Jump to content
Enigma2

Προβλημα Στον Διακοπτη Υαλοκαθαριστηρων Σε Golf V Gt

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους και ολες.

Εχω ενα GOLF V GT και στον διακοπτη των υαλοκαθαριστηρων εκει που εχει τα δυο κουμπια πανω κατω για την αλλαγη των ενδειξεων στην οθονη (καταναλωση καυσιμων, μεση ταχυτητα , αυτονομια σε καυσιμα κτλ) απο κατω εχει ενα κουμπι με την ενδειξη "OK / RESET".

Το προβλημα ειναι πως εχω ενεργοποιησει το "SPEED LIMIT" στα 100χλμ/ ωρα και πολυ σωστα οταν ξεπερναω την συγκεκριμενη ταχυτητα εμφανιζει "EXCEEDED". Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το απενεργοποιησω μιας και το κουμπι απο κατω "OK / RESET" δεν λειτουργει.. παταει αλλα δεν δινει εντολη . ουτε και στις αλλες ενδειξεις λαιτουργει.. σαν να ειναι νεκρο..

Εχει τυχει σε καποιον και αν πως το αντιμετωπισατε?

Ευχαριστω πολυ

Δημητρης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους και ολες.

Εχω ενα GOLF V GT και στον διακοπτη των υαλοκαθαριστηρων εκει που εχει τα δυο κουμπια πανω κατω για την αλλαγη των ενδειξεων στην οθονη (καταναλωση καυσιμων, μεση ταχυτητα , αυτονομια σε καυσιμα κτλ) απο κατω εχει ενα κουμπι με την ενδειξη "OK / RESET".

Το προβλημα ειναι πως εχω ενεργοποιησει το "SPEED LIMIT" στα 100χλμ/ ωρα και πολυ σωστα οταν ξεπερναω την συγκεκριμενη ταχυτητα εμφανιζει "EXCEEDED". Το προβλημα ειναι οτι δεν μπορω να το απενεργοποιησω μιας και το κουμπι απο κατω "OK / RESET" δεν λειτουργει.. παταει αλλα δεν δινει εντολη . ουτε και στις αλλες ενδειξεις λαιτουργει.. σαν να ειναι νεκρο..

Εχει τυχει σε καποιον και αν πως το αντιμετωπισατε?

Ευχαριστω πολυ

Δημητρης

Υποθέτω δοκιμάζεις παρατεταμένο πάτημα του κουμπιού.

Link to comment
Share on other sites

ναι πατημενο αλλα τιποτα. στην ενδειξη της μεσης ταχυτητας εκει που λεει τον αριθμο πανω δεξια στην οθονη εχει ενα "2" και οτας πατας μια φορα το κουμπι αυτο γραφει ενα αλλο νουμερο και μετα πανω δεξια το "1" ουτε αυτο λειτουργει αρα το κουμπι δεν δινει εντολη... μηπως εχει χασει την κωδικοποιηση του ο διακοπτης?

Link to comment
Share on other sites

τελικα σημερα το μεσημερι και μετα απο αρκετες προσπαθειες το κουμπι αρχισε ξανα να λειτουργει.... ενα μικρο εγκεφαλικο να υποθεσω ειχε παθει....

τωρα ολα ΟΚ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.