Jump to content
thanos.k

Φορολογια Αυτοκινητου 2012

Recommended Posts

Καλημερα παιδια .. το αμαξι το εχω στο ονομα μου 100% .Δεν αγορασθηκε με δανεια και δοσεις κτλ αλλα με μετρητα στα οποια μου ειχαν κανει μετα η εφορια καποια ελεγχο απο οτι θυμαμαι .Ηταν χρηματα απο εργασια και ενα μικρο ποσοστο απο ενοικιο . Τωρα...εαν του χρονου εχω μικρο ποσο συνολικου εισοδηματος δηλαδη 7-8χιλιαδες ευρω ...θα μπορω να δικαιολογησω το αυτοκινητο ?

Διαβαζω για τα τεκμηρια διαβιωσης και οτι θα υπαρχει προβλημα σε πολλους ... Ξερει κανεις τι γινετε ρε παιδια ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια .. το αμαξι το εχω στο ονομα μου 100% .Δεν αγορασθηκε με δανεια και δοσεις κτλ αλλα με μετρητα στα οποια μου ειχαν κανει μετα η εφορια καποια ελεγχο απο οτι θυμαμαι .Ηταν χρηματα απο εργασια και ενα μικρο ποσοστο απο ενοικιο . Τωρα...εαν του χρονου εχω μικρο ποσο συνολικου εισοδηματος δηλαδη 7-8χιλιαδες ευρω ...θα μπορω να δικαιολογησω το αυτοκινητο ?

Διαβαζω για τα τεκμηρια διαβιωσης και οτι θα υπαρχει προβλημα σε πολλους ... Ξερει κανεις τι γινετε ρε παιδια ?

Αν δηλώνεις μόνο το αυτοκίνητο φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα κυβικα είναι το ΑΜΑΞΙ; Αν είναι 1600 πχ το τεκμηριο είναι 6400.. 2.500 επίσης είναι το τεκμηριο για κάθε άνθρωπο ξεχωριστά. Αν έχεις μόνο αυτα ισοδυναμούν με 8.900. Αν το εισόδημα σου είναι μικρότερο θα σε πιάσει τεκμηριο οπότε καλο είναι να κανείς αναλωση κεφαλαίου απο προηγούμενα χρόνια αν έχεις το περιθώριο. Αν το εισόδημα σου είναι μεγαλύτερο τότε θα φορολόγηθεις βάση του αφορολογητου. 5000 αν είσαι πάνω απο 30 και 9000 αν είσαι μικρότερος.

Τώρα είδα ότι είναι παλιο ποστ αλλα Τεσπα είναι πράγματα που καλο είναι να ξέρουν όλοι.

Edited by Dartaholics
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.