Jump to content
Guest PiXel

Vw Golf Vi 1.6 Tdi Bluemotion

Recommended Posts

Καλησπέρα,

Θα ήθελα να ρωτήσω εάν πωλείται στην Ελλάδα το VW Golf 1.6 TDi με το πακέτο BM. Πριν μερικούς μήνες το είχα δει στο site της VW, όπως και στους τιμοκαταλόγους της (γύρω στα €25.000 αν δε κάνω λάθος), αλλά για κάποιο λόγο τώρα δεν υπάρχει. Στα ξένα site της εταιρίας που κοιτάω υπάρχει, άρα υποθέτω αυτό είναι είτε γιατί δεν έχει έρθει ακόμα εδώ (και είχε μπει από λάθος νωρίτερα), είτε γιατί είναι διαθέσιμο αυστηρά κατόπιν παραγγελίας και λόγω χαμηλής ζήτησης δε μπήκε καν στο site, είτε γιατί -το απεύχομαι- η ελληνική αντιπροσωπεία δεν το εισάγει στην Ελλάδα πια. Να τονίσω ξανά πως δε μιλάω για τον "απλό" 1.6 TDi των 105PS, αλλά για τον ίδιο κινητήρα μαζί το BlueMotion πακέτο, που ρίχνει την κατανάλωση στα 3.7 lt/100km και τους ρύπους στα 99gr/km.

Ευχαριστώ

Υ.Γ.: Εάν κάποιος φίλος γνωρίζει για το αν υπάρχει, ας μου πει και την τιμή του.

Edited by Λευ kouliss
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να πας αντιπροσωπία φίλε μου γιατί και εγώ όταν πήγα αντιπροσωπία και ζήτησα τον 2.0TDi μου είχε πεί ότι δεν το φέρνουν λόγο μεγάλου φόρου.

Link to comment
Share on other sites

το 1.6 BM δεν το είδα σε καμία απο τις τρείς που πήγα. Μονο το 1200άρι. Τωρα σε επαρχία ίσως υπάρχει. Αλλά και στο site το ελληνικό της vw νομίζω μόνο το 1.2 έχει

Link to comment
Share on other sites

να το δεις κάπου δύσκολο. Να το παραγγείλεις μπορείς.

Εδώ όταν εγώ παρήγγειλα το polo 1.2 tdi bm προ έτους, δεν υπήρχε ούτε να το δω , ούτε να το κάνω test drive

Edited by fotski
Link to comment
Share on other sites

Το 2.0 TDi 170 ps είναι το GTD το απλό είναι τα 140 PS.

Δηλαδή σε αναγκάζει να αγοράσεις GTI (D) για να έχει 2.0TDi κινητήρα;;;

Ο κινητήρας 2.0 TDI τεχνολογίας Common-Rail συνδυάζεται αποκλειστικά με την έκδοση GTD
Edited by PanosR
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.