Jump to content
sodimitris

Καπιο Μαυρο Καλωδιο Που Κοβει Το + Βγαζοντας Το Κλειδι

Recommended Posts

ρε παιδια εχω μιλσει με αντιπροσοπια,ηλεκτρολογους και αυτους που βαζουν ηχοσυστηματα σε αυτοκινητα και γνωριζουβ καλα το συγκεκριμενο αμαξι και μου εχουν πει οτι πανω απο τα ποδια του οδηγου υπαρχει ενα μαυρο καλωδιο + το οπιος σταματαει να φερνει ρευμα βγαζοντας το κλειδι.πηπως καπιος απο εσας γνωριζει κατι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχω μιλσει με αντιπροσοπια,ηλεκτρολογους και αυτους που βαζουν ηχοσυστηματα σε αυτοκινητα και γνωριζουβ καλα το συγκεκριμενο αμαξι και μου εχουν πει οτι πανω απο τα ποδια του οδηγου υπαρχει ενα μαυρο καλωδιο + το οπιος σταματαει να φερνει ρευμα βγαζοντας το κλειδι.πηπως καπιος απο εσας γνωριζει κατι?

Και γιατί δε σου λένε αυτοί που προανέφερες που ακριβώς είναι ;

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι οχι δεν μου λενε εχω παει ποσες φορες εκει κ παντα το ξεχναω ο μλκς και ρωταω απο το τηλ μετα.απο αυτο το καλωδιο παιρνουν και για συναγερμους.αν καπιος ξερει παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας

Link to comment
Share on other sites

Κάποια σειρά ασφαλειών (στην ασφαλειοθήκη στο πλάι του ταμπλώ) δίνουν ρεύμα μόνο με το κλειδί στο ΟΝ. Ας δοκιμάσει κάποιος ηλεκτρολόγος να δει ποιες είναι και ας τραβήξει ρεύμα από κει. Φυσικά, να παρεμβάλει και καμιά ασφάλεια στη γραμμή που θα τραβήξει, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Έχει αναφερθεί ξανά, ΔΕΝ υπάρχει. Το ραδιόφωνο το μαμά γιατί κλείνει όταν βγάζεις το κλειδί όμως;

Γιατί το αμάξι καταλαβαίνει πότε βγαίνει το κλειδί και ενημερώνει το ράδιο (μέσω του διαύλου CAN με τον οποίο συννενοούνται τα ηλεκτρονικά), το οποίο είναι προγραμματισμένο να σβήνει σε αυτή την περίπτωση. Άρα συνεχίζει να παίρνει ρεύμα, γι' αυτό και μπορείς αφού βγάλεις το κλειδί, να το ενεργοποιήσεις ξανά και ας είχε σβήσει μόλις.

Αν μιλάμε για κινεζάκι λοιπόν, θες κάποιο που να είναι συμβατό με CAN. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ υπάρχει.

μην βιαζεσαι να απαντησεις,υπομονη θελει κ ψαξιμο......κατω απο τον μασπιε του οδηγου...εκει θα το βρεις...

καλα λυσηματα και καλυτερα επιεδη ειναι ψιλο το καλοδιο να το χρησημοποιησετε σαν εντολη σε ρελε καλυτερα...οσο για το φωτησμο θα βρειτε στην οθονη πισω ενα μπορντο καλοδιο,αυτο το συνδεουμε με ενα + απο το διακοπτη των φοτων.οσο για το μαυρο περιζητητο καλωδιο υπαρχει και αλου πιο ευκολο,θα ενημερωσω..ουτε cunbus ουτε καταναλωσεις ουτε τπτ

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.