Jump to content
mitsos_cc

Passat Epc

Recommended Posts

Τι θα γίνει με αυτό το EPC? Ανάβει στα καλά καθούμενα και σβήνει μόνο του. Το αυτοκίνητο μπαινει σε safe mode και δεν ανεβάζει πάνω από 2500 στροφές.

Είναι ενοχλητικό, απλα να πηγαίνεις με 100 και 5η και να σου ανάβει.

Αλλάχτηκε η πεταλούδα γκαζιού μέσα στην εγγύηση, τον Δεκέμβριο.

Αν συνεχίσει μου είπανε θα αλλαξουνε όλη την καλωδίαση.

Γνωριζει κανείς ?

Μια παρατήρηση: Ή πίσω δεξιά λάμπα των φρένων μια έβγαζε ένδειξη ότι ειναι καμμένη και μια όχι.

Το αναφέρω γιατί εδω http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=13645&view=findpost&p=156045 αναφέρεται κατι σχετικό.

Edited by mitsos_cc
Link to comment
Share on other sites

φιλε μηπως εχει προβλημα η αντλια υψηλης ?γιατι οταν εχει προβλημα σε κανει κατι τετοια κουλα.τι σφαλμα σου βγαζει ο εγκεφαλος ?

Edited by tasossline t
Link to comment
Share on other sites

Το 1.8 έχεις??Σε γνωστό μου που είχε αυτό το πρόβλημα του είχε αλλαχθεί όλη η εισαγωγή.Από τότε εδώ και 3 χρόνια δεν είχε ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Όσο για την λάμπα του πίσω stop αν την άλλαξες και εξακολουθεί να βγάζει ένδειξη καμμένης λάμπας τότε

χρειάζεται πιο επιστάμενος έλεγχος γενικώς της καλωδίωσης και της μονάδας ηλεκτρικής διαχείρησης του φωτισμού.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μηπως εχει προβλημα η αντλια υψηλης ?γιατι οταν εχει προβλημα σε κανει κατι τετοια κουλα.τι σφαλμα σου βγαζει ο εγκεφαλος ?

Τον Δεκεμβριο υποτίθεται το εβαλαν στον εγκέφαλο και κατελήξαν στην πεταλούδα γκαζιού.

Μεσα στην εβδομάδα το ξαναπάω και ενημερώνω.

Το 1.8 έχεις??Σε γνωστό μου που είχε αυτό το πρόβλημα του είχε αλλαχθεί όλη η εισαγωγή.Από τότε εδώ και 3 χρόνια δεν είχε ξανά το ίδιο πρόβλημα.

Όσο για την λάμπα του πίσω stop αν την άλλαξες και εξακολουθεί να βγάζει ένδειξη καμμένης λάμπας τότε

χρειάζεται πιο επιστάμενος έλεγχος γενικώς της καλωδίωσης και της μονάδας ηλεκτρικής διαχείρησης του φωτισμού.

Ναι το 1.8 TSI.

H λάμπα δεν έχει αντικατασταθεί αφού εδω και 15 μερες ανάβει κανονικά.

Θα τους το αναφερω πάντως.

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.

Link to comment
Share on other sites

Αντικαταστάθηκε η καλωδίαση του γκαζιού.

Ο χρόνος θα δείξει εαν ήταν από αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με την πίσω δεξιά λάμπα μου το έκανε και εμένα. Μια έδειχνε ότι δεν ανάβει και όντως δεν άναβε και μια ανάβη κανονικά.Δεν μου το ξανάκανε και δεν ασχολίθικα....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.