέρια μου, απλά είπα μήπως το έχει βάλει κανένας να με βοηθήσει!! Ευχαριστώ πολυ πάντως που προσφέρθηκες!! Εσύ μόνος σου τον είχες βάλει; Πέρασες κ τον αγωγό για να πάει αέρας στους πίσω αεραγωγούς;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, 185¤ μου πήγε μαζί με τα μεταφορικά! Έχει και τους πίσω αεραγωγούς κ τις ποτηροθήκες! Εντάξει ψιλοπιάνουν κ εμένα τα χέρια μου, απλά είπα μήπως το έχει βάλει κανένας να με βοηθήσει!! Ευχαριστώ πολυ πάντως που προσφέρθηκες!! Εσύ μόνος σου τον είχες βάλει; Πέρασες κ τον αγωγό για να πάει αέρας στους πίσω αεραγωγούς;

Αν μπορείς στείλε μου με ενα pm το link του ebay που αγόρασες τον τεμπέλη.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ειχα παρει και εγω τεμπελη oem μεσω ebay πριν 2 χρονια αλλα ποτε δεν περασα τον αεραγωγο σωληνα για να βγαζει αερα στα πισω καθισματα . Μαλιστα το ειχα παει και στην vw κα μου ειπαν οτι εχει πολυ μανουρα θελει κοψε ραψε κτιλ. Το εκανε κανεις ?

Link to comment
Share on other sites

Μου το είχαν κάνει εμένα. Πλήρωσα 4 ευρώ για τον σωλήνα. Πρέπει να ήταν γύρω στη μισή ώρα δουλειά. Όλη η τοποθέτηση. Δεν το ζήτησα. Στην αντιπροσωπεία μου το έκαναν, μόνοι τους.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα μου ειχαν πει πως δεν υπαρχει η εγκατασταση απο μπροστα ( μονο σε μερικα το ειχε ετοιμο )και οτι πρεπει να ανοιξουμε τρυπες ωστε να ερθει μεχρη εκει που θελουμε και σε συνδιασμο με τον σωληνα του πακετου κανουμε την δουλεια μας ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε μου, αυτό είναι οκ για το 5άρι. Απλά αν θες να περάσεις κ τον κεντρικό αγωγό για να βγάζουν αέρα κ οι πίσω αεραγωγοί πρέπει να λύσεις όλη την κεντρική κονσόλα. Θέλει μανούρα δηλαδή! Δεν είναι κάτι το δύσκολο, απλά θέλει μανούρα. Κ εγώ όταν πήρα τον τεμπέλη είχα πάρει κ τον αγωγό από την vw, νομίζω 6¤, κ τον πέρασα μόνος μου.

ΥΓ: Έχεις pm

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να κάνω μια ερώτηση για πρόβλημα στον τεμπέλη; Αφού ειχα κανει τη βλακεία να μην τον βάλω από την αντιπροσωπεια, τον παράγγειλα απο ebay και τον εγκατεστησα μόνος μου (εννοειται χωρις αεραγωγους). Δυστυχως αυτος ο γκαντεμο τεμπελης δεν κράτησε κ παρα πολυ, κανα 9μηνο αργότερα έσπασε κατι στο μεντεσε του καπακιου και τωρα: δεν πηγαινει μέχρι τέρμα κάτω και δεν κάνει αυτο με τις σκάλες, δηλαδη ανοιγει μέχρι πάνω και κατεβαινει μεχρι την οριζοντια θέση λιγο πριν κλεισει τελείως. Ρώτησα στην αντιπροσωπεια κ μου είπαν 130¤. Το έχει δει κανείς αυτο το πρόβλημα;;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι ρε παιδια στο αρχικο post εκει που λεει οτι εχει <<Εξαερισμος στο ντουλαπακι και ειναι και ψυγειακι>> εννοει μεσα στον τεμπελη γιατι εγω τον πηρα απο τον παζαροπουλο και μου τον εκανε τοποθετηση και μου περασε τον σωληνα για τους πισω αεραγωγους αλλα δεν εχει μεσα στον τεμπελη αεραγωγο

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει πως βγαζουμε μονο το μαξηλαρακι απο τον τεμπελη να καθαριστει η να ντυθει αν μπορει καποιος ας βοηθησει ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μηπως ξερει καποιος να με βοηθησει πως βγαζουμε μονο το μαξηλαρακι απο τον τεμπελη να καθαριστει η να ντυθει αν μπορει καποιος ας βοηθησει ευχαριστω.

τελικά το βρήκα το τραβάς προς τα πάνω κ ξεκουμπώνει πολύ απλά.

Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Είναι πολύ εύκολο να βγεί.

Θα το ντύσεις με δέρμα ?

Αν θες να καθαρίσεις δοκίμασε με karpex.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Με πρόλαβες. Είναι πολύ εύκολο να βγεί.

Θα το ντύσεις με δέρμα ?

Αν θες να καθαρίσεις δοκίμασε με karpex.

δεν ηξερα οτι ηταν τοσο ευκολο κ επειδή εχω μπεζ σαλόνι αυτο απο τον αγκώνα ειχε γινει μαυρο ναι θα το ντύσω εντυσα τα καθισματα το καθαρισα κ εκεινο αλλα θα ντυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεί ο τεμπέλης χρειάζεται να βγει καθόλου το χειρόφρενο??? Σκέφτομαι να τον παραγγείλω αλλά επειδή λέω να τον βάλω μόνος μου δεν θέλω να ξηλώσω όλο το άυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

Για να μπεί ο τεμπέλης χρειάζεται να βγει καθόλου το χειρόφρενο??? Σκέφτομαι να τον παραγγείλω αλλά επειδή λέω να τον βάλω μόνος μου δεν θέλω να ξηλώσω όλο το άυτοκίνητο...

Καλησπέρα φίλε! Όχι, δεν χρειάζεται να βγει καθόλου το χειρόφρενο. Μόνο το πίσω το κομμάτι πρέπει να βγει, αυτό που έχει την μεγάλη την ποτηροθήκη. Μόνος μου τον τοποθέτησα κ εγώ!! Από που θα τον πάρεις??

Link to comment
Share on other sites

Εχω κοιτάξει το γερμανικό ebay... βγαινει περίπου στα 230-250 ευρω... Δεν θα τον παραγγείλω αμέσως γιατί θέλω να φτιάξω πρώτα κατι γρατζουνιές... Απλά ρωτάω γιατι θέλω να ειμαι κατατοπισμένος στην ολη αλλαγή... Αυτό που ρωταγα ουσιαστικά είναι αν περνάμε μέσα απο τον τεμπέλη πριν βιδωθεί τη λαβή του χειροφρένου...

Link to comment
Share on other sites

Εχω κοιτάξει το γερμανικό ebay... βγαινει περίπου στα 230-250 ευρω... Δεν θα τον παραγγείλω αμέσως γιατί θέλω να φτιάξω πρώτα κατι γρατζουνιές... Απλά ρωτάω γιατι θέλω να ειμαι κατατοπισμένος στην ολη αλλαγή... Αυτό που ρωταγα ουσιαστικά είναι αν περνάμε μέσα απο τον τεμπέλη πριν βιδωθεί τη λαβή του χειροφρένου...

Εγώ πέρυσι που τον πήρα, τον πήρα 185€ μαζί με τα μεταφορικά! Από ebay.de φυσικά!! Να σου πω την αλήθεια δεν θυμάμαι αν περνας από μέσα την λαβή του χειροφρένου! Κατά 90% νόμίζω ναι! Πάντως είναι πολύ εύκολο!! Εγώ είχα πάρει κ από την αντιπροσωπεία τον κεντρικό αγωγό για να πηγαίνει αέρας κ στους αεραγωγούς του τεμπέλη!! 6€ τον είχα πληρώσει!

Link to comment
Share on other sites

Εχω βαλει τεμπελη αλλα δεν μπωρεσα να βαλω τν αεραγογο αν μπορει καποιος να με πει πως τν εβαλε θα βοιθησει πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η ώρα για την αγορά... Αλλα έχω απορία

Είναι ένα μαγαζί στο ebay.de που έχει τεμπέληδες με δερμάτινη επένδυση αλλά πολλά διαφορετικά είδη. Για να γίνω πιο ξεκάθαρος. Βλέπω έχει :

-Tον κανόνικό με αεραγωγούς και ποτηροθήκες πίσω, και εσωτερικό αεραγωγό στην θήκη ως ψυγειακι...

-Tον γνωστο multimedia που είναι για cd changer, ipod κλπ

-Πιο απλο με ποτηροθηκες αλλα χωρις αεραγωγους

-Απλο τελειως χωρις αεραγωγους και χωρις ποτηροθηκες

-Με έξτρα πριζα 12V

-Με εσωτερική ή εξωτερική εισοδο AUX.

Η απορία μου είναι. Όλοι αυτοί οι τεμπέληδες ειναι αυθεντικοί ή μαιμούδες? Βγάζει η VW τόσες διαφορετικές εκδόσεις ??? :whistling:

Η τιμή τους δεν διαφέρει στους περισσότερους. 170 χωρίς μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.