Jump to content
Sotiris_golf

Gti Front Lip

Recommended Posts

Μου εχει καρφωθει εδω και καιρο να βαλω στο golfακι μου το συγκεκριμενο μπροστα χειλακι :wub: :wub: (http://www.ebay.com/...ssories&vxp=mtr). Το θεμα ειναι οτι δεν ειμαι κ πολυ σχετικος. πχ δεν ξερω ποια ποιοτητα πλαστικου ειναι καλη κ ποια μουφα... Ολα ιδια μου φαινονται :p Aν ξερει κανεις ας μου δωσει τα φωτα του. Επισης αν ξερετε κανα μαγαζι στην Αθηνα που να εχει το συγκεκριμενο σχεδιο πειτε... Ευχαριστω εκ των προτερων ;)

Link to comment
Share on other sites

Oh yeah!!! Φανοποιός μου είπε ότι μπαίνει κανονικά και στον απλό προφυλακτήρα!!! :db: Εγώ το έχω δρομολογήσει να μπει γιατί χαμηλώνει αμέσως το αμαξι...

Link to comment
Share on other sites

Στις άκρες εκεί που τελειώνει για τον θόλο έρχεται στα ίσια με τον προφυλακτήρα ή είναι ελαφρώς πιό μέσα ?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδεια να ρωτισω κατι!το απλο το χειλακι απο το gti σαν ανταλακτικο ποσο κανει στην αντιπροσοποια;

αν λες το μεσαίο μαύρο σαγρε εγω το είχα πάρει 30€
Link to comment
Share on other sites

Παιδια σας ευχαριστω για τις απαντησεις σας αλλα εμενα μου βγηκε ξινο..... 3 ωρες αφου μπηκε αρχισα τις βολτες.... αποτελεσμα? γερος 83 ετων (με το καινουριο ανεναιομενο διπλωμα) βγηκε αντιθετο ρευμα στα 15m επεσε πανω μου πλαγιομετοπικα κ με εριξε πανω σε κολωνα της ΔΕΗ... Για ολικη παει το golfακι......!!! Εγω πηγαινα με 80 κ ο γερος με 60...

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου αρεσε και αυτο http://www.ebay.com/...#ht_3885wt_1166 αλλα δεν ξερω αν θα ταιριαζει στο fsi.Τι λετε?

Ωραίο είναι και απ'οτι λέει ο πωλητής ταιριάζει στο FSI

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αφου δείχνει τον απλό προφυλακτήρα ταιριάζει, τελος. Δεν εχει να κανει με το αν ειναι Fsi ή Tsi... Απλά ο προφυλακτήρας των εκδόσεων Gt, Gt sport , Gti είναι διαφορετικός..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

Καταρχάς εχω το Golf V Gti '08

Το αυτοκίνητο ειναι μαμα..Απο την μια σκεφτομαι να του βάψω τα πλαστικα γυρω γυρω που ειναι μαυρα γιατι κατι με χαλαει!

Απο την αλλη σκεφτομαι να αγορασω τα edition 30 καθως μου φαινονται πιο ωραια!

Ξερει κανεις το κοστος για το edition 30? Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να βαψεις τα δικα σου κ θα δεις αμεσως τη διαφορα. Θα αλλαξει ολο το αυτοκινητο Απ΄ οτι ξερω τα πλαστικα edition30 ειναι πανακριβα. Αν θες ετσι κ αλλιως να τα αλλαξεις βαλε τον πισω κατω προφυλακτηρα απο το R32...

Link to comment
Share on other sites

Η γνωμη μου ειναι να βαψεις τα δικα σου κ θα δεις αμεσως τη διαφορα. Θα αλλαξει ολο το αυτοκινητο Απ΄ οτι ξερω τα πλαστικα edition30 ειναι πανακριβα. Αν θες ετσι κ αλλιως να τα αλλαξεις βαλε τον πισω κατω προφυλακτηρα απο το R32...

Αυτες τις μερες που εχω ψαχτει λιγο παραπανω αποφασισα οτι θα του βαψω το νυχακι εμπρος σαν το δικο σου ( αν μπορω να διακρινω σωστα μισο-μισο ξερεις..) το πλαινο σκεφτομαι να του το αφησω ετσι οπως εχει και τον πισω προφυλακτηρα παλι μισο μισο..!

Edited by kartmaniac
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Sotiris πολυ ωραιο αυτο που λες, απλα σκεφτομουν τωρα τελευταια μηπως τσιμπαγα κανενα απο αντιπροσωπεια.Αν σκεφτεις ποσο θα μου ερθει με μεταφορικα του ebay ,καλυτερα να κοιταγα και της αντιπροσωπειας.Τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταια εβδομαδα πηγα και ρωτησα σε 3-4 φανοποιια-βαφες για το GTI και ακουσα διαφορες τιμες και αποψεις (για να βαψω το νυχακι εμπρος και τον πισω προφυλακτηρα τον μισο)...απο 150 ευρω μεχρι 280..επισης μου ειπαν οτι αμα τα βαψω το χρωμα θα φυγει με το παραμικρο..Ξερει κανεις τι παιζει να μου δωσει τα "φωτα" του?? :p

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βάψεις έτσι όπως είναι θα φύγει φυσικά.... Αλλά αν ο μάστορας κάνει σωστή προετοιμασία και ασταρώσει την επιφάνεια με plastic primer ώστε να κάτσει το χρώμα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα... Απο Αθήνα είσαι ?

Link to comment
Share on other sites

Αν τα βάψεις έτσι όπως είναι θα φύγει φυσικά.... Αλλά αν ο μάστορας κάνει σωστή προετοιμασία και ασταρώσει την επιφάνεια με plastic primer ώστε να κάτσει το χρώμα δεν έχεις να φοβάσαι τίποτα... Απο Αθήνα είσαι ?

Σπουδαζω Πατρα, αλλα ναι απο αθηνα ειμαι..το θεμα ειναι οτι αθηνα ανεβαινω σ/κ και δεν μπορω να αφησω το αμαξι δευτερα τριτη πχ για να το παρω τεταρτη γιατι εχω μαθηματα..

μου ειπαν οτι πριν το βαψουν θα το ασταρωσουν..αλλα ολα τα "ασταρια" το ιδιο ειναι? σορρυ αλλα δεν εχω ιδεα απο αυτα...!

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Κάποια στιγμή που θα έχεις κενό και θα είσαι στην Αθήνα μπορείς να το αφήσεις. Περίπου 2-3 μέρες θα στο κρατήσει.(Εγώ σπουδάζω Ηράκλειο και είμαι απο Αθήνα και περίπου με το ίδιο τρόπο το έβαψα και γω το πίσω χειλάκι που ήθελα). Θα σου πρότεινα να πας στον κύριο Δήμο Autopaint. Η τιμή αν θες μπρος πισω τα δυο χειλάκια νομίζω είναι ανάμεσα σε αυτές που αναφέρες πιο πάνω αλλά η δουλειά και η προετοιμασία γίνονται σωστά και αυτό μπορούν να το επιβεβαιώσουν πολλά μέλη του club μιας και οι μισοί στην Αθήνα στον κύριο Δήμο πάνε (δες εδώ : http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=330 ).

Αν παρόλα αυτά το βάψεις Πάτρα να προσέξεις. Μην πας στον φτηνότερο αλλά ουτε στον ακριβότερο. Ρώτα ακριβώς τι κάνουν και θα καταλάβεις. πχ οι σωστοί φανοποιοί το νυχάκι και γενικά τον μπροστινό προφυλακτήρα τον περνάνε με παραπάνω βερνίκι για να αντέχει χτυπήματα απο πετραδάκια κλπ. Εγώ θα σου διάλεγα αυτόν που θα μου έλεγε ότι το χρώμα δεν θα φύγει αλλά όχι με υφος "Εγώ ο σούπερ μάστορας", απλά να είναι σίγουρος ότι η προετοιμασία του πλαστικού θα το κάνει σαν να ήταν λειο και όχι σαγρέ.

Μια φθορά σίγουρα πάντα θα υπάρξει όπως και σε όλο το αυτοκίνητο αλλά αν το κάνει σωστά μέχρι να την δεις το πιο πιθανό είναι να έχεις αλλάξει αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία...

Κάποια στιγμή που θα έχεις κενό και θα είσαι στην Αθήνα μπορείς να το αφήσεις. Περίπου 2-3 μέρες θα στο κρατήσει.(Εγώ σπουδάζω Ηράκλειο και είμαι απο Αθήνα και περίπου με το ίδιο τρόπο το έβαψα και γω το πίσω χειλάκι που ήθελα). Θα σου πρότεινα να πας στον κύριο Δήμο Autopaint. Η τιμή αν θες μπρος πισω τα δυο χειλάκια νομίζω είναι ανάμεσα σε αυτές που αναφέρες πιο πάνω αλλά η δουλειά και η προετοιμασία γίνονται σωστά και αυτό μπορούν να το επιβεβαιώσουν πολλά μέλη του club μιας και οι μισοί στην Αθήνα στον κύριο Δήμο πάνε (δες εδώ : http://www.vwclub.gr...p?showtopic=330 ).

Αν παρόλα αυτά το βάψεις Πάτρα να προσέξεις. Μην πας στον φτηνότερο αλλά ουτε στον ακριβότερο. Ρώτα ακριβώς τι κάνουν και θα καταλάβεις. πχ οι σωστοί φανοποιοί το νυχάκι και γενικά τον μπροστινό προφυλακτήρα τον περνάνε με παραπάνω βερνίκι για να αντέχει χτυπήματα απο πετραδάκια κλπ. Εγώ θα σου διάλεγα αυτόν που θα μου έλεγε ότι το χρώμα δεν θα φύγει αλλά όχι με υφος "Εγώ ο σούπερ μάστορας", απλά να είναι σίγουρος ότι η προετοιμασία του πλαστικού θα το κάνει σαν να ήταν λειο και όχι σαγρέ.

Μια φθορά σίγουρα πάντα θα υπάρξει όπως και σε όλο το αυτοκίνητο αλλά αν το κάνει σωστά μέχρι να την δεις το πιο πιθανό είναι να έχεις αλλάξει αυτοκίνητο...

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια..!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.