Jump to content
tserkes

Καλησπέρα Βγήκε Καινούριο Πρόγραμμα Τις Tmc Από 170 Άλογα Σε Πάει Στα 240...Και Είναι Πολύ Οικονομικό Στην Τιμή...Τι Έχετε Να Πείτε?

Recommended Posts

ρε παίδες έθεσα ένα θέμα..απαντήστε σύμφωνα με το θέμα που έχω θέση..και όχι σαχλαμάρες

Edited by ta6ape
ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ GREEKLISH
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες ενα σωστα διαμορφωμενο θεμα και προπαντως δεν θα εγραφες με κεφαλαιοαγγλικα γραμματα ισως να βρισκαμε μια σοβαρη απαντηση να σου δωσουμε, συμφορουμιτη... Αφου λοιπον θες μια σοβαρη και συμφωνα με το θεμα απαντηση θα σου προτεινα να κοιταξεις καλυτερα το φορουμ οπου εχει το αντιστοιχο θεμα με προγραμματα για tsi... Οποτε θα εγραφες εκει με ελληνικα και μικρα γραμματα να μην μας βγαλεις τα ματια διαβαζοντας τα κι ετσι θα υπηρχε και μια ταξη απο το να ανοιγει ο καθενας απο ενα δικο του θεμα για το καθε προγραμμα που βρισκει.. Τι λες; Ειναι σαχλαμαρα αυτο τωρα;

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

Αν εκανες ενα σωστα διαμορφωμενο θεμα και προπαντως δεν θα εγραφες με κεφαλαιοαγγλικα γραμματα ισως να βρισκαμε μια σοβαρη απαντηση να σου δωσουμε, συμφορουμιτη... Αφου λοιπον θες μια σοβαρη και συμφωνα με το θεμα απαντηση θα σου προτεινα να κοιταξεις καλυτερα το φορουμ οπου εχει το αντιστοιχο θεμα με προγραμματα για tsi... Οποτε θα εγραφες εκει με ελληνικα και μικρα γραμματα να μην μας βγαλεις τα ματια διαβαζοντας τα κι ετσι θα υπηρχε και μια ταξη απο το να ανοιγει ο καθενας απο ενα δικο του θεμα για το καθε προγραμμα που βρισκει.. Τι λες; Ειναι σαχλαμαρα αυτο τωρα;

Μου αρέσει που απαντάς κιόλας...αφου δεν βλέπεις ότι δεν σε σέβεται...ούτε να κοιτάξει τους κανόνες πως να γράφει...ότι να ναι...

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Σε παρακαλω turbomaki οχι σαχλαμαρες, το θεμα καιει.... Παμε λοιπον επι του θεματος, θα εβαζες παραλληλο στο δικο σου;

Link to comment
Share on other sites

παραληλοσ εγκεφαλοσ ειναι δεν ξερω ποσοι το εχουν δοκιμασει

..μπήκα που λες στο στο θέμα με τα προγράμματα τσι..αλλα είναι κλειστό δεν μπορώ να βάλω το θέμα μου εκεί....και είμαι καινούριος φιλε δεν ξέρω από κανόνες ακόμα καλά...και ο άλλος ας πάψει να κάνει τον δικηγόρο του forum του vw...και ας δείξει κατανόηση..αλλα τι να πεις κλασσικός έλληνας Edited by ta6ape
ΑΠΑΓΟΡΕΥΟΝΤΑΙ ΤΑ GREEKLISH
Link to comment
Share on other sites

1) Σε παρακαλώ "opretski" να γράφεις στα Ελληνικά, με Ελληνικούς χαρακτήρες όπως αναφέρεται στους κανονισμούς του forum μας τους οποίους και "αποδέχτηκες" όταν έκανες την εγγραφή σου!

2) Τέτοιο παράλληλο εγκέφαλο έχω βάλει εγώ της TMC Motorsport απο το Ebay πριν παω Γερμανία, και τον έχω δοκιμάσει για πάνω απο 5000 χιλιόμετρα στο ταξίδι με φορτωμένο αμάξι και υψηλές ταχύτητες +200χλμ/ω, και με έχει ικανοποιήσει αρκετά! Καταλαβαίνεις τη δύναμη απο χαμηλά και ψηλά χωρίς να κρεμάει πουθενά!

3) opretski καλώς ήρθες στη παρέα του vwclub!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

παιδια η τιμη ειναι σε δολλαρια?εγκατασταση μονοι μας?ενδιαφερον φενεται και μαλιστα πολυ..εμενα με παει στα 170ps...η μηπως αξιζει να αλαξω εγκεφαλο και να βαλω εναν απο 170αρι μαμα?

Link to comment
Share on other sites

παιδια η τιμη ειναι σε δολλαρια?εγκατασταση μονοι μας?ενδιαφερον φενεται και μαλιστα πολυ..εμενα με παει στα 170ps...η μηπως αξιζει να αλαξω εγκεφαλο και να βαλω εναν απο 170αρι μαμα?

Η τιμή είναι 360 ευρώ χωρίς μεταφορικά και στο ebay μπορείς να το βρεις πιο φτηνά.

Εγκατάσταση κάνεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου, αφού πρακτικά παρεμβαίνεις σε 3 σημεία απλώς βάζοντας το αντίστοιχο καλώδιο και στηρίζοντας τον εγκέφαλο σε ασφαλές σημείο στο μηχανοστάσιο!

Το να αλλάξεις τον εγκέφαλο με αυτόν του 170άρι θέλει μια συγκεκρινμένη διαδικασία με 2 αυτοκίνητα για να επαναπρογραμματίσεις τον εγκέφαλο στο δικό σου... Το είχα σκεφτεί και εγώ αφού με τα ίδια λεφτά είχα βρει μεταχειρισμένο εγκέφαλο GT στο ίντερνετ... αλλά με σταμάτησε η λέξη "μεταχειρισμένο"!!!

Edited by ta6ape
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα οτι επιθυμουσα απο τα 160 μαμα στα 193 (τοσο δινει στα tsi 160) ..Αλλα...απο αξιοπιστια και αν εχεις προβλημα...τι κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Αν σου πω οτι το φοβαμαι και αυτο ? Ποιος σου εγγυαται οτιδηποτε ? Δηλαδη μπορω να πω να μου κανουν ρυθμισεις να ειμαι στα 180 αλογα ασ πουμε ?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι 360 ευρώ χωρίς μεταφορικά και στο ebay μπορείς να το βρεις πιο φτηνά.

Εγκατάσταση κάνεις μόνος σου αν πιάνουν τα χέρια σου, αφού πρακτικά παρεμβαίνεις σε 3 σημεία απλώς βάζοντας το αντίστοιχο καλώδιο και στηρίζοντας τον εγκέφαλο σε ασφαλές σημείο στο μηχανοστάσιο!

Το να αλλάξεις τον εγκέφαλο με αυτόν του 170άρι θέλει μια συγκεκρινμένη διαδικασία με 2 αυτοκίνητα για να επαναπρογραμματίσεις τον εγκέφαλο στο δικό σου... Το είχα σκεφτεί και εγώ αφού με τα ίδια λεφτά είχα βρει μεταχειρισμένο εγκέφαλο GT στο ίντερνετ... αλλά με σταμάτησε η λέξη "μεταχεισισμένο"!!!

Ναι δικιο εχεις....δελεαζουσα η τιμη του προγραματος και βγαινει ευκολα βλεπω...(αν θελει καπιος)σημαντικο κοματι ομωσ οι σημιες και η καταναλωση?
Link to comment
Share on other sites

φυσικα μπορεις.κ αμα εχει τοσο χαλαρες ρυθμισεις το αμαξι δε θα εχει κανενα προβλημα μακροχρονια

τι να πουν και αυτοι π πανε και τα κανουν τσιτα με τρελες πιεσεις κτλ...

Link to comment
Share on other sites

φυσικα μπορεις.κ αμα εχει τοσο χαλαρες ρυθμισεις το αμαξι δε θα εχει κανενα προβλημα μακροχρονια

τι να πουν και αυτοι π πανε και τα κανουν τσιτα με τρελες πιεσεις κτλ...

παιδια γιατι δεν κλεινεται το θέμα να συνεχίσετε τη συζητηση σενα απο τα 3 είδη υπαρχοντα topic...???

ακομα κ ο τίτλος είναι λαθος (εκτος απο τεραστιος!)

πάντως για την ιστορια γιατι να δωσει κάποιος λεφτα για ενα παραλληλο εγκεφαλο,που θα τοποθετησει κ μόνος του! αφου με τα ίδια λεφτα βαζει προγραμμα κ ζηταει απο το προγραμματιστη του οτι θέλει!

κ απο όσο ξερω,ο med17,5 δεν μπαινει απο gt σε tsi, ο med9 μάλλον μπαινει!

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα οτι επιθυμουσα απο τα 160 μαμα στα 193 (τοσο δινει στα tsi 160) ..Αλλα...απο αξιοπιστια και αν εχεις προβλημα...τι κανεις?

Θάνο BSR βάλε. http://en.bsr.se/products/t1749/

Υ.Γ. Η τιμή στο site τους δεν ισχύει, έχει πολύ λιγότερο στην πραγματικότητα και έχει και controler για να περνάς το μαμά πρόγραμμα όποτε θες μέσω OBDII. http://en.bsr.se/about/ppc-3/?POP

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωμενο και ενδιαφερον site. κιτακια ετοιμα για να βαλει ο καθενας χωρις ιδιατερη δυσκολια plug and play. Η εγγύηση που δίνει με μικρο σχετικα κοστος (150ε) σε μηχανικα μερη μετράει αν κατι παει σταρβα. Βεβαια αντε να βρεις ακρη αφού η εταιρεια που δινει την εγγυση ειναι στην Ελβετια.Ενδιαφερςν ειναι ο παραλληλος εγκεφαλος που μπορεις να τους στελεις αρχειο και να σου φτιάξουν νεο remapping και το παιρνας μετα μονος σου με τη συσκευη αυτη και το κοστος δεν ειναι απαγορευτικο τυχαια ειδα για το abarth όλο το upgrade stage 1 κανει 2100ε ενω ο Παζαροπουλος ζηταει 3000ε+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.