Jump to content
katsaleb

Μπαρομετρα Σε Polo

Recommended Posts

ναι πολυ. Εκτος του οτι δεν τρυπισα κατι που ισως μετανιωνα μετα καθως αυτο το ανταλακτικο ειναι φθηνο (οπως πχ το ταμπλο) του εχω δωσει κλιση προς τον οδηγο. το ματι πεφτει πανω ευκολα. Φυσικα δεν ειναι για να το κοιτας συνεχεια...πρεπει να κοιτας και τον δρομο!

Link to comment
Share on other sites

κανενα απολυτως προβλημα σε gti 6r. Απλη εγκατασταση με παροχη για ρευμα απο την ασφαλειοθηκη. Εχει μια κενη ασφαλεια που λειτουργει μονο οταν το κλειδι ειναι γυρισμενο. Δεν εχει βγαλει καμια βλαβη και το μονο ζορι ειναι να περασει το σωλινακι απο τον χωρο της μηχανης στην καμπινα. Παραθετω φωτο:

4440513_b_b.jpg4440513_c_b.jpg

Mαρκα auto gauge. Κοστος 20 ευρω. Δεν χρειαζετε το super duper. Μια χαρα κανει την δουλεια του.

 

σ'ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ναι πολυ. Εκτος του οτι δεν τρυπισα κατι που ισως μετανιωνα μετα καθως αυτο το ανταλακτικο ειναι φθηνο (οπως πχ το ταμπλο) του εχω δωσει κλιση προς τον οδηγο. το ματι πεφτει πανω ευκολα. Φυσικα δεν ειναι για να το κοιτας συνεχεια...πρεπει να κοιτας και τον δρομο!

Ειναι επικινδυνο εκει που το εβαλες..

Βαλτο καπου να ειναι και χρηστικο.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έλα ρε παιδιά τωρα! δηλαδή εσείς εισαστέ με το μάτι στο μπαρομετρο?? εγώ το κοιτάω μονο στην εθνικη και θέλω να δω αν χάνω πιεση σε ρεπριζ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΗΠΩΣ ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΠΟΥ ΣΥΝΔΕΕΙΣ ΤΟ ΜΠΑΡΟΜΕΤΡΟ ΣΕ VW POLO 6R 1.2 TSI ;;;;; :nea:

Edited by mikesera
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν 2  τροποι

1 τροπος ειναι να παρεις τον ανταπτορα , οπου το βαζεις στον αισθητηρα πανω στο κουλερ και εισαι ετοιμος

2 τροπος ειναι να κοψεις το σωληνακι και να βαλεις ενα ταφ ωστε να παρεις πιεση υποπιεση

(εγω το εχω δοκιμαση κ με τους 2 τροπους δουλευει το ιδιο μονο που στον 1 τροπο θα ξιδεψεις επιπλεον 30 ευρο ενω στον  2ο τπτ)

 

σου βαζω 2 φοτο με τους 2 τροπους να το δεις  ειναι πανευκολο.

τωρα οσο για το ρευμα, μπορεις να παρεις απο τον αναπτηρα κ οταν γυρνας το κλειδη να αναβει κ αυτο μαζι, ειτε να βρεις τα καλωδια απο την φυσα των φωτων, δεν γνωριζω πια ειναι, θα μπορει να σου πει καποιο παιδι που το εχει κανει ειδη,

DSC_0861.jpg

 

1624792_10202870717543270_320513086_n.jp

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

αλλαγη τιτλου, συγχωνεύση θεματων σχετικα με το ιδιο θεμα

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να βάλω το συγκεκριμένο οργανάκι http://www.srptuning.gr/product.asp?catid=1151  4 σε 1 ... τι λέτε;; το εχει κανεις; 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους θέλω να εγκαταστήσω σε polo 1.0 115 μπαρομετρο πιθανώς στον αεραγωγό γιατι θέλω όλα να είναι τακτοποιημένα. Δεν έχω ιδέα από μπαρομετρα και σίγουρα θέλω να βάλω κάτι επώνυμο έτσι ώστε μετά την εγκατάσταση να μην ξανασχοληθω. Εντάξει μπορεί να μην έχω τις τρελές πιέσεις απλά θέλω να παρακολουθώ το αμάξι. Θα ήθελα λοιπόν να Μ πείτε τη γνώμη σας έχω κατά νου defi, greedy και aem.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 λεπτά πριν , gianniskar said:

Καλησπέρα σε όλους θέλω να εγκαταστήσω σε polo 1.0 115 μπαρομετρο πιθανώς στον αεραγωγό γιατι θέλω όλα να είναι τακτοποιημένα. Δεν έχω ιδέα από μπαρομετρα και σίγουρα θέλω να βάλω κάτι επώνυμο έτσι ώστε μετά την εγκατάσταση να μην ξανασχοληθω. Εντάξει μπορεί να μην έχω τις τρελές πιέσεις απλά θέλω να παρακολουθώ το αμάξι. Θα ήθελα λοιπόν να Μ πείτε τη γνώμη σας έχω κατά νου defi, greedy και aem.

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

επειδή και εμένα μου αρέσει να είναι τακτοποιημένα , και να μην είναι σαν ξένο σώμα μέσα στο αμάξι.

 

κάνε μια ερώτηση εδώ να δείς

 

 

https://www.p3cars.com/

 

 

https://m.facebook.com/p3carshellas/posts/608968585881317

Edited by OMINUS
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

εκτός και αν μπορείς να κάνεις ενεργοποίηση στην οθόνη του κοντέρ σου 

 

η από την οθόνη 

 

 

 

 

κάτι αντίστοιχο που έχουν κάνει εδώ 

 

 

 

 

 

https://www.vwvortex.com/threads/boost-gauge-plus-over-a-dozen-other-reading-right-in-your-oem-mfd-yes.6980834/

 

 

https://www.vwroc.com/forums/topic/17771-sport-menu-performance-gauges/

 

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να κάνω αυτό στην οθόνη αλλά θα μετράει μόνο έως 1.5 bar το έχω τσεκαρει και επειδή μελλοντικά θα πάω stage 1 ίσως να μην αξίζει..

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.