Jump to content
kouliss

Προγραμματισμός Εκδρομής Στην Ιταλία (Σεπ 2014)

Recommended Posts

2nd_european_tour_italy_monza_f1_adv.jpg

Αγαπητά μέλη,

το Δ.Σ. του Hellenic VWClub μετά απο την εκδρομή στην Γερμανία και αρκετές εκδρομές στην Ελλάδα και θέλοντας να εκλπηρώσει την επιθυμία μελών της λέσχης, προχωρά ένα ακόμα βήμα και ξεκινά τον σταδιακό προγραμματισμό για την διοργάνωση εκδρομής με προορισμό την Ιταλία. Ένα απο τα βασικά σημεία επίσκεψης θα είναι η πίστα Formula 1 στην Monza!

Ωστόσο επειδή ο προγραμματισμός μιας τέτοιας εκδρομής είναι δύσκολος, μια και θα γίνει οδικώς, απαιτεί απο όλους τους συμμετέχοντες την ενεργή συνεργασία τους για την ορθή οργάνωση της. Επίσης να σημειωθεί ότι η διεξαγωγή της εκδρομής αναμένεται να γίνει σε περίπου 2 έτη απο τώρα. Παρόλο που το χρονικό διάστημα δείχνει μεγάλο στην πραγματικότητα είναι το αναγκαίο για τον συγχρονισμό των συμμετεχόντων και την αποταμίευση του κατάλληλου ποσού. Δεδομένου ότι την περίοδο που διεξάγεται το πρωτάθλημα της F1 θεωρείται τουριστική περίοδος και οι τιμές θα είναι σε σχετικά υψηλά επίπεδα.

Ο αρχικός σχεδιασμός αφορά εκδρομή πραγματικής διάρκειας 5 ημερών με αναχώρηση την Πέμπτη και επιστροφή την Τρίτη.

Να σημειωθεί ότι οι ενδιαφερόμενοι συμμετέχοντες θα πρέπει να δηλώσουν άδεια για το συγκεκριμένο χρονικό διάστημα. Επίσης στον προγραμματισμό θα υπάρξει κάθε δυνατή λεπτομέρεια που θα πρέπει να προβλεφθεί π.χ. απο το σημείο που θα φάμε μέχρι σε ποια βενζινάδικα θα γίνει γέμισμα στα οχήματα. Γενικότερα θα γίνει βάσει του σχεδιασμού που κινήθηκε η 1η Ευρωπαϊκή εκδρομή.

Αρχικά ζητούμε απο όσους το επιθυμούν να μας δηλώσουν την συμμετοχή τους και τις πιθανότητες να πραγματοποιήσουν την συμμετοχή τους. Ενώ θα ήταν καλό να υποβάλλουν ολοκληρωμένες και υλοποιήσιμες προτάσεις σχετικά με την εκδρομή.

Εν συνεχεία θα προσπαθήσουμε να δημιουργήσουμε ένα πλαίσιο με κανόνες για την συμμετοχή και θα προχωρήσουμε παράλληλα στην δημιουργία πλάνου ταξιδίου και χρονοδιαγράμματος. Ώστε να φτάσουμε κάποια στιγμή που θα έχουν κλειδωθεί τα στοιχεία της εκδρομής να γίνει η τελική δήλωση συμμετοχής.

Κατόπιν τούτου και με πολύ σοβαρή και ώριμη σκέψη θα πρέπει να δηλώσετε την συμμετοχή σας στο άρθρο αυτό, το οποίο θα παραμείνει ενεργό για όλο το χρονικό διάστημα μέχρι και την υλοποίηση της εκδρομής.

Συστήνεται αυστηρά στο άρθρο αυτό να μην γράφονται σχόλια περιττά ώστε να παραμείνει το άρθρο σαφές και εύκολα αναγνώσιμο απο όσους πραγματικά επιθυμούν να είναι παρόντες.

Με εκτίμηση,

το Δ.Σ. του Hellenic VWClub.

Link to comment
Share on other sites

Για τους γνωστούς κ ευνόητους λόγους, η συμμετοχή μου να θεωρείται σίγουρη !!!

Ο καταλληλότερος λοιπόν σύνδεσμος μεταξύ γερμανικής κ ιταλικής αυτοκινητοβιομηχανίας - georgedj+1 - θα είναι παρών !!!

Link to comment
Share on other sites

αν ολα ειναι καλα εκεινο το διαστημα θα σας ακολουθησω και εγω.....

Link to comment
Share on other sites

καλομαθαμε τωρα στας ευρωπας οποτε στανταρ μεσα ο κοσμος να χαλασει!!!!

αλλα πολυ βασανιστικο κοσμα που το ανακοινωνεις απο τωρα!!!!

σκεφτομαι τον καημενο γιωργο της βικυς που θα παθουν αγκιλωση τα δαχτυλα του μεχρι τοτε....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει ειδικό όργανο γυμναστικής για να κρατηθούν τα δάχτυλα μου σε φόρμα !!!!

Αντε 900 κ σήμερα περίπου..... !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σας ενημερώνω ότι όλη η διαδικασία συμμετοχής και πληρωμής εισιτηρίων κλπ θα έχει γίνει μέχρι τον Απρίλιο-Μάϊο του 2014. Αφού σκεφτείτε ότι θεωρείτε τουριστική περίοδος και για να πετύχουμε όσο το δυνατόν πιο χαμηλές τιμές και φυσικά να βρούμε δωμάτια... θα πρέπει να έχουμε κάνει τα απαραίτητα μήνες πριν! Οπότε... ο χρόνος είναι λιγότερος απο όσο δείχνει!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευελπιστω να κανω κ το πρωτο μου ευρωπαικο ταξιδακι με το Club...αν ολα πανε καλα...ας ειμαστε καλα θα ειμαι κ εγω εκει! :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτην φορα θα ερθω εστω και αν χρειαστει να ερθω με ασθενοφορο :laugh: :laugh: :laugh: .........εννοειται με transporter μην ξεχνιομαστε!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα δηλώσει θετικά για την εκδρομή στη Γερμανία, έτσι και τώρα για Ιταλία: είμαι μέσαααααα!!!!!!!!!

Βάζω λεφτά στην άκρη από τώρα, όπως πρέπει να κάνει ο καθένας που θέλει σοβαρά να έρθει στην εκδρομή αυτή!!!

Εννοείτε και θα έρθω εγώ και το Golf μου και ποιος ξέρει μέχρι τότε μπορεί και να είμαι και +1 γένους θηλυκού...

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε και θα έρθω εγώ και το Golf μου και ποιος ξέρει μέχρι τότε μπορεί και να είμαι και +1 γένους θηλυκού...

+ νεο σβουραμαξο!!!!!!

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Κατά πάσα πιθανότητα μέσα!

Link to comment
Share on other sites

Μεσα!!!ξεκιναω να μαζευω το χρημα,θα κανω μια ερευνα γενικοτερα κ θα ποσταρω εδω τα αποτελεσματα μεσα στο διαστημα που εχει δωθει για συμμετοχες.

καλο θα ηταν οσοι εχουν μια σχετικη εμπειρια απο ταξιδι στην Ιταλια να δωσουν σχετικες πληροφοριες για ακομη καλυτερο αποτελεσμα της ερευνας που θα κανει ο καθενας για το ταξιδι.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα το βαλω μεσα στην πιστα και ας με βαλουν φυλακη μετα..... :crazy:

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχω γυρίσει από τις μεταπτυχιακές μου σπουδές στην Αγγλία,οπότε θα έρθω κι εγώ,εκτός αν έιμαι ακόμα πάνω οπότε θα έρθω απο τα βόρρεια οδικώς!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα έχω γυρίσει από τις μεταπτυχιακές μου σπουδές στην Αγγλία,οπότε θα έρθω κι εγώ,εκτός αν έιμαι ακόμα πάνω οπότε θα έρθω απο τα βόρρεια οδικώς!

Που θα πας μωρέ τρελέ με το Polo εις τα Λόνδρα;

Link to comment
Share on other sites

Λες να το αφησω εδω στον αδερφο μου,να μου το "προσεχει" μιας και θα παρει δίπλωμα του χρονου,να πειραματειζεται στο καμαρι μου..;!ΔΕΝ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;!;!Θα το παρω μαζι μου!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

μετά από σκέψη και με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν ξέρεις μέχρι τότε τι μπορεί να συμβεί ας πω και εγώ ότι δηλώνω συμμετοχη

Link to comment
Share on other sites

Eγώ θα κατηφορίσω για να σας βρω. Δεν ξέρω αν θα είμαι με αυτοκίνητο όμως :p

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σημασια κωστα....εχω δει οτι η holland airways εχει και κανα 2 VW .....

2n9i6nr.jpg

Edited by activious
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

hahahahahahhahahahahhahahahhahahahahhaha

έλιωσα!!!

Link to comment
Share on other sites

ερωτησεις:

1. φανταζομαι η διαδρομη θα ειναι πατρα ανκονα και οπου παμε μετα. σωστα? ή θα ειναι εντελως οδικως?

2. βαλτε ενα κοστος για γερμανια που ειχατε παει για να φανταστουμε το πιθανο ποσο που θα χρειαστουμε για ιταλια.

αν εχουμε μεχρι τοτε δουλεια και δεν εχει ριξει φαλιμεντο το κρατος θα κανω οτι ειναι δυνατο για να ερθω!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.