Jump to content
nikoskallithea

Samsung Galaxy S Iii

Recommended Posts

εγώ παιδιά τις εναλλαγές τις απαίτησα δωρεάν και μου τις έκαναν δωρεάν. και Δήλωσα παράπονο στην vodafone για το πόσο ξεφτίλες μπορούν να γίνουν ζητώντας λεφτά για κάτι το οποίο πρέπει να το κάνουν δωρεάν..

Μην τρελαθούμε κιόλας.. δεν μου παίρνουν και λίγα ..

Link to comment
Share on other sites

τελικα κατεληξα στο xperia s το οποιο και παρηγγειλα στα 310 ευρω........παρηγγειλα και απο εβαυ θηκες ζελατινες και περιμενω.την πεμπτη θα το εχω

Link to comment
Share on other sites

Η wind δωρεάν

Η Cosmote 5 ευρώ

Off Topic

Πάλι καλα που μείωσαν τις τιμές και δεν τις αύξησαν!!!

Σπυρο πιστεύω να σε ικανοποιήσει το Sony

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια βοηθεια ,το πηρα και εγω και όλα ωραία και καλα ,είμαι στο ψαξιμο ακομα αλλα δεν καταφερνω να μπω στο Ιnternet

(μέσω της σύνδεσης μου ,με wifi δεν έχω δοκιμασει ακομα )

gmail όμως ,δεδομενα καιρου κλπ κατεβαζει κανονικα; έχετε καμια ιδεα τι είναι ;

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια βοηθεια ,το πηρα και εγω και όλα ωραία και καλα ,είμαι στο ψαξιμο ακομα αλλα δεν καταφερνω να μπω στο Ιnternet

(μέσω της σύνδεσης μου ,με wifi δεν έχω δοκιμασει ακομα )

gmail όμως ,δεδομενα καιρου κλπ κατεβαζει κανονικα; έχετε καμια ιδεα τι είναι ;

μηπως καμια ρυθμιση ιντερνετ?

παρεπιπτοντως το πηρα το τηλεφωνο μου.πολυ καλο για την τιμη του 320 ευρω.πολυ γρηγορο υψηλοτατη αναλυση οθονης ισως απο τις καλυτερες και γενικα παρα πολυ καλο.απο μπαταρια με κανονικη χρηση δηλαδη τηλεφωνα μηνυματα λιγο ιντερνετ και κατι εφαρμογες που κατεβασα εχω ειδη βγαλει μια μερα και ειναι στο 50%.οποτε αν το ζοριζεις βγαζει σιγουρα μια μερα.βεβαια το βραδυ το βαζω σε προγραμμα εξοικονομησης ενεργειας

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδες μια βοηθεια ,το πηρα και εγω και όλα ωραία και καλα ,είμαι στο ψαξιμο ακομα αλλα δεν καταφερνω να μπω στο Ιnternet

(μέσω της σύνδεσης μου ,με wifi δεν έχω δοκιμασει ακομα )

gmail όμως ,δεδομενα καιρου κλπ κατεβαζει κανονικα; έχετε καμια ιδεα τι είναι ;

Δοκίμασε με τον chrome να δεις μπαίνεις

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστώ ,το κλεισα το βραδυ και το πρωι που το ξανανοιξα μπαινει internet -

φίλε spiros τι εννοείς 320???? για το galaxy το s3 μιλάω εγώ και η τιμη του απο όσο ξερω δεν πεφτει κατω απο 450

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ακούσω σωστούς και λάθος τρόπους φωρτισεις μπαταρίας smart phone.

Link to comment
Share on other sites

Όταν πέφτει κάτω απο 20% να το φορτιζεις.

Έχω ένα μεγάλο κείμενο να σου δώσω να διαβάσεις για τις μπαταρίες μας.

Όταν το βρω στο στέλνω ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

θέλω να ακούσω σωστούς και λάθος τρόπους φωρτισεις μπαταρίας smart phone.

Δεν υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος. Κανε ότι θέλεις και δεν εχει καμία σημασία και μην χάνεις χρόνο απο την ζωή σου προσέχοντας την μπαταρία. Εγω το έχω τρία χρόνια λειτουργεί άψογα και μου κρατάει με χρήση 2 μέρες, 1,5 με πολύ χρήση! Και τέσσερις αχρησιμοποιητο. Και μιλάμε για iPhone 4.

Το μόνο που κάνω ειναι το εξής! Μια φορά τον μήνα μια πολύ καλή αποφόρτιση και φουλ φόρτιση. Τα τελευταίας γενιάς κινητά μόλις φορτώνουν σταματούν να στέλνουν ρεύμα στην μπαταρία να ξέρεις και ειναι άσκοπο να το έχεις στην μπριζα για 14 ώρες όπως παλιά μας έλεγαν απο τα καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει σωστός και λάθος τρόπος. Κανε ότι θέλεις και δεν εχει καμία σημασία και μην χάνεις χρόνο απο την ζωή σου προσέχοντας την μπαταρία. Εγω το έχω τρία χρόνια λειτουργεί άψογα και μου κρατάει με χρήση 2 μέρες, 1,5 με πολύ χρήση! Και τέσσερις αχρησιμοποιητο. Και μιλάμε για iPhone 4.

Το μόνο που κάνω ειναι το εξής! Μια φορά τον μήνα μια πολύ καλή αποφόρτιση και φουλ φόρτιση. Τα τελευταίας γενιάς κινητά μόλις φορτώνουν σταματούν να στέλνουν ρεύμα στην μπαταρία να ξέρεις και ειναι άσκοπο να το έχεις στην μπριζα για 14 ώρες όπως παλιά μας έλεγαν απο τα καταστήματα

Με το iphone 4 που είχα όντως 2 μέρες ΤΉΣ έβγαζα χαλαρά.

Με το galaxy (δεν βλέπω κάτι τέτοιο). Άμα το δουλεύω και το εχω και στην μπρίζα φορτίζει τραγικα αργά σε σχέση με το iphone.

τώρα μόνο που μπήκα και έγραψα αυτό έπεσε 3%.

Το iphone 4 το φορτικά βράδυ και το πρωί μετά από 8 ώρες δεν έπεφτε η μπαταρία αντε ένα 5%-10%.

Το galaxy οι εφαρμογές του μάλλον δεν κοιμούνται..:)

Σήμερα το βράδυ θα το εχω flight mode να δω την άλλη μέρα που θα είναι.

τώρα πήγε -5%

Είναι ένα παιδί που με λέει πάει χαλαρά 2 μέρες με το galaxy s2.

το αφήνει να τελειώσει η μπαταρία και το φορτίζει κλειστό πάντα.

Αλλά το έχει και σπασμένο οπότε μάλλον κλείνει εφαρμογές.

Τώρα άμα είναι να τα ΚΛΕΊΣΕΙΣ όλα κάνει και την έννοια smart phone.

Αυτα. -6% μέχρι να τα γράψω όλα αυτα και το κινητό άναψε. wifi

Link to comment
Share on other sites

Εγω το s2 το έβγαζα μια μέρα δυστυχώς. Άντε μιάμιση. Να μην τα λέω τραγικά. Αλλά το χρησιμοποιουσα. Οχι ότι το ελιωνα. Το 4s επίσης λίγο. Στην τελική κρατάς αυτό με την μεγαλύτερη μπαταρία να ξέρεις! Εχω σπαστει πολύ με το θεμα της μπαταρίας και επειδη ταξιδεύω αυτό τον χρόνο συνέχεια Σέρρες αθηνα δεν με βολεύει να ψάχνω για μπριζα συνέχεια xD

Εσυ έχεις το s3 έτσι;

Edited by AlexkSeRRes
Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή από θέμα μπαταρίας είναι το razr maxx. Δυστυχώς δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, αλλά μπορεί να αγοραστεί online από χώρα της Ευρώπης και θα ισχύει κανονικά και η εγγύηση στον ελληνικό αντιπρόσωπο και θα έχει Ελληνικά. Είναι πραγματικά ασύληπτη η αυτονομία του και για τα γούστα μου πάντα είναι και πανέμορφο. Φυσικά δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το sg3 σε specs αλλά είναι ακριβώς το ίδιο με το sg2 και θα αναβαθμιστεί σύντομα σε JB και η τιμή του έχει πέσει σχεδόν στο μισό. Αν πραγματικά η αυτονομία είναι αυτό που σε ενδιαφέρει περισσότερο από ένα smartphone, νομίζω δεν έχεις άλλη επιλογή.

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια με το xperia s εβγαλα με normal χρηση δηλαδη λιγο internet 1-2 ωρες λιγο παιχνιδι κανα μισαωρο μηνυματα πολλα αρκετα τηλεφωνα 2,5 μερες.βεβαια καθε βραδυ το εχω βαλει να κανει εξοικονωμηση ενεργειας απο μονο του.σε φουλ ρυθμους δεν το εχω δει 5 μερες το εχω.παντως κατεβασα απο το ανδροιδ μου εστελναν απο bluetooth επαιζα παιχνιδι ταυτοχρονα και δεν ενιωθε τιποτα.δεν κολαγε ουτε για πλακα.καλα για την καμερα του και την οθονη δεν το συζητω.....320 ευρω ενα απο τα top value for money κατ εμε

Link to comment
Share on other sites

Εγω το s2 το έβγαζα μια μέρα δυστυχώς. Άντε μιάμιση. Να μην τα λέω τραγικά. Αλλά το χρησιμοποιουσα. Οχι ότι το ελιωνα. Το 4s επίσης λίγο. Στην τελική κρατάς αυτό με την μεγαλύτερη μπαταρία να ξέρεις! Εχω σπαστει πολύ με το θεμα της μπαταρίας και επειδη ταξιδεύω αυτό τον χρόνο συνέχεια Σέρρες αθηνα δεν με βολεύει να ψάχνω για μπριζα συνέχεια xD

Εσυ έχεις το s3 έτσι;

Το s2 χρησιμοποιώ. Το s3 το έχει η αδερφή μου. πάνω κάτω και το s3 δεν έχει μεγάλη αυτονομία άμα το δουλευεις.

Το iphone και να έπεφτε η μπαταρία φορτιζε γρήγορα. Το Galaxy με παιθαινει μέχρι να γεμιση. μόνο άμα το κλείνω τελείως φορτίζει κάπως γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή από θέμα μπαταρίας είναι το razr maxx. Δυστυχώς δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, αλλά μπορεί να αγοραστεί online από χώρα της Ευρώπης και θα ισχύει κανονικά και η εγγύηση στον ελληνικό αντιπρόσωπο και θα έχει Ελληνικά. Είναι πραγματικά ασύληπτη η αυτονομία του και για τα γούστα μου πάντα είναι και πανέμορφο. Φυσικά δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το sg3 σε specs αλλά είναι ακριβώς το ίδιο με το sg2 και θα αναβαθμιστεί σύντομα σε JB και η τιμή του έχει πέσει σχεδόν στο μισό. Αν πραγματικά η αυτονομία είναι αυτό που σε ενδιαφέρει περισσότερο από ένα smartphone, νομίζω δεν έχεις άλλη επιλογή.

Μεγαλύτερη μπαταρία με ποιο μεγάλο καπάκι; έχουμε εμπειρίες; η μαμα είναι 1650 η μεγάλη 2000 η λίγο παραπάνω. Ηλλη λύση είναι 2 ίδιες μπαταρίες και βάσει που να φορτηζει το κινητό και την εχτρα μπαταρία. Παντός όταν το συνδεω στην zenec αργεί απελπιστικάνα να φωρτησει.

Off Topic

R.I.P. installo**!

WTF...............?????????? :crazy: :crazy: :crazy:

Το καλύτερο smartphone αυτή τη στιγμή από θέμα μπαταρίας είναι το razr maxx. Δυστυχώς δεν έχει έρθει επίσημα στην Ελλάδα, αλλά μπορεί να αγοραστεί online από χώρα της Ευρώπης και θα ισχύει κανονικά και η εγγύηση στον ελληνικό αντιπρόσωπο και θα έχει Ελληνικά. Είναι πραγματικά ασύληπτη η αυτονομία του και για τα γούστα μου πάντα είναι και πανέμορφο. Φυσικά δεν μπορεί να ανταγωνιστεί το sg3 σε specs αλλά είναι ακριβώς το ίδιο με το sg2 και θα αναβαθμιστεί σύντομα σε JB και η τιμή του έχει πέσει σχεδόν στο μισό. Αν πραγματικά η αυτονομία είναι αυτό που σε ενδιαφέρει περισσότερο από ένα smartphone, νομίζω δεν έχεις άλλη επιλογή.

http://www.skroutz.gr/s/2153899/Motorola-RAZR-Maxx.html?keyphrase=razr+maxx

Αυτό λες? Παρόμοιο με το Galaxy S2 αλλά από μπαταρία εδώ λέει έχει ποιο μικρή αυτονομία

http://www.skroutz.gr/s/442617/Samsung-Galaxy-S-II-i9100G.html

Δες διαφορές στα τεχνικά.

Πάντος αν ήταν αμάξι το S2 από θέμα απόδωσεις και κατανάλωσεις βενζίνης θα ήταν RX7 Batman Big Turbo 500ps.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία του maxx είναι 3300 mAh και έχει talk time μέχρι 21 ώρες περίπου. Δεν ξέρω γιατί έχει τέτοια χαρακτηριστικά στο skroutz

edit: ψέματα η ευρωπαική έκδοση gsm έχει την ίδια μπαταρία αλλά περίπου εώς 17 ώρες ομιλίας. Πάντως η μπαταρία είναι τεράστια και έχει και τεραστια αυτονομία στα πάντα σε σχέση με τα υπόλοιπα κινητά. Εγώ έχω το απλό razr και με βγάζει με δυσκολία 24 ώρες αλλά με αρκετή εώς πολύ χρήση αλλά σχεδόν πάντα κλειστό το 3g και το data. Τα ανοίγω μόνο όποτε τα χρειάζομαι.

Εχει βγει και razr maxx hd με ίδια μπαταρία αλλά up to 32 h talk time. Με πολύ καλύτερη ανάλυση και διπύρηνο στα 1.5. Και νομίζω είναι το πρωτο android motorola που σου δίνει την επιλογή να ξεκλειδώσεις bootloader. Μέχρι στιγμής εκεί υστερούσε η motorola. Από ποιότητα κατασκευής είναι άψογα και μου θυμίζουν παλιά καλά high end Nokia.

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια με το xperia s εβγαλα με normal χρηση δηλαδη λιγο internet 1-2 ωρες λιγο παιχνιδι κανα μισαωρο μηνυματα πολλα αρκετα τηλεφωνα 2,5 μερες.βεβαια καθε βραδυ το εχω βαλει να κανει εξοικονωμηση ενεργειας απο μονο του.σε φουλ ρυθμους δεν το εχω δει 5 μερες το εχω.παντως κατεβασα απο το ανδροιδ μου εστελναν απο bluetooth επαιζα παιχνιδι ταυτοχρονα και δεν ενιωθε τιποτα.δεν κολαγε ουτε για πλακα.καλα για την καμερα του και την οθονη δεν το συζητω.....320 ευρω ενα απο τα top value for money κατ εμε

Η κοπέλα μου πειρε πριν τρεις μήνες το Sony Ericsson arc s προσφορά που το είχε το media mark 269€.

Ωραίο γραφικό περιβάλλον (μου άρεσε ποιο πολύ από του Samsung) στης επαφές η φωτογραφία πιάνει την μίση οθόνη και φαίνεται ωραία.

Στο s2-s3 τα δείχνει σε μικρα κουτάκια..:( και όταν είμαι στης επαφές αλλά και όταν μιλάς. Τώρα πλέον μόνο Sony μετά το διαζυγίου με την Ericsson.

Ωραία αλλά ότι καινούργιο βγάζουν το έχουν λίγο ποιο βελτιωμένο για να κινητε η αγορά και να πουλάνε.

Μπορούν και τώρα να βγάλουν κινητά με ασηλυπτες ταχύτητες..

Link to comment
Share on other sites

Το iphone 5 είναι ενα 4S με ποιο μεγάλη οθόνη.. Δεν έχει κάτι το διαφορετικό. Σε σχέση με το S3 το iphone 5 μένει πίσω...

Καλό και το S2 που το παίρνεις με 269 στον κωτσοβολο και το S3 με 450 από skroutz.gr

Το S3 το έχω σε σκούρο μπλε και κολολέει σε σχέση με το άσπρο.

Τα κινητά γίναν σαν τα αμάξια.Οτι έχει κάποιος λέει ότι είναι το καλύτερο.

Για μένα εξαρτάται τι το θες. Το μεγαλύτερο - στο iphone (σε όλα) είναι αυτή η *μη επιτρεπόμενη λέξη* τα itunes και θα πρεπει να συνχρονίζω το iphone με το pc για να κάνω κάτι.

Είναι κουραστικό να πρέπει να κάνω συνέχεια converte όλα τα βίντεο σε mp4 για να τα παίξει, να μην μπορω να αλλάξω φωτογραφιες μέσα από το κινητό να μην μπορω να κατεβάσω μουσικη ταινιες οποιασδηποτε μορφης και άλλα ποσσα.

Πισω?για ψαξε καλυτερα λοφβ ios κτλ με τον επεξεργαστει που εχει τρεχει πιο γρηγορα και το περναει!μη μιλισω για καμερα κατασκευη κτλ!που ειναι απλα 1 κομψοτεχνιμα

το s3 ειναι value for money απλα λιγο μεγαλο γουστα ειναι αυτα αν και το iphone 5 εχει τεραστια διαφορα σε οθονη απο το 4!αυτη η μιση ιντσα σσε κανει να το βλεπεισ mini το αλλο!και ειναι πιο στιβαρο καλυτερο στο χερι κτλ!και γενικα δουλευουν ολα ρολοι λιγο καλυτερα απο samsung

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες μου δώσανε ένα iphone 4 που έκανε μπανάκι κανονικά στο πλυντήριο..:(

(και φυσικά ούτε καν που ανοίγει) Γνωρίζετε κανά τσακάλι τεχνικό να απευθυνθώ??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.