Jump to content
alekos-tsi

Golf 5/6 - Led Canbus Πινακιδας - Εσωτερικού Χώρου--> Προβλημα(?)

Recommended Posts

Γειά σου φίλε μου . 99% πιστεύω οτι δέν είναι Canbus τα led σου γιαυτό και το κάνει αυτό .. Έχουν συνδεμένο παράληλα ένα μαυρο πραγματάκι (είναι η αντίσταση) τα led σου ?.. Σου βγάζει ένδειξη στο καντραν για καμένη λάμπα ? Δοκίμασε να ανοίξεις και τα κλείσεις τον διακόπτη 3 φορες ( απο την μεγάλη σκάλα κλείσε τελείως , περίμενε 2 δευτερόλεπτα και επανέλαβε για 3 φορές ) ... Είχα το ίδιο πρόβλημα με τα angel eyes μου , και τελικά έβαλα μιά αντίσταση για να αναγνωρίσει ηλεκτρικό φορτίο ο εγκέφαλος .

Ανεβάζω εικόνα για το πώς είναι τα canbus 

2X-18-LED-Error-Free-Canbus-Auto-Number-License-Plate-Light-Car-Styling-Fit-For-VW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Οχι φιλε δεν ειναι ετσι. Θα σου στειλω φωτο σε λιγο να δεις πως ειναι. Και να βγαζει ενδειξη για καμενη λαμπα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν , ninosnicolaou said:

Οχι φιλε δεν ειναι ετσι. Θα σου στειλω φωτο σε λιγο να δεις πως ειναι. Και να βγαζει ενδειξη για καμενη λαμπα.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Μήπως τώρα έπεσα μεσα ? :p

s-l225.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι άτυχος φίλε μου . Πιθανότατα να μην είναι canbus . Επειδή καταναλώνουν πολύ μικρή ηλ. ενέργεια ο εγκέφαλος τις διαβάζει σαν καμένες και κόβει την παροχή ρεύματος . ( Για παράδειγμα οι απλές λάμπες είναι 25-35 W ενώ οι Led 5w )
Ή θα πρέπει να συνδέσεις παράληλα μία αντίσταση ωστε να καταναλώνει όλη η σύνδεση περισότερα και να ξεγελάσεις τον εγκέφαλο , ή θα πρέπει να πάρεις καινούριες . 

Ελλάδα 120Ε 
Ebay 10E :devil:

http://www.ebay.com/itm/FOR-VW-GOLF-MK4-MK5-MK6-PASSAT-B6-EOS-LED-NUMBER-LICENSE-PLATE-LIGHT-ERROR-FREE-/282034252638?hash=item41aa8d2b5e:g:MjQAAOSwopdXMYUV&vxp=mtr

http://www.ctd.gr/product/20087/proionta-eidi-aytokinitoy-eksoteriko-aytokinitoy-plaisio-pinakidas-fota-led-pinakidas-tis-dectane-audi,-vw,-skoda-/

Link to comment
Share on other sites

Αν πιάνουν τα χέρια σου δεν είναι πολύ δύσκολο , θα πρότεινα να την κολήσεις με καλάι αν το έχεις ακουστα (κασιτεροκόλιση) ... στην αρχή της μεταλικής προεξοχής . Αλλα απ'το να μπαίνεις σε διαδικασία , αν την πήρες απο Ελλάδα ρώτα στο ίδιο κατάστημα άν έχουν ίδιες , error free , canbus 3E η μία έχει αν θυμάμαι καλά .

Link to comment
Share on other sites

Κυπρο ειμαι φιλε. Απο πολυκαταστημα τις πηρα (λαθος μου). Θα παω σε κανενα μαγαζι με accesories να μου βαλει εκεινος, αν δεν δουλευουν τουλαχιστον δεν θα πληρωσω παλι. Ευχαριστω για την βοηθεια φιλε μου!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν , ninosnicolaou said:

Κυπρο ειμαι φιλε. Απο πολυκαταστημα τις πηρα (λαθος μου). Θα παω σε κανενα μαγαζι με accesories να μου βαλει εκεινος, αν δεν δουλευουν τουλαχιστον δεν θα πληρωσω παλι. Ευχαριστω για την βοηθεια φιλε μου!

Sent from my iPhone using Tapatalk

http://ledmania.gr/en/led-gr-gr-2/festoon-c5w-6-smd-led-canbus-5630-42mm.html  

Στο μάτι ίδες είναι ... αυτή που έστειλα είναι canbus , λογικά επειδή έχει περισότερα ledακια ανεβαίνει και η κατανάλωση ... Γνώμη μου ,δέν αξίζει να μπείς στον κόπο , θα γλυτώσει πολύ λίγα , μπορεί να σου βγούν και περισότερο .

Link to comment
Share on other sites

Η 8 η 10 ευρω αγοραζω το ζευγαρι εγω canbus απο ενα μαγαζι που εχει μονο led και ουτε προβληματα ουτε αντιστασεις ουτε τιποτα..απλα "γενικοτερα" τα led δεν αντεχουν και πολυ και ειδικα αυτα των πινακιδων.

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.