Jump to content
billakos10

Κατι Με Το Χρωμα..

Recommended Posts

καλησπερα σας,ο ουρανος του αμαξιου μου αρχισε ασπριζει.σαν να εχει φυγει το βερνικι κ η γιαλαδα κ εμφανιζονται σημαδια ασπρα.ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο ποσο κοστιζει κτλ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας,ο ουρανος του αμαξιου μου αρχισε ασπριζει.σαν να εχει φυγει το βερνικι κ η γιαλαδα κ εμφανιζονται σημαδια ασπρα.ξερει κανεις πως διορθωνεται αυτο ποσο κοστιζει κτλ?

Δοκιμασε φιλε μου να του κανεις επαναφορα-γυαλισμα-κερωμα με καποιες καλες αλοιφες και αν δεις οτι δεν διορθωνεται τοτε το πας σε ενα καλο βαφεα για βαψιμο.

Αν ομως ειναι στην αρχη του προβληματος δεν νομιζω να μην διορθωνεται με αλοιφες.

Link to comment
Share on other sites

οχι ποτε.απλα μου το εμφανισε ξαφνικη μεσα σε ενα μηνα σε 2-3 σημεια

Φιλε billakos10 οπως σου ειπα και παραπανω πριν προβεις σε οτιδηποτε αλλο.......δοκιμασε πρωτα να δεις αν επανερχεται με καποιες καλες αλοιφες για τετοιου ειδους εργασιες.!!!

Link to comment
Share on other sites

οχι ποτε.απλα μου το εμφανισε ξαφνικη μεσα σε ενα μηνα σε 2-3 σημεια

Βάλε φωτογραφίες για να σου πούμε αν φτιάχνεται χωρίς βάψιμο και πως.

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

Έχω κι εγώ το ίδιο θέμα με το δικό μου, αλλά κυρίως θάμπωμα και όχι σημάδια κτλ. Σε πάχος βερνικιού οι μετρήσεις δείξανε καλά νούμερα.

Ειδικός στα γυαλίσματα πρότεινε βαφή διότι μάλλον δεν διορθώνεται κι αν διορθωθεί θα κρατήσει για λίγο.

Ο κος Δήμος της Autopaint μου είπε πως διορθώνεται με γυάλισμα και με συχνό κέρωμα δεν θα έχει πρόβλημα.

Ποιός είχε δίκιο θα το μάθω σε λίγο καιρό που θα μπεί μέσα για γυάλισμα-κέρωμα....

edit: Το παράξενο είναι πως το πρόβλημα εντοπίζεται στην οροφή, αντιθέτως το καπό φαίνεται σαν καινούριο.

Edited by TRiBaL_23
Link to comment
Share on other sites

ετσι ειναι εμενα ο ουρανος bill και εχω μερικες κυλιδες στο καπο μου...θελουν βαψιμο!!! και θα το βαψω ολο το κασωμα απ'εξω...!!! :clapping: κανω ερανο χαχαχαχα 1000 ευρωπουλα για ολο ειναι πολλα...

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

ετσι ειναι εμενα ο ουρανος bill και εχω μερικες κυλιδες στο καπο μου...θελουν βαψιμο!!! και θα το βαψω ολο το κασωμα απ'εξω...!!! :clapping: κανω ερανο χαχαχαχα 1000 ευρωπουλα για ολο ειναι πολλα...

1000 για όλο το αμάξι εξωτερικά είναι λίγα αν θες καλή δουλειά και όχι πασάλιμα. πέρνα μια βόλτα απο Δήμο και θα σου εξηγήσει αναλυτικά.

Link to comment
Share on other sites

τσεκαρισμενο....καλη δουλεια 8) με σημερινα δεδομενα ειναι πολλα γενικοτερα καλα ειναι...μιλαω για λαρισα !!! ο δημος που ειναι αθηνα ?

Link to comment
Share on other sites

Guest TRiBaL_23

τσεκαρισμενο....καλη δουλεια 8) με σημερινα δεδομενα ειναι πολλα γενικοτερα καλα ειναι...μιλαω για λαρισα !!! ο δημος που ειναι αθηνα ?

Ναι ειναι στο Μοσχατο τον ξερουν ολοι εδω, πολυ καλος υπαρχει και θεμα στο forum. Προσεξε το παντως να εχεις δει δουλεια του πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.