Jump to content
thanarg

Οεμ Multimedia Zenec Mc 2000

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους παιδιά! εχω το golf 5 και σκέφτομαι να βάλω multimedia οθόνη. Θέλω τη βοήθειά σας γιατι την πάτησα ήδη μια φορά!!Η οθόνη που θέλω να βάλω τη θέλω σε OEM μορφή double din. Στο αυτοκίνητο έχω βάλει ενισχυτή και woofer!!Είχα αγοράσει μια ΟΕΜ multimedia οθόνη αλλά όταν την κούμπωσα με τα RCA του ενισχυτή έκανε παράσιτα (η ενταση στο 1 και ακουκοτανε απο τα ηχεια ενας ήχος χχχχχχχχχ).Δεν υπήρχε λάθος στην συνδεσμολογία γιατί μολις έβαζα την παλιά μου πηγή JVC AVX-800 ο ήχος ήταν μια χαρά. Ισως να φτάει που η πηγή ήταν κινεζάκι και δεν έκανε για x-treme ήχους..Τώρα σκέφτομαι να αγοράσω την Zenec MC-2000 αλλά πριν την αγοράσω θέλω να μου πει αν την έχει κάποιος εγκαταστήσει μαζί με ενισχυτή.Κάνει παράσιτα??Η αν έχετε κάτι άλλο να μου προτείνετε σε ΟΕΜ πηγή που να την έχετε συνδέσει με ενισχυτή και να μην κάνει παράσιτα και το εκνευριστικο ήχο ''χχχχχχχ'''' Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολυ φίλε!Είναι ωραίο το LM σου αλλά το μόνο μείον που βρίσκω είναι οτι δεν βγάζει sub ουτ.Μόνο σ'αυτό κολλάω και δεν κάνω κίνηση να το πάρω.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά???εχω διαβάσει σχεδόν σε όλα τα ελληνικά φόρουμ και κανένα δε λέει οτι εχει rca out για woofer..Μόνο για front kai rear.είσαι σίγουρος οτι έχει και για sub....αν ισχύει,αύριο κιόλας το έβαλα..χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

εννοείς να δίνω ήχο στο sub απο το line out του ενισχυτή???? αυτό έκανα με το κινεζάκι που περιέγραψα παραπάνω και είχε πάρα πολύ παράσιτο..πατούσα γκάζι και ακουγα θορύβους απο τα ηχεία

Link to comment
Share on other sites

εγω αυτο ειχα κανει και δεν ειχα κανενα προβλημα φιλε μου,ισως καπου δεν ειχατε βαλει καλα καπου τα σωματα (-) .κατα την γνωμη μου παντα και χωρις ευθυνη βαλε τιν LM 8904 αβλεπη

Link to comment
Share on other sites

κατσε φιλε γτ με επιασες αδιάβαστο τωρα!!χαχα....που είναι αυτά τα σώματα (-) σε ποια καλωδίοση??απο τον ενισχυτή στο woofer???την εγκατάσταση την έκανα μόνος μου αλλα με την παλιά πηγή η οπία ειχε sub out...τώρα παίζει κάτι άλλο???

Edited by thanarg
Link to comment
Share on other sites

μολις κατέβηκα στο αμάξι και δοκίμασα με την παλιά πηγή...έβγαλα την γραμμή του woofer απο την πηγή και του έδωσα απο τον ενισχυτή...το αποτέλεσμα είναι οτι φταίει το καλώδιο γιατί μόλις το κουνούσα σταματούσε να κάνει το θόρυβο της μηχανής στα ηχεία.....τώρα μένει το αρχικό πρόβλημα.....γιατί από την πρώτη σκάλα της έντασης ακούγεται αυτό το χχχχχχχ????παντως φίλε Δημήτρη σε ευχαριστω μέχρι τώρα......ξέχασα να σας αναφέρω οτι η καινούρια πηγή είναι Motevo GTV-VWS

Link to comment
Share on other sites

ισως αλαζωντας το rcα σταματησει το προβλημα σου,επεισης ισως να εχει καπιο προβλημα ο ενυσχητης η ακομα κ το sυb με τα καλωδια.πιστευω πως δν ειναι προβλημα της πηγης σου φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

αν έφταιγε ο ενισχυτής ή το γούφερ θα συνέχιζε τα παράσιτα και με την παλιά πηγή....όταν συνδέω το jvc(το παλιό) ο ήχος είναι μια χαρα και χωρίς να ακούγεται αυτό το χχχχχχ...ένας φίλος μου που έβαλε ενισχυτή σε μαμά ηχοσύστημα της FORD είχε το ίδιο πρόβλημα και όταν αγόρασε καινούρια πηγή, όλα μια χαρα!

Edited by thanarg
Link to comment
Share on other sites

μακάρι ρε φίλε..τι να πώ....όταν κουμπώνω τη φύσα των ηχείων πάνω στην πηγή ,τότε δεν ακούω χχχχ....μόλις βγάζω τη φύσσα και δίνω απο rca,τότε χχχχχχ.....το πιο πιθανό κατα τη γνώμη μου είναι να μην έχει η πηγή καλή προενίσχυση ήχου......δεν δικαιολογείται αλλιώς....θα έλεγα οτι φταίνε τα καλώδια αλλά μόλις συνδέω το jvc, κελαδάει!!!!Τι να πω......Όπως λες και συ Δημήτρη 'θηλυκά και μηχανές έχουν πίκρες και χαρες'

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.