Jump to content
epapadak

Airbag Light On- Beetle 1.6 Cabri

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους ,

Θα ήθελα πάλι τις γνώσεις και την βοήθεια σας στο πρόβλημα μου. Μου ανάβει το λαμπάκι του αερόσακου εδώ και χθες το πήρα από την αντιπροσωπεία μετά την ανακοίνωση ότι πρέπει να αλλαχτούν οι αισθητήρες του αερόσακου πίσω απο τον προφυλακτήρα. κόστος 380 ευρό. Εννοείται ότι δεν τα δίνω τόσα χρήματα

Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει? Κάνοντας έρευνα στο Internet βρήκα ότι παρουσιάζεται συχνά εξαιτίας της φύσας στην ζώνη κάτω απο το κάθισμα του οδηγού . Τις έλεγξα και έσβησα το λάθος αλλά πάλι τα ίδια . Βέβαια δεν τις άλλαξα απλώς είδα ότι είναι στην θέση τους.

Τα ερωτήματα είναι πολλά

- Το έχει πάθει κανείς άλλος?

- Έχει να προτείνει κανείς κάποια λύση?

- Βρήκα ότι η VW έχει κάνει 'RECALL' για το συγκεκριμένο πρόβλημα έστειλα και mail στην αντιπροσωπεία και περιμένω επίσημη απάντηση αν καλύπτει το πρόβλημα βάση VIN.

Περιμένω τις γνώμες σας.

Μάνος

Link to comment
Share on other sites

ποιος αεροσακος ειναι??αν φταιει η φισα που ειναι το πιο πιθανο δεν χρειαζεται

αντικατασταση απλα την καταργεις και ενωνεις καλωδιο με καλωδιο και ολα οκ!!!

κοστος 0 λειτουργια 100%

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να δεις μηπως εχει ξεκουμπωσει καμια φισα οπως λενε και τα παιδια παραπανω.Αν εχει κοπει τοτε ισως επισκευαζεται.Μην προχωρησεις κατευθειαν σε αντικατασταση δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Το διαγνωστικό βγάζει πρόβλημα στους αισθητήρες αερόσακων μπροστά δεξία μπροστά αριστερα. Τα καθίσματα τα έλεγξα αλλα τουλάχιστων οι φύσες είναι κουμπωμένες. Τώρα για το θέμα καλώδιο με καλώδιο δεν το έχω κάνει ακόμα αλλα θα το κάνω και αυτό , αν και δεν νομίζω δυστηχώς να είναι αυτό. Υπάρχει κάπου να βρίσκουμε φτηνά ανταλλακτικά τέτοι είδους ? δλδ αισθητήρες αερόσακου?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να βοηθήσει ? Τελικά η αντιπροσωπεία μου ανακοίνωσε ότι δεν ισχύει το Racall για αυτοκίνητα της E.E εξαιτίας λέει άλλου συστήματος αερόσακου. Επίσης κάτω απο τα καθίσματα είναι ολα στην θέση τους. Η επισκευή στην αντιπροσωπεία είναι απαγορευτική. Μου μένουν οι επιλογές επισκευής εκτός αντιπροσωπείες.

- Υπάρχει κάποιος που να ασχολείται με αυτά τα προβλήματα εκτός αντιπροσωεπειας και να είναι γνώστης?

- Κάποπ web Store για προμήθεια των ανταλλακτικων?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.