Jump to content
sonakias

Golf 5/6 - S3 Intercooler (Aftermarket Intercooler) [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

tonyantony εισαι μαμα? Με το intercooler του s3 τι διαφορες ειδες?εμεις που ειμαστε μαμα δεν εχει lag?

Δεν ξέρω πια τι κάνετε εσείς οι μαμά :Ρ, εγώ φορούσα εισαγωγή και χτές έβαλα ic και πρόγραμμα, βέβαια έχω βάλει 3 προγράμματα εκ των οποίων το ένα είναι το στοκ οπότε αν θες το τσεκάρω απλά έχω λίγο λαγκ και λόγω της εισαγωγής

Link to comment
Share on other sites

γνωμη μου κακος δεν εκοψες τις ακρες που ειναι πρεσαρισμενα κολλαρα

λιγο lag θα το εχεις μεχρι να κανει καλο adaption ο εγκεφαλος. 250χλμ.

Με το πρόγραμμα δεν έχω λαγκ, πρίν το πρόγραμμα είχα λόγω της εισαγωγής, τώρα παρόλο που δεν έχει γίνει adaptation είναι μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πια τι κάνετε εσείς οι μαμά :Ρ, εγώ φορούσα εισαγωγή και χτές έβαλα ic και πρόγραμμα, βέβαια έχω βάλει 3 προγράμματα εκ των οποίων το ένα είναι το στοκ οπότε αν θες το τσεκάρω απλά έχω λίγο λαγκ και λόγω της εισαγωγής

τι προγραμμα φοράς?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια για Ι/C S3 με τον κωδικό: 1k0 145 803 P γνωρίζετε μαγαζιά και τιμές και αν κουμπώνει κομπλέ στο tsi me ta 140 .

Link to comment
Share on other sites

Κουμπωνει κομπλε.Τα κολαρα θελουν μια μικρη μετατροπη.Το βρισκεις μονο σε αντιπροσωπια και η τιμη του παρει γυρω στα 300-350 ευρωπουλα,

Ψαξε λιγο στο θεμα κινητηρας μεσα στο φορουμ και θα βρεις ολες τις απαντησεις στις ερωτησεις σου ...

Link to comment
Share on other sites

Μετακινήθηκαν εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τι Έγινε Ρε Παιδιά Κανένας Δεν Το Έχει Βάλει Το Intercooler Του S3 8P Σε Golf GT?????

Παίδες επειδή με ρώτησαν για τους κωδικούς του inter cooler από s3 σήμερα για να δουν αν το έχουν παίζει κάποιος να μου πει αν αυτοί είναι;;;;;;το θέλω για το gt mk5 2007

Link to comment
Share on other sites

1Κ0 145 803 P

Link to comment
Share on other sites

1Κ0 145 803 P

Νίκο επειδή το έψαχνα και γω το θέμα αλλά άκρη δεν έβγαλα, έχεις ιδέα τι παίζει με το καινούριο i/c που εχει πλαστικά άκρα;; Είναι το ίδιο με των tsi; Είναι μεγαλύτερο;; Το παλίο με τα μεταλλικά άκρα το βρίσκουμε ακομα σαν ανταλλακτικό;

Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για intercooler audi s3.

Βγαινει με πλαινα καπακια αλουμινενια ειτε με πλαστικα και ειναι φθηνοτερο.

Ειναι μεγαλυτερα απο αυτα των 2.0. 1.8 1.4 tfsi/tsi.

Υπαρχουν κανονικα στην αγορα και τα δυο.

Αυτο που ειναι πληρως αλουμινενιο εχει το p/n που εγραψα παραπανω.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Μιλαμε για intercooler audi s3.

Βγαινει με πλαινα καπακια αλουμινενια ειτε με πλαστικα και ειναι φθηνοτερο.

Ειναι μεγαλυτερα απο αυτα των 2.0. 1.8 1.4 tfsi/tsi.

Υπαρχουν κανονικα στην αγορα και τα δυο.

Αυτο που ειναι πληρως αλουμινενιο εχει το p/n που εγραψα παραπανω.

Sent from my iPhone5 using Tapatalk

 

Ευχαριστώ για την απάντηση! Εννοείται s3 ναι, απλά διαβάζω διάφορα οτι δεν μπορείς να βρεις πλέον το εντελώς αλουμινένιο κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα. Θα ήθελα γνώμες για την τοποθέτηση παραλλήλου intercooler με το εργοστασιακό για set up K04. Σημειώνω μιλάμε για gti mk6 (dsg).
Περισσότερο για λόγους αισθητικής παρά για λόγους απόλυτης απόδοσης.
Γνωρίζω ότι του s3 επαρκεί για αυτό το set up, αλλά όπως είπα εμφανισιακά θα το προτιμούσα.
Στο net βρίσκω σε χαμηλές τιμές kit (china made) και επειδή δεν έχω άποψη για αυτά θα ήθελα την γνώμη σας τόσο για το αν "δουλεύει" το παράλληλο και αν το κινεζικό θα ειναι και λειτουργικό.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

επειδη εχουμε μετρησει επώνυμα ιντερκουλερ του 500άρικου και κινέζικα του 100ρικου και είδαμε οτι ουσιαστικά δεν υπαρχουν διαφορές ουτε σε απόδωση ουτε σε θερμοκρασία, προτεινω να μη πετατε τα 500αρικα για επώνυμα ιντερκουλερ και να παιρνετε ενα μεγάλο κίνα με 100 ευρω, το οποίο με λίγο "παντρεμα" στις σωληνώσεις/βασεις μπαίνει και όμορφα (αρκει να ξερει τη δουλεια του ο μάστορα).  

δυο ιντερκουλερ στη σειρά δε το συνιστώ γιατι κόβει σε ιπποδύναμη και χωρις τεράστια ωφέλη σε θερμοκρασίες.

με ιντερκουλερ κίνα και παντρεμα σωληνώσεις, με 200 ευρω το πολύ είστε οκ (προτεινόμενη τιμή turbomaniac)

Link to comment
Share on other sites

κανενα νεο?το εβαλες?τιμη?με ενδιαφερει και εμενα...

ξερει κανεις που μπορω να βρω μεταχειρισμενο  απο s3?ή οχι μεταχειρισμενο?

για golf 5 gt 2006 μοντελο μιλαμε παντα...

καποια γνωμη?

Edited by activious
Link to comment
Share on other sites

Λένε ότι καταργήθηκε εντελώς αυτό που έχει άκρα αλουμινίου και πουλιέται μόνο αυτό που έχει πλαστικά άκρα.


Δεν ισχυει, πωλειται κανονικα.

Σταλθηκε απο το Samsung Tablet μου

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω βαλει intercooler του s3 σε golf 14 tsi 160 hp το δοκιμασα χωρις το προγραμμα και εχει γινει λιγο ποιο βαρετο ισχυει ??

 

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση εχω βαλει intercooler του s3 σε golf 14 tsi 160 hp το δοκιμασα χωρις το προγραμμα και εχει γινει λιγο ποιο βαρετο ισχυει ??
 


Ισχύει. Βάλε προγραμμα


Sent from my iPad using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν ισχύει. Το βαρετό είναι ή επειδή το συνήθισες ή επειδή έχει περισσότερη ζέστη πλέον.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.