Jump to content
mihalis19

Vag Com Αγορά

Recommended Posts

Θέλω να βρω vag com για το golf 5 tsi gt sport. Που μπορώ να βρω καλώδιο και πρόγραμμα? Ποια έκδοση κάνει για το αμάξι μου?

Για scirocco r θα κάνει αυτό που θα πάρω ή θα πρέπει να πάρω αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όσο νεότερη έκδοση πάρεις -θα κάνει σε περισσότερα μοντέλα, αφού η κάθε νέα έκδοση που βγαίνει περιλαμβάνει όλα τα υπάρχοντα αλλά προσθέτει κι άλλα μοντέλα.

(Τα καλώδια που παίρνουμε είναι σπασμένα και δεν αναβαθμίζονται οπότε δε γίνεται κάτι αργότερα...).

Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση είναι η 11,5

Δες εδώ

http://www.vwclub.gr...showtopic=49401

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιο θέμα...και εγω ενδιαφέρομαι για vag καλώδιο για golf vi tsi mod 2009. Πήρα ένα της πλάκας και οι Κινέζοι μου κάνουν τον Κινέζο... :bad: Έχει ξανασυζητηθεί το θέμα, αλλά καλό θα ήταν να μας βοηθήσει κάποιος που αγόρασε καλώδιο πρόσφατα και είναι αποδεδειγμένα φερέγγυο.

Link to comment
Share on other sites

Στα κινέζικα αν δεν κάνεις αναβάθμιση συνήθως είσαι οκ..

Βέβαια εμένα που την πάτησα και μου κλειδώσανε κανα 2 θα ήταν

καλύτερα να είχα πάρει το γνήσιο από την αρχή..

Το οποίο τελικά αναγκάστηκα και το πήρα κατά την διάρκεια του

project original b-xenon.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρετε ενα κινέζικο και το κάνετε σετακι με ενα παλιο λαπτοπ αποκλειστικά για αυτην την δουλειά θα σας κρατήσει χρόνια, χωρις κανένα πρόβλημα.

Edited by nikoskallithea
Link to comment
Share on other sites

Δεν συνεργαζεται δηλαδη με xp?

Αφου δουλεύει στα 7, κατα 99.9% δουλεύει και σε xp. Συμβατότητα προς τα πίσω υπάρχει λογικά, το θέμα είναι να παίζει με 7αρια γιατί κάποιοι sellers δίνουν συμβατότητα μονο με xp ;)

Το θέμα είναι αν δουλεύει σε 64bit...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η έκδοση 10,6 είναι συμβατή με όλα τα 32bit (εγώ την δούλευα και σε xp και σε 7). Για συστήματα 64bit κάνει η νέα 11,5

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η έκδοση 10,6 είναι συμβατή με όλα τα 32bit (εγώ την δούλευα και σε xp και σε 7). Για συστήματα 64bit κάνει η νέα 11,5

Thanks 4 the info :) (αν και δεν βλέπω να περνάω σε αυτο το laptop 64bit, μάλλον στο επόμενο κατευθείαν :p)

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα vag com 11,5 στα 60 ευρώ κινέζικο κλειστό ολοκαίνουργιο.. Οπότε φαντάζομαι θα είναι οκ για το golfάκι μου..!

60? Το πολυ 25 ευρω κανει να στο στειλει σπιτι σου ο κινεζος....

Link to comment
Share on other sites

60? Το πολυ 25 ευρω κανει να στο στειλει σπιτι σου ο κινεζος....

+1!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε όσο νεότερη έκδοση πάρεις -θα κάνει σε περισσότερα μοντέλα, αφού η κάθε νέα έκδοση που βγαίνει περιλαμβάνει όλα τα υπάρχοντα αλλά προσθέτει κι άλλα μοντέλα.

(Τα καλώδια που παίρνουμε είναι σπασμένα και δεν αναβαθμίζονται οπότε δε γίνεται κάτι αργότερα...).

Η τελευταία διαθέσιμη έκδοση είναι η 11,5

Δες εδώ

http://www.vwclub.gr...showtopic=49401

Εγω κινεζουρα εκδοση 704 την εκανα 805,4 και παιζει ακομα.

Link to comment
Share on other sites

Βοηθεια..

Εχω κινεζικο 10.6. Ενω ετρεχε κανονικα το εβαλα σημερα και δεν το αναγνωριζει.. στο check λεει οτι δεν ειναι συνδεδεμενο στο usb.

το λαμπακι του αναβει ΟΚ και δεν εχω κανει update.

Ποια ειναι η σωστη διαδικασια για να το βαλω?

συνδεω καλωδιο με θυρα και μετα με usb

τρεχω το rosstech VCDS

ανοιγω το κλειδι.

μετα θελει κατι αλλο? (μηπως ξεχναω κατι)

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

με συνδεμενο το καλωδιο στο laptop το βαζει στη φισα του αυτοκινητου,ανοιγεις το κλειδι κ μετα το προγραμμα...ετσι θυμαμαι τουλαχιστον.μου εκανε κ εμενα κατι τετοια παραξενα αλλα βαλε βγαλε 2-3 φορες το διαβαζε μια χαρα.αλλιως σβησε το προγραμμα απ το laptop (και drivers)και καινουργια εγκατασταση κ θα δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

με συνδεμενο το καλωδιο στο laptop το βαζει στη φισα του αυτοκινητου,ανοιγεις το κλειδι κ μετα το προγραμμα...ετσι θυμαμαι τουλαχιστον.μου εκανε κ εμενα κατι τετοια παραξενα αλλα βαλε βγαλε 2-3 φορες το διαβαζε μια χαρα.αλλιως σβησε το προγραμμα απ το laptop (και drivers)και καινουργια εγκατασταση κ θα δουλεψει.

Ευχαριστω...κ καλη μου τυχη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.