Jump to content
tommy golfvi

Vw Golf 6 Tsi 122 Vs Fiat Bravo 150

Recommended Posts

Ειχα πατησει εγω με το to bravo που λες πριν καιρο (150-155hp πρεπει να ειναι αυτα)..Μαμα κ οι 2 με μια σκαστρα το παιδι στο bravo..Τον πετυχα τυχαια στο δρομο κ στο πρωτο φαναρι εκατσα διπλα του,τα ειπαμε κ στο πρασινο πατησαμε..Να πω εξ'αρχης οτι δεν περιμενα κατι να κανω απεναντι του μιας κ ειναι +30 αλογα με ελαχιστα μεγαλυτερη ροπη,απλα πατησαμε για να δω διαφορά..Απο πρωτη μου ανοιξε σχεδον μισο αμαξι κ μεχρι να βαλω τριτη μου ειχε ανοιξει αρκετα..Σταματησαμε στο επομενο φαναρι κ μεχρι να τα πουμε μας επιασε πρασινο,ξεκινησαμε χαλαρα κ ενω ειχαμε δευτερα καπου 40-50,του ειπα κ μια ρολλαριστα οπου μου εφυγε αμεσως με διαφορά :shok: (τα 'θελα κ τα 'παθα)

με opel astra 140 που εχω πατησει ημουν μπροστα...

Σταση ή roll?

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Ειχα πατησει εγω με το to bravo που λες πριν καιρο (150-155hp πρεπει να ειναι αυτα)..Μαμα κ οι 2 με μια σκαστρα το παιδι στο bravo..Τον πετυχα τυχαια στο δρομο κ στο πρωτο φαναρι εκατσα διπλα του,τα ειπαμε κ στο πρασινο πατησαμε..Να πω εξ'αρχης οτι δεν περιμενα κατι να κανω απεναντι του μιας κ ειναι +30 αλογα με ελαχιστα μεγαλυτερη ροπη,απλα πατησαμε για να δω διαφορά..Απο πρωτη μου ανοιξε σχεδον μισο αμαξι κ μεχρι να βαλω τριτη μου ειχε ανοιξει αρκετα..Σταματησαμε στο επομενο φαναρι κ μεχρι να τα πουμε μας επιασε πρασινο,ξεκινησαμε χαλαρα κ ενω ειχαμε δευτερα καπου 40-50,του ειπα κ μια ρολλαριστα οπου μου εφυγε αμεσως με διαφορά :shok: (τα 'θελα κ τα 'παθα)

Σταση ή roll?

ενοειτε οτι ειναι αναμενομενο το αποτελεσμα! αφου το μπραβο εχει αρκετα κοντο σασμαν για τουρμπατο 14αρι.....αν ισουν με προγραμα πιστευω οτι θα ηταν τσοντα! ;)

Link to comment
Share on other sites

ti lete na ginei....na pathsv h den me pairnei katholou?

Ταπεινή μου άποψη είναι ότι θα χάσεις αλλά...με πολύ μικρή διαφορά (1-1,5 αμάξι από στάση ΤΟ ΠΟΛΥ μέχρι τα 100Km/h) KAI ME TH ΠΡΟ'Υ'ΠΟΘΕΣΗ ο οδηγός ΔΕΝ είναι "κουλός"! Αλλιώς "παίζει" να πάτε "κόπια" ή και να τον περάσεις!

Πάντως αξίζει να δοκιμάσεις και σίγουρα ΔΕΝ θα "διασυρθείς"! Ο T-Jet των 155ΗΡ προέρχεται από το "απλό" Grandepunto Abarth, είναι αρκετά δυνατός αλλά ο παλιός (έμμεσου ψεκασμού) και επιπλέον το αμάξωμα του Bravo είναι "δεινοσαυρικών" προδιαγραφών βάρους.

"ΤΙP!"-> Aν δεν είναι η Sport έκδοση με το sport button (λειτουργίας full boost), τότε τα πράγματα είναι εύκολα :thumbsup2: μιας και ο κινητήρας έχει μικρή ροπή περί τα 21Κg.m [Δε ξέρω αν αυτό στο λέει ή το κρύβει!]

Αν είναι η sport έκδοση τότε έχει 24+Κg.m :sleep: και ισχύουν όσα λέω στην αρχή...

Link to comment
Share on other sites

βρε πατα εκει να δεις τι κανεις και εσυ και το αυτοκινητο! :roadrage::diablo: μην φοβηθεις τιποτα το πολυ πολυ να σε περασει!!! και?

Link to comment
Share on other sites

"ΤΙP!"-> Aν δεν είναι η Sport έκδοση με το sport button (λειτουργίας full boost),

Ξερεις μηπως που ακριβως ειναι αυτο το sport button μεσα στη καμπινα του bravo?Μηπως ειναι καπου κοντα στο λεβιε ταχυτητων κ στο χειροφρενο?

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το βραδυ θα πατησω με το bravo ακομα για σημερα θα γινει και αλλο πατημα με ποιο (εργαλεια)bmw e36 318i(me moter 2,5litro 6κυληνδρο εισαγωγη εξατμιση μπλοκε με βημα απο μ3)και e46 3,0litro με εισαγωγη και τελικο....αντε να δουμε τι θα γινει....ναι to bravo με το sport button....

Link to comment
Share on other sites

παιδια σημερα το βραδυ θα πατησω με το bravo ακομα για σημερα θα γινει και αλλο πατημα με ποιο (εργαλεια)bmw e36 318i(me moter 2,5litro 6κυληνδρο εισαγωγη εξατμιση μπλοκε με βημα απο μ3)και e46 3,0litro με εισαγωγη και τελικο....αντε να δουμε τι θα γινει....ναι to bravo με το sport button....

tommy τι εγινε τελικα χθες με το πατημα???Ανοιξατε με το bravo?

Link to comment
Share on other sites

τελικα πατησαμε χθεσ το βραδυ....1η πηγεναμε μαζι 2α μου φευγει λιγο 3η την ιδια αποσταση ουτε εγω μπροστα οθτε αυτοσ μεγαλωσε την αποσταση.....τελικα βγηκαμε με διαφορα το βραβο ενα καπο και κατι μπροστα......ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝΑΜΕΝΟ.....μετα ξανανοιξαμε με το κουμπι κλειστο και πηγεναμε διπλα διπλα σε ολεσ τησ αλαγεσ....!!!!!!τελικα καθεται πολι καλα το 122μασ διπλα σε βραβο....!!μπορει ο αλλοσ να ηταν λιγο κοθλοσ τι να πω...? ξεχασα να πω οτι ειχα 100αρα βενζινα...μετα απο μασ πατησαν τα bmw και μπροστα βγηκε το Ε46 δυο αμαξια....

μια απορεια (αν φοραγα προγραμμα τι θαειχε γινει?)

Link to comment
Share on other sites

τελικα πατησαμε χθεσ το βραδυ....1η πηγεναμε μαζι 2α μου φευγει λιγο 3η την ιδια αποσταση ουτε εγω μπροστα οθτε αυτοσ μεγαλωσε την αποσταση.....τελικα βγηκαμε με διαφορα το βραβο ενα καπο και κατι μπροστα......ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΝΑΜΕΝΟ.....μετα ξανανοιξαμε με το κουμπι κλειστο και πηγεναμε διπλα διπλα σε ολεσ τησ αλαγεσ....!!!!!!τελικα καθεται πολι καλα το 122μασ διπλα σε βραβο....!!μπορει ο αλλοσ να ηταν λιγο κοθλοσ τι να πω...? ξεχασα να πω οτι ειχα 100αρα βενζινα...μετα απο μασ πατησαν τα bmw και μπροστα βγηκε το Ε46 δυο αμαξια....

μια απορεια (αν φοραγα προγραμμα τι θαειχε γινει?)

Πιστευω σταθηκες καλα,σε βοηθησε κ η 100αρα νομιζω..Video εχουμε?? Με προγραμμα θα πηγαινες πολυ καλυτερα...Δηλαδη αυτο το "μαγικο κουμπι" μονο μισο καπο του εδωσε??

Edited by PAGOURISTAS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.