Jump to content
Guest xrantzas

Υγραεριο Vw Golf V 1.4Fsi

Recommended Posts

Guest xrantzas

Παιδιά οπως καταλαβαίνετε η ερώτηση μου είναι

αν στο VW Golf V 1.4FSI που έχω μπορώ να βάλω κιτ υγραερίου.

Έχω μιλήσει με αρκετούς προμηθευτές κιτ αλλα μόνο η BRC μου είπε ότι έχει για το δικό μου μοντέλο,

ενω οι υπόλοιποι μου είπαν ότι ακομη δεν έχει βγεί [δεν ξερω ποιος εχει δικιο].

καποιος που να έχει κάνει μετατροπή σε ίδιο μοντέλο ή γενικά να μας πει

τι γίνεται με τα FSI σε μετατροπή σε υγραέριο [πιθανά προβληματα, ξερυθμίσεις κ.λ.π.]

αυτά και ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οπως καταλαβαίνετε η ερώτηση μου είναι

αν στο VW Golf V 1.4FSI που έχω μπορώ να βάλω κιτ υγραερίου.

Έχω μιλήσει με αρκετούς προμηθευτές κιτ αλλα μόνο η BRC μου είπε ότι έχει για το δικό μου μοντέλο,

ενω οι υπόλοιποι μου είπαν ότι ακομη δεν έχει βγεί [δεν ξερω ποιος εχει δικιο].

καποιος που να έχει κάνει μετατροπή σε ίδιο μοντέλο ή γενικά να μας πει

τι γίνεται με τα FSI σε μετατροπή σε υγραέριο [πιθανά προβληματα, ξερυθμίσεις κ.λ.π.]

αυτά και ευχαριστώ

Καλά σου είπαν για την BRC.Γνωστός μου που κάνει εγκαταστάσεις μου ανέφερε ότι είναι η πλέον αξιοπιστη μάρκα.Σε Golf 1.6 fsi που τοποθέτησε τελευταία όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο δουλεύει τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξε μια ματιά και εδώ έχω διαβάσει πολύ καλά λόγια σχετικά.

http://www.ygraeriokinisi.gr/system-54th-generations-fsi.html

Link to comment
Share on other sites

Guest xrantzas

Καλά σου είπαν για την BRC.Γνωστός μου που κάνει εγκαταστάσεις μου ανέφερε ότι είναι η πλέον αξιοπιστη μάρκα.Σε Golf 1.6 fsi που τοποθέτησε τελευταία όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο δουλεύει τέλεια.

και εμενα ετσι μου ειπαν φιλε μου..απλα αναρωτιεμαι γιατι καμια εταιρεια δεν εχει βγαλει για το μοντελο μας και μονο η BRC εχει..ελπιζω για καλο να ναι ....

Link to comment
Share on other sites

Καλά σου είπαν για την BRC.Γνωστός μου που κάνει εγκαταστάσεις μου ανέφερε ότι είναι η πλέον αξιοπιστη μάρκα.Σε Golf 1.6 fsi που τοποθέτησε τελευταία όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο δουλεύει τέλεια.

Από απόδοση το 1.6 πως τα πάει;
Link to comment
Share on other sites

οι περισσοτεροι οσο για το θεμα της μετατροπης ειναι οτι ανοιγουν τρυπες στην πολλαπλη εισαγωγης για να τοποθετηθουν τα μπεκ του υγραεριου,αν καταληξεις στο θεμα της μετατροπης οτε να προτημησεις να πας να παρεις μια μεταχειρισμενη πολλαπλη και να τους αφησεις πανω σε αυτη να κανουν τρυπες ετσι οσθε να εχεις καβατζα την δικια σου αθικτη.οσο για την BRC η δικια μου γνωμη ειναι οτι ειναι η καλυτερη ολων!!και οσο για το πια ειναι η καλυτερη να ξερεις οτι ολα τα κιτ υγραεριου εχουν ξεχοριστο εγκεφαλακι οπου απο εκει συνδεουν ενα καλωδιο με την τρομπα την βενζινας σου ετσι οσθε οσο εχει υγραεριο δεν πηγαινει εκει ρευμα με αποτελεσμα να μην τροφοδοτητε με βενζινη ο κινητηρας,εκει λοιπον καππια κιτ ηταν προβλιματηκα,δεν "αντιλαμβανονταν" οτι τελιωσε το υγραεριο και δεν εδινε εντολη να δουλεψει η τρομπα της βενζινας.και φυσικα ο μαστρος.γνωμη προσωπικη μου μην ασχολεισαι καθολου με υγραεριο και 1.4 διοτη απο τη μαμα του ειναι πολυ οικονομικο και για να σου κανει αποσβεση τα χρηματα που εχεις δωσει για το κιτ να το συμπληρωσεις σε βενζινα μεχρι τοτεεεε θα εχεις αλαξει αλα 2 αμαξια...ΕΚΤΟΣ και ειναι το αμαξσι σου η χρηση του κατι "σαν ταξι" και ολη μερα εισαι στο δρομο.

Link to comment
Share on other sites

Από απόδοση το 1.6 πως τα πάει;

Δεν μου ανέφερε ότι είχε κάποιο πρόβλημα.Να ξέρεις βέβαια ότι μετά τις 4000+ στροφές ψεκάζει βενζίνη.

Άρα για να έχεις οικονομία το ποδι πρέπει να το έχεις μαζεμένο όταν βάζεις αέριο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου ανέφερε ότι είχε κάποιο πρόβλημα.Να ξέρεις βέβαια ότι μετά τις 4000+ στροφές ψεκάζει βενζίνη.

Άρα για να έχεις οικονομία το ποδι πρέπει να το έχεις μαζεμένο όταν βάζεις αέριο.

3-3.5 σαλ το δουλεύω συνήθως. Μήπως είναι εύκολο να μάθουμε κόστος;
Link to comment
Share on other sites

εγω υπολογιζω κανα 1.800 χαλαρα καθως θα το πασαρουν για νεα τεχνολογια αλλα μακαρι να ειναι πιο φτηνο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.