Jump to content
Mike

Τοποθέτηση Υποβραχιονίου(Τεμπέλη) Σε Golf V

Recommended Posts

Βέβαια! Προς το παρόν, προσπαθώ να ψήσω τον τύπο να μου τον στείλει Ελλάδα... Ελπίζω να τον καταφέρω! Όπως φαίνεται, έχει 45 κομμάτια σε stock... Αν τον καταφέρω να μου στείλει, θα σας ενημερώσω, αν κανείς ενδιαφέρεται!

Αυτός στέλνει ελλάδα... 20 ¤ μεταφορίκα...

κλιμ μι

Ρε παιδιά ούτως ή άλλως στο πίσω κάθισμα μου δε πάταει ποτέ πόδι κ ούτε το ψυγειάκι παίζει να

χρησιμοποιήσω ποτέ, για να μη κάθομαι κ ξηλώνω λεβιέδες κ τέτοια αν απλά βγάλω το πλαστικό καπάκι πίσω απ'το χειρόφρενο και κουμπώσω το υποβραχιόνιο χώρις να συνδέσω τους αεραγωγούς θα είναι κομπλέ ή θα ακούγονται πλαστικά να χτυπάνε κ να τρίζουν επείδη δεν θα τον έχω συνδέσει με τον αεραγώγο..?

Ξέρει κανείς πόσο θα πάει η τοποθέτηση? μην ακούσω τπτ 100άρες κ τέτοια...! protest.gif

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ θέλω ενα τεμπέλη στο αμαξακι μου !!!

Πώς γίνεται να δώ την ίδια σελίδα στα ιταλικά???

Στα γερμανικά δεν καταλαβαίνω τίποτα...

Πώς μπορώ να το παραγγείλω ???

Βοήθεια !!!

Link to comment
Share on other sites

Αυτός στέλνει ελλάδα... 20 ¤ μεταφορίκα...

κλιμ μι

Ρε παιδιά ούτως ή άλλως στο πίσω κάθισμα μου δε πάταει ποτέ πόδι κ ούτε το ψυγειάκι παίζει να

χρησιμοποιήσω ποτέ, για να μη κάθομαι κ ξηλώνω λεβιέδες κ τέτοια αν απλά βγάλω το πλαστικό καπάκι πίσω απ'το χειρόφρενο και κουμπώσω το υποβραχιόνιο χώρις να συνδέσω τους αεραγωγούς θα είναι κομπλέ ή θα ακούγονται πλαστικά να χτυπάνε κ να τρίζουν επείδη δεν θα τον έχω συνδέσει με τον αεραγώγο..?

Ξέρει κανείς πόσο θα πάει η τοποθέτηση? μην ακούσω τπτ 100άρες κ τέτοια...! protest.gif

Δεν πιστευω να κανει κανενα θορυβο επειδη δεν εχει μεσα τους αεραγωγους...Οσο για την τοποθετηση ειναι δυο ή μια βιδα κατω απο το πλαστικο πατακι στην πισω ποτηροθηκη και αλλες δυο κατω απο το πλαστικο πατακι μεσα στην θηκη μικροαντικειμενα...Δεν ειναικατι δυσκολο νομιζω...

Link to comment
Share on other sites

Έεεεεεεε....

εντάξει ρε παιδιά...

έτσι παραείναι ΤΕΜΠΕΛΗΣ !!! χαχαχαχαχαχα !!! :D

Πέρα απ΄την πλάκα... Αν ξέρει κάποιος , ας μου πώ αν γίνεται να βρω την ιδια σελιδα στα ιταλικα , κ λιγες λεπτομερειες πως να το παραγγείλω... :thumbsup:

Ευχαριστώ !!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πιστευω να κανει κανενα θορυβο επειδη δεν εχει μεσα τους αεραγωγους...Οσο για την τοποθετηση ειναι δυο ή μια βιδα κατω απο το πλαστικο πατακι στην πισω ποτηροθηκη και αλλες δυο κατω απο το πλαστικο πατακι μεσα στην θηκη μικροαντικειμενα...Δεν ειναικατι δυσκολο νομιζω...

Και αυτή η φώτο από το ξήλωμα του μιχάλη τι είναι?? Δεν πρέπει να ξηλωθεί η κονσόλα κ τα σχετικα???

photo

ή εννοείς οτί η τοποθέτηση χωρίς την συνδεσή με τους αεραγωγούς είναι απλή?

Πέρα απ΄την πλάκα... Αν ξέρει κάποιος , ας μου πώ αν γίνεται να βρω την ιδια σελιδα στα ιταλικα , κ λιγες λεπτομερειες πως να το παραγγείλω...

Δεν υπάρχει σε αλλές γλώσσες, but this might help...

online translator

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρει κάποιος , ας μου πώ αν γίνεται να βρω την ιδια σελιδα στα ιταλικα , κ λιγες λεπτομερειες πως να το παραγγείλω... :thumbsup:

Για να αλλάξεις τη σελίδα που βλέπεις από τα Γερμανικά στα ΑΓΓΛΙΚΑ, πας στο URL της διεύθυνσης και μετατρέπεις το ebay.de σε ebay.com

Τα υπόλοιπα τα αφήνεις ως έχουν. Με τον τρόπο αυτό, αλλάζουν μόνο τα τμήματα της σελίδας που ανήκουν στο ebay και όχι το σώμα της αγγελίας. Κατά τα λοιπά, translator!

Αυτός στέλνει ελλάδα... 20 ¤ μεταφορίκα...

κλιμ μι

Ρε παιδιά ούτως ή άλλως στο πίσω κάθισμα μου δε πάταει ποτέ πόδι κ ούτε το ψυγειάκι παίζει να

χρησιμοποιήσω ποτέ, για να μη κάθομαι κ ξηλώνω λεβιέδες κ τέτοια αν απλά βγάλω το πλαστικό καπάκι πίσω απ'το χειρόφρενο και κουμπώσω το υποβραχιόνιο χώρις να συνδέσω τους αεραγωγούς θα είναι κομπλέ ή θα ακούγονται πλαστικά να χτυπάνε κ να τρίζουν επείδη δεν θα τον έχω συνδέσει με τον αεραγώγο..?

Ξέρει κανείς πόσο θα πάει η τοποθέτηση? μην ακούσω τπτ 100άρες κ τέτοια...! protest.gif

Κλαψ! Εγώ τον πήρα από αυτόν εδώ... Και - όπως φαίνεται - είμαι 18 ευρώ μέσα... :D

Never mind... Σύμφωνα με την ειδοποίηση από το ταχυδρομείο έχει ήδη φτάσει, αλλά λέω να το πάω στον Δήμο για τοποθέτηση μιας και ευελπιστώ να μου περάσει και το καλώδιο του iPod ταυτόχρονα... Αφού θα το ξηλώσει που θα το ξηλώσει, ας το κάνουμε μόνο μια φορά!

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να το παραγγείλω ???

Βοήθεια !!!

Κατ'αρχήν γράφεσαι στο ebay - ΠΡΟΦΑΝΩΣ!

Επικοινωνείς με τον πωλητή και τον ρωτάς εάν στέλνει το αντικείμενο στη χώρα που βρίσκεσαι και ποια είναι τα έξοδα αποστολής (για να δεις εάν σε συμφέρει).

Εάν πρόκειται για δημοπρασία, χτυπάς τις τιμές που επιθυμείς, όπως ακριβώς γίνεται και με μια απλή δημοπρασία. Εάν πρόκειται για "Buy it now" item, το αγοράζεις και τέλος. Μετά την αγορά, επικοινωνείς πάλι με τον πωλητή και ρωτάς πως θέλει να του στείλεις τα λεφτά. Εάν το paypal είναι μια option, να το προτιμήσεις με κλειστά μάτια. Είναι η γρηγορότερη και ασφαλέστερη μέθοδος να πάρεις τα λεφτά σου πίσω εάν γίνει καμία μ@λ@κ!α... Μετά περιμένεις να σου έρθει ο τεμπέλης. Τα υπόλοιπα τα ξέρεις.

Ξέρετε ποσο κοστιζει απο αντιπροσωπεια ?

ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ??? knife.gifrocket.gifshockgun.gifmachinegun.giffire.gif

ΑΛΗΤΕΣ!

300 ευρώ αγορά και 150 τοποθέτηση! ΑΙΣΧΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την ψάχνω και εγώ την δουλειά, ο Παζαρόπουλος το φέρνει κομπλέ σε κιτάκι με 239¤ και στην τιμή είναι και το φπα. Για τα εργατικά δεν γνωρίζω αλλά θα μάθω σήμερα που θα πάω μια βόλτα. Στην Καρέντα πάντως μου ζήτησαν 400¤ για τον τεμπέλη και 140¤ εργατικά.

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο!Πολύ καλή τιμούλα! Μου φαινεται απο εκει θα το τσιμπήσω! :D

Πάντως για την εγκατάσταση ... μάλλον έχω βρει το μάστορά μου! Θα με εξυπηρετήσει ένας "γιατρός"... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θα παραγγείλω το armrest από το ebay. Στην αγγελία γράφει με έντονα γράμματα το παρακάτω κ δεν βγάζω άκρη με το translator. Μήπως μπορεί να βοηθήσει κανείς που ξέρει γερμάνικα?

ACHTUNG!!!Bei Nachrüstung der MAL ist der Luftausströmer und die Kühlfunktion der MAL ohne Funktion

Link to comment
Share on other sites

Σωπα ρε...Πως αλλαξαν οι καιροι...Οταν ειχα βαλει εγω πριν ποσο καιρο, τοτε μια αντιπροσωπεια ειχα βρει σε ολη σχεδον την Ελλαδα που αναλαμβανε να το βαλει...Πωπω...Κατι ειναι κι αυτο να ξυπνανε...Μυριστηκαν κερδος και εσπευσαν μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Και αυτή η φώτο από το ξήλωμα του μιχάλη τι είναι?? Δεν πρέπει να ξηλωθεί η κονσόλα κ τα σχετικα???

photo

ή εννοείς οτί η τοποθέτηση χωρίς την συνδεσή με τους αεραγωγούς είναι απλή?

Ναι αυτο εννουσα αλλα κατα τα αλλα αν θελεις και τους αεραγωγους ειναι και αλλες 2 βιδες μια δεξια και μια αριστερα χαμηλα στα ποδια πισω απο της ταπες,αλλεσ δυο κατω απο την δερματινη επενδυση του λεβιε ταχυτητων και αλλη μια κατω απο το πλαστκο πατακι σε μια απο τις 2 ποτηροθηκες...Αυτα... :D

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτο εννουσα αλλα κατα τα αλλα αν θελεις και τους αεραγωγους ειναι και αλλες 2 βιδες μια δεξια και μια αριστερα χαμηλα στα ποδια πισω απο της ταπες,αλλεσ δυο κατω απο την δερματινη επενδυση του λεβιε ταχυτητων και αλλη μια κατω απο το πλαστκο πατακι σε μια απο τις 2 ποτηροθηκες...Αυτα... :D

Εγώ που δεν έχω ασχολήθει ποτέ με το hobby λες να είναι εύκολο να το κάνω μόνος μου ή να το πάω στον Δήμο που θέλω να μου βάψει κ κάτι πλαστικά.....?

Κανένας γνώστης γερμανικών να μου εξηγήσει το κείμενο στο παραπάνω ποστ?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω ασχολήθει ποτέ με το hobby λες να είναι εύκολο να το κάνω μόνος μου ή να το πάω στον Δήμο που θέλω να μου βάψει κ κάτι πλαστικά.....?

Κανένας γνώστης γερμανικών να μου εξηγήσει το κείμενο στο παραπάνω ποστ?

Εξαρταται απο το ποσο δυσκολο σου φαινεται να λυσεις τις παραπανω βιδες...(χωρις υπονοουμενο)

Edited by DrYiD PanoRamiX
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.

Αυτος εδω ειναι ο original με τους αεραγωγους κτλ?

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewI...A%3AIT&rd=1

Θα εχει και αυτη τη θεσουλα με τα συρταρακια μεσα στη συσκευασια η παει ξεχωριστα αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, αφού έτρεξα και έμαθα σας μεταφέρω τα εξής:

- Για να μπει ο τεμπέλης και να είναι όπως είναι από το εργοστάσιο με λειτουρκικούς αεραγωγούς, χρειάζονται 400¤ για τον τεμπέλη που θα έρθει σε ανταλακτικά και άλλα 150¤ εργατικά. Όποιος βιαστεί να πει ότι είναι εύκολο να γίνει από κάποιον που πιάνουν τα χέρια του, καλό θα ήταν να βρει τις οδηγίες από την ΕΤΚΑ. Είναι δύσκολο παληκάρια, έως πολύ δύσκολο. Και το πιο σημαντικό. Εκτός από το αυτοκίνητο του γιατρού δεν γνωρίζω να έχει γίνει αυτή η εγκατάσταση σε άλλον. Στον Παζαρόπουλο με είπαν παλαβό που θέλω να ξεμοντάρω καινούριο αυτοκίνητο.

- Ο Παζαρόπουλος φέρνει μόνο το armrest με 239¤ ( η τιμή είναι κομπλέ ) το οποίο μπαίνει στη θέση του πλαστικού πάνω από το χειρόφρενο. Αυτό είναι κάτι που μπορεί να το κάνει ο καθένας μας. Το κακό είναι ότι αν και υπάρχουν οι αεραγωγοί, δεν λειτουργούν, αφού δεν έχει ξηλωθεί η κονσόλα για να περαστούν οι σωληνώσεις. Αυτό γράφει και στα γερμανικά σε ένα ποστάρισμα πιο πάνω από ένα παληκάρι.

Μετά από αυτά που άκουσα δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία ράβε ξήλωνε το αυτοκινητάκι μου. Θα πάω να πάρω το armrest μόνο, θα το βάλω μόνος μου και ούτε τριγμός ούτε ζημιά. Θα έχω και διακοσμιτικους αεραγωγούς. Αυτά. Σε ότι άλλο μπορώ να βοηθήσω πείτε μου.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το πηρα αποφαση και τον αγορασα. Αντε να δουμε ποτε θα ερθει. Απ οτι μου ειπε ο Γερμανος ειναι κομπλε με ποτηροθηκες και αεραγωγους αλλα δεν εχει τη θεσουλα με το καπακι και το ανοιχτηρι. Δεν πειραζει... Αντε να ερθει να το βαλουμε και μετα... ΞΑΠΛΕΣ :wacko::lol: Θα τον εχω να τον χαιρομαι και φυσικα δεν ειμαι τρελος να ξηλωνω κονσολες και τα ρεστα. Οι πισω ας κατσουνε να σκασουνε η ας παρουνε ταξακι αμα δεν τους αρεσει. Αλλωστε 1 μηνα που εχω το αυτοκινητο αποφευγω εντεχνως τους παρεισακτους. tongue.gif

Edited by Neptune
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτά που άκουσα δεν πρόκειται να μπω στην διαδικασία ράβε ξήλωνε το αυτοκινητάκι μου. Θα πάω να πάρω το armrest μόνο, θα το βάλω μόνος μου και ούτε τριγμός ούτε ζημιά. Θα έχω και διακοσμιτικους αεραγωγούς. Αυτά. Σε ότι άλλο μπορώ να βοηθήσω πείτε μου.

Yπαρχει καμια φωτο για αυτο που λες(armrest), και σε τι χρωμα ειναι?

Αμα ειναι να την κανουμε μαζι την μοντιφα... να τους παραγγειλουμε και μαζι, μπας και κοψουν κ τιποτα ακομα... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Πουλάω ολοκαίνουριο υποβραχιόνιο (τεμπέλη) αυθεντικό VW στο κουτί του.

Το αγόρασα από Γερμανία. Δυστυχώς ο πωλητής με ρώτησε τι χρώμα ήθελα να είναι το μαξιλαράκι, αλλά ΔΕΝ με ενημέρωσε ότι υπάρχουν αποχρώσεις και στα πλαστικά! (Εσείς το ξέρατε;:D Όπως φαίνεται, το χρώμα των δικών μου πλαστικών είναι το Anthracite ή Anthrazit ενώ το χρώμα του υποβραχιονίου είναι το Classic Grey ή ArtGrey.

Το συγκεκριμένο υποβραχιόνιο μπορείτε να το δείτε εδώ: http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewIt...em=140019123664

Το αγόρασα ακριβώς 224,46 euros και το δίνω ακριβώς 224 euros. Δεν σκοπεύω να βγάλω ούτε δραχμή. Ο πωλητής δέχεται να του τον στείλω πίσω και να μου στείλει άλλο, αλλά θα πρέπει να περιμένω να φτάσει ο πρώτος στη Γερμανία και μετά ο δεύτερος Ελλάδα. Για να εξοικονομήσω χρόνο, λοιπόν, και να εξυπηρετήσω και κάποιον καλό συμforumίτη που μπορεί να ενδιαφέρεται, τον προσφέρω σε όποιον ενδιαφέρεται!

Αν μπορέσω θα βάλω και μερικές φωτό του πραγματικού αντικειμένου.

Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει ΠΜ!

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ηξερες οτι το εσωτερικο του αυτοκινητου σου ειναι ανθρακι?

Αυτα πρεπει να προσεχτουνε πολυ. Εγω μολις τον παραγγειλα του εστειλα μηνυμα να ειναι

ολα ανθρακι. Ακομα δε μου εχει ερθει τον περιμενω μες τη βδομαδα. Για να δω θα εχω και γω καμια δυσαρεστη εκπληξη?

Μακαρι καποιος να θελει το δικο σου και να ξεμπερδευεις αμεσα αλλιως θα στα φανε οι μεταφορικες rocket.gif

Παντως ακριβα τον πηρες. Εγω με μεταφορικα απο ενα αλλο πωλητη μου εφτασε 200 ακριβως

Edited by Neptune
Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν ηξερες οτι το εσωτερικο του αυτοκινητου σου ειναι ανθρακι?

Αυτα πρεπει να προσεχτουνε πολυ. Εγω μολις τον παραγγειλα του εστειλα μηνυμα να ειναι

ολα ανθρακι. Ακομα δε μου εχει ερθει τον περιμενω μες τη βδομαδα. Για να δω θα εχω και γω καμια δυσαρεστη εκπληξη?

Μακαρι καποιος να θελει το δικο σου και να ξεμπερδευεις αμεσα αλλιως θα στα φανε οι μεταφορικες rocket.gif

Παντως ακριβα τον πηρες. Εγω με μεταφορικα απο ενα αλλο πωλητη μου εφτασε 200 ακριβως

Εγώ το ήξερα το χρώμα του εσωτερικού του αυτοκινήτου μου! Ότι υπάρχουν δύο γκρι αποχρώσεις ΔΕΝ ήξερα! Και ο Π@π@ρ@ς δε με ρώτησε! Μόνο για το μαξιλαράκι με ρώτησε!!! Τεσπα... Τα μεταφορικά μου τα καλύπτει. Δεν έχω πρόβλημα κόστους. Απλά θέλω να γλιτώσω χρόνο γιατί θέλει κανα-μήνα περίπου στο πήγαινε και άλλον ένα στο γύρνα...

Εμένα μου πήγε 201euros ο τεμπέλης και τα υπόλοιπα μεταφορικά.

Link to comment
Share on other sites

Yπαρχει καμια φωτο για αυτο που λες(armrest), και σε τι χρωμα ειναι?

Αμα ειναι να την κανουμε μαζι την μοντιφα... να τους παραγγειλουμε και μαζι, μπας και κοψουν κ τιποτα ακομα... :D

Μπορείς να πας από τον Παζαρόπουλο και να σου δώσει ότι ακριβώς χρειάζεσαι. Και δυστυχώς αλλάξανε τα σχέδια μου και το project τεμπέλης ναυάγησε.

@Κοίταξε και αυτό που πουλάει ο φίλος πιο πάνω μήπως σου κάνει.

Edited by Geopan
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.