Jump to content
sak1984

Vag Com

Recommended Posts

παιδια μπορει καποιος να μου στιλει αυτο το ept αρχειο για τιν εκδοση 908 που εχω!? δεν το εχει μεσα στο cd....και εμενα μου αναβει κοκκινο λαμπακι οταν γυρναω την μιζα(πριν τιν γυρισω ειναι πρασινο) και λεει interface not found....

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει ενα καλωδιο απο το vag-diagnostics.com , Ενω κανει connect, περναει τα test usb-OBBII και ειναι πρασινο το λαμπακι , σε οποιο section και αν μπω μου βγάζει μην. :

VCDS:InitController

No Responce from Controller!

Εχει κανεις ιδεα τι μπορεί να ειναι ?

Link to comment
Share on other sites

Εχω παραγγειλει ενα καλωδιο απο το vag-diagnostics.com , Ενω κανει connect, περναει τα test usb-OBBII και ειναι πρασινο το λαμπακι , σε οποιο section και αν μπω μου βγάζει μην. :

VCDS:InitController

No Responce from Controller!

Εχει κανεις ιδεα τι μπορεί να ειναι ?

Μπες μέσα στα options και πάτα test και μετά apply. Δες στο test αν τα βγάζει όλα OK.

Υ.Γ. Εννοείται πως έχεις ανοίξει τον διακόπτη του αυτοκινήτου στην πρώτη σκάλα ε ?

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Το Options>Test μου το βγαζει ΟΚ. Κανω save και μετα παλι τα ιδια.

Και ο διακοπτης στη σωστη θεση - μετα λαμπακια στο καντραν αναμενα...

Εχω επικοινωνησει μαζι τους αλλα αργουνε να απαντησουν....

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να έχει πρόβλημα το καλώδιο ή να έβαλες λάθος έκδοση πρόγράμματος από το cd. Επίσης μπορεί να παίζει κάτι με την έκδοση των windows και το αν είναι 32bit ή 64bit.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Αμα ειναι θεμα καλωδιου, παμε για refund αν γινει...Ας παμε στην εκδοση, εχω βαλει την 10.6.4 και εχω golf 6 (7/2009). Εχω win 7 32bit .. η εκδοση παιζει σε 32βιτ. Μπορεις να μου πεις αν δεν κανει? Το cd k site τους εχει αρκετες εκδοσεις.

Δεν ειμαι και 100% σιγουρος νομιζω πως οταν το πρωτοειχα παρει πριν κανα χρονο επαιζε.. μηπως κανενα απο τα update της vw δημιουργει προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχεις κλειστο το auto update στο προγραμμα και επεισης την ωρα που συνδεεις το καλωδιο να ΜΗΝ μπεισ ινερνετ.ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ.μαλλον σου εχει κλειδωσει.

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κανει update και τα processes του προγραμματος εξαιρουνται απο το update. Internet παντα ειναι κλειστω + οτι στο γραραζ δεν πιανει το δικο μου wireless, ελευθερο δικτυο δεν υπαρχει, αρα δεν μπαινει απο πουθενα.

Θα δοκιμασω να το βαλω - βγαλω ξανα, και ισως απο κανενα αλλο Pc.

Αν και το κοβω θεμα καλωδιου να σας πω την αληθεια. Τωρα απο την μανα του το ειχε, στην πορεια το επαθε δεν ξερω.Παντως δεν μπορει να γινει κατι ωστε να επανερθει, σωστα?

Edited by granset
Link to comment
Share on other sites

Ξερετε με ποιον τροπο μπορω να εμφανισω την ενδειξη DRL στον πινακα οργανων και πως μπορω να εμφανισω ποια ταχυτητα εχω στο σαζμαν;

http://golfmkv.com/forums/showthread.php?t=122392&page=2

 

http://www.golfmkv.com/forums/showthread.php?t=7410&page=23

Link to comment
Share on other sites

εμενα που το εχω παρατηρησει λεει τα γραμματα του αυτοματου P.R.N.D,  στο mercedes μπυ εχω και ειναια αυτοματο ετσι ειναι αλλα οι ταχυτητες που βλεπεις ειναι του σειριακου αν παρατηρησεις το συγκεκριμενο αμαξι εχει τις ταχυτητες στο χερει αρα ειναι αυτοματο και δουλευει το σειριακο απο εκει.

στο δευτερο λινκ που δινεις λεει κατι για κωδκοποιηση σε manual σασμαν?

Edited by sodimitris
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα πήρα κινέζοκαλώδιο με 15,5Ε (VCDS v12.10.3). Είχα ένα θέμα με τους drivers γιατί έχω Windows 7 64-bit και ο κινέζος είχε στο CD μόνο 32-bit. Δυστυχώς πρέπει για λίγο να είχε plugαρισμένο το καλώδιο στο USB και να είχα ενεργοποιημένο Internet και παρότι δεν έχει γίνει το VCDS update, δείχνει να έχω κλειδώσει. Τώρα, τρέχω στο αμάξι το VCDS, έχωντας βάλει πάνω το καλώδιο και ενώ στην αρχή μου δείχνει valid, κάποια στιγμή που πάω στο coding μου απενεργοποιεί τα πάντα και γράφει κάτι για registered version. Ξαναπηγαίνω στο about και βγάζει unregistered/unauthorized. Παρόλα αυτά αναγνωρίζει πάντα το καλώδιο και μ' αφήνει να κάνει scan και να διαγράψω τις βλάβες. Ξέρεις κανείς αν και πως μπορώ να το σώσω? Μήπως να δοκιμάσω το mprog? Υπάρχει διαδικασία για τη v12.10.3 ?

Link to comment
Share on other sites

εχω παρει αυτο το καλωδιο http://www.adapter-universe.net/Auto-CANBUS-OBD-Zubehoer-OBD-1---OBD-2-Tools-OBD-2--II-Interface-VAG-KKL-USB-VW-Audi-Seat-Skoda-Fehler-Diagnose-Service/a35350373_u1670_zd154fbab-7bff-4e59-b6c5-bc7e180ab263/

ποιο προγραμμα πρεπει να κατεβασω ; το αυτοκινητο ειναι golf 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα θελω την βοηθεια σας εχω σχεδον 7 χρονια το vcds 12.12 μετα απο αναθμιση windows 10 64 δουλεψε την πρωτη φορα που το χρησιμοποιησα. Την δευτερη φορα που πηγα να συνδεσω το καλωδιο μου πεταγε μυνημα not response from controller κανοντας τεστ μου πεταγε μυνημα interface not found. Αν κλεισω το αυτοκινητο μου βγαζει μυνημα οτι ολα οκ αλλα δεν ειναι συνδεδεμενο το καλωδιο στο αυτοκνητο. Μιλησα απο εκει που το αγορασα και μου ειπε οτι το 12 12 μεχρι τα 7 32bit μπορει να τρεξει. Πηγα και αγορασα καινουργιο καλωδιο εκδοση 18.2 που ειναι συμβατο με windows 10 64bit αλλα και με αυτη εχω προβλημα αλλα διαφορετικο οταν κανω τεστ μου βγαζει μηνημα Κ1 ΟΚ Κ2 ΟΚ Can not ready. Γνωριζει καποιος να μου πει τι γινεται? Σιγουρα και τα 2 καλωδια δεν εχουν κλειδωσει ειδικα το δευτερο γιατι πρωτη φορα το χρησιμοποιησα.1e6875b0fe6883d09e36073c1e48e525.jpg9514bd3769d2a8cfff603ddf0fd13574.jpg6c44a6668ae0116c9c0ae841d8e9edb8.jpgaa0b675ef59e0435a6e7188db1915965.jpg

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , nilasgr said:

Καλημερα θελω την βοηθεια σας εχω σχεδον 7 χρονια το vcds 12.12 μετα απο αναθμιση windows 10 64 δουλεψε την πρωτη φορα που το χρησιμοποιησα. Την δευτερη φορα που πηγα να συνδεσω το καλωδιο μου πεταγε μυνημα not response from controller κανοντας τεστ μου πεταγε μυνημα interface not found. Αν κλεισω το αυτοκινητο μου βγαζει μυνημα οτι ολα οκ αλλα δεν ειναι συνδεδεμενο το καλωδιο στο αυτοκνητο. Μιλησα απο εκει που το αγορασα και μου ειπε οτι το 12 12 μεχρι τα 7 32bit μπορει να τρεξει. Πηγα και αγορασα καινουργιο καλωδιο εκδοση 18.2 που ειναι συμβατο με windows 10 64bit αλλα και με αυτη εχω προβλημα αλλα διαφορετικο οταν κανω τεστ μου βγαζει μηνημα Κ1 ΟΚ Κ2 ΟΚ Can not ready. Γνωριζει καποιος να μου πει τι γινεται? Σιγουρα και τα 2 καλωδια δεν εχουν κλειδωσει ειδικα το δευτερο γιατι πρωτη φορα το χρησιμοποιησα.1e6875b0fe6883d09e36073c1e48e525.jpg9514bd3769d2a8cfff603ddf0fd13574.jpg6c44a6668ae0116c9c0ae841d8e9edb8.jpgaa0b675ef59e0435a6e7188db1915965.jpg

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλησπέρα, θα διαγράψεις το πρόγραμμα.

 

 Α) Θα απενεργοποιήσεις το τοίχος προστασίας τον windows.

 

Β) θα διαγράψεις το antivirus του PC.

 

Γ) θα απενεργοποιήσεις το wifi.

 

Θα κάνεις εγκατάσταση το πρόγραμμα με το καλώδιο κουμπωμενο στο PC σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα διαγράψεις το πρόγραμμα.
 
 Α) Θα απενεργοποιήσεις το τοίχος προστασίας τον windows.
 
Β) θα διαγράψεις το antivirus του PC.
 
Γ) θα απενεργοποιήσεις το wifi.
 
Θα κάνεις εγκατάσταση το πρόγραμμα με το καλώδιο κουμπωμενο στο PC σου.
Το εχω κανει 3 φορες στο 12.12 δεν γινεται τιποτα. Στο 18.2 να κανω το ιδιο?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago , nilasgr said:

Το εχω κανει 3 φορες στο 12.12 δεν γινεται τιποτα. Στο 18.2 να κανω το ιδιο?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Κάνε και εκεί το ίδιο 

 

Εγώ που έχω το Ross tech , έτσι το κάνω εγκατάσταση.

 

 

Edited by OMINUS
Link to comment
Share on other sites

Κάνε και εκεί το ίδιο 
 
Εγώ που έχω το Ross tech , έτσι το κάνω εγκατάσταση.
 
 
Το ενα το καλωδιο το εφτιαξα. Ηθελα βοηθεια. Εχω αλλαξει καντραν με μεγαλη οθονη και αντι για χιλιομετρα μου εμφανιζει μιλια. Επειδη δεν λειτουργει το menu mfd γιατι δεν εχω αλλαξει εγκεφαλο και ο δικος μου δεν ειναι συμβατος για να μπορω να κανω την αλλαγη. Μηπως γνωριζεις πως μπορω να το αλλαξω μεσω vcds?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν , nilasgr said:

Το ενα το καλωδιο το εφτιαξα. Ηθελα βοηθεια. Εχω αλλαξει καντραν με μεγαλη οθονη και αντι για χιλιομετρα μου εμφανιζει μιλια. Επειδη δεν λειτουργει το menu mfd γιατι δεν εχω αλλαξει εγκεφαλο και ο δικος μου δεν ειναι συμβατος για να μπορω να κανω την αλλαγη. Μηπως γνωριζεις πως μπορω να το αλλαξω μεσω vcds?

Στάλθηκε από το SM-G900F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

 

Καλημέρα.

 

Δεν έχω ιδέα πως γίνονται αυτού του είδους η αλλαγές?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.