Jump to content
pechlis

Λυχνια Στάθμης Πλυστικου Υγρου Παρμπρίζ Σε Golf 6

Recommended Posts

Εχει δει κανείς να λειτουργεί αυτή η λυχνια;;; Υπάρχει;; Ενώ στο manual το αναφέρει, δυο φορές έμεινα χωρίς νερό αλλά κανένα λαμπακι δεν άναψε!! Υπάρχει περίπτωση να εχει θέμα κανένας αισθητήρας η εγκέφαλος;;

Link to comment
Share on other sites

και εγω τα ιδια φίλε ,δεν πολυασχοληθηκα να σου πω την αληθεια ,έμεινα μια δυο φορες ,δεν με ειδοποιησε και απο τοτε φροντιζω να μην ξεμενω...(το αντιστοιχο λαμπακι στο στροφομετρο υπαρχει,αλλα δεν αναβει, δεν ξερω εαν ειναι θεμα εξοπλισμου -highline εχω εγω ή όντως απο τότε που το πηρα δεν δουλεύει κάποιος αισθητηρας)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε εχω σταματησει να διαβαζω το Manual γιατι μου την δινει να εχω την πιο ακριβη εκδοση και πολλες λειτουργιες να ειναι 'προαιρετικος εξοπλισμος'. :suicide::fool:

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη απαραδεκτη τακτικη vw .... Ξεφτυλιζει τα χρηματα που εδωσες και βλεπεις αντιστοιχα φτηνα μικρα να ειναι φουλ σε εττεοια θεματα

Link to comment
Share on other sites

Κλασικη απαραδεκτη τακτικη vw .... Ξεφτυλιζει τα χρηματα που εδωσες και βλεπεις αντιστοιχα φτηνα μικρα να ειναι φουλ σε εττεοια θεματα

Δεν έχεις δει μάλλον πολύ ακριβότερα αυτοκίνητα από το Golf με τις ίδιες ή και περισσότερες ελλείψεις στο βασικό εξοπλισμό, σε τέτοια ανούσια όμως πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν λέμε "προαιρετικος εξοπλισμός" κάποιος απ τους "προαιρετικους" πωλητές θα έπρεπε να μας είχε ενημερώσει!! Ασε που στο manual δεν αναφέρει ότι είναι προαιρετικος!! Βέβαια μικρό το κακό αν δεν εχει κάτι τέτοιο απλά είναι θέμα αν υπάρχει και δεν λειτουργεί, δηλώνει δυσλειτουργία κάποιου αισθητήρα η εγκεφάλου που ίσως να επηρεάζει και αλλα ηλεκτρονικά σύστηματα!! Εμένα αυτό είναι που με φοβίζει!! 6 μήνες τώρα ψάχνουμε να βρούμε γιατί καθυστερούν την αναδίπλωση αυτοί οι γ......οι καθρέφτες μου!!

Link to comment
Share on other sites

γιατί αναδιπλώνουν οι καθρεπτες μας? :crazy: όσο ζω μαθαίνω -

μηπως αυτό φτιαχνεται μέσω vag com?

Edited by DIMIV
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά όταν λέμε "προαιρετικος εξοπλισμός" κάποιος απ τους "προαιρετικους" πωλητές θα έπρεπε να μας είχε ενημερώσει!! Ασε που στο manual δεν αναφέρει ότι είναι προαιρετικος!! Βέβαια μικρό το κακό αν δεν εχει κάτι τέτοιο απλά είναι θέμα αν υπάρχει και δεν λειτουργεί, δηλώνει δυσλειτουργία κάποιου αισθητήρα η εγκεφάλου που ίσως να επηρεάζει και αλλα ηλεκτρονικά σύστηματα!! Εμένα αυτό είναι που με φοβίζει!! 6 μήνες τώρα ψάχνουμε να βρούμε γιατί καθυστερούν την αναδίπλωση αυτοί οι γ......οι καθρέφτες μου!!

Να κάτσει να σου πει τι δεν έχει το αυτοκίνητο ? Για σκέψου το πάλι...

Το manual ούτε η ηλιοροφή λέει ότι είναι προαιρετική, ούτε ο κοτσαδόρος, ούτε πολλά άλλα...Ήθελες ξεχωριστή έκδοση του manual για το δικό σου αυτοκίνητο και τον πωλητή να σου τα αναφέρει όλα αυτά που δεν έχει προφορικώς ? Στην τελική ο κατάλογος με τον προαιρετικό εξοπλισμό σου κοινοποιείται. Διάβασέ τον και μάθε τι είναι προαιρετικό και τι όχι.

Μην κακοποιείτε τόσο τη λογική.

Link to comment
Share on other sites

εδώ οι πωλητές δεν ήξεραν τι διαφορά έχει η μικρή με τη μεγάλη οθόνη (MFD) πριν πάρω το αμάξι θα ήξεραν εάν δείχνει τη στάθμη του πλυστικού?

Link to comment
Share on other sites

Να κάτσει να σου πει τι δεν έχει το αυτοκίνητο ? Για σκέψου το πάλι...

Το manual ούτε η ηλιοροφή λέει ότι είναι προαιρετική, ούτε ο κοτσαδόρος, ούτε πολλά άλλα...Ήθελες ξεχωριστή έκδοση του manual για το δικό σου αυτοκίνητο και τον πωλητή να σου τα αναφέρει όλα αυτά που δεν έχει προφορικώς ? Στην τελική ο κατάλογος με τον προαιρετικό εξοπλισμό σου κοινοποιείται. Διάβασέ τον και μάθε τι είναι προαιρετικό και τι όχι.

Μην κακοποιείτε τόσο τη λογική.

Φίλε passater συγνώμη για την κακοποίηση της λογικής σου την άλλη φορά θα προσέχω περισσοτερο!!! Έτσι απλά για την σωστή πληροφόρηση σου πάντως το μόνο που μου κοινοποιήθηκε ήταν ο κατάλογος με τα πακέτα και από εκεί έκανα την επιλογή μου!!! Όσο για το αν θα μου πει ο πωλητής τι δεν εχει το αυτοκίνητο νομίζω ότι κανείς λάθος, μπορεί να σου πουλήσει τι θα "εχει" αυτή είναι η δουλειά του!! Φιλικα

Βέβαια εμένα η απορία μου ήταν μην τυχόν και εχει κάποιο θέμα το αυτοκίνητο μου και όχι να κραξω κάποιον πωλητη'

Link to comment
Share on other sites

Εχει δει κανείς να λειτουργεί αυτή η λυχνια;;; Υπάρχει;; Ενώ στο manual το αναφέρει, δυο φορές έμεινα χωρίς νερό αλλά κανένα λαμπακι δεν άναψε!! Υπάρχει περίπτωση να εχει θέμα κανένας αισθητήρας η εγκέφαλος;;

Εμένα μου έχει ανάψει 2 φορές που ξέμεινα από πλυστικό. Αλλά ίσως παιζει ρόλο ότι έχω xenon και επομένως πλυστικά φαναριών.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έχει ανάψει 2 φορές που ξέμεινα από πλυστικό. Αλλά ίσως παιζει ρόλο ότι έχω xenon και επομένως πλυστικά φαναριών.

Μόνο με εργοστασιακά xenon υπάρχει ο αισθητήρας στο δοχείο του πλυστικού υγρού.

Link to comment
Share on other sites

Τι να πεις;Το 5αρι το δικο μου επισης δεν εχει αισθητηρα κι εχει αισθητηρα το audi 80 του πατερα μου μοντ. 93.Και οταν τελειωνει το νερο εμφανιζει με animation κιολας το αντιστοιχο συμβολο.

Edited by Νasos_p
Link to comment
Share on other sites

προαιρετικος εξοπλισμός my ass :crazy:

το ενεργοποιήσα μέσω vag com -τώρα με το κλειδί στην πρώτη σκάλα ανάβει και η συγκεκριμένη ένδειξη-

τώρα μένει να τσεκάρω αν θα μου αναψει όταν τελειωσει το πλυστικο υγρό-

17 instruments

07 coding

long coding helper

στο byte 2 ¨η 3 δεν θυμαμαι ακριβώς (ετσι και αλλιως μόνο 3 εχει)

κάτω απο την απενεργοποιηση τησ ζώνης έχει

activate warning washer fluid (ή κάπως έτσι)

8)

Link to comment
Share on other sites

προαιρετικος εξοπλισμός my ass :crazy:

το ενεργοποιήσα μέσω vag com -τώρα με το κλειδί στην πρώτη σκάλα ανάβει και η συγκεκριμένη ένδειξη-

τώρα μένει να τσεκάρω αν θα μου αναψει όταν τελειωσει το πλυστικο υγρό-

17 instruments

07 coding

long coding helper

στο byte 2 ¨η 3 δεν θυμαμαι ακριβώς (ετσι και αλλιως μόνο 3 εχει)

κάτω απο την απενεργοποιηση τησ ζώνης έχει

activate warning washer fluid (ή κάπως έτσι)

8)

Απλώς ενεργοποίησες τη σχετική λυχνία στον πίνακα οργάνων.

Αισθητήρας για να ελέγχει τη στάθμη του υγρού στο παγούρι δεν υπάρχει εαν δεν τον έχεις πληρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει,υπάρχουν πολλά προεγκατεστημενα στο αυτοκινητο μας και μετα στα βαζουν και καλα σε πακετα εξοπλισμου-

πχ το xds το οποίο πληρωνεις εξτρα σε κάποιο σπορ πακετο εξοπλισμου το οποίο όμως το

έχουν ενεργοποιησει πολλοι κατοχοι scirocco μέσω vag com..

Link to comment
Share on other sites

Σωστα .....dimiv .....Σε παρακαλω πολυ μπορεις να δεις αν υπαρχει ενεργοποιηση ενδειξης θεμοκρασιας λαδιου ? Υπαρχει ο αισθητηρας ...Αλλα στην οθονη γιοκ... στα 6αρια του 2009 και καποια του Με τις ταχυτητες τα ιδια ελεγαν ..αλλα βγηκε Update και εγινε σε ολα τα 6aria και scirocco με ασπρη οθονη ...

Μπορεις να δεις ή ξερεις κατι πανω σε αυτο

Link to comment
Share on other sites

παιδιά άκυρο ,βάζω μπροστά μου βγαζει το μηνυμα στην οθονη Low washer fluid και άναψε και η συγκεκριμένη λυχνια ,λέω μεγάλε ποιος είσαι :crazy: χαραμιζεσαι ,παω σπιτι το τιγκαρω με το σχετικο υγρο ,βάζω μπροστα πάλι το ιδιο μηνυμα και η αντιστοιχη λυχνια αναμενη ... ξανα vag com ξεκλικαρα το συγκεκριμενο κουμπακι και όλα καλά- οπότε άκυρο δεν δουλευει ,do not try it :db:

Σωστα .....dimiv .....Σε παρακαλω πολυ μπορεις να δεις αν υπαρχει ενεργοποιηση ενδειξης θεμοκρασιας λαδιου ? Υπαρχει ο αισθητηρας ...Αλλα στην οθονη γιοκ... στα 6αρια του 2009 και καποια του Με τις ταχυτητες τα ιδια ελεγαν ..αλλα βγηκε Update και εγινε σε ολα τα 6aria και scirocco με ασπρη οθονη ...

Μπορεις να δεις ή ξερεις κατι πανω σε αυτο

θα το κοιταξω φίλε Θανο ,δεν τι γνωρίζω -ήξερα ότι με το update εμφανιζόταν ,εάν βρω κάτι θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει,υπάρχουν πολλά προεγκατεστημενα στο αυτοκινητο μας και μετα στα βαζουν και καλα σε πακετα εξοπλισμου-

πχ το xds το οποίο πληρωνεις εξτρα σε κάποιο σπορ πακετο εξοπλισμου το οποίο όμως το

έχουν ενεργοποιησει πολλοι κατοχοι scirocco μέσω vag com..

Άλλο να τροποποιείς την κωδικοποίηση μιας ήδη εγκατεστημένης μονάδας όπως το xds και άλλο να την τοποθετείς στο αυτοκίνητο και να μην την έχεις ενεργοποιημένη όπως ο αισθητήρας στάθμης πλυστικού, ο οποίος κουμπώνει εξωτερικά του παγουριού, σε θέση που έχει και το "απλό" παγούρι.

Αν έμπαιναν στη διαδικασία να βάζουν τους αισθητήρες σε όλα τα αυτοκίνητα (επιπλέον κόστος), θα το διαφήμιζαν σαν επιπλέον βασικό εξοπλισμό και δε θα τους άφηναν απενεργοποιημένους. Δεν του έχω για τόσο βλάκες.

*** Τελικά δεν είναι βλάκες. Το επιβεβαίωσες μόλις πριν λίγο. Το ίδιο είχε γράψει κάποιος και για το νέο Polo. Δεν απάντησε όμως αν λειτουργεί σωστά, παρά μόνο ότι ανάβει η ενδεικτική λυχνία στον πίνακα.

Edited by passater
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.