Jump to content
Kadde

Το Επόμενο Σας Θα Είναι Από Το Vw Group?

Recommended Posts

τελικά λέει χρησιμοποιούν πίσω άξονα στα μοντέλα μέχρι 105 άλογα γιατί είναι ελαφρύτερος από την πολλαπλών. Αυτό το διάβασα στο autotriti.

δεν ξέρω ρε παιδιά ενώ μου αρέσουν πολύ τα golf λες και δεν έχουν ελέγχους στις γραμμές παραγωγής πόσα προβλήματα στα dsg αλλά και με τις καδένες και αναφέρομαι στα χοντρά τα άλλα δεν με απασχολούν δείχνει ότι μας έχει γραμμένους.

φίλος με Peugeot που και αυτά έχουν θέμα τα πρώτα μοντέλα τα ίδια πράγματα αντίθετα σε φίλο με BMW με τον ίδιο κινητήρα τους έστειλαν γράμμα για να διορθώσουν το θέμα με την καδένα που δείχνει τελικά ποιοι σέβονται τους πελάτες τους

Edited by gtse
Link to comment
Share on other sites

τελικά λέει χρησιμοποιούν πίσω άξονα στα μοντέλα μέχρι 105 άλογα γιατί είναι ελαφρύτερος από την πολλαπλών. Αυτό το διάβασα στο autotriti.

δεν ξέρω ρε παιδιά ενώ μου αρέσουν πολύ τα golf λες και δεν έχουν ελέγχους στις γραμμές παραγωγής πόσα προβλήματα στα dsg αλλά και με τις καδένες και αναφέρομαι στα χοντρά τα άλλα δεν με απασχολούν δείχνει ότι μας έχει γραμμένους.

φίλος με Peugeot που και αυτά έχουν θέμα τα πρώτα μοντέλα τα ίδια πράγματα αντίθετα σε φίλο με BMW με τον ίδιο κινητήρα τους έστειλαν γράμμα για να διορθώσουν το θέμα με την καδένα που δείχνει τελικά ποιοι σέβονται τους πελάτες τους

συμφωνω απολυτα
Link to comment
Share on other sites

Εινaι κaλa aυτοκινητa aλλa δεν εινaι aξιοπιστa ...τa εχουμε ξaνaπει . Εaν εκaνaν 3χιλ ευωρ πaρaκaτω θa ητaν εξaιρετικa aλλa γιa τοσa χρημaτa που κaνουν ΔΕΝ aξιζουν. Εινaι η μονη ετaιριa οπου διaιωνιζει τa προbλημaτa κaι στa επομενa μοντελa. Aν επaιρνa κaτι τωρa vovlo v40 diesel 1.6 115ps δεν νομιζω νa εχει εστω ενa μειον aυτο το aυτοκινητο με aυτο τον κινητηρa κινειτaι aνετa πaντου ,εινaι aξιοπιστο κaι εινaι aυτοκινητο πολυ κaλοφτιaγμενο . Επισης γιa οποιον ψaχνετaι γιa μικρο aυτοκινητο...aveo diesel τa τρωει ΟΛA κaι στηνa σφaλειa κaι στην aξιοπιστιa ,επισης aξιζει νa οδηγησετε το 6aρι σaσμaν του....υποδειγμa ! Κaιρος νa aνοιξουμε τa μaτιa μaς ,η vw θa πaθει οτι κaι η apple θa aρχισει νa χaνει κοσμο γιaτι τa προιοντa της θa μεινουν πισω aπο τον aντaγωνισμο ειδικa τωρ aπου ερχοντaι οι κορεaτες με 1.6Τ 200PS κaι 1.6d 129ps ....

Ειμaι σε windows 8 κaι εχω θεμa με την γρaμμaτοσειρa γιaυτο εμφaνιζοντaι σaν ρωσικa κaπως...οτι νaνaι

Edited by thanos katsas
Link to comment
Share on other sites

Εινaι κaλa aυτοκινητa aλλa δεν εινaι aξιοπιστa ...τa εχουμε ξaνaπει . Εaν εκaνaν 3χιλ ευωρ πaρaκaτω θa ητaν εξaιρετικa aλλa γιa τοσa χρημaτa που κaνουν ΔΕΝ aξιζουν. Εινaι η μονη ετaιριa οπου διaιωνιζει τa προbλημaτa κaι στa επομενa μοντελa. Aν επaιρνa κaτι τωρa vovlo v40 diesel 1.6 115ps δεν νομιζω νa εχει εστω ενa μειον aυτο το aυτοκινητο με aυτο τον κινητηρa κινειτaι aνετa πaντου ,εινaι aξιοπιστο κaι εινaι aυτοκινητο πολυ κaλοφτιaγμενο . Επισης γιa οποιον ψaχνετaι γιa μικρο aυτοκινητο...aveo diesel τa τρωει ΟΛA κaι στηνa σφaλειa κaι στην aξιοπιστιa ,επισης aξιζει νa οδηγησετε το 6aρι σaσμaν του....υποδειγμa ! Κaιρος νa aνοιξουμε τa μaτιa μaς ,η vw θa πaθει οτι κaι η apple θa aρχισει νa χaνει κοσμο γιaτι τa προιοντa της θa μεινουν πισω aπο τον aντaγωνισμο ειδικa τωρ aπου ερχοντaι οι κορεaτες με 1.6Τ 200PS κaι 1.6d 129ps ....

Ειμaι σε windows 8 κaι εχω θεμa με την γρaμμaτοσειρa γιaυτο εμφaνιζοντaι σaν ρωσικa κaπως...οτι νaνaι

δεν είναι τα 3000€ παραπάνω που λες τα ιδια προβλήματα βγάζουν και τα audi που είναι και ποιο ακριβα. το θέμα είναι ο σεβασμός ο όμιλος VW δεν εχει και δεν είναι η μόνη πριν ειπα για την Peugeot η opel δεν έχει καν online σύστημα και εαν δεν κρατας τα τιμολόγια τον ήπιες εκει να δεις ταλαιπωρία που ειχα σε ενα astra που κώλυσε ο κινητήρας και όλο δικαιολογίες ήταν αστα είμαστε σε χώρα που δεν σέβεται τους καταναλωτές

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου ηταν SEAT GREDOS system porsche "το ονειρο " 1.2 8V του 86 , το πολυ 45 αλογα , πουληθηκε με 286.453 χλμ ΧΩΡΙΣ να αλλαξω δισκο , ειχε γυρισει ολοι την Ελλαδα και ποτε δεν ζητησε συνεργειο . Τα τυπικα μονο τα οποια τα εκανα μονος .

Το δευτερο ηταν PASSAT 1.6 8V του 97 με 101hp , μεχρι που πηγε να συναντησει τον δημιουργο του , οταν ενας ανεγκεφαλος επεσε πανω του ..

Το τριτο ειναι PASSAT 1.8Τ 20V του 99 με 150 hp .

Δεν εφυγα ποτε απο τον ομιλο και δεν το εχω σκοπο .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο μου ηταν SEAT GREDOS system porsche "το ονειρο " 1.2 8V του 86 , το πολυ 45 αλογα , πουληθηκε με 286.453 χλμ ΧΩΡΙΣ να αλλαξω δισκο , ειχε γυρισει ολοι την Ελλαδα και ποτε δεν ζητησε συνεργειο . Τα τυπικα μονο τα οποια τα εκανα μονος .

Το δευτερο ηταν PASSAT 1.6 8V του 97 με 101hp , μεχρι που πηγε να συναντησει τον δημιουργο του , οταν ενας ανεγκεφαλος επεσε πανω του ..

Το τριτο ειναι PASSAT 1.8Τ 20V του 99 με 150 hp .

Δεν εφυγα ποτε απο τον ομιλο και δεν το εχω σκοπο .

+++++1000000 και μιας και δοκιμασα καμποσα 3πορτα (και πριν γινω vwclubber :thumbsup2: ) λεω το επομενο (πρωτα ο θεος να ειμαστε καλα) να ειναι passat.........ξερω ξερω τι θα πειτε απο το ενα ακρο στο αλλο :laugh:

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

γιατι ρε παιδια το γκαζι ειδατε πως το καναν? εμενα ηταν λογως που πηγα σε golf το αλλα Mercedes γκαζι βολευει πολυ!

δεν μαρεσουν και οι ανορεξικοι διακοπτες φλασ κτλ ετοιμοι να σπασουν δειχνουν

Link to comment
Share on other sites

δεν σου έπαιρνε ο μπαμπάς μερτσεντες για αυτό πήρες γκολφ  ή λες οτι δεν είναι καλά τουτού τα μερσεντές ?

Link to comment
Share on other sites

το λεω απο λειτουργικοτητα μιας και εχω οδηγησει και λεωφορεια κτλ και ναι ειναι ενα καλο στοιχειο που απουσιαζει απο το νεο.

μπα απλα εχω συνηθησει σαυτα τα αμαξια οπως και τα mercedes οποτε ηθελα το αμαξι που εχω για τη πολη να το εχει και αυτο :p

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Σε συζήτηση που είχα σήμερα με συγγενείς......

 

"Vw group και μαλακίες,εγώ στην θέση σου θα πούλαγα το Passat να παρω ένα yaris,η καλύτερη επιλογή"

 

 

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το επόμενο αυτοκίνητο θα είναι vw group πάντως vag group θα είναι σίγουρα!

Link to comment
Share on other sites

Το επόμενο λογικά θα είναι ή golf ή Α3, σίγουρα όμως θα είναι diesel μια και κάνω αρκετά χιλιόμετρα ...

Link to comment
Share on other sites

βιάστηκα να μιλήσω.... με αλλαγή κινητήρα στα 25000χλμ λόγω σπασμένου πιστονιού ούτε απέξω δεν θα περνούσα... ειλικρινά αναρωτιέμαι αν θα βγαλεί ένα έτος χωρίς ζημιά. 1ος Ν75, 2ος τοπ μαουντ, 3ος κινητήρας... έλεος 

Το golf είναι το δεύτερο γερμανικό αμάξι που αγοράζω μετά από opel και είμαι ενθουσιασμένος. Κάποτε άλλαζα αμάξι κάθε τετραετία, τώρα όμως με την εφορία να κυνηγάει και τα οικονομικά να μειώνονται δραματικά ο μόνος λόγος που θα αλλάξω αμάξι είναι εάν κάνω οικογένεια για να πάρω κάτι μεγαλύτερο. Εάν τα οικονομικά μου το επιτρέψουν ίσως να έμπαινα στο πειρασμό να δοκιμάσω audi ή bmw αλλά και πάλι VW να έπαιρνα δεν θα με χάλαγε καθόλου…

Link to comment
Share on other sites

VW με κλειστά μάτια,εναλλακτική audi ή τρίτη εναλλακτική BMW.Παιδιά είχα γιαπωνέζικο μετά ιταλικό και μετά το γκολφ.Ο γερμανός είναι ε΄να σκαλί πιο πάνω πάντα τί να λέμε.Επίσης φέτος άν μου επιτρέψουν τα οικονομικά μου θα πάρω ένα σκαραβέο το οποίο σκαθαράκι ήταν το αυτοκίνητο που απο πιτσιρικάς με έκανε αγαπήσω τα VW

Link to comment
Share on other sites

Guest vwgolfiv02

VW θα προτιμούσα όχι ξανά! Εχουμε δύο στην οικογένεια και παρά τα προβλήματα ειδικά στο Polo (από την πρώτη μέρα) δεν μου άρεσε ποτέ η συμπεριφορά των... "ΕΙΔΙΚΩΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΩΝ" και στις πέντε αντιπροσωπείες/εξουσιοδοτημένα συνεργεία που πήγα!!! Κοινώς: ΤΣΑΡΛΑΤΑΝΟΙ, ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ, ΑΝΙΔΕΟΙ ΣΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΤΟΥΣ! Θα μπορούσα να πω πολλά, αλλά πραγματικά με έχουν κουράσει! "...αυτοκίνητα υπεροχής και αξιοπιστίας" λένε!!!

Link to comment
Share on other sites

VW με κλειστά μάτια,εναλλακτική audi ή τρίτη εναλλακτική BMW.Παιδιά είχα γιαπωνέζικο μετά ιταλικό και μετά το γκολφ.Ο γερμανός είναι ε΄να σκαλί πιο πάνω πάντα τί να λέμε.Επίσης φέτος άν μου επιτρέψουν τα οικονομικά μου θα πάρω ένα σκαραβέο το οποίο σκαθαράκι ήταν το αυτοκίνητο που απο πιτσιρικάς με έκανε αγαπήσω τα VW

εγω αν υπηρχαν τα λεφτα, απο τις 3ης μαρκες που λες 1 bmw 2 audi και 3 και καταιδρωμενη η vw. επαναλαμβανω, αν υπηρχαν φραγκα

Link to comment
Share on other sites

TTS Coupe = Έρωτας...

S3 = Αλητεία...

 

...για την 997 δεν υπάρχουν λόγια...

 

Υ.Γ. Και mk7 GTI Performance φυσικά...

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Σε 1 χρονο ιανουαριο 2014 συγκεκριμενα περιπου θα χρειαστουμε νεο αυτοκινητο ...τα υποψηφια ειναι 2 Το νεο mazda 3 ( http://www.caradvice.com.au/wp-content/uploads/2013/05/Mazda-3-spy-interior1-625x428.jpg) αλλα και το νεο μεσαιο της nissan της οποιας ο προεδρος δηλωσε οτι θα φτιαχτει ωστε να μην υπολειπεται σε τιποτα απο την ποιοτητα του νεου Golf (http://www.autoexpress.co.uk/car-news/63812/nissan-golf-rival-due-2014) .Αν παμε στο Nissan σιγουρα θα μπει ο 1.6 130ps της Renault ο οποιος ειναι ολοκαινουριος και ειναι ο ποιο εξελιγμενος diesel στο κοσμο 30 πατεντες και 231Εκ ευρω στοιχησε η from scrach σχεδιαση του και εξελιξη του με τριπτυχο οικονομια αξιοπιστια αποδοση με πραγματικα εξαιρετικες υλοποιησεις τοσο στην αντλια αλλα και στο συστημα των μπεκ ,το παρακολουθω πολυ καιρο και ειναι εντυπωσιακο το τι εφτιαξαν .Μπηκα στο πειρασμο να τον οδηγησω στο νεο κασκαι ...Ενταξει δεν υπαρχουν λογια να βλεπεις αυτη τη μαουνα με 3 ατομα μεσα και βαρος μαζι με ατομα κοντα 1700Κ να επιταχυνει ετσι ... ασε που του δινει ο-100 κατω απο 11 ! Οποτε με ενα σκαρι στα 1300 κιλα ανετα θα εχει 9αρι 0-100 ,και απο την καταναλωση που ειδα στη μαουνα...το μικρο σιγουρα θα ειναι στο 4-4,5 καθημερινης δυναμικης χρησης. Το αμαξι θα αγοραστει με οριζοντα ζωης 15ετιας οποτε πρεπει να ειναι πολυ σωστη και προσγειωμενη επιλογη με γνομωνα την αξιοπιστια και την ασφαλεια και αυτες οι 2 εταιριες εχουν δειξει τεραστια βηματα εξελιξης και ειται το θελουμε ειται οχι συντομα θα ξεπερασουν πολλα "σημεια αναφορας" .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.