Jump to content
GT REVO

Προβλήματα Θορύβων Με Pss9 Σε Octavia Gt By Revo

Recommended Posts

Καλησπέρα & να έχετε όλοι Καλά Χριστούγεννα!

Εδώ & 1 χρόνο έχω πρόβλημα με θορύβους από την ανάρτηση, pss9. Συγκεκριμένα, μπροστά δεξιά, περίπου στα πόδια του συνοδηγού, ακούγεται ένας θόρυβος σαν κλαταρισμένο λάστιχο ( κλαπ - κλαπ ). Δεν συμβαίνει πάντα, παρά μόνο σε ταξίδια & ειδικά με βροχή & σε επαρχιακό δίκτυο ( σαγρέ έδαφος, πλακόστρωτο κ.τ.λ. ). Ακούγεται πότε σαν μεταλλικό & πότε σαν πλαστικό. Το έχουν δει σε 4 -5 συνεργεία, κανένας δεν βρήκε τίποτα ( ζανφόρ, ψαλίδια, silent blocks, μπιλιοφόροι είναι οκ ). Επίσης ακούγονται τριξίματα & από τις 4 πλευρές του αυτοκινήτου, από ό,τι έχω καταλάβει είναι τα ελατήρια. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?Eίναι πολύ ενοχλητικό και δημιουργεί αίσθημα ανασφάλειας στους επιβάτες.Υπάρχει κάποιο συνεργείο,το οποίο να ειδικεύεται στην pss9? Έυχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα & να έχετε όλοι Καλά Χριστούγεννα!

Εδώ & 1 χρόνο έχω πρόβλημα με θορύβους από την ανάρτηση, pss9. Συγκεκριμένα, μπροστά δεξιά, περίπου στα πόδια του συνοδηγού, ακούγεται ένας θόρυβος σαν κλαταρισμένο λάστιχο ( κλαπ - κλαπ ). Δεν συμβαίνει πάντα, παρά μόνο σε ταξίδια & ειδικά με βροχή & σε επαρχιακό δίκτυο ( σαγρέ έδαφος, πλακόστρωτο κ.τ.λ. ). Ακούγεται πότε σαν μεταλλικό & πότε σαν πλαστικό. Το έχουν δει σε 4 -5 συνεργεία, κανένας δεν βρήκε τίποτα ( ζανφόρ, ψαλίδια, silent blocks, μπιλιοφόροι είναι οκ ). Επίσης ακούγονται τριξίματα & από τις 4 πλευρές του αυτοκινήτου, από ό,τι έχω καταλάβει είναι τα ελατήρια. Έχει κάποιος παρόμοιο πρόβλημα?Eίναι πολύ ενοχλητικό και δημιουργεί αίσθημα ανασφάλειας στους επιβάτες.Υπάρχει κάποιο συνεργείο,το οποίο να ειδικεύεται στην pss9? Έυχαριστώ πολύ για την όποια απάντηση...

το μονο που μπορω να σου πω με βεβαιοτητα φιλε ειναι το εξης.βγαλε την αναρτηση και πετα την.δεν κανει για ελληνικους δρομους.pss9 φοραγε ο μηχανικος μου και την πεταξε καθως δεν υποφεροταν.ξοδεψε 1800 ευρω ετσι,και μετα την εβγαλε.λογια δικα του σου λεω φιλε,δεν εχω λογο να σου πω ψεμματα.αυτα μου τα ειπε για να καταλαβω επιτελους κι εγω πως για αμαξι μεσα στη πολη σκληρο αμορτισερ απαγορευεται.οσο για τα τριψιματα φιλε,το δικο μου fabia να δεις πως τριζει μετα απο σχεδον 4 χρονια με κονι κιτρινα επανω.για αθηνα συμβατικα αμορτισερ και μονο.αυτα φιλε,κανε οτι σε φωτισει ο θεος καλυτερο για το αμαξι σου
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.