Jump to content
nikoskallithea

Samsung Galaxy S Iii

Recommended Posts

Αν ειναι να το πάρεις απο έξω και να μην σου λειτουργεί πάρε το s3. Η ακόμα καλύτερα το s2 που το έχω σε μεγαλύτερη εκτίμηση

Link to comment
Share on other sites

μαλλον λες αυτο http://www.skroutz.g...I9300-16GB.html

ωραιο αλλα δεν ειναι λιγο μεγαλο?που το βαζεις???χωραει σε τσεπη? σε βολευει?

Ανάλογα τον άνθρωπο.Είμαι 1,85 έχω μεγάλα χέρια και χωράει στην παλάμη μου.

Ενας με ποιο μικρά χέρια δεν θα τον βολέψει.Μια χαρά χωράει στα τζην μου.

Μην παραπληροφορεις δεν ισχυουν αυτά που λες για το iPhone + του ότι το iTunes ειναι πλέον εύχρηστο αλλά και μπορείς απλα να μην το χρησιμοποιεις.

Επίσης ακόμα και αν πάρουμε ως δεδομένο ότι το βοηθητικό προγράμμα iTunes δεν ειναι εύχρηστο, να μην μιλήσουμε για το ίδιο το android την σταθερότητα και την απλότητα σε σχέση με το iOS.

Εφόσον είχες και τις δυο αντίπαλες πλευρές στα χέρια σου θα έχεις δει την διάφορα ποιότητας.

Και εγω galaxy s3 χρησιμοποιώ μιας και είπα να τα δοκιμάσω, αλλά πάνω απο το iPhone δεν μπορώ να το καταταξω. Αντικειμενικά πάντα και όχι κολημενα φανατικά όπως πολλοί

Τι δεν στέκη από αυτά που είπα?

Δεν μπορώ να στείλω τίποτα με bluetouth ενώ με το Android στέλνω μια χαρά.

Κατεβάζω ταινία και παίζει όλα σχεδόν τα αρχεία και όχι μόνο MP4 όπως το Iphone.

Βρίσκω και subs με το BsPlayer.

Μπορώ να διμιουργώ φακέλους για φωτογραφίες βιντεο μέσα στο κινητό και να αλλάζω της ονομασίες όπως και να τα μεταφέρω από τον έναν φάκελο στον άλλον.

Στο Iphone για να κάνω αυτά τα απλά πράματα θέλω itunes.

Μπορώ να κάνω βίντεο κλήσεις με τον οποιοδήποτε που έχει κινητό με κάμερα.Στο iphone όχι.

Δεν είναι και τόσο περίπλοκο το μενού του Android μην τα παραλέμε.. Εκτός άμα το πάρουμε στα άκρα και το δώσουμε στον άσχετο που μέχρι σήμερα έχει nokia και πέρνει τηλέφωνο και στέλνει μυνήματα.Είναι σαν να δώσω το αμάξι μου σε κάποιον που δεν έχει οδηγήση ποτέ.

δηλαδη με λιγα λογια αν δωσω 550 ευρα αξιζει να παρω galaxy s3 η iphone 5?????

Με 450 το παιρνεις ενω το άλλο αξίζει κοντά στα 680. Με λίγα λόγια 200 ευρώ ποιο ακριβώ.

Στο ποιο αξίζει είναι θέμα για τι το θέλεις.Και τα 2 καλά είναι απλά το S3 σου δίνη ποιο πολλά.

Αν ειναι να το πάρεις απο έξω και να μην σου λειτουργεί πάρε το s3. Η ακόμα καλύτερα το s2 που το έχω σε μεγαλύτερη εκτίμηση

Το S3 είναι ποιο γρήγορο σε ορισμένα σημεία από το S2 σε άλλα ισοδήναμο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το iOS 6 μπορείς πλέον να τα κανείς όλα εκτός του Bluetooth που αναφέρεις πρώτα.

Και αυτό να ξέρεις ούτε εσυ θα μπορείς να το κανείς σε λίγο γιατι οι εταιρίες μουσικής ήδη το κυνηγάνε για να απαγορευσουν την ελεύθερη διακίνηση μέσω Bluetooth , εφόσον ότι μουσική ή ταινία αγοράζεις αφορά την προσωπική χρήση αυστηρα.

Anw ποτε δεν είπα ότι τα Samsung δεν ειναι αξιόλογα - έχοντας χρησιμοποιήσει για καιρό τις ναυαρχιδες τους (S2-S3) έχω δει ότι σε σχέση με την υπόλοιπη android παρέα ειναι τα μόνα που μπορούν να σταθούν επάξια δίπλα στα iPhone.

Απο εκεί και πέρα παρόλο που προσωπικά βάζω το iPhone υψηλότερα σε θέμα ποιότητας , θα συμφωνήσω μαζί σου πως όλα ειναι καθαρά στο τι σε βολεύει. Σε αυτό μέσα βάζω και την τιμή που στο iPhone θέλει 2 μισθούς πλεον

Link to comment
Share on other sites

Ναι με το iOS 6 μπορείς πλέον να τα κανείς όλα εκτός του Bluetooth που αναφέρεις πρώτα.

Και αυτό να ξέρεις ούτε εσυ θα μπορείς να το κανείς σε λίγο γιατι οι εταιρίες μουσικής ήδη το κυνηγάνε για να απαγορευσουν την ελεύθερη διακίνηση μέσω Bluetooth , εφόσον ότι μουσική ή ταινία αγοράζεις αφορά την προσωπική χρήση αυστηρα.

Anw ποτε δεν είπα ότι τα Samsung δεν ειναι αξιόλογα - έχοντας χρησιμοποιήσει για καιρό τις ναυαρχιδες τους (S2-S3) έχω δει ότι σε σχέση με την υπόλοιπη android παρέα ειναι τα μόνα που μπορούν να σταθούν επάξια δίπλα στα iPhone.

Απο εκεί και πέρα παρόλο που προσωπικά βάζω το iPhone υψηλότερα σε θέμα ποιότητας , θα συμφωνήσω μαζί σου πως όλα ειναι καθαρά στο τι σε βολεύει. Σε αυτό μέσα βάζω και την τιμή που στο iPhone θέλει 2 μισθούς πλεον

Οταν με 270 παίρνεις S2 και με 450 S3 οι τιμές είναι καλές για αυτά που προσφέρουν.

Μουσική και ταινίες σε κινιτά έχουμε από το 2000? Μέχρι να κουνιθεί ο νόμος....................

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε λίγο και Galaxy Note 2, 4πύρηνος, 2G ram και 5.5" οθόνη! Καλύτερο και από τα 2 σε όλα και σε πολύ καλή τιμή.

Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του μεγέθους, είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ κινητό!

Sent from my Galaxy Note 2

Link to comment
Share on other sites

Στο θέμα ΤΙΜΗΣ συμφωνώ μαζί σου. Έχουν ξεφύγει οι τιμές

Σκεφτείτε λίγο και Galaxy Note 2, 4πύρηνος, 2G ram και 5.5" οθόνη! Καλύτερο και από τα 2 σε όλα και σε πολύ καλή τιμή.

Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του μεγέθους, είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ κινητό!

Sent from my Galaxy Note 2

Αυτό θα το έπαιρνα μόνο αν το συνδυαζα και για χρήση ως tablet γιατί ρε φίλε το κινητό είναι πλατφόρμα πετρελαίου!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν βάλουμε μέσα στο παιχνίδι τις αναβαθμίσεις και στο πότε τις παίρνει ένα κινητό τότε

εκεί είναι πολύ μπροστά τα iphone..Για android μόνο τα nexus παίρνουν τις αναβαθμίσεις

όταν βγουν..γιατί τα υπόλοιπα (με κάποιες εξαιρέσεις) κάνουν μήνες να τις πάρουν ή και δεν

τις παίρνουν και καθόλου..

Για windows phone η αλήθεια είναι ότι δεν το έχω ψάξει και τόσο πολύ..

Σκεφτείτε λίγο και Galaxy Note 2, 4πύρηνος, 2G ram και 5.5" οθόνη! Καλύτερο και από τα 2 σε όλα και σε πολύ καλή τιμή.

Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του μεγέθους, είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ κινητό!

Sent from my Galaxy Note 2

Κώστα και γιατί να μην πάρει κάποιος το Lg Nexus 4 στα ίδια περίπου χαρακτηριστικά,

με μικρότερη οθόνη και στα μισά λεφτά???

Edited by nikolakis
Link to comment
Share on other sites

Εδω ο απόλυτος τουρμπο, ο τουρμπο ο Μάκης παίρνει desktop, τι nexus μου λες :p ?

Νίκο δεν μου άρεσε σχεδιαστικά το Nexus αλλά και να μου άρεσε δεν το είχε η Vodafone όταν άλλαξα συσκευή. Το ήθελα και για χρήση στο σπίτι για όταν δεν κάθομαι στο pc οπότε με βόλεψε απίστευτα.

Sent from my Galaxy Note 2

Edited by Stoilas
Link to comment
Share on other sites

Σε αρκετά φόρουμ είμαι με αυτο το όνομα όπως και στο συγκεκριμένο που αναφέρεις.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Καλα σε θυμάμαι , είμαι ένας απο τους moderators εκεί:-) alexk

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτείτε λίγο και Galaxy Note 2, 4πύρηνος, 2G ram και 5.5" οθόνη! Καλύτερο και από τα 2 σε όλα και σε πολύ καλή τιμή.

Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του μεγέθους, είναι το ΑΠΟΛΥΤΟ κινητό!

Sent from my Galaxy Note 2

το note 2 είναι έρωτας...:)

αλλά είναι ΌΠΩΣ είπα ανάλογα τα γούστα.κάποιοι πιστεύουν οι 4,8' είναι πολύ φαντάσου για της 5,5 τι θα λένε.

παντός με το note 2 δεν υπάρχει λόγος να έχεις tablet. Η οθόνη του είναι ξεκούραστη.

Link to comment
Share on other sites

το note 2 είναι έρωτας...:)

αλλά είναι ΌΠΩΣ είπα ανάλογα τα γούστα.κάποιοι πιστεύουν οι 4,8' είναι πολύ φαντάσου για της 5,5 τι θα λένε.

παντός με το note 2 δεν υπάρχει λόγος να έχεις tablet. Η οθόνη του είναι ξεκούραστη.

Eivαι ακριβώς όπως τα λεs, γι αυτό κι εγώ λέω αρχικά "Αν ξεπεράσεις το αρχικό σοκ του μεγέθους".

Μετά όλα τα άλλα σου Φαίνονται μικρά

Sent from my Galaxy Note 2

Link to comment
Share on other sites

θα γινω λιγο τραγικος τωρα αλλα ψαχνωντας λιγο βρηκα κινητα αξιοπρεπη και θα ηθελα μια εντυπωση μια αποψη μια γνωμη τελος παντων.........το sony ericcson s σας λεει κατι????μιλαμε για μια φτηνει λυση (300 ευρω) http://www.skroutz.g...y-Xperia-S.html Η ΑΥΤΟ http://www.skroutz.g...n-HSPA.html....

ειμαι φαντικος των sony ericcson εδω και πολλα χρονια και εχω καλες εντυπωσεις γενικα αλλα σαν φτηνες λυσεις θα ελεγαν κατι ?

επισης θα ηθελα καποιος να μου εξηγησει πως γινεται στο σκρουτζ να βρισκεις τοσο μεγαλες διαφορες τιμων? δηλαδη το πιο φθηνο xperia s κανει

311 ευρω ενω το ιδιο το βρισκεις εως και 599.....πως γινεται τι παιζει???

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

θα γινω λιγο τραγικος τωρα αλλα ψαχνωντας λιγο βρηκα κινητα αξιοπρεπη και θα ηθελα μια εντυπωση μια αποψη μια γνωμη τελος παντων.........το sony ericcson s σας λεει κατι????μιλαμε για μια φτηνει λυση (300 ευρω) http://www.skroutz.g...y-Xperia-S.html Η ΑΥΤΟ http://www.skroutz.g...n-HSPA.html....

ειμαι φαντικος των sony ericcson εδω και πολλα χρονια και εχω καλες εντυπωσεις γενικα αλλα σαν φτηνες λυσεις θα ελεγαν κατι ?

επισης θα ηθελα καποιος να μου εξηγησει πως γινεται στο σκρουτζ να βρισκεις τοσο μεγαλες διαφορες τιμων? δηλαδη το πιο φθηνο xperia s κανει

311 ευρω ενω το ιδιο το βρισκεις εως και 599.....πως γινεται τι παιζει???

Όταν ένα προιόν αλλάζει έμπορους ανεβαίνει και η τιμή του.Αμα το πάρεις κατευθείαν από μια κεντρικά το παίρνεις και ποιο φθηνά.

Link to comment
Share on other sites

θα γινω λιγο τραγικος τωρα αλλα ψαχνωντας λιγο βρηκα κινητα αξιοπρεπη και θα ηθελα μια εντυπωση μια αποψη μια γνωμη τελος παντων.........το sony ericcson s σας λεει κατι????μιλαμε για μια φτηνει λυση (300 ευρω) http://www.skroutz.g...y-Xperia-S.html Η ΑΥΤΟ http://www.skroutz.g...n-HSPA.html....

ειμαι φαντικος των sony ericcson εδω και πολλα χρονια και εχω καλες εντυπωσεις γενικα αλλα σαν φτηνες λυσεις θα ελεγαν κατι ?

επισης θα ηθελα καποιος να μου εξηγησει πως γινεται στο σκρουτζ να βρισκεις τοσο μεγαλες διαφορες τιμων? δηλαδη το πιο φθηνο xperia s κανει

311 ευρω ενω το ιδιο το βρισκεις εως και 599.....πως γινεται τι παιζει???

Τα περισσότερα είναι εισαγωγής..Απλά αν αγοράσεις από τέτοιο μαγαζί να κοιτάξεις να πάρεις

από κάποιο που έχει πολλές και καλές αξιολογήσεις..

Link to comment
Share on other sites

τι εννοεις την κοβω???περνω ψαλιδι και την κοβω?ετσι απλα? και αν θελω να τη βαλω σε κανονικη συσκευη?

και τι εννοεις καινουργια?με τον ιδιο αριθμο η απλα μια οποιαδηποτε καινουργια?

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!

Την κόβεις στις διαστάσεις της κανονικής micro sim.(τζάμπα)

Όπως επίσης μπορείς να βγάλεις καινούργια micro sim με τον αριθμο που έχεις τώρα.(14 €)

Την παλιά κάρτα ή την καταργείς ή δηλώνεις ότι θέλεις να την χρησιμοποιείς.

Για τελευταίο καλύτερα να ρωτήσεις σε εξουσιοδοτημένο κατάστημα γτ ίσως να έχουν αλλαξει "μεθόδους".

Edit:αν την κοψεις και θέλεις να την βάλεις σε τηλέφωνο που δεν παίρνει micro sim θα πρέπει να έχεις και αντίστοιχο ανταπτορα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edited by turbomakis
Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφισβητώ τα 14 ευρώ γιατί στην Ελλάδα μας ότι θέλει τιμολογει ο καθένας και όποτε θέλει το αλλάζει.πάντως εγώ πέρυσι σε μια Vodafone για το razr έδωσα 7 ευρώ και μου έδωσαν και ανταπτορακι δώρο.

Sent from my XT910 using Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.