Jump to content
BaGGeLiS

Zhtw Thn Aposh Sas Gia Na Agorasw To Vw Golf V Tsi 140

Recommended Posts

kalhspera paides,eimai neos sto forum kai kalws me dexthkate :p loipon to thema mou einai oti endiaferomai na agorasw ena VW GOLF V TSI 140ps montelo 02/2007 se kalh katastash k kalh timh..tha hthela osoi einai prwkatoxoi autou tou autokinhtou na mou poun thn apopsh tous,gt polla akougonte...thelw na mou peite ta thetika k ta arnhtika pou shnantisate sto autokinhto sas.....sas euxaristw gia ton xrono sas :)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα φιλε μου κ καλως ηρθες στο club!λοιπον κατ αρχην συμφωνα με τους ορους του forum θα πρεπει να γραφεις με ελληνικα και οχι με greeklish!

για πες μας σε τι τιμη το βρηκες?ποσα χιλιομετρα εχει?χρωμα?ειναι τρακαρισμενο?το κοιταξες σε καποιο μαστορα-αντιπροσωπια?εγω εχω το gt sport απο το τελος του 2008 αγορασμενο καινουργιο...τωρα εχω σχεδον 40000 κ περαν των κλασικων προβληματων που ειχε με τις βαλβιδες ν75 κ τη σκαστρα,οπου μετα απο αλλαγη σε αντιπροσωπια με νεα ανταλακτικα δεν εχω κανενα απολυτος προβλημα.διαβαζοντας μεσα στο forum θα βρεις πολλε πληροφοριες γιαυτο που ψαχνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε μου εχω το Gt sport με τα 140 απο 01/2008 με 30.000 χιλλιομετρα, κ μεχρι στιγμης δεν εχει βγαλει το παραμικρο.........αλλα εγω το προσεχω...κανω normal οδηγηση

Link to comment
Share on other sites

http://www.vwclub.gr...showtopic=49308 Ριξε και εδω μια ματια!

Και εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=48692

Γενικα το θεμα εχει ξανασυζητηθει.Κανε μια περιηγηση στο forum και θα βρεις αρκετες πληροφοριες!Καλωσηρθες λοιπον! :clapping:

Edited by SPYROS81
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σε καλη κατασταση να το παρεις!!ειναι ιδανικο και καλο αυτοκινητο!!με την αγορα του αυτοκινητου παρε για να εχεις σε μαι ακρη τα εξης:N75,N249 κανα 2 πολλαπλασιαστες και μμια μαγνητικη του κομπρεσορα.!!αυτα απο εμενα που εχω 90,000χλμ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδες...το αμαξι εχει βιβλιο σερβις αντιπροσωπιας(παζαροπουλος)οπου εχουν γινει ολα τα servise,το βρηκα σε μαυρο χρωμα,πενταπορτο με την sportline εκδοση του,εχει 56.000 χιλιομετρα(σιγουρα θα χρειαστει και κανενα 250euro για το servise των 60.000 χιλιομετρων) στα 8.000 euro θα το παω εννοητε στον μηχανικο πριν την αγορα...ενταξει παντως αποτι καταλαβα το αμαξι βγαζει φυσιολογικα προβληματα(εκτος τους αρκετους πολλαπλασιαστες)Α!και κατι ακομα το Ν75 & Ν249 τι ειναι????και ποσο στοιχηζου????

Edited by BaGGeLiS
Link to comment
Share on other sites

αν ειναι σε καλη κατασταση να το παρεις!!ειναι ιδανικο και καλο αυτοκινητο!!με την αγορα του αυτοκινητου παρε για να εχεις σε μαι ακρη τα εξης:N75,N249 κανα 2 πολλαπλασιαστες και μμια μαγνητικη του κομπρεσορα.!!αυτα απο εμενα που εχω 90,000χλμ

αν ειναι σε καλη κατασταση να το παρεις!!ειναι ιδανικο και καλο αυτοκινητο!!με την αγορα του αυτοκινητου παρε για να εχεις σε μαι ακρη τα εξης:N75,N249 κανα 2 πολλαπλασιαστες και μμια μαγνητικη του κομπρεσορα.!!αυτα απο εμενα που εχω 90,000χλμ

μαγνητικη?αντλια λες?γιατι ποσες αλλαξες?
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδες...το αμαξι εχει βιβλιο σερβις αντιπροσωπιας(παζαροπουλος)οπου εχουν γινει ολα τα servise,το βρηκα σε μαυρο χρωμα,πενταπορτο με την sportline εκδοση του,εχει 56.000 χιλιομετρα(σιγουρα θα χρειαστει και κανενα 250euro για το servise των 60.000 χιλιομετρων) στα 8.000 euro θα το παω εννοητε στον μηχανικο πριν την αγορα...ενταξει παντως αποτι καταλαβα το αμαξι βγαζει φυσιολογικα προβληματα(εκτος τους αρκετους πολλαπλασιαστες)Α!και κατι ακομα το Ν75 & Ν249 τι ειναι????και ποσο στοιχηζου????

η ν249 είναι η σκάστρα και η ν75 η βαλβίδα που κάνει την εναλλαγή μεταξύ κομπρεσορα και τούρμπο η κάθε μία κοστίζει γύρω στο 30αρι εάν δεν κάνω λάθος.

έχω κάνει 58000χιλ. έχω αλλάξει μία σκαστρα και μια ν75 μια χαρά είναι το αμαξι

Link to comment
Share on other sites

η ν249 είναι η σκάστρα και η ν75 η βαλβίδα που κάνει την εναλλαγή μεταξύ κομπρεσορα και τούρμπο η κάθε μία κοστίζει γύρω στο 30αρι εάν δεν κάνω λάθος.

έχω κάνει 58000χιλ. έχω αλλάξει μία σκαστρα και μια ν75 μια χαρά είναι το αμαξι

A!ok τοτε λογικα θα την εχει αλλαξει ο προηγουμενος ιδιοκτητης γτ ειναι στανταρ προβλημα αποτι καταλαβα,την μπαταρια την μαμα την εχεις αλλαξει η οχι???
Link to comment
Share on other sites

η ν75 η βαλβίδα που κάνει την εναλλαγή μεταξύ κομπρεσορα και τούρμπο

φίλε σορυ δεν ισχύει αυτό που λες ακριβώς ,η ν75 είναι βαλβιδα ελέγχου πίεσης η οποία ελέγχεται από την ECU και με την σειρα της ελέγχει την πίεση που θα δουλεψει η τουρμπινα -

για αυτό και η ν75 υπάρχει σε πολλά αυτοκινητα του ομίλου τα οποία μπορει να μην εχουν κομπρεσσορα

Link to comment
Share on other sites

Τζαμπανταν τα αμαξακια πλεον .. βρισκεις gt με 10.000 με 40.000 χιλιομετρα οταν το 2008 ιδιο αυτοκινητο ιδια χιλιομετρα ειχε 16.000....

Link to comment
Share on other sites

έχω βρει ένα gt sport 140 του 2008 με 78000χλμ μαύρο,έχω 3 ερωτήσεις:

1η τι θα χρειαστεί να αλλάξω στο service των 80000χλμ?

2η το κάτω κομμάτι από τον προφυλαχτήρα του gti μπαίνει στο gt,αν ναι πόσο κάνει?

3η ζάντες από gti 5θυρο μπαίνουν στο gt 3θυρο?

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

1.διαβασε στο τοπικ που λεμε για τα service

2.ναι μπαινει κουτι το κατω κομματι...απο αντιπροσωπια κανει γυρω στο 80αρι αβαφο.για να το βαψεις υπολογιζε απο 50-100 ευρω αναλογα το μαστορα

3.το καρε των ζαντων που φορανε ολα τα golf mk5 εχει καρε 5χ112.οποτε ταιριαζουν οι ζαντες απο gti στο δικο σου κ οποιες αλλες εχουν αυτο το καρε.

Link to comment
Share on other sites

παιδες ο φιλος εχει ενα δικιο..το forum δεν θα ειχε λογους υπαρξης αν ολοι ξεραμε τα παντα...καποιοι εδω μεσα ειναι σχετικοι και καποιοι αλλοι ασχετοι(βαζω και τον εαυτο μου μεσα σε αυτους)γιαυτο χαλαρουητα :)

Link to comment
Share on other sites

Εχω 3 πορτο 2007 ΤΣΙ 140 με 62.000 χλμ.

Να το παρεις το αμαξι, εγω πάλι θα το έπαιρνα ακόμα και με τα παραπάνω προβλήματα που και εγω είχα.

Και οικονομικό και γρήγορο και για ταξίδι, ολα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.