Jump to content
Mike

Τοποθέτηση Υποβραχιονίου(Τεμπέλη) Σε Golf V

Recommended Posts

Αν είναι έτσι να ψαχτώ από ebay

κλικ μι

Αυτός το έχει 189ευρώ. Και είναι και από Γερμανία οπότε λόγω Ε.Ε. είναι μέσα στην τιμή το V.A.T.

Κανένας γερμανόγλωσσος να ρωτήσει αν στέλνει Ελλάδα και με τι κόστος?? Παρακαλω! :lol:

Όποιος έχει και άλλα λινκ από ebay με τα ΟΕΜ armrests είναι υπερ ευπρόσδεκτα

Στηλε του ένα μειλ στα αγγλικά να σου απαντήσει και ρώτα ότι θες. Αν έχει όλα όσα καταλαβαίνω ότι λέει ειναι πολύ καλή τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι έτσι να ψαχτώ από ebay

κλικ μι

Αυτός το έχει 189ευρώ. Και είναι και από Γερμανία οπότε λόγω Ε.Ε. είναι μέσα στην τιμή το V.A.T.

Κανένας γερμανόγλωσσος να ρωτήσει αν στέλνει Ελλάδα και με τι κόστος?? Παρακαλω! :rolleyes:

Όποιος έχει και άλλα λινκ από ebay με τα ΟΕΜ armrests είναι υπερ ευπρόσδεκτα

Κι εγώ από αυτόν τον τύπο αγόρασα τον τεμπέλη μου. Μια χαρά αξιόπιστος είναι. Το μόνο του μειονέκτημα είναι ότι δεν δέχεται paypal και κάνει την αποστολή με τρένο. Οπότε θα πρέπει να περιμένεις αρκετά (α) για να φτάσει το έμβασμα και (β) για να φτάσει το τρένο στην Ελλάδα. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

με ενδιαφέρει και εμένα το group buy, αν κανονιστεί υπολογίστε με. Το πάω και ενα βήμα πιο μπροστά, για τοποθέτηση τι σκέφτεστε;;

Edited by Toliver
Link to comment
Share on other sites

VW OEM MK5 center arm rest kit, anthrazite/fabric US $ 259.00 / set order no.: IN-278-1

VW OEM MK5 center arm rest kit, art grey/fabric

Ποιον πρέπει να αγοράσω για να μην πάρω λάθος χρώμα ?

Το golf ακόμα δεν έχει έρθει,τα καλύμματα μου είπε στην αντιπροσωπία θα είναι ανθρακι.

Βλέπω έχει ένα γκρι και ένα ανθρακι. Μπορείτε να βοηθήσετε ? Υπάρχουν φωτογραφίες ?

Link to comment
Share on other sites

VW OEM MK5 center arm rest kit, anthrazite/fabric US $ 259.00 / set order no.: IN-278-1

VW OEM MK5 center arm rest kit, art grey/fabric

Ποιον πρέπει να αγοράσω για να μην πάρω λάθος χρώμα ?

Το golf ακόμα δεν έχει έρθει,τα καλύμματα μου είπε στην αντιπροσωπία θα είναι ανθρακι.

Βλέπω έχει ένα γκρι και ένα ανθρακι. Μπορείτε να βοηθήσετε ? Υπάρχουν φωτογραφίες ?

Αυτό που έχει σημασία είναι το χρώμα των πλαστικών που (νομίζω πως) εξαρτάται από το χρώμα της ταπετσαρίας. Έχω την εντύπωση πως αυτό που θέλεις είναι το anthrazite αλλά δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

Βρες το ακριβές χρώμα της ταπετσαρίας σου (έχουν ονόματα αυτές), βρες κάποιον από το club που έχει την ίδια ταπετσαρία και ρώτα τον τι χρώμα είναι τα πλαστικά του.

Ελπίζω να βοήθησα

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πήρα σήμερα τηλ στις αντιπροσωπείες και οι μισοί μου είπαν ότι κάνει 250 χωρίς την τοποθέτηση και οι άλλοι μισοί μου είπαν οτι κάνει 450 επίσης χωρίς την τοποθέτηση.. Οταν τους έλεγα ότι οι άλλοι το δίνουν 250 μου λέγαν οτι υπάρχει και με 250 αλλά δεν τα χει όλα (αεραγωγους). Ουτε που ήξεραν πάντως...

Δεν ξέρω τι να κάνω.. Στέλνω και μηνύματα σε αυτόν από το ebay.de αλλά δεν μου έχει απαντήσει σε κανένα....

Link to comment
Share on other sites

Τα ανταλλακτικά για τον τεμπέλη ΟΛΑ κοστίζουν περίπου 450 ευρώ όντως. Αν σας πουν λιγότερα κάτι θα λείπει !

Στην carway μου είπαν για 430 με τοποθέτηση και με αεραγωγούς. Ρε παιδιά τι να πω όντως ο καθ'ένας δίνει και διαφορετική τιμή..

Link to comment
Share on other sites

Τα ανταλλακτικά για τον τεμπέλη ΟΛΑ κοστίζουν περίπου 450 ευρώ όντως. Αν σας πουν λιγότερα κάτι θα λείπει !

Τότε πως γίνεται και πουλάνε στο ebay κομπλέ με 180ευρώ?? Τόσο μεγάλη διαφορά χονδρική - λιανική?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχει σημασία είναι το χρώμα των πλαστικών που (νομίζω πως) εξαρτάται από το χρώμα της ταπετσαρίας. Έχω την εντύπωση πως αυτό που θέλεις είναι το anthrazite αλλά δεν θέλω να σε πάρω στο λαιμό μου.

Βρες το ακριβές χρώμα της ταπετσαρίας σου (έχουν ονόματα αυτές), βρες κάποιον από το club που έχει την ίδια ταπετσαρία και ρώτα τον τι χρώμα είναι τα πλαστικά του.

Ελπίζω να βοήθησα

Ποιος έχει trendline μάγκες ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εγώ πήρα σήμερα τηλ στις αντιπροσωπείες και οι μισοί μου είπαν ότι κάνει 250 χωρίς την τοποθέτηση και οι άλλοι μισοί μου είπαν οτι κάνει 450 επίσης χωρίς την τοποθέτηση.. Οταν τους έλεγα ότι οι άλλοι το δίνουν 250 μου λέγαν οτι υπάρχει και με 250 αλλά δεν τα χει όλα (αεραγωγους). Ουτε που ήξεραν πάντως...

Δεν ξέρω τι να κάνω.. Στέλνω και μηνύματα σε αυτόν από το ebay.de αλλά δεν μου έχει απαντήσει σε κανένα....

Τελικά φίλε ,εσύ τι έκανες έβαλες ? Γιατί ενδιαφέρομαι και γω.

Τι αμάξι έχεις.

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΕΝΑΣ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΜΠΕΛΗ ?

ΣΤΟ ΤΣΙ TRENDLINE ΜΑΥΡΟ KAI ANΘΡΑΚΙ ΜΕΣΑ TI TYΠΟ ΤΕΜΠΕΛΗ ΘΈΛΕΙ ?

ΧΡΏΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ.

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ανθρακί χρώμα πρέπει να παραγγείλεις Anthrazit. Γιατί δε κανονίζουμε ένα group buy?? Από που θα το πάρεις? Αν σου βάλω τα λεφτά στην τράπεζα μπορείς να μου παρείς και για μένα?

Ρίξε κάνα link

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις ανθρακί χρώμα πρέπει να παραγγείλεις Anthrazit. Γιατί δε κανονίζουμε ένα group buy?? Από που θα το πάρεις? Αν σου βάλω τα λεφτά στην τράπεζα μπορείς να μου παρείς και για μένα?

Ρίξε κάνα link

To παρηγγηλα και το περιμενω από tm tuning.

Θέλω κάποιες φωτογραφίες ή έναν οδήγό για έγκατάσταση.

Κανείς που να μπορεί να βοηθήσει ?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κανείς που μπορώ να τον εγκαταστήσω με τους αεραγωγούς σε λειτουργία στην Αθήνα σε λογικό

κόστος ?

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει μήπως κανείς που μπορώ να τον εγκαταστήσω με τους αεραγωγούς σε λειτουργία στην Αθήνα σε λογικό

κόστος ?

Τελικα τι εκανες φιλε ? Τον τοποθετησες ?

Link to comment
Share on other sites

To παρηγγηλα και το περιμενω από tm tuning.

Θέλω κάποιες φωτογραφίες ή έναν οδήγό για έγκατάσταση.

Κανείς που να μπορεί να βοηθήσει ?

Λοιπον,

ξεσκονισε τα αγγλικα σου και πιασε δουλεια... new_killpc.gif

http://www.dropfiles.net//files/207/Volksw...Compressed_.pdf

Link to comment
Share on other sites

To έβαλα πριν ένα μήνα όλα μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειπα να πεταχτω μεχρι του ρ...., για να ρωτησω ποσο κοστιζει ο @#@@@ τεμπελης. ΑΠΑΝΤΗΣΗ. 470 ευρω χωρις την τοποθετηση + 60 ευρω αν βαλω και την συρταρωτη ποτηροθηκη αυτη που ειναι διπλα απο το χειροφρενο + ακουστε ακουστε 20 ευρω το ανοιχτηρι. Μα καλα χαμενο το εχουν??

fire.giffire.giffire.gif

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειπα να πεταχτω μεχρι του ρωρρη, για να ρωτησω ποσο κοστιζει ο @#@@@ τεμπελης. ΑΠΑΝΤΗΣΗ. 470 ευρω χωρις την τοποθετηση + 60 ευρω αν βαλω και την συρταρωτη ποτηροθηκη αυτη που ειναι διπλα απο το χειροφρενο + ακουστε ακουστε 20 ευρω το ανοιχτηρι. Μα καλα χαμενο το εχουν??

fire.giffire.giffire.gif

εγω λεω να κανεις παραγγελια απο ebay να τελειωνεις. :lol: δεν αξιζει να δωσεις τοσα.

Link to comment
Share on other sites

εγω λεω να κανεις παραγγελια απο ebay να τελειωνεις. :lol: δεν αξιζει να δωσεις τοσα.

Την κυριακη στο meeting ενα παληκαρι το ονομα του το ξεχασα μου ειπε για τον απλο, να βαλω , αυτον που δεν εχει αεραγωγους, ποτηροθηκες, καμμια 200+ ευρω. Λες να αξιζει?

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Την κυριακη στο meeting ενα παληκαρι το ονομα του το ξεχασα μου ειπε για τον απλο, να βαλω , αυτον που δεν εχει αεραγωγους, ποτηροθηκες, καμμια 200+ ευρω. Λες να αξιζει?

Αν κατα τα υπολοιπα ειναι ιδιος , δηλαδη εχει τον μηχανισμο που μπορει να στεκεται αναλογα σε πιο υψος τον θελεις,τοτε θα προτεινα να βαλεις αυτον.Τι να την κανεις τη συρταρωτη θηκη αφου εχεις ποτηροθηκες;Κι οσο για τον πισω αεραγωγο σιγα την παραλειψη που δεν θα τον εχεις.Μια χαρα δουλεια κανουν και οι μπροστινοι.Εσενα εξαλλου ο τεμπελης σε ενδιαφερει, δηλαδη ο εξοπλισμος ανεσης.Τα υπολοιπα ειναι τριχες κατσαρες.Μη χαλας τα λεφτα σου για περιττα πραγματα.Και μια συμβουλη.Αν μπορεις και γινεται, παρηγγειλε τον δερματινο.Με τον καιρο που θα ακουμπας τον αγκωνα σου (και ειδικα το Καλοκαιρι με γυμνο αγκωνα) θα αρχισει να κιτρινιζει το υφασμα και θα χρειαζεσαι αλοιφες για να καθαριζεις.Εγω αναγκαστηκα και εβαλα πετσετακι της VW για να αποφυγω το καθαρισμα.Σκεψου το.

Link to comment
Share on other sites

Αν κατα τα υπολοιπα ειναι ιδιος , δηλαδη εχει τον μηχανισμο που μπορει να στεκεται αναλογα σε πιο υψος τον θελεις,τοτε θα προτεινα να βαλεις αυτον.Τι να την κανεις τη συρταρωτη θηκη αφου εχεις ποτηροθηκες;Κι οσο για τον πισω αεραγωγο σιγα την παραλειψη που δεν θα τον εχεις.Μια χαρα δουλεια κανουν και οι μπροστινοι.Εσενα εξαλλου ο τεμπελης σε ενδιαφερει, δηλαδη ο εξοπλισμος ανεσης.Τα υπολοιπα ειναι τριχες κατσαρες.Μη χαλας τα λεφτα σου για περιττα πραγματα.Και μια συμβουλη.Αν μπορεις και γινεται, παρηγγειλε τον δερματινο.Με τον καιρο που θα ακουμπας τον αγκωνα σου (και ειδικα το Καλοκαιρι με γυμνο αγκωνα) θα αρχισει να κιτρινιζει το υφασμα και θα χρειαζεσαι αλοιφες για να καθαριζεις.Εγω αναγκαστηκα και εβαλα πετσετακι της VW για να αποφυγω το καθαρισμα.Σκεψου το.

Eυχαριστω :lol::lol::lol::lol: αυτο θα κανω :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω :D:thumbsup::thumbsup::thumbsup: αυτο θα κανω :D:D

Επειδή τυχαίνει να έχω και'γω στο golf τεμπέλι θα σου πω την γνώμη μου.

Α)Η ποτηροθήκη εξακολουθεί να υπάρχει απλά καλύπτεται από συρταρίερα. Αποτέλεσμα πολύ καλύτερο αισθητικά και δεν μαζεύει σκόνη.

Β) ποτηροθήκες για τους πίσω και αεραγωγοί για τους πίσω εχουν χαρακτηριστοί άκρως πρακτικοί. (αν σε νοιαζουν βεβαια οι πισω)

Γ) εξαγωγοι του κλιματισμού και μέσα στο ντουλαπακι σαν 2 (ψυγείο)

Δεν ξέρω αν εχει βάλει και τιποτα αλλο (το δικο μου ειναι 2 χρονων) όπως εξοδο USB οπωσ εχω δει σε καποια GTI Ή αν πηγαίνει με αλλό πακέτο εξοπλισμου.

Το άλλο που λες δεν το έχω δει και δεν μπορώ να εχω 'αποψη. Αλλα απο αυτό που εχω εγώ ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος στα 2 ++ χρονια καθημερινής χρήσεως.

Επίσης κάτι πολύ σημαντικό είναι ότι αντέχει!!!! στον καθένα που μπαίνει στο αμάξι και το νομίζει για στήριγμα που θα το βοηθήσει να μπει και να βγει από το αμάξι.

Ελπίζω να σε βοήθησα.

Edited by zaxos
Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε χωρίς πίσω αεραγωγούς τί εννοείτε ? Υποθέτω χωρίς τον αγωγό που στέλνει τον αέρα πίσω έτσι ? Πέρυσι που το έβαλα δε θυμάμαι να ήταν τόσο ακριβός έτσι ώστε χωρίς αυτόν να πέφτει τόσο η τιμή.

Η συρταροτή ποτηροθήκη, οκ , δεν είναι απαραίτητη αν και αισθητικά είναι πολύ καλή. Περίπου 60 ευρώ πρέπει να είχε.

Δερμάτινο αν δεν έχεις δερμάτινο σαλόνι δε θα σε συμβούλευα να βάλεις. δεν ταιριάζει καθόλου.

Ναι χωρις τον αγωγο εννοω.Οσο για το δερματινο αν βρει μια αποχρωση του γκρι , κοντα σε αυτη του πλαστικου της κονσολας πιστευω θα ειναι μια χαρα.Οτι χρωμα εχει το πλαστικο του τεμπελη, θα εχει και το υφασμα.Δε νομιζω να φαινεται ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.