Jump to content
Lingenfelter

Volkswagen Bluetooth Programming

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους.

Θελω να εγκαταστησω το ΟΕΜ ΒΤ κιτ της VW. Εχω μπερδευτει ομως στο εξης κομματι της κωδικοποιησης:

Συμφωνα με το "http://www.my-gti.com/429/volkswagen-skoda-bluetooth-programming"

Στο step 2 αναφερει στην αρχη: "The controller soft coding should be set to 0000422"

και μετα αναφερει:

-Motor Vechicle Type (Εκει βαζουμε canbus?)

-Steering Wheel Type ( Εκει ποιον τυπο βαζουμε?)

-Installed Components (Εκει βαζω μονο Multi Function Steering Wheel ?)

Επισης στα cannel 133 και 134 τι ακριβως κανει;

Ευχαριστω;

P.S.

Επισης , γνωριζει κανεις που μπαινει η κεντρικη μοναδα του ΒΤ (που εχει το αφρωδες καλλυμα) κατω απο το καθισμα του οδηγου?

:sorry:

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που αναφερεις τα συμπληρώνεις ανάλογα τον εξοπλισμός που διαθέτει το αυτοκίνητο.

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3466588

Αυτό που δεν ξέρω είναι αν πράγματι αξίζει να βάλεις oem bt. Υπάρχουν πλέον multimedia συστήματα που μπορούν να κάνουν παπάδες.

Link to comment
Share on other sites

νικο κατι ακυρο μου ειπε ενας τυπος οτι ο μαμα εγκεφαλος αν εχω βαλει καλο συναγερμο πχ clifford δεν μπορει να αντεξει κινεζικο ηχοσυστημα ενο μπορει alpine τρελαινετε και καλα απο τα πολλα aftermarket κτλ...

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

νικο κατι ακυρο μου ειπε ενας τυπος οτι ο μαμα εγκεφαλος αν εχω βαλει καλο συναγερμο πχ clifford δεν μπορει να αντεξει κινεζικο ηχοσυστημα ενο μπορει alpine τρελαινετε και καλα απο τα πολλα aftermarket κτλ...

χαχαχααααααα καλο, ρε τι λενε στο κοσμο για να πουλήσουν

Link to comment
Share on other sites

χαχαχααααααα καλο, ρε τι λενε στο κοσμο για να πουλήσουν

και εγω αυτο λεω απο μεσα μου!δηλαδη δεν υπαρχει καμια περιπτωση ο κινεζος να κανει τον εγκεφαλο να τα παιξει απο υπερφορτωση ενω το alpine να ναι ρολοι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.