Jump to content
psou1983

Τελικά Αγοράζουμε Μτχ Golf Mk5 Gt 170 ?

Recommended Posts

Δεν το ξερα αυτό! Χαζομάρα! Τότε τι γράφουν "airbag" εκεί;; Μούρη κ έτσι; Χαχα!

Επειδή πιάνει ολη την περιοχή μάλλον...και φυσικά για μούρη!!! :lolu: :lolu: :lolu:

Στέλιο, τα 5αρια δεν είχαν για γόνατο οπότε είναι ζυγός ο αριθμός των αερόσακων ;)

Χωρις να θελω να υποτιμησω τα χρηματα το ποσο δηλαδη ...το αμαξακι που παιρνεις Αν οχι τσαμπα σε εξαιρετικη τιμη /αποδοση ...σκεψου ποσο εκανε καινουριο μονο...πριν 3 χρονια σε αυτα τα χιλιομετρα καποτε κατω απο 18 δεν το εβρισκες .... Ο φιλος μου τοσο το πηρε 17.000 ...με 45.000Χιλ (6 manual) -ηλιοροφη - Ατρακαριστο με πολλα εργοστασιακα extra(Αυθεντικο δερματινο σαλονι) ,Καινουριες αναρτησεις ,Navigation , gt sport... Και το εχει σκισει εχει γυρισει τη μιση ιταλια και βαλκανια...!

Όντως! 12 πήρα εγω το δικο μου 140 dsg με 65000χλμ πριν 1μιση χρόνο περίπου χωρίς τρελά extra! Τα gt παίζανε 14-15 το λιγότερο τότε...

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

οι πιο ανθεκτικοι ειναι κατι πολλπλασιαστες που κανουν 750 δολαρια!ναι και ομως ενα παιδι τους εβαλε σε ibiza 1.8t

Ποιο ακριβοι και απο το ibiza ! ...

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξει πολλαπλασιαστές, εφόσον δεν έχουν πρόβλημα οι εργοστασιακοί ;

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αλλάξει πολλαπλασιαστές, εφόσον δεν έχουν πρόβλημα οι εργοστασιακοί ;

δεν εχουν καποια κμ που αλλαζονται?δηλαδη ενα πολλαπλασιαστης με 60.000κμ εχει ιδια πιθανοητα με ενα καινουργιο να σε αφησει?
Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε δεν έχουν κάποια km που αλλάζονται. Και δεν μπορείς να βάλεις όριο κάποια χιλιόμετρα που θα καεί κάποιος, είναι σχετικό.

Και κάτι τελευταίο το αυτοκίνητο της Αγγελίας που είδα είναι 5ετιας με μόνο 58.000χλμ ; Πω πω τι κάνουν για να τα δώσουν ρε φίλε..

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε δεν έχουν κάποια km που αλλάζονται. Και δεν μπορείς να βάλεις όριο κάποια χιλιόμετρα που θα καεί κάποιος, είναι σχετικό.

Και κάτι τελευταίο το αυτοκίνητο της Αγγελίας που είδα είναι 5ετιας με μόνο 58.000χλμ ; Πω πω τι κάνουν για να τα δώσουν ρε φίλε..

Πόσο δίκιο έχεις!!!!!!! Χωρίς να θέλω να σε απογοητευσω θα σου πρότεινα με το vin να το τσεκαρεις σε μια αντιπροσωπεία πριν το πάρεις φίλε!!! Το βλέπω λίγο δύσκολο να εχει μόνο τόσα χλμ ελπίζω να είμαι λάθος!

ΥΓ εχει και άλλο κατάστημα και δεν εχω καλή εμπειρία!

Link to comment
Share on other sites

Έγινε έλεγχος του αριθμού του με την Καρέντα. Δε βρέθηκε κάτι! Ο προηγούμενος ιδιοκτήτης είναι ιδιώτης και όχι εταιρεία leasing. Κοίταξα στο σύστημα των ασφαλιστικών για κάποια εγγραφή με την πινακίδα και δεν εμφάνισε ζημιές. Αν είχε τακτική να γυρνάει χιλιόμετρα τότε λογικά δεν θα το έκανε για όλα του τα οχήματα; Πουλάει και άλλα όμως με 110Κ+. Για τον συγκεκριμένο έχω ακούσει καλά λόγια και δε συνεργάζεται καν με το μαγαζί της Γλυφάδας. Τώρα τι να πω...πήγε για έλεγχο το βρήκαν άψογο. Όπως και να χει, θα ασφαλίσω το μοτέρ με 130€/έτος για παν ενδεχόμενο.Όποιος ενδιαφέρεται ασφαλίζει και τα υπόλοιπα με 290€/έτος.

Link to comment
Share on other sites

Οχι φίλε δεν έχουν κάποια km που αλλάζονται. Και δεν μπορείς να βάλεις όριο κάποια χιλιόμετρα που θα καεί κάποιος, είναι σχετικό. Και κάτι τελευταίο το αυτοκίνητο της Αγγελίας που είδα είναι 5ετιας με μόνο 58.000χλμ ; Πω πω τι κάνουν για να τα δώσουν ρε φίλε..

Που ειναι το παραξενο?

Εμενα ειναι 4.5χρ και εχει 46000χλμ, Υπαρχουν και τετοια.

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 7.5 ετων με 40.000 σε γκαραζ παντα... με εμφανης φθορες σε τιμονι πλαινα εσωτερικα χερουλια...

βεβαια η ποιοτητα αυτων ειναι γνωστο οτι ειναι της πλακας

Link to comment
Share on other sites

Το τιμόνι σου είναι τόσο γυαλιστερό όπως στις φωτογραφίες ? http://www.*μη επιτρεπόμενο @ URL*/cl...photos/1552072/

μπορεί να έχει βάλει γυαλιστό

Link to comment
Share on other sites

To τιμόνι είχε γυαλιστικό όντως και έχει κάποια φθορά. Φθορά επίσης έχει και το κάθισμα του οδηγού στην αριστερή μεριά από το σήκω-κάτσε σε πολύ μικρό βαθμό.

Link to comment
Share on other sites

Η φθορά στο τιμόνι είναι λίγο μεγάλη για 58.000km ή μου φένεται...

Αν δεν το έχει περαστεί ποτέ κάποιο καθαριστικό και conditioner για δέρμα είναι πολύ λογικό να γυαλίζει!

Γενικά εχω δει απο γνωστούς και φίλους τα τιμόνια στα vw να γυαλίζουν αρκετά γρηγορότερα σε σχέση με audi πχ που παραμένουν ματ για αρκετές χιλιάδες χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα χιλιομετρα μπορεις αρκετα ευκολα να τα τσεκαρεις και με τα service ...και τι αποδειξεις απο ανταλλακτικα και εργασια.... πολλοι τα κρατανε ολα... Απο vagcom μπορεις να δεις τα πραγματικα χιλιομετρα ??? Υπαρχει τετοια δυνατοτητα σε ενα αυτοκινητο με αλλαγμενο καντραν >?

Link to comment
Share on other sites

Για το αν αγοράζουμε μτχ GT 170 ps έχω να πω τα εξής:

Έχω Golf GT170ps το οποίο αγόρασα καινούργιο το 2007 και αυτή τη στιγμή έχει 120.000 χιλ. Το χρησιμοποιώ καθημερινά αν και έχω και άλλο αυτοκίνητο γιατί είναι το αγαπημένο μου. Μέχρι στιγμής δεν είχα καμμία αξιόλογη βλάβη εκτός από ένα διακλαδωτήρα του κυκλώματος ψύξης (μου άδειαζε σιγά-σιγά το αντιπηκτικό και άναβε το αντίστοιχο λαμπάκι στο καντράν) το οποίο μου άλλαξαν για 35€. Επίσης έχω ένα παλαβό πρόβλημα στο cruise control το οποίο και δημοσίευσα εδώ σε άλλο post.

Η χρήση που κάνω δεν είναι "βάρβαρη" αλλά ούτε και πολύ χαλαρή, εννοώ ότι πάω ταξίδια με 180-200 χλμ/ω σταθερά και το καλό είναι ότι η μέση κατανάλωσή του δεν ξεπερνά τα 9,2 λίτρα/100 χλμ.

Γενικά αποφεύγω τα "κοκκινίσματα" στροφών, αφού δε βλέπω το λόγο να κάνω αγωνιστική χρήση σε ένα αυτοκίνητο που έχει σχεδιαστεί να με πάει στη δουλειά μου γρήγορα, οικονομικά και με ασφάλεια.

Έτυχε να οδηγώ συχνά και ένα GTi 200ps ενός συνεργάτη σε κάποια μακρινά ταξίδια και πραγματικά η διαφορά απόδοσης με το GT μου δεν δικαιολογεί ούτε τα περισσότερα χρήματα για την αρχική του αγορά ούτε και τα δυσβάσταχτα (πλέον) έξοδα κατοχής ενός δίλιτρου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τα χιλιομετρα μπορεις αρκετα ευκολα να τα τσεκαρεις και με τα service ...και τι αποδειξεις απο ανταλλακτικα και εργασια.... πολλοι τα κρατανε ολα... Απο vagcom μπορεις να δεις τα πραγματικα χιλιομετρα ??? Υπαρχει τετοια δυνατοτητα σε ενα αυτοκινητο με αλλαγμενο καντραν >?

http://www.ross-tech.com/vcds/tour/EDC-15-Mileage.html

Εμένα πάντως δεν δείχνει, μου λέει οτι δεν το υποστηρίζει ο εγκέφαλος...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά...αγοράσαμε! Εκπληκτικό αυτοκίνητο, αυτό έχω να πω. Βέβαια δεν είχα ποτέ και κανένα αξιόλογο αμάξι όπως αυτό... :)

Αν έπαιζε και mp3 καλά θα ταν αλλά βρήκα μια "οικονομική"-εργοστασιακή λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο φίλε :clapping:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.