Jump to content
GIANNIS_KAN

Μηπως Ειναι Τρομπα Βενζινης?

Recommended Posts

Καλησπερα. Εχω ενα Golf V Gt.Το αμαξι μεχρι πριν καποιες ωρες πηγαινε παρα πολυ καλα. Ενω λοιπον ημουνα με λαμπακι πηγα και εβαλα βενζινη. Απο κει και περα το αμαξι το ενιωθα αισθητα πεσμενο και υπεθεσα οτι δεν θα ναι καλης ποιοτητας η βενζινη. Με τα πολλα αφου εκανα καμια 20αρια χιλιομετρα και ενω ημουνα εθνικη νιωθω ενα τρεμουλο πισω δεξια για λιγο και σε μερικα δευτερολεπτα επαψα να εχω γκαζι και να μην επιταχυνει, κανω στην ακρη καλω οδικη βοηθεια και τωρα περιμενω απο Δευτερα να μου πουνε τι ειναι. Εχετε καμια ιδεα τι μπορει να εγινε? Μηπως χαλασε η τρομπα βενζινης απ'το καυσιμο η ητανε η ωρα της? (50000 χιλ. παρα κατι εχω). Μηπως κατι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Πιθανό είναι αυτό που λες άλλα 50,000 ΚΜ δεν είναι λίγα για τρόμπα ?

Φίλτρο βενζίνης έχεις αλλάξει πρόσφατα ?

Link to comment
Share on other sites

Οταν το εκανες στην ακρη και το εσβησες δοκιμασες να το βαλεις ξανα μπρος;Εννοεις οτι σου εκανε ρεταρισμα;Μπορει να ηταν πολλαπλασιαστης.Στη δικη μου περιπτωση ηταν η βενζινη παντως.

Link to comment
Share on other sites

εμένα την έβγαλε αμέσως μετά το δεύτερο service στα 25000 Khm(golf gt 2006) και κάτι και μετά από το περίφημο update που μου άλλαξαν το αυτοκίνητο προς το χειρότερο! γύρω στα 300(230 η τρόμπα και 70 ο αισθητήρας) αν είσαι εκτός εγγύησης. ευτυχώς ήμουνα ένα μήνα πριν λήξει η εγγύηση!

Edited by pap
Link to comment
Share on other sites

Πιθανό είναι αυτό που λες άλλα 50,000 ΚΜ δεν είναι λίγα για τρόμπα ?

Φίλτρο βενζίνης έχεις αλλάξει πρόσφατα ?

Φιλτρο αλλαξα στα 30.000 χιλ. οτι δλδ σου λεει η VW να κανεις.Λιγα και εμενα μου φαινονται για τρομπα αλλα τι να πω εδω αλλαζεις αλλα και αλλα σε λιγοτερα χιλιομετρα.

Οταν το εκανες στην ακρη και το εσβησες δοκιμασες να το βαλεις ξανα μπρος;Εννοεις οτι σου εκανε ρεταρισμα;Μπορει να ηταν πολλαπλασιαστης.Στη δικη μου περιπτωση ηταν η βενζινη παντως.

Ακουγοτανε κανονικα η μιζα οτι γυρναγε και απλα δεν επερνε μπρος με τπτ. Αν ητανε πολλαπλασιαστης απλα δεν θα πηγαινε γρηγορα και δεν θα ειχε το ιδιο γκαζι, αλλα θα τσουλαγε σωστα? Παντως με το που εβαλα βενζινη το αμαξι το ενιωσα αισθητα πεσμενο.

γύρω στα 300(230 η τρόμπα και 70 ο αισθητήρας) αν είσαι εκτός εγγύησης. ευτυχώς ήμουνα ένα μήνα πριν λήξει η εγγύηση!

εκτος ειμαι τωρα εδω και κανα μηνα. οι τιμες που λες ειναι αντιπροσωπειας γτ αν ειναι λογικα εξω θα ειναι φτηνοτερα..αν τελικα ειναι αυτο το προβλημα μου. Edited by GIANNIS_KAN
Link to comment
Share on other sites

Φιλτρο αλλαξα στα 30.000 χιλ. οτι δλδ σου λεει η VW να κανεις.Λιγα και εμενα μου φαινονται για τρομπα αλλα τι να πω εδω αλλαζεις αλλα και αλλα σε λιγοτερα χιλιομετρα.

Ακουγοτανε κανονικα η μιζα οτι γυρναγε και απλα δεν επερνε μπρος με τπτ. Αν ητανε πολλαπλασιαστης απλα δεν θα πηγαινε γρηγορα και δεν θα ειχε το ιδιο γκαζι, αλλα θα τσουλαγε σωστα? Παντως με το που εβαλα βενζινη το αμαξι το ενιωσα αισθητα πεσμενο.

εκτος ειμαι τωρα εδω και κανα μηνα. οι τιμες που λες ειναι αντιπροσωπειας γτ αν ειναι λογικα εξω θα ειναι φτηνοτερα..αν τελικα ειναι αυτο το προβλημα μου.

αντιπροσωπείας σε επαρχία ΚΑΨΙΩΧΑΣ, απλά έχεις 2 χρόνια εγγύηση πάλι στο ανταλλακτικό.

Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι μόνο ένα μήνα εκτός εγγύησης, με λίγο πίεση μπορεί και να στο περάσουν στην εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.