Jump to content
doggy

Προτάσεις Για Συναντήσεις Στις Υπόλοιπες Περιοχές

Recommended Posts

Εδώ μπορείτε να κάνετε προτάσεις για συναντήσεις στις διάφορες περιοχές της Ελλάδας για να τις συμπεριλαμβάνουμε στο μηνιαίο πρόγραμμα που θα βγαίνει.

Οτιδήποτε εκτός από τις προτάσεις σας, κατά καιρούς θα διαγράφεται από εδώ.

Ευχαριστώ.

Edited by Λευ kouliss
Link to comment
Share on other sites

Guest menecat

Μακριά πέφτει η Αμαλιάδα...εγώ αντιπροτείνω να πάμε Πάτρα,έτσι για το ξεκάρφωμα για να ψαρώσουμε τα μηνάρια rocket.gifrocket.gifrocket.gif όταν δούνε τσουνάμι απο VW cars :thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

kai giati den erxeste agrinio ??? na dhte ta dika mou ta lhmeria kai na dyte kai to pio dynato golf pou yparxei auth thn sthgmh 612 troxo sto 1,9bar ston maliora knife.gifknife.gif kai agrinio na mhn er8ete ( xlomo to kobw na erxeste) kairos na kanonisoume kamia shnanthsh twra pou anhgei o kairos giati ston bolo dysthxos den mpwresa na er8w kai 8elw na sas gnwrisw apo konta re paidia withstupid.gif

Link to comment
Share on other sites

καλη φαση θα ηταν μια συναντηση πιο πολυ τοπικου χαρακτηρα(κ γιατι οχι και ιδεα για μια πανελληνια) στην λαμια σε καποιο μαγαζι του τυπου ΒΟΡΕΙΟ η στο ΕΡΙΝΥΕΣ στην αγια μαρινα.ειναι μαγαζια με ικανοποιητικο χωρο και η λαμια ειναι σχετικα κεντρικο σημειο της ελλαδας

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΕΙΣ,

ΜΙΑ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΜΕ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ SUPER ΙΔΕΑ!!!!!!!

(ΟΧΙ ΑΥΘΗΜΕΡΟΝ ΕΕΕΕ)

ΚΑΤΗ

Μπορούμε να κοιτάξουμε και την δυνατότητα να φορτώσουμε τα αυτοκίνητά μας στην αμαξοστοιχία 504 του ΟΣΕ και να ταξιδέψουμε όλο το βράδυ, και το πρωί που θα φτάσουμε Θεσσαλονίκη να συνεχίσουμε οδικώς για Χαλκιδική. Και το επόμενο βράδυ τα φορτώνουμε ξανά στην 505, κοιμόμαστε και το πρωί ξυπνάμε ξεκούραστοι στην Αθήνα...

Βέβαια δεν έχω φορτώσει ποτέ το αυτοκίνητό μου στο τραίνο και δεν ξέρω αν είναι ασφαλής η όλη διαδικασία, ειδικά για τα χαμηλωμένα, αλλά αξίζει πιστεύω να το ψάξουμε το θέμα.

Επίσης δεν έχω ταξιδέψει ποτέ σε κλινάμαξα αλλά πιστεύω πως άμα είμαστε παρέα θα περάσουμε καλά.

Συνοδευόμενα Αυτοκίνητα:

Ο ΟΣΕ προσφέρει τη δυνατότητα, στους επιβάτες που ταξιδεύουν από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη και αντίστροφα με ειδικές νυχτερινές αμαξοστοιχίες να μεταφέρουν και το αυτοκίνητό τους.

Η τιμή κυμαίνεται από 31,70 ¤ έως 44 ¤ ανάλογα με το μήκος του αυτοκινήτου.

Σημείωση: Η Υπηρεσία παρέχεται αποκλειστικά σε αμαξοστοιχίες νυχτερινής κατάκλισης.

Υπηρεσία Νυκτερινής Κατάκλισης:

Ο ΟΣΕ προσφέρει τη δυνατότητα στους επιβάτες, να ταξιδέψουν από Αθήνα προς Βόρεια Ελλάδα και αντίστροφα με νυχτερινές αμαξοστοιχίες και να κοιμηθούν σε κλινοθέσια οχήματα και κλινάμαξες.

Τιμές Συμπληρωμάτων κλίνης:

Είδος διαμερίσματος | Τιμή ανά άτομο ¤

2–κλινο διαμέρισμα | 16,20

4–κλινο διαμέρισμα | 11,90

6–κλινο διαμέρισμα | .8,00

Ομαδικά Εισιτήρια:

Σε Ομάδες άνω των 6 ατόμων παρέχεται έκπτωση από 30% έως και 50% στην τιμή του εισιτηρίου

Η έκπτωση ισχύει για όλες τις αμαξοστοιχίες χωρίς χρονικό περιορισμό.

Όλα τα συμπληρώματα (Κλίνης, Ποιότητας, Προτεραιότητας κλπ.) καταβάλλονται στο ακέραιο.

Σύλλογοι, Γυμνάσια, Λύκεια κλπ. θα πρέπει, να γνωστοποιούν εγγράφως το προγραμματισμένο ταξίδι τους στο Σιδηροδρομικό Σταθμό αφετηρίας, έως 15 ημέρες πριν την αναχώρησή τους.

Για περισσότερες πληροφορίες το επιβατικό κοινό μπορεί να απευθύνεται:

  • Στους μεγάλους Σιδηροδρομικούς Σταθμούς και Γραφεία Ταξιδίων του ΟΣΕ
  • Στο κέντρο τηλεφωνικής εξυπηρέτησης του ΟΣΕ (Τηλέφωνο: 1110)

-> ¶ρα στην περίπτωση ομαδικής εκδρομής θα έχουμε μια τιμή το πολύ 59,05 ¤ για την διαδρομή Αθήνα-Θεσσαλονίκη ενώ οδικώς εμένα (συνήθως) μου κοστίζει 60 ¤ βενζίνες+διόδια χωρίς να κοστολογώ την κούραση της οδήγησης και τα 1000km στο καντράν.

Θεωρώ πως εύκολα μπορούμε να κανονίζουμε και εκδρομές Αθηναίων στην Μακεδονία και αντίστροφα εκδρομές μελών της Θσσαλονίκης στη Νότια Ελλάδα, π.χ. μια εκδρομή στην Πάτρα :thumbsup:

Πηγές:

http://www.ose.gr/%281306886830309356%29/e...ogia.asp〈=1

http://www.ose.gr/%281306886830309356%29/e...=18〈=1#cars

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως θα σας φαινόταν μια εκδρομή στην Ήπειρο και συγκεκριμένα προς Πρέβεζα μεριά? Από τις ωραιότερες πόλεις της δυτικής Ελλάδας...

Link to comment
Share on other sites

Φιλοι μου εαν θελετε μπορουμε να κανουμε μια συναντηση και στην Πατρα, και μαλιστα επειδη βλεπω οτι γουσταρετε και το καρτ , και επειδη ασχολουμε με το καρτ πολλα χρονια, μπορω να κανονισω meeting στην πιστα, να ερθουν και παιδια απο την Αθηνα να λυσαξουμε λιγο.

Υ.Γ. Δυο φορες την εβδομαδα, εχει η πιστα drift και βαζουν αυτοκινητα μεσα!!!

Link to comment
Share on other sites

Προς το παρόν παιδιά υπάρχει κανονισμένη εκδρομούλα για Δυτική Ελλάδα στην Λευκάδα: http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=8954

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω γιατι το εχω διαβασει.

Απλα το ειπα επειδη ειδα οτι δεν πηγατε στην πιστα καρτ.

Εχει καφε, πολυ χωρο παρκινκ και πολυ καρτ!!!

Ο.κ. λοιπον. Στο μελλον που θα ξαναγινει συναντηση στην Πατρα το ξανασυζηταμε.

Για την ωρα περιμενω να παραλαβω το gti μου, worthy.gif για να ερθω να σας γνωρισω απο κοντα στην Αθηνα. :D

Εκτος βεβαια εαν ερθω στην επομενη συναντηση με το rav4 (το δευτερο αυτοκινητο μου), δεν πιστευω να με παρετε με τις πετρες :D

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια από Λαμία και τα πέριξ, γουστάρετε καλοκαιρινή συνάντηση;

Ακούω, ποιά ημερομηνία σας βολεύει:

α) Κυριακή 30 Ιουλίου

β) Κυριακή 6 Αυγούστου

γ) Άλλη ημερομηνία.

Φυσικά θα πάμε κάπου παραθαλάσσια, αλλά τον προορισμό μας θα τον κανονίσουμε αργότερα...

Edited by GraveDigger
Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια από Λαμία και τα πέριξ, γουστάρετε καλοκαιρινή συνάντηση;

Ακούω, ποιά ημερομηνία σας βολεύει:

α) Κυριακή 30 Ιουλίου

β) Κυριακή 6 Αυγούστου

γ) ¶λλη ημερομηνία.

Φυσικά θα πάμε κάπου παραθαλάσσια, αλλά τον προορισμό μας θα τον κανονίσουμε αργότερα...

ok!!!why not!!!μέσα αλλα το προβλημα είναι οτι τα Σαββατοκυριακα μου είναι πολυ απροβλεπτα οποτε ημερομηνια δεν μπορω να ορισω εγω!!!Αυτα οτι πειτε εσεισ και μετα εγω βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.