Jump to content
mikenuke

Προγραμματισμος Κλειδιου Για Golf Mk4 Gti Γινεται?

Recommended Posts

Εχω ενα Golf Mk4 GTI του '02 και εχω βρει ενα κλειδι απο αυτα που εχουν τα πιο καινουρια με το κουμπι κλειδωματος, και ξεκλειδωματος, που το κλειδι πεταγεται σα σουγιας, μπορω να το χρησιμοποιησω?

Να γινει δηλαδη προγραμματισμος του Immobilizer (υποθετω) στο νεο κλειδι, και ισως να ανοιγει και να κλεινει με τα κουμπια τηλεχειρισμου?

Το κομπιουτερακι ειναι απο ενα Fiat.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα Golf Mk4 GTI του '02 και εχω βρει ενα κλειδι απο αυτα που εχουν τα πιο καινουρια με το κουμπι κλειδωματος, και ξεκλειδωματος, που το κλειδι πεταγεται σα σουγιας, μπορω να το χρησιμοποιησω?

Να γινει δηλαδη προγραμματισμος του Immobilizer (υποθετω) στο νεο κλειδι, και ισως να ανοιγει και να κλεινει με τα κουμπια τηλεχειρισμου?

Το κομπιουτερακι ειναι απο ενα Fiat.

Το τσιπάκι του ιμομπιλαιζερ προγραμματίζεται, επίσης μπορείς να πάρεις το τσιπάκι από το κλειδί που ήδη έχεις (ανοίγει εύκολα) και να το βάλεις στο καινούργιο κλειδί. Τώρα όσο για τον τηλεχειρισμό, δύσκολα νοιμίζω αν το αυτοκίνητο δεν ήρθε με τηλεχειρισμό. Εγώ έχω πάρει από το saveltrade αυτό http://www.saveltrade.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=559&category_id=78&option=com_virtuemart&Itemid=1 και κάνει μια χαρά τη δουλειά του εδώ και χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο Archon_rc

Πάρε το κρυσταλλακι κι αν ταιριάζει δοκίμασέ το μήπως γλιτώσεις τα λεφτά για προγραμματισμό.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, το saveltrade, ειναι ευκολο στην εγκατασταση?η θα χρειαστω ηλεκτρολογο? γενικα καταπιανομαι με τετοιες εργασιες.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω, το saveltrade, ειναι ευκολο στην εγκατασταση?η θα χρειαστω ηλεκτρολογο? γενικα καταπιανομαι με τετοιες εργασιες.

Είναι σχετικά εύκολο, εαν γνωρίζεις κάποια βασικά. Ο χώρος που μπαίνει το εγκεφαλάκι είναι κάτω αριστερά από το τιμόνι. Εκεί θα βρεις και την καλωδίωση. Εγώ το έβαλα πολύ εύκολα γιατί αντικατέστησα το εγκεφαλάκι του χαλασμένου συναγερμού με αυτό του saveltrade. Η φύσα ήταν ακριβώς η ίδια και δεν έκανα τπτ άλλο. Αμέσως ο τηλεχειρισμός δούλεψε. Στη συσκευασία του saveltrade πάντως δεν θα βρεις ιδιαίτερες πληροφορίες/οδηγίες, παρά μόνο το σχετικό διάγραμμα με την καλωδίωση.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, λεω να παρω αυτο βγαινει και περιπου 15 ευρω φθηνοτερα και απο οτι βλεπω ειναι ιδιο.

Επρεπε να το ειχα κανει απο καιρο!

Θα μπορω να κλεινω και την ηλιοροφη και τα παραθυρα?γνωριζει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω, λεω να παρω αυτο βγαινει και περιπου 15 ευρω φθηνοτερα και απο οτι βλεπω ειναι ιδιο.

Επρεπε να το ειχα κανει απο καιρο!

Θα μπορω να κλεινω και την ηλιοροφη και τα παραθυρα?γνωριζει κανεις?

Για την οροφή δεν γνωρίζω, για τα παράθυρα πρέπει να πάρεις άλλο ένα module (εγκεφαλάκι), νομίζω πως έχει και ο saveltrade και σίγουρα έχει φθηνό η FK. Κάπου 20 με 30 ευρώ νομίζω έχει.

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα τελικα, μου ηρθε και γρηγορα επειδη ηταν απο αγγλια.

μηπως εχει κανεις υποψη κανα λινκ με οδηγιες εγκαταστασης για Golf Mk4 '02?

δε μπο ρω να βρω κατι.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.