Jump to content
alexdora

Βοηθεια Αληθευει Αυτο Που Με Ειπαν Η Οχι ?

Recommended Posts

εχω ενα golf 4 και μια μερα ειχα βγαλει την απλη την μπαταρια μου(74αμπερ) για να την παω για φορτισμα - και εβαλα μια optima 50αμπερ η οποια απο οτι ξερω εχει την μικροτερι εσοτερικη αντισταση και και μετα απο καμια βδομαδα ξανα εβαλα πισω την απλη κ απο τοτε εχω το εξης προβλημα μου κραταει πολι χαμιλα το ρελαδι , ενο στα βολτ ειμαι στα 14,2 παντα --- ισχει αυτο που με ειπε ο μηχανικος , οτι εχει αποπρογραματιστη ο εγκεφαλος κ θελει απο την αρχη προγραματισμο _ δηλ οπως με ειπε να ξανα παντρεψει την πεταλουδα με τον εγκεφαλο _ το αμαξη μου εχει ηλεκτρονικο γκαζι -

ισχει αυτο η απλος να παρει τα λεφτα θελει μονο ?

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφερονθεμα,και εγω ετσι το δουλευω εδω και καιρο,αλλα δεν μου βγαζει καπια βλαβη το vag com αλλα οντως μου κραταει χαμηλα το ρελαντι.

Link to comment
Share on other sites

εμενα το προβλημα ειναι οτι με ρελαδι πηγα να αναψω χθες το ερκοντισιον κ μου κατεβασε τοσο το ρελαδι μεχρι που εζβισε το αμαξη

φιλε Rouleman μπροστα στην μπαταρια που λες ?</h3>

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

ααα αυτες - αυριο θα προσπαθησω να το κανω - ελπιζω να μην κανω καμια ζημια - σε ευχαριστω παντως

εχει καρτελα μεσα ποια ασφαλεια ειναι τι, δες ποια ειναι του κινητηρα, αν εχεις βιβλιο οδηγιων το λεει και εκει μεσα αναλυτικα ποια ασφαλεια ειναι του κινητηρα, γιατι στην καρτελα ειναι με συμβολα.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

ψαξε τοτε το σηματακι που δειχνει τον κινητηρα, σε ποια ασφαλεια αντιστοιχει.

Link to comment
Share on other sites

Σόρρυ απλά επειδή έχω το ίδιο θέμα με το 4 αρι μου θα βάλω την ασφάλεια στην ασφαλειοθήκη με ανοιχτό το διακόπτη(πριν μιζάρει); Απλά αν περάσει αμέσως ρεύμα μη την κάψει..

Link to comment
Share on other sites

αν δεν εχεις vagcom, βρες στην ασφαλειοθηκη που ειναι στα αριστερα σου ποια ειναι η ασφαλεια των ηλεκτρικων του κινητηρα, με σβησμενη τον διακοπτη βγαλε την ασφαλεια και ανοιξε το καπο της μηχανης, βαλε το διακοπτη και ανοιξε τον στην θεση που αναβουν τα λαμπακια στο καντραν, δηλαδη μια θεση πριν μιζαρεις, μην μιζαρεις και ασε τον κλειδι σε αυτη την θεση, βαλε ξανα την ασφαλεια στην θεση της προσεξε μην ακουμπησεις το πενταλ του γκαζιου και θα ακουσεις μεσα στην μηχανη μερικους ηχους απο την πεταλουδα σου, αυτοι οι ηχοι ειναι επειδη ξαναρυθμιζετε η πεταλουδα σου, μολις σταματησουν τελειως οι ηχοι, γυρνα τον διακοπτη να σβησουν τα λαμπακια και βαλε μπρος, αυτος ειναι ο τροπος να κανεις adaptation την πεταλουδα αν δεν εχεις vagcom

Τι συμαινει αυτο, πιστεύω οτι εκει θα υπαρχουν κάμποσες ασφαλειες που αφορούν στα ηλεκτρικά του κινητήρα.

Αν την ξερεις πες μας σε μια φωτο ποια ειναι αυτη η ασφαλεια.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Τι συμαινει αυτο, πιστεύω οτι εκει θα υπαρχουν κάμποσες ασφαλειες που αφορούν στα ηλεκτρικά του κινητήρα.

Αν την ξερεις πες μας σε μια φωτο ποια ειναι αυτη η ασφαλεια.

το εχω κανει μια φορα με αυτον τον τροπο, ειναι μια ασφαλεια θα την δω αυριο ποια, που αν την βγαλεις και να πατησεις μιζα δεν παιρνει μπρος ο κινητηρας, απλα γυρναει η μιζα, γιατι το δοκιμασα να το βαλω μπροστα και δεν πηρε.

Link to comment
Share on other sites

Guest Rouleman

Τι συμαινει αυτο, πιστεύω οτι εκει θα υπαρχουν κάμποσες ασφαλειες που αφορούν στα ηλεκτρικά του κινητήρα.

Αν την ξερεις πες μας σε μια φωτο ποια ειναι αυτη η ασφαλεια.

Σε εμενα ειναι η No10, ειναι 10Α και ειναι απο τις μικρες. φωτο δεν εβγαλα, αλλα εχει στο καπακι ταμπελακι με το σχεδιο και τα νουμερα τις καθε ασφαλειας

το εκανα σημερα αυτο κ ακουγα την πεταλουδα να ρυθμιζετε αλλα δυστιχος δεν εγινε καμια αλαγη ¨(

μπορει να ειναι κατι αλλο, η πεταλουδα σου ειναι καθαρη?? το αλλο που μπορεις να κανεις ειναι να βγαλεις τους πολους της μπαταριας για κανα 15λεπτο μπας και στρωσει, αλλα δεν νωμιζω. ψαξε στο φορουμ, νωμιζω καποιος πρεπει να ειχε παρομοιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η πεταλούδα μετα απο οποιαδήποτε επέμβαση, θελει υποχρεωτικά ρύθμιση, η οποια περιγράφεται απο την Ross-Tech, τωρα αν γινεται ή δεν γινεται με την ασφάλεια δεν το ξερω.

Υπαρχει και εδω στο φορουμ καποια περιγραφή,

Link to comment
Share on other sites

η μπαταρια την ελειπε 2 ημερες απο το αυτοκινητο την ξαναεβαλα και ολα καλα κανενα προβλημα νομιζω πως αλλου ειναι το προβλημα παιδια...

Link to comment
Share on other sites

λοιπον πηγα σημερα το αμαξη στο σηνεργειο κ τελικα κλεβει το κοντερ μου γτ το βαλαμε στον υπολογιστη κ μας εδιξε τις στροφες κανονικες κ μια μερα θα πρεπει να βγει το κατραν γτ στο στροφομετρο το βελακι οταν ζβηνεις το αμαξη παει πολυ κατω απο το μηδεν

Link to comment
Share on other sites

γενικά οταν το αυτοκίνητο δεν κρατα ρελαντι προφανος χειαζεται ενα πσιλοκαθαρισμα ι πεταλουδα, ο προγραμματισμοσ γινετε παντα με λογισμικο και φισα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.