Jump to content

Recommended Posts

φιλε για τον αεροδυναμικο θορυβο που περιγραφεις πισω..μηπως κατι εχει φυγει και περναει αερα απο το πατωμα στο πλαι πισω προς θολο και μεσα απο τα πλαστικα τον διοχετευει στην καμπινα..ξερω σου ακουγετε λιγο περιπλοκο.συγνωμη που δεν μπορω να στο πω πιο κατατοπιστικα αλλα εχω μια υπονοια..θα σου πω σε λιγες μερες..ο θορυβος στο ταμπλο πισθανον κανενα καλοδιακι καμια χαζομαρουρα χτυπαει δεν ειναι κατι σοβαρο..επεισης απο το πορτ παγκαζ πιθανον ο χτυπος που ακους να ειναι απο τα μπαλακια-βαριδια τα λαστιχενια για τα κορδωνια της εταζερας.με τις μετακινησεις χτυπανε δεξια αριστερα..

Link to comment
Share on other sites

Η παρουσίαση ξανανοίξει έπειτα από αίτημα του δημιουργού της.

Link to comment
Share on other sites

Ότι μας είχε πάρει ο ύπνος με τα λοιπά θέματα..! :clapping:  Τι έκανε πάλι ο τρελός Ane....!???

 

GPS  από Nasa μυρίζομαι...!

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τις αγαπημενες μου εξωτερικες βελτιωσεις που ειχα κανει στο προηγουμενο gti μου ητανε το μπροστα σποιλερ απο το edition30..ετσι και με το 6αρι οταν ειδα τον προφυλακτηρα του επετειακου μοντελου τον ερωτευτικα..Εδω ομως τα πραγματα ητανε λιγο πιο περιπλοκα,μιας και δεν ητανε απλως ενα σποιλερ αλλα αλλαζε και το σποιλερ και ολος ο προφυλακτηρας..ετσι λοιπον αγοραστηκε ο προφυλακτηρας απο το edition 35 και ειναι στον βαφεα.περιμενω σημερα η αυριο να τον παρω και να τον κουμπωσω!το σποιλερακι ερχετε απο γερμανια μιας και δεν υπηρχε Ελλαδα,ευελπιστω μεχρι αυριο να ειναι και αυτο εδω.Καλος εχοντων των πραγματων πρωτα ο Θεος το απογευμα η αυριο μεσημερι θα ανεβασω φωτογραφιες με την νεα μπροστινη εμφανιση!Να προσθεσω ακομα οτι ο παλιος μου προφυλακτηρας ειναι διαθεσιμος προς πωληση και περιλαμβανει κουφαρι και ποδια και κατω σποιλερ!

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

και αφου εφτασε το σποιλερακι και η ποδια,αρχισε το μονταρισμα..στην αρχη ειχα καποιους ενδιασμου ςστο να μην βαλω τα σιτακια μπροστα και να τα βαψω μαυρα γυαλιστερα..αλλα μετα το ξανασκευτικα και τα αφησα οπως ητανε..εδω ειναι στη διαδικασια μονταρισματος.μετα αλλαγη προφυλακτηρα μαζι με ζαντες μιας και ειχα βαλει για λιγο καιρο τις εργοστασιακες,και μετα το τελικο αποτελεσμα!null_zps38eb31e8.jpgnull_zpsd92cadaa.jpgnull_zps5f2921b5.jpgnull_zpsff93a477.jpgnull_zps12cb3d4a.jpgnull_zps7693f7e9.jpgnull_zps8d01f125.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Τρομερη δουλεια και χωρις υπερβολες (για τα δικα μου γουστα παντα!) ! Συγχαρητηρια και απο εμενα και καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Ηλια σ ευχαριστω πολυ,το επομενο βημα πρωτα ο θεος ειναι τα πισω σκουροχρωμα φαναρια led απο το R.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Ανε... Πολυ ωραια επιλογη, αγριεψε πολυ η μουρη... keep tuning!
Εχω την εντυπωση οτι χαμηλωσε αρκετα κι ολας το μπροστα μερος (5η φωτο), εχεις στο προγραμμα και πλαϊνα μαρσπιε;

Link to comment
Share on other sites

Oχι ταιριαζουν καλα και αυτα που εχω τωρα τουλαχιστων στα ματια μου!το πργραμμα λεει led πισω r20...το βραδυ θα μαι κοζανη..θα ερθεις?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο Ανέστη.Όπως είπε και ο Μπίλ χαμήλωσε ωραία μπροστά και τώρα θέλει και μαρσπιέδες.Πιστεύω ότι κάτι θα σχεδιάζεις μελλοντικά σχετικά μ΄αυτό.Κατα τα άλλα και πάλι συγχαρητήρια!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ καθηγητα μου!εσυ τι έκανες με τα ελατηρια;

Βρήκα από golf Tsi 140 τελικά γιατί μπροστά είναι πιο κοντά στο ανώτατο δικό μου βάρος ενώ του gti ξεφεύγουν αρκετά +80-120 κιλά(manual-dsg).Τα περιμένω από φίλο του club την Δευτέρα.Θα αντικαταστήσω και τα top mounts αυτή τη φορά και όχι μόνο τα ρουλεμάν.Έπεσα αν και έμπειρος σε ανίδεο την προηγούμενη φορά δυστυχώς.......Κατόπιν εορτής έμαθα ότι αυτά πάνε πακέτο.Και έτσι συνεχίζει να κάνει το γκλου-γκλου κατά το στρίψιμο του τιμονιού.Τοποθέτηση μετά τον δεκαπενταύγουστο.Για να δούμε το πείραμα θα πετύχει???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αχιλλεα ευχαριστω σε!ντο εφτας τεμετερε? Καθηγητα μου νομιζω οτι το καλυτερο θα ητανε να βαλεις μια 4δα eibach h HR 2,5-3 ποντων και θα εισαι κομπλε μη πειραματτιζεσαι και χαλας λεφτα σε αμφιβολου εφαρμογης ελατηρια.ΑΝ ο αμαστορας ξερει πως να βγαλει τα ελατηρια και δεν χαλασει το τοπ μαουντ δεν χρειαζεται αντικατασταση, το προβλημα ομως ειναι οτι οι περισσοτεροι δεν ξερουν και τους ανοιγει το τοπ μαουντ και μετα..γλουκ γκλουκ γκλουκ!!οπως και να εχει καλη τυχη ευχομαι και να βγει το αποτελεσμα που περιμενεις!

Link to comment
Share on other sites

ολα οκ Ανε,πολυ δουλεια αδερφε!ποτε θα ερθεις απο τα λημερια μας για καμια τσαρκα?

 

p.s.  το σημα μπροστα βαμμενο μαυρο gloss ειναι?

Edited by ahilleas6R
Link to comment
Share on other sites

 Καθηγητα μου νομιζω οτι το καλυτερο θα ητανε να βαλεις μια 4δα eibach h HR 2,5-3 ποντων και θα εισαι κομπλε μη πειραματτιζεσαι και χαλας λεφτα σε αμφιβολου εφαρμογης ελατηρια.

Δεν θέλω να χαμηλώσω τόσο Ανέστη.Θέλω να γίνει sportline δηλ. 1-1,5 πόντους πιο χαμηλό.Το έχω ψάξει αρκετά το θέμα των ελατηρίων.Στο αμέρικα στα δίλιτρα πασσατ που δεν έβγαιναν σε έκδοση sportline έβαζαν από το gti και δεν είχαν πρόβλημα απλά πίσω λόγω διαφοράς βάρους κάθονταν λίγο πιο χαμηλά.Θα δείξει......Αν δεν μου αρέσει και υπάρχει πρόβλημα θα αλλαχθούν και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Αχιλλεα ναι μαυρο γυαλιστερο ειναι..δεν ξερω ρε φιλε μακρια μου πεφτει η ξανθη αλλα αν βρεθω για καμια δουλεια θα σε παρω τηλ!Καθηγητα μου αφου το εψαξες δεν επιμενω ελπιζω να πανε ολα καλα με την μοντιφα που ετοιμαζεις και να κανεις την δουλεια σου..δε με ειπες ομως και με τις ζαντες τι εκανες?

Link to comment
Share on other sites

Καθηγητα μου αφου το εψαξες δεν επιμενω ελπιζω να πανε ολα καλα με την μοντιφα που ετοιμαζεις και να κανεις την δουλεια σου..δε με ειπες ομως και με τις ζαντες τι εκανες?

Mε τις ζάντες σκέφτομαι από Αμερική αφού υπάρχει φίλος να μου τις στείλει με βαπόρι.

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Passat_B6-FWD-2.0T/Wheels/Aftermarket_Alloys/ES2535610/

Είναι πολύ καλή τιμή,δοκιμασμένες ζάντες και πολύ ελαφριές.Αν μπαίνει και το καπάκι της vw στο κέντρο τότε δεν θα παίζονται.

http://farm4.staticflickr.com/3688/9285454636_54f5c5744f_b.jpg

σε 19άρα βέβαια αλλά πανω κάτω έτσι θα φαίνεται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mε τις ζάντες σκέφτομαι από Αμερική αφού υπάρχει φίλος να μου τις στείλει με βαπόρι.

http://www.ecstuning.com/Volkswagen-Passat_B6-FWD-2.0T/Wheels/Aftermarket_Alloys/ES2535610/

Είναι πολύ καλή τιμή,δοκιμασμένες ζάντες και πολύ ελαφριές.Αν μπαίνει και το καπάκι της vw στο κέντρο τότε δεν θα παίζονται.

http://farm4.staticflickr.com/3688/9285454636_54f5c5744f_b.jpg

σε 19άρα βέβαια αλλά πανω κάτω έτσι θα φαίνεται.

Ιδιες με των R ειναι...πανεμορφες!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.