Jump to content
kleo

Kufatec E-Mfa Dis Add-On - Display Boost, Oil, Battery

Recommended Posts

Coding εγκεφάλου Golf 5 για την ενεργοποίηση του kufatec E-MFA DIS Add-On - Display Boost, Oil, Battery. Το έβαλα δούλεψε λίγο και δεν ξαναπήρε μπροστά. Το αλλάξαμε αλλά πάλι τα ίδια. Γνωρίζει κάποιος την κωδικοποίηση, για να παρακαμφθεί ο εγκέφαλος και να λειτουργήσει ?

http://www.kufatec.de/shop/product_info.php/info/p1329_E-MFA-Anzeige-von-Ladedruck--Oeltemperatur-uvm--im-Tacho.html/beschreibung/#subaction_div

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Φίλε εμένα δουλεύει μια χαρά χωρίς καμιά κωδικοποίηση, μόλις το σύνδεσα πήγα στο menu της mfd και μου το είχε. (Το αμάξι μου είναι 4/2008 φυσικά με οθόνη plus)

Link to comment
Share on other sites

Τι χρονολογίας είναι το golf σου; Εμένα ειναι 2007 sportline και το δηλώσαμε τελικά σαν bluetooth με το παιδί στο συνεργείο αλλιώς είχα θέμα με το διαγνωστικό, δεν επέτρεπε πρόσβαση σε πολλές λειτουργίες.

Δοκίμασε να το κάνεις έτσι, αν έχεις θέμα πές μου να τσεκάρω με το vag com την κωδικοποίηση στο δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν μπορείς να μου στείλεις την κωδικοποίηση θα σου είμαι ευγνώμων. blastone@hotmail.gr ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν μπορείς να μου στείλεις την κωδικοποίηση θα σου είμαι ευγνώμων. blastone@hotmail.gr ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Οταν βρω χρόνο θα το τσεκάρω και θα σου στείλω ;)

Link to comment
Share on other sites

Οταν βρω χρόνο θα το τσεκάρω και θα σου στείλω ;)

ευχαριστώ,

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον kleo.Δούλεψε μερικές ώρες και δεν ξαναπήρε μπροστά.

Το αμάξι είναι 5/2008 και από την αρχή δεν είχα ένδειξη boost αν αυτό λέει κάτι.

Τι προτείνετε να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω το ίδιο πρόβλημα με τον kleo.Δούλεψε μερικές ώρες και δεν ξαναπήρε μπροστά.

Το αμάξι είναι 5/2008 και από την αρχή δεν είχα ένδειξη boost αν αυτό λέει κάτι.

Τι προτείνετε να κανω;

Αν έχεις vag com δοκίμασε να τικάρεις στο 19-can getaway, byte 3 το telephone. Σε μένα έτσι δουλεύει. Αν δεν παίξει και έτσι λογικά πρέπει να έχει πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια δηλαδη τι προβλημα βγαζει που δεν παιρνει μπροστα το αμαξι?αν το αποσυνδεσετε δεν λυνετε το προβλημα,μολις παρελαβα το εν λογο κιτ και θελω να το βαλω απανω αλλα με αυτα που διβαζω καταλαβαινω οτι θα πρεπει να εχω και καμια νασα ηλεκτολογο για να το φτιαξει μετα..

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια δηλαδη τι προβλημα βγαζει που δεν παιρνει μπροστα το αμαξι?αν το αποσυνδεσετε δεν λυνετε το προβλημα,μολις παρελαβα το εν λογο κιτ και θελω να το βαλω απανω αλλα με αυτα που διβαζω καταλαβαινω οτι θα πρεπει να εχω και καμια νασα ηλεκτολογο για να το φτιαξει μετα..

Προφανώς εννοεί δεν ξαναέδειξε ενδείξεις το emfa, οχι οτι δεν έπαιρνε ο κινητήρας ;)

Link to comment
Share on other sites

αααα οκ...απο δευτερα θα δοκιμασω

Κατα 99% θα πρέπει να δουλέψει, plug & play είναι γενικώς εκτός αν θέλει και σένα κωδικοποιήση σαν bluetooth οπως ήθελε στο δικό μου. Δουλεύει μια χαρά πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Κατα 99% θα πρέπει να δουλέψει, plug & play είναι γενικώς εκτός αν θέλει και σένα κωδικοποιήση σαν bluetooth οπως ήθελε στο δικό μου. Δουλεύει μια χαρά πάντως...

Δείχνει και boost???Ρωτώ γιατί σε 2 δίλιτρα TFSI που το δοκιμάσαμε δεν έδειχνε αυτή την ένδειξη.'Ολες οι άλλες εμφανίζονταν κανονικότατα.

Link to comment
Share on other sites

Στο 1.4 δείχνει πίεση, αλλά όχι σωστά! Η μόνη αληθοφανης ένδειξη είναι αυτή που δείχνει ποσοστό % πιεσης, τα bar και τα psi είναι λαθος ;)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανα σχεδιο βρε παιδια,γιατι εμενα δεν μοθ ηρθε με σχεδιο μεσα.....

ειναι και στα γερμανικα....

100_0661.jpg

100_0657.jpg

100_0662.jpg

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται κάτι! Μολις ξεκουμπώσεις τη φύσα του ραδιοφώνου απλά το παρεμβάλεις, κουμπώνεις τη μια πλευρά στο καλώδιο που έρχεται απο το ταμπλό και μετά την άλλη άκρη στο ραδιόφωνο. Τσεκάρεις οτι εμφανίστηκε το μενού στην οθόνη σου και οτι παίζει σωστά το ραδιο και μετά ξανασυναρμολογείς ;)

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να βγει η κινεζικη οθονη και να παρεμβαλω μεταξυ του καλωδιου της που περνει σημα απτο αυτοκινητο το κιτ και μετα παλι δεσιμο,οχι ξηλωμα κοντερ και ττετοια ...σωστα καταλαβα?

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη πρεπει να βγει η κινεζικη οθονη και να παρεμβαλω μεταξυ του καλωδιου της που περνει σημα απτο αυτοκινητο το κιτ και μετα παλι δεσιμο,οχι ξηλωμα κοντερ και ττετοια ...σωστα καταλαβα?

Kινέζικη οθόνη???Λυπάμαι που θα σε στενοχωρήσω αν και είμαι σχδόν 100% σίγουρος ότι δεν θα παίξει.Μόνο σε οεμ RCD είναι εφικτή η εμφάνιση των δεδομένων του.Σε φίλο με kenwood πηγή δεν έπαιξε καθόλου.Μακάρι να κάνω λάθος. :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς! Αυτό παρεμβάλλεται στην φυσα τύπου ηχοσυστήματος

;) Δεν ανοιγεις κοντέρ η κάτι άλλο...

@ professor: η πηγή δεν νομίζω να δημιουργεί πρόβλημα εκτος αν έχει αλλάξει η φυσα για κάποιο λόγο...

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

το εβαλα οκ δουλεψε με την πρωτη μπορω να πω....μετα συνηδειτοποιησα ποσο με κλεβουν στις αντλιες βενζινης στο πρατηριο που πηγαινα....γραφω στη παρουσιαση μου.απιστευτα κλεψιμιο στα λιτρα οι αντλιες....σε βπ κιολας

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.