Jump to content
Giwrgos

Lan Party Vs Ο Κάθε Ένας Σπίτι Του

lan party VS ο κάθε ένας σπίτι του  

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Επειδή ο καιρός αρχίζει και προδιαθέτει, καλό θα ήταν οι συναντήσεις να μην είναι μόνο για καφέ/ποτό και/ή φαγώσιμα.

Ένα lan party τα έχει όλα αυτά και ακόμα περισσότερα, χορό, μουσική, παρουσιάσεις (περί αμαξιών και μη), και όλα αυτά μέσα σε ένα κλασσικό non-stop διημεράκι !

από την άλλη με τον κάθε ένα σπίτι του μπορεί να στηθεί κάποιος game server για φραγκάρισμα, λίγο teamspeak, αλλα μέχρι εκεί, δεν θα έχει και μεγάλη μεταφορά αρχείων!

Διαλέξτε απο το πόλλ ή απαντήστε εδώ, αν υπάρχει κάποια άλλη πρόταση ευπρόσδεκτη :)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω gaming ο καθένας σπίτι του γιατί κατά βάση και καλές γραμμές έχουμε όλοι σπίτια μας και βαριέμαι να κουβαλάω το desktop Μου και ειδικά την οθόνη μου (dell 27αράκι... :clapping:)

Link to comment
Share on other sites

Ψηφίζω και εγώ gaming κ ο καθένας απο το σπίτι του έτσι ώστε να μπορούμε να συμμετέχουμε και όλοι εμείς που βρισκόμαστε εκτός Αθήνας! Με teamspeak και tunngle θα λιώνουν πολλές κάρτες γραφικών!!!!

Link to comment
Share on other sites

να υπενθυμίσω σε όσους ξέρουν και να γνωστοποιήσω σε αυτούς που δεν, συμπληρώνοντας τον 'stavros g' πέραν του να δεις και κόσμο γίνεται και διαμοίρασμα αρχείων με μεγάλες ταχύτητες που δεν γίνεται με την dsl, τα lan party επίσης μπορούν να διανθιστούν και με άλλες δραστηριότητες, επιμορφωτικές-διασκέδασης, αυτοκινήτου και μη. Με teamspeak και tunnel-άκια θα μπορούσαμε να κάναμε streaming σε event που είναι μακριά, πχ αθήνας - ιωαννίνων και να βλεπόμαστε όλοι. Επίσης μπορεί να γίνει σύνδεση με το ασύρματο δίκτυο που αν δε κάνω λάθος φτάνει απο Αθήνα μέχρι Πάτρα (το λινκ Πάτρα - Ναύπακτος υπάρχει) και δεν ξέρω απο την επάνω μεριά πως έχει επεκταθεί αλλά φαντάζομαι οτι θα έχει.

Με τον κάθε ένα σπίτι του όχι οτι θα περάσουμε και άσχημα αλλά θα είναι κάπως μονότονα σε σχέση με τις εναλλακτικές. :)

Link to comment
Share on other sites

εγω ψηφιζω lan party για gaming...πιτσες,μπυρες και 4 desktop θηρια (3+1 το δικο μου)και 3-4 raid στο wow,μετα diablo 3 η ταινια,μουσικη και γενικα ΧΑΛΑΡΑ....Το lan εχει αλλη χαρη και πολυ καθαρισμα μολις τελειωσει αλλa αξιζει αμα εισαι με αυτους που γουσταρεις και θες για παρεα σου ή και γιατι οχι αν θες να διευρηνεις την παρεα σου με νεους στο team.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή μετανάστευσα πλέον στο Άμστερνταμ για εργασία, θα χρειαστεί μια σύνδεση ίντερνετ για να μπορώ να πάρω μέρος!! :)

P.S.

Στο σπίτι θα έχω Cable 100Mbps 8):yahoo::shok:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.