Jump to content
indianos

Vw Camper

Recommended Posts

Γεια και χαρά σε όλους .Με λένε Χρήστο και ειμαι καινουργιος εδώ στο club ,δεν ειμαι κάτοχος καποιου vw ακόμα αλλά πιστεύω πολύ γρήγορα να είμαι.

Αποφάσισα να αγοράσω ενα vw T3 camper το οποιό θα κινειται σε παντως τυπου δρόμους για ταξίδια εντός και κυρίως εκτός Ελλάδας, γι'αυτό σαν πρώτη ιδέα ειχα το vw T3 syncro 1600 cc.Λόγω όμως του μεγαλου κοστους (βρηκα ενα στην θεσσαλονικη 1.600cc diesel 12.000 ευρώ ) ακυρώνεται.Σαν δευτερη ιδεα κατεληξα στο απλο vw 2w.Και εδώ εχω καποιες απορίες(1).Ψάχνοντας σε διαφορα forum διαπιστωσα οτι πολλοι προτείνουν το T2 baywindow και οχι καποιο μοντελο T3 σαν καλυτερο για κινηση εκτος δρομου ισχύει; (2)Μετα ακουσα για καποιο "κιτ" το οποιο μπορεις να το βαλεις στο απλο Τ3 2w και να εχεις Τ3 4w ισχυει κατι τέτοιο; (μαλλον απιθανο ).Συνεχιζοντας την ερευνα μου ειδα πολλα vw απο Γερμανια (mobile.de) και εδώ έχω πάλι κάποιες απορίες.(3)Πόσο κοστιζει ενα τετοιο αυτοκινητο (τελικη τιμη) αν το φερεις απο Γερμανια. π.χ. Ενα vw T3 camper 1.600cc στο euro 1 με αγοραστικη τιμη 2000 ευρω στην Γερμανια πόσο θα κοστίσει μετά τον εκτελωνισμο εδω; +350% ή +175% ή κάτι αλλο;Αξιζει μια τετοια αγορα;Υπαρχει καποιος που εχει φέρει απο εξω ;

Τελευταια παρατηρησα οτι κινουνται και πωλουνται πολλα αυτοκινουμενα με γερμανικες πινακιδες.(4)Γίνεται να αγορασω καποιο vw camper να το κυκλοφορησω για καποιο χρονικο διαστημα με γερμανικες πινακιδες και οταν μπορεσω να το εκτελωνίσω;Κάπου ακουσα οτι χρειάζεται να πηγαινει το αμαξι ανα 6 μηνες Γερμανια για ανανεωση της αδειας ή όλα αυτα ειναι ραδιο αρβυλα...Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.