Jump to content
sonakias

Golf 5/6 - S3 Intercooler (Aftermarket Intercooler) [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Τελικα ο κοσμος εχει ξεφυγει 150€ εργασια για αντικατασταση S3 Ι/C !!!!!

και μετα παραπονιστε γιατι δεν εχετε πελατεια.....

Δυστυχώς όλοι τόσο ζητάνε ή και περισσότερο, εμένα η apr μου έδωσε την καλύτερη τιμή αλλά ακόμα περιμένουν παραλαβή και δεν ξέρουν πότε θα ρθουν...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ο κοσμος εχει ξεφυγει 150€ εργασια για αντικατασταση S3 Ι/C !!!!!

και μετα παραπονιστε γιατι δεν εχετε πελατεια.....

+1000

Link to comment
Share on other sites

Μερικοι επαγγελματιες που το παιζουν "αυθεντια" βαρανε δοξα πατρι ψαχτητε το βαζουν και με λιγοτερα μαξ 70€

Σε συνεργεία της γειτονιάς το βάζουν 70 αλλά εγώ δεν το πάω σε αυτούς :Ρ

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι ως γνωστων της γειτονιας δεν ξερει να λυσει 5 βιδες να βγαλει προφυλακτηρα και να λυσει τραβερσα και ψυγειο.....θελει ειδικο της vw με πτυχια και μεταπτυχιακα στην λυση-αρμολογηση μηχανοστασιου golf/scirroco με τουλαχιστων 5 χρονια προυπηρεσια στο wtcc η στο dtm (poy den trexoyn vw alla ok...!)

Ρε παιδια ας ειμαστε και λιγο σοβαροι απλη δουλεια ειναι μπορεις να νατην κανεις και μονος σου ποσο μαλλον καποιος ο οποις εχει και τα εργαλεια και το χωρο οπως το συνεργειο της γειτονιας...Δεν μπορω να εχω την απαιτηση να επισκευασει dsg αλλα απλα πραματα μπορουν να κανουν ανετα.....

Link to comment
Share on other sites

Σε συνεργεία της γειτονιάς το βάζουν 70 αλλά εγώ δεν το πάω σε αυτούς :Ρ

Ρε μλκ,γελοία δουλειά είνα,με λίγο ψαξιματάκι το κάνεις και μόνος σου,είναι δυνατόν να μην ξέρουν να το βαζουν σε συνεργεια?

Intercooler superchaged,προσπαθω να θυμηθω ποσο ειχε,νομιζω 350 δεν ειμαι σιγουρος,στην τιμή και καινούργια κολάρα και τοποθέτηση δωρέαν.

Ψαχτείται.

Link to comment
Share on other sites

το απρ ιντερκοολερ ποσο κανει κανα 1000 ευρο αγορα και σε τι αμαξι θα μπει???

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

ρε τρελε μην δοσεις τοσα πολλα λεφτα οπως λεει και ο φιλος μου απο πανω ψαξε λιγο υπαρχουνε και πιο φθηνα εγω εβαλα το δικο μου με 250 ευρω μαζι με σωληνες αλουμινιου και κολαρα forge ¨-)

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε εγω εβαλα σ3 και τελος...χαχα δεν ειμαι....το χω και στην υπογραφη μου...το αλουμινιου στα 350 και γεια σας και εχω και ολες τις αναλυσεις για αυτη την κινηση μου....το απρ ηταν απλα πολυ ακριβο για αυτα που σου δινει...αλογα δεν περιμενεις απο εκει....

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλω αν καποιος εχει κανει σε mkv mkvi τοποθετηση Fmic (οχι παραλληλο) δλδ να χει καταργησει το μαμα και να παιζει μπαλα με ενα και καλο Fmic ας πει 2 λογια εδω η ας μου στειλει.. Ενδιαφερομαι αμεσα για αυτο ρωταω! THANK YOU!!! :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.seatnet.gr/forum/viewtopic.php?f=10&t=4766 kai και υπαρχεικαι αλλο υλικο...οσο ψαχνεις βρισκεις...εγω δεν πιστευω οτι αξιζει...
Link to comment
Share on other sites

εγω πιστευω οτι ενα fmic ειτε να δουλευει με το μαμα ειτε μονο του ειναι καλυτερα μιας και δεχεται πρωτο ολο τον κρυο αερα . Ενω το αλλο εχει μπροστα νομιζω το ψυγειο του AC ...

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως το ic της APR είναι καλύτερο απο του S3 απλά για τα χρήματα που κανει(1000€),βάζεις του S3 και κάνεις την δουλειά σου.

Η διάφορα δεν είναι πολυ μεγάλη μεταξύ των 2 παραπάνω οσο αναφορά τις θερμοκρασίες,

4-5 βαθμούς αν θυμάμαι καλα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

KO4-023 αν δεν κάνω λάθος.

Επειδη αναφερεται συνεχεια λαθος σε πολλα τοπικ:

S3 8l ko4-023

S3 8 P ko4-064

Αυτες ειναι οι τουρμπινες που φορανε τα s3.

Το καινουργιο φοραει τη δευτερη.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να μου γραψει τις διαστασεις του μαμα ιντερκοολερ απο το 160αρι,κυψελων κ κουλερ χωριστα αν ειναι εφικτο... Ευχαριστωωω!!!' :-)

Link to comment
Share on other sites

Πάχος [mm] 32

Πλάτος [mm] 406

Υψος [mm] 617

Διάμετρος εισόδου [mm] 70

Διάμετρος εξόδου [mm] 70

Είδος ψύξης Αερόψυκτο

Υλικό Αλουμίνιο

Edited by sonakias
Link to comment
Share on other sites

Πάχος [mm] 32

Πλάτος [mm] 406

Υψος [mm] 617

Διάμετρος εισόδου [mm] 70

Διάμετρος εξόδου [mm] 70

Είδος ψύξης Αερόψυκτο

Υλικό Αλουμίνιο

Να σαι καλα φιλαρακι μου... :)

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά σήμερα έβαλα το ic και τα κολλάρα δεν χρειάστηκαν κόψιμο και μπήκαν χωρίς κανένα πρόβλημα, το μόνο που χρειάζεται είναι από τη μεριά που ενώνονται με το ic να βγεί το σίδερο και απλά να μπεί με σφυγκτήρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.