Jump to content
dpnick

Help Για Νεο Μικρο Αμαξι!

Recommended Posts

δες και αυτο, το μοντελο πολης citygo SKODA καμια σχεση με τα κορεατικα μπουρδες picanto και βλακειες. Θα πάρεις skoda με δεδομενα ολα τα συν του group VAG. Το εσωτερικο του ειναι πολυ ανωτερο απο KIA kai MIA. και μηδενικα τελη μονο 96γρ/CO2. αν εχεις υπομονη παρτο http://www.zougla.gr...id=0&aid=464880

βγαινει σε 2 εκδοσεις εαν δεν το γνωριζεις 60 ή 75 hp, 1.0lt

το smart ειναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΟ για αυτα που προσφερει

post-305-0-06815300-1331151498_thumb.jpg

post-305-0-28733000-1331151534_thumb.jpg

post-305-0-21423100-1331151585_thumb.jpg

post-305-0-91001300-1331151618_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά θα κλείσουμε στον όμιλο VAG με υποψήφια τα τρία μικρά της με μια σειρά προτεραιότητας:

1) VW Up

2) Skoda Citygo

3) Seat Mii

Τώρα θα παίξει το κόστος των ανταλλακτικών και τα σέρβις αλλα κυρίως η ποιότητα του στησίματος σε βάθος χρόνου. Μηχανικά και τεχνικά δε τα κοιτάω όλα ίδια είναι. Τώρα, όσο πιο πολλά μπιμπλίκια ρίξουμε απάνω, τόσο πιο χαρούμενοι θα είμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε και διάφορα πράγματα που μπορεί να φαίνονται αστεία αλλά στην πορέια βγαίνουν, όπως:

1) Εγγύση. Εργοστασιακή ή αντιπροσωπείας μετά από ένα σημείο με ασφαλιστική τύπου "επέκταση VW";

2) Τι καλύπτουν οι εγγυήσεις όσον αφορά ηλεκτρικά/ηλεκτρονικά και γενικότερα στο αμάξι;

3) Έχουν ιμάντες αυτοί οι κινητήρες ή όχι; Γιατί αν έχουν κοντά στα 60Κ θα φας ένα πακετάκι καλό για να τους αλλάξεις

Και άλλα πολλά αλλά το σημαντικότερο είναι το after sales. Δε λέω, ωραία αυτοκίνητα τα VW αλλά θα ήθελα να την ανάλογη υποστήριξη μετα την πώληση. Κάτι για το οποίο δε φημίζεται η VW εδώ στην Ελλάδα, αντίθετα με την ΚΙΑ για παράδειγμα.

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε γαμώτο και πιστεύω ότι απο θέμα ποιότητας κατασκευής (τριξήματα, ηλεκτρικά, κλπ) η VW πρέπει να είναι η καλύτερη σε σχέση με τις άλλες δύο. Η Seat νομίζω έχει μια υπεροχή στο aftersales χωρις να είμαι και απόλυτα σίγουρος. Ξέρω πως ο όμιλος VAG προορίζει την Audi για το λιγο πιο γλαμουροκλασατο αμάξι, τη VW την πάει για τη σημερινή θέση της Audi, τη Skoda για τη σημερινη θέση της VW και τη Seat για την πιο σπορ εταιρία του ομίλου. Τώρα αυτό τι συνεππάγεται στην τιμή και την ποιότητα δεν ξέρω. Εσείς ποιο από τα τρια μικρά θα παίρνατε?

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε γαμώτο και πιστεύω ότι απο θέμα ποιότητας κατασκευής (τριξήματα, ηλεκτρικά, κλπ) η VW πρέπει να είναι η καλύτερη σε σχέση με τις άλλες δύο. Η Seat νομίζω έχει μια υπεροχή στο aftersales χωρις να είμαι και απόλυτα σίγουρος. Ξέρω πως ο όμιλος VAG προορίζει την Audi για το λιγο πιο γλαμουροκλασατο αμάξι, τη VW την πάει για τη σημερινή θέση της Audi, τη Skoda για τη σημερινη θέση της VW και τη Seat για την πιο σπορ εταιρία του ομίλου. Τώρα αυτό τι συνεππάγεται στην τιμή και την ποιότητα δεν ξέρω. Εσείς ποιο από τα τρια μικρά θα παίρνατε?

το πικαντο!

Link to comment
Share on other sites

Όχι VAG Group, ναι σε KIA Picanto ή Hyundai i10. Τίμια αυτοκίνητα, πολύ καλή σχέση ποιότητας - εξοπλισμού - τιμής και ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ λογικές τιμές service. Μιλάω σαν πρώην κάτοχος ενός Hyundai Atos για 8 χρόνια και 95000 χλμ και τωρινός ενός Hyundai i10 (το 1,2), 3 ετών.

Link to comment
Share on other sites

kia rio 1.1 diesel ή picanto και δεν θα εχεις κανενα προβλημα....μακρια απο τα VAG ...bluemotion οτι και να πουμε ειναι πανακριβα και βγαζουν βλαβες δυστηχως και τα μικρα . Και για να μην βιαστειτε up με λιγοτερα απο 1200Κμ ετυχε προβλημα με ενα θεμα τροφοδοσιας της βενζινης....ετσι για μην νομιζουμε οτι τα χαμηλα κυβικά ειναι πανακεια στο vag.

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.