Jump to content

Recommended Posts

Πολύ ωραίες οΙ αλλαγές σου Ανέστη! :good:

Ένα πίσω φανάρι led από το R και είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Tο τpms ειναι το εργοστασιακο για golf Παναγιωτη.το ξερω οτι δινει και για καθε λαστιχο χωριστα αλλα νομιζω δεν ειναι απο golf,ειναι πανακριβο και ειναι και ανοφελο σαν λειτουργια για μενα..το μονο που θελω ειναι να βλεπω αν τυχν παθω λαστιχο για να το προλαβω,το συγκεκριμενο συστημα το ειχε στανταρ το 5αρι gti που ειχα και μου ειχε σωσει κανα 2 λαστιχα..για αυτο το εβαλα.speedy το εχω στο μυαλο μου ηθελα να το κανω κι ολαςαλλα τελικα θεωρησα πιο οφελιμο το rns..το επομενο βημα θα ειναι η εργοστασιακοι αισθητηρες με αυτοματο παρκαρισμα η led απο to r,πολλαειναι αυτα που θελω να βαλω οπως homelink,καυστηρα,θερμαινομενα καθισματα,εγχρωμη οθονη στο καντραν.Πρωτα ο θεος να ειμαστε καλα και να εχουμε και κανενα ψιλο να τα φτιαξουμε..αλλιως και εδω που εφτασα δεδομενης της καταστασεως Δοξα τον θεο λεω παλι..

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

και μετα απο αρκετο καιρο επιτελους τραβηξα λιγες φωτο της προκοπης..και οταν λεω προκοπης εννοω στο χαμηλο φοτογραφικο επιπεδο μου..χαχαχαχ.Σα παρχαρια,σην φλωρινα λοιπον..με λιγο πετρα και λιγο πρασινο.. :give_rose:

null_zps7909b587.jpgnull_zpsf1645685.jpgnull_zps358ab032.jpgnull_zps294764be.jpgnull_zps83ae4c62.jpgnull_zpsf501022b.jpgnull_zpsf87e6d9e.jpgnull_zps24ed2846.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο Ανέστη.Δεν είχες κάνει τα μπροστά προβολάκια μαύρα?

Link to comment
Share on other sites

σην αποθηκη τις εχω τις μαμα.. :acute: οποτε θελω τις βαζω..προς το παρον μου αρεσει η διχρωμια..μεχρι να βρω καμια πατουρατη οπως παλια να βαλω επανω!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο ρε Ανε...  Ωραιες πινελιες ;)

Α ρε Φλωρινα!! Την επομενη φορα παρε τηλ. απο πριν να βρεθουμε για κανενα καφε..

Link to comment
Share on other sites

Ωραίο Ανέστη και η ζάντα πάρα πολύ ωραία!!!Για πατουράτη δεν νομίζω να του πηγαίνει.......Αν είχες 4άρι ναι αλλά στο δικό σου αυτή κάθεται μια χαρά.Η άσπρη λωρίδα που έβαψες στα πλαινά μαρσπιέ δεν νομίζω να έδεσε καλά με το υπόλοιπο αυτοκίνητο.Επίσης μου φαίνεται ότι δεν σου πέτυχε το χρώμα και φαίνεται ελαφριά διχρωμία.

Link to comment
Share on other sites

ειδες Ανεστη? και αλλοι το ιδιο λενε για τα πλαινα μαρσπιε....

αλλα το αμαξι ειναι δικο σου και το κανεις οπως γουσταρεις εσυ.φιλικα παντα αδερφε ;)

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά οι παρατηρήσεις όλων μας είναι καλοπροαίρετες και φιλικές :drinks: .Εννοείται ότι καθένας κάνει ότι γουστάρει και του αρέσει πραγματικά. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα πολυ μου αρεσε,οσο για την διχρωμια ετσι φενεται λογο φωτισμου.ο μαρσπιες εχει κλιση προς τα εξω και το αμαξωμα προς τα μεσα.και στην καμερα με το φως κανει περιεργα παιχνιδια.αν το δεις ζωντανα ειναι το ιδιο..και στα ξενα φορα που οι περισοτεροι τα βαφουν ετσι φαινετε στις φωτο τους ακομα και στα κοκκινα και στα μαυρα gti ειναι η ιδιαιτεροτητα απο το σποιλερ που βγαινει πιο εξω.Καλοδεχουμενες οι κρητικες σας αλλα δεν τα ξανακανω μαυρα.στα ματια μου,φαινετε ασχημο να εχει μαυρα τα σποιλερ.Σκεφτομαι να αφαιρεσω τα λογοτυπα gti που ειναι κοκκινα και να βαλω μαυρα,τι λετε?σκεφτομαι και για εργοστασιακους αισθητηρες παρκιν,αυτοματο παρκαρισμα,oem bluetooth,oem homelink kai oem led σκουρα κοκκινα πισω..ολα βεβαια με την σειρα..με εχει πιασει μια μανια,θελω να γεμισω ολο το εσωτερικα με μαμα εξτρα και διακοπτακια..χαχαχαχα

Edited by Fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Μπράβο Ανέστη και γω μαζί σου είμαι όταν πρόκειται για γνήσιο εργοστασιακό εξτρά εξοπλισμό.Ξεκίνα από τα φανάρια πρώτα και σκέψου και το βάψιμο σε μαύρο γυαλιστερό του πίσω διαχύτη.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως η αλλαγή με τα μαρσπιε άξιζε Τον κόπο ! Όσο για το επόμενο βήμα θα συμφωνήσω με τον καθηγητή μας.. led R20.. ;)

Ανε, οι πατουράτες που είχες βάλει, γιατί δεν κάθονταν καλά με το υπόλοιπο αμάξι; Τι έφταιγε;

Link to comment
Share on other sites

εφταιγε οτι δεν ητανε χαμηλωμενο...καλα οι ζαντες δεν ειναι στα αμεσα σχεδια..τωρα αυτες που φοραω καθοντε πολυ ομορφα με το αμαξι..οσο για τα μαρσπιε χαιρομαι που συμωνεις μαζι μου.μαλλον θα παω για led r πισω..ευχομαι τον επομενο μηνα να τα καταφερω...ευχαριστω ολους σας για την γνωμη σας..αντε να κανουμε καμια συναντηση γιατι με τους περισσοτερους εχω να τα πω παρα πολυ καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο! Θα πρότεινα μία αλλαγή πίσω, αφού με τα πλαινά τελείωσες. Αναφέρομαι στο καρμπόν diffuser της osir το οποίο πιστεύω ότι είναι πανέμορφο (και πανάκριβο βέβαια...) και θα έδειχνε πάρα πολύ στο πίσω μέρος.

 

Link :

http://www.osirusa.com/mm5/merchant.mvc?Screen=CTGY&Store_Code=OU&Category_Code=VGTI6EB

 

http://www.zmaxautosport.com/osdedtmgtglc1.html

Link to comment
Share on other sites

Ποια αντιπροσωπεία βρε...μόνος μου η με παρέα φίλων..σιγά μην αφήσω τους άσχετους..αυτα ειναι επικίνδυνα πραγματα για αντιπροσωπεία..χαχαχα..καλο το diffuser ace αλλα ακριβό μάλλον τα φανάρια θα βάλω πρώτα..πάντως το εχω στο μυαλό μου και αυτο!

Link to comment
Share on other sites

Ποια αντιπροσωπεία βρε...μόνος μου η με παρέα φίλων..σιγά μην αφήσω τους άσχετους..αυτα ειναι επικίνδυνα πραγματα για αντιπροσωπεία..χαχαχα..καλο το diffuser ace αλλα ακριβό μάλλον τα φανάρια θα βάλω πρώτα..πάντως το εχω στο μυαλό μου και αυτο!

xaxa μακαρι να πιανανε και εμενα τα χερια μου η να ειχα φιλους  που να ξερανε ωστε να φτιαξω και τα πλαστικα που τριζει ολοκληρο.. :p λιγο off topιc τι μαγαζι θα μπορουσε να μου κανει αυτη τι δουλεια ? να βγαλει ολα τα πλαστικα πχ και να βαλει ταινια διπλης οψεως. θα ελεινε κατι αυτο ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω μαγαζι στην αθηνα...αλλα αν βρεθεις καμια μερα στο βολο πηγαινε στο auto hause motion η αν βρεθεις στην φλωρινα στο tsoulis service.Γιατι ομως τριζει τοσο πολυ..απο πιο μερος σου ερχεται ο τριγμος??

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα το αυτοκινητο ειναι ατρακαριστο το ειχα παρει απο γνωστο μου.. ειναι 2πορτο ακουγεται απο πισω αριστερα εκει που επρεπε να ειναι η πισω αριστερη πορτα και απο την κολωνα που ειναι η ζωνη του συνοδηγου, επισης στις επιταχυνσεις ακους ενα τριξιμο καπου μεσα απο το ταμπλο να ειναι πισω απο το rcd ? και σε λακουβιτσες σα να χτυπαει κατι απο το πορ παγκαζ,τα 2 πρωτα ειναι βεβαια που θελω να διορθωσω

Link to comment
Share on other sites

έλεγξε  την πλάτη των πίσω καθισμάτων εκεί που κουμπώνει με το γάντζο στον κρίκο (ειναι μεταλλικοί). απασφάλισε τις πίσω πλάτες, και κούμπωσε-ξεκούμπωσε τις απ το πορτμπαγκαζ.  Είχα τέτοιο θόρυβο-τρίξιμο, έβαλα λοιπόν 1 στροφή ταινία στο κρίκο-μάνταλο που πιάνει-ασφαλίζει η πίσω πλάτη, και τέλος ο θόρυβος.

Link to comment
Share on other sites

έλεγξε  την πλάτη των πίσω καθισμάτων εκεί που κουμπώνει με το γάντζο στον κρίκο (ειναι μεταλλικοί). απασφάλισε τις πίσω πλάτες, και κούμπωσε-ξεκούμπωσε τις απ το πορτμπαγκαζ.  Είχα τέτοιο θόρυβο-τρίξιμο, έβαλα λοιπόν 1 στροφή ταινία στο κρίκο-μάνταλο που πιάνει-ασφαλίζει η πίσω πλάτη, και τέλος ο θόρυβος.

ωραιος!! θα το δοκιμασω αυριο ;)

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.